Een Vulpen voor het leven I voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordschermer, Beemster en Omstreken Foto-artikelen No. 1509 Zaterdag 6 April 1940 Maar dan ook een Caw gekocht! In vele prijzen verkrijgbar r. Boekhandel Hoogcarspel, de Rijp P, A. J. de Rijke 831 RÏJPER c:* NIEUWS-en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f l.ÖO per jaar plua incassokost» Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij <5h J"FHoogfcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoan I Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij anonnement reductie - Inzending tot_Donderdags VERSCHIJNT WEKELIJKS Caw's ?o\, fa UsU fai 'fc ta. PFtEDIK.BE XJFt TEN De Ftljp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Avonds 7 uur Ds. P. Keuning Ev. Luthersahe Gem. s morgens KWART VOOR ELF Ds. Th. Schatten Gereform. Gemeente s Moigens 10 uur en 's middags 2.30 uur Leeadienst Graft Ned. Hervormde Gem. s avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Bevestiging van lidmaten Collecte voor de Generale Kas s Avonds 7 uur Ds. J. E. Loysen Avondmaalsbediening West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuld-Sohermer geen dienst Driehulzen geen dienst Groot-Sohermer s Morgens 9} uur Ds. J. L. Brinkerink Akersloot s Morgens 10 uur Ds. Van Muilem Bus rijdt. Steunregeling beroepsvisschers In verband met de groote moei- Ijkheden, waarmede de beroeps visschers in den Eilandspolder te kampen hebben, tengevolge van de zeer gestrenge winter en de sterfte van zoo goed als alle visch in dien polder, heeft de Burgemeester dezer gemeenten niets onbeproefd gelaten, om hulp te verleenen. Door een persoonlijk bezoek aan de Departementen van Eco nomische Zaken en Sociale Za ken, zoomede aan de Ned. Vis- scherij-Centrale ie Den Haag ge volgd door een breedvoerig gedo cumenteerd schrijven, werd met aandrang verzocht ook van over heidswege hulp en bijstand aan deze visschers toe te kennen, welke zonder deze hulp zouden zijn aangewezen op de gemeen telijke armenzorg of plaatsing in werkverschaffing enz. O.m. werd gevraagd: lo. een tijdelijke steunregeling ter voorziening in de allernood zakelijkste lcvenshcbocP.cn der ge troffen gezinnen. 2o. finantieele bijstand in het aanschaffen en aanvullen van het bedrijfsmaterieel. 3o. een zoo groot mogelijke bijstand in het aanpoten van visch. Als gevolg van deze pogingen is van het Departement van Eco nomische Zaken onderstaand be richt ingekomen „Naar aanleiding van Uw ter zijde aangehaald schrijven heb Ik de eer U te berichten, dat zoo als reeds in een persbericht is medegedeeld, enkele voorzienin gen zijn of zullen worden getrof fen ten behoeve van de zoetwa- teryisscherij. Aan zoetwatervisschers die zijn aangesloten bij de Nederl. Visscherijcentrale zal onder be paalde voorwaarden een extra steunbedrag worden uitgekeerd gelijk aan de uitkeering over het tweede halfjaar 1939. Deze extra uitkeering zal in de eerste plaats dienen te worden bestemd voor het aankoopen van visscherijma- terieel. Voorts zal de gesloten tijd voor de visscherij op de rivieren dit jaar 3 weken later ingaan, waar door de visschers nog eenigen tijd in de gelegenheid zijn hun dedrijf uit te oefenen. Wat de binnenvisscherij betreft, wordt nog tot het einde van deze maand (April) gelegenheid gegeven de ruime binnenwateren, welke het minst van de vorst hebben gele den, met de visscherijen af te visschen. De daarmede gevangen visch zal, voorzoover de beschik bare middelen dit toelaten van Regeeringswege worden aange kocht en gratis uitgezet in de af gesloten polderwateren waarinde vischstand het meest van de vorst heeft te lijden gehad. Vervolgens bestaat het voor nemen dit jaar weder pootaal van 25 tot 28 cm.op de Zuidholland- sche benedenrivieren van de vis schers over te nemen