voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken Leerlingen Nutsspaarbank te Beemster No. 1483 Zaterdag 7 October 1939 Boekhandel G. J. Hoogcarspel Midden-Beemster A-bonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f l.GO per jaar Ijosse nummers 3 cent JElectrische Drukkerij G. J. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon 1 A^dvertantieprijs *7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie Inzending tot Donderdags - VERSCHIJNT WEKELIJKS PREDIKBE UFt TEN De Ftljp Ned. Hervorm.de Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezlnde Gem. 8 Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Luthersohe Gem. geen dienst 2 uur Zondagschool Gereform. Gemeente s Moi gens 10.30 uuren'sMiddags3uur Leesdlenst. Graft Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezlnde Gem. Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk dienst te West-Graftdijk. West-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsgezlnde Gem. Oost-Graftdtjk geen dienst Zuld-Sohermer geen dienst Drlehulzen geen dienst Groot-Sohermer s Morgens 10 uur Ds. J. L. Brlnkerink De *RijpGraft Uitreikiae Diitributie stamkaartei ▼oor de Yoedselroerzieaiac De Burgemeester van Graft en De Rijp maakt, onder verwijzing naar de in deze ccurant opge- nomen advertentie, bekend, dat met het oog op de voedselvoor- ziening DISTRIBUT1E-STAM- KAARTEN uitgereikt zullen wor- den. Elk hoofd van een gezin en eik afzonderlijk levend persoon moet die kaarten ZELF komen afhalen op plaats, dag en uur als in die advertentie is aange- geven. Dit afhalen mag in bij- zondere gevallen ook geschieden door een gevolmachtigde van het gezinshoofd, die dan in het bezit moet zijn van een schriftelijke volmacht, onderteekend door het gezinshoofd, welke volmacht moet luiden als volgt; „Ondergeteekende (naam gezins hoofd) wonende te De Rijp/Graft van de Avond-Vakteekenschool I Kooptuwbenoodigdhedenin (Fa. Eisma), Tel. 1, de Rijp Driehoeken 45° en 60° (celluloid) Dubbele decimeter Doos (10 of 6 fleschjes) Ecoline Fixeerspuitje voor spatwerk Gewone-, teeken- en contd-potlooden Gummi (inkt en potlood) Houtskoolhouder en houtskool Oost-lndische inkt Passerdoos Penseelen (nos. 1, 2, 3, 4, 5) Teekenhaak Watervaste roode inkt WIJ ZIJN NIET DUURI Zie de gtalage machtigt hierbij (naam van den gevolmachtigde) tot het in ont- vangst nemen van de distributie- stamkaarten voor hem en zijn gezin". De Rijp/Graft, den October 1939 (Onderteekening van het gezins hoofd.) Alleenwanneerzoodanigemach- tiging, voorzien van de handtee- kening van het gezinshoofd, wordt overlegd zullen daarop de kaarten verstrekt worden. Als gemachtig- den mogen alleen personen bo- ven den leeftijd van 16 jaren worden aangewezen. Voor overname der distributie- stamkaarten moet het gezinshoofd een bewijs van ontvangst teeke- nen, welk bewijs op het distribu- tiebureau wordt opgelegd om later te dienen als bewijs voor verant- woording der afgifte zoowel aan belanghebbenden als voor de contrQle van rijkswege. De aandacht wordt er op ge- vestigd, dat het hier betreft een distributie-stamkaart, niet te ver- warren met de reeds uitgegeven nood-distributiekaarten. Met nadruk wordt er op ge- wezen, dat deze distributie-stam- kaarten in geval van overlijden of bij vertrek naar het buitenland op het distributiekantoor moeten worden ingeleverd. Bij niet-inle- vering in deze gevallen kunnen strenge straffen worden toegepast. Bij verhuizing in het Rijk moet de stamkaart worden medegeno- men, daar deze kaarten in het geheele Rijk geldig zijn. Petrolenm-distribatie Tegelijk met de uitreiking der distributie-stamkaarten, zullen aan de ingezetenen worden afgegeven de enquete-formulieren ten behoe- ve van de distributie van petro leum. Deze formulieren moeten worden ingevuld en doordegezinshoofden worden onderteekend en binnnen TWEE DAGEN na de afgifte worden terugbezorgd op het Dis- tributlebureau. Toezending per post mits gefrankeerd is ook toe- staan. Zij die geen enqugte-formulier hebben terugbezorgd of hetzelve niet behoorlljk hebben ingevuld en onderteekend, verliezen hun aanspraken op depetroleumkaar- ten. De distributie van petroleum kan zeer binnenkort aanvangen, zoodat een ieder aangeradenwordt nauwkeurig aan de voorschriften te voldoen. Formulieren, welke over tijd binnen komen worden voorloopig ter zijde gelegd en eerst dan behandeld, nadat alle anderen die wel op tijd waren, afgeholpen zijn. De distributie van petroleum betreft uitsluitend de verstrekking van petroleum voor huishoude- lijk gebruik d.w.z. voor verlich- ting, verwarming en voor kook- doeleinden. De toewijzing van petroleum- kaarten geschiedt als volgt: Zij, die tot nu toe geen petro leum gebruikten, krijgen geen petroleumkaarten. Zij, die aangesloten zijn op gas, krijgen per gezin 1 kaart, ook al hebben zij bovendien een elec- trische aansluiting in huis. Is er geen gas aan huis, doch wei electriciteit, dan worden per gezin 3 kaarten verstrekt. Gezinnen, welke noch over gas, noch over electriciteit be- schikken, ontvangen 4 kaarten. Gezinnen met 5 en meer ge- zinsleden, die niet over gas be- schikken, hebben recht op een extra-petroleumkaart. Deze kaarten zijn voorzien van diverse bonnen. Iedere bon geeft voorloopig recht op 1 Liter pe troleum, te betrekken van den gebruikelijken leverancier, die dan later op vertoon en onder afgifte van zijn ingenomen bons zjjn voorraad kan aanvullen. De datum van in werking treden dezer distributieregeling zal nog nader worden opgegeven en be- kendgemaakt, zoodat voorloopig de petroleumhandel nog vrij kan geschieden. Aboneert U op dit Blad voor de ONMISBARE Berichten de Distributie betreffende tegen de geringe kosten van 30 cents per kwartaal, of 3 cent per nummer per week Burgerljjke stand. Nadrok verboden. DE RIJP. Overleden: Margaretha C. Smit, oud 2 jaren. Allda M. E. Bank, oud 17 dagen (overl. te Purmerend). GRAFT. Geen aangifte. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geboren: Peter Hendrik van Os, zoon van Pieter Hendrik van Os en Eleonora Dorothea van Giessen. BEEMSTER. Geboren: Margaretha Maria, dochter van J. Timmer en van A. Butter. Gerardus Jacobus, zoon van A. Veld- boer en van M. M, Verduin. Ondertrouwd: Simon Bier, 27 jaar en Wilhelmlna Oudejans, 21 jaar. Overleden: Elisabeth Anna Maria Veldboer, oud 1 jaar, dochter van A. Veldboer en van M. M. Verduin. De Rjjp Kleia meisje rerdroiken Zondagmorgen ogeveer 10 uur was de 2x/s jarige Greetje Smit Cd. plotseling zoek. Onmiddellljk werd overal ge- zocht, totdat men na een klein uurtje haar in een nabljzijnde sloot vond. De levensgeesten waren geweken, hoewel kunstmatige ademhaling nog toegepast is. Vermoed wordt, dat de klelnez.g. rietsigaren uit het water heeft willen pakken en toen haar even- wicht heeft verloren en zoojam- meriijk verdronk, terwijl er op dat oogenblik niemand bij haar in de buurt was. Het gebeurde gaf veelconster- natie in ons dorp en alter deer- nis ging uit naar de diepgetrof- fen ouders. (Lid van den Nederl. Spaarbankbond) HET KANTOOR te (M1DDENBUURT 127) is GEOPEND: Maandag: van 94 uur Dinsdag: 3—4 en van uur Woensdag: 9—4 uur Donderdag: 9—4 Vrijdag: w 9—4 en van 6V«—81/* uur Zaterdag: 9—1 uur Dagelijks des namiddags van 1-2 uur GESLOTEN. DINSDAG te PURMEREND (Koemarkt 6), van8x/a—12V«uur Spaarbusjes verkrijgbaar. Verhuring van safe-loketten. 831 RIJPER L^_ NIEUWS- ei ADVERTENTIEBLAD plat tncaisokoitea

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1939 | | pagina 1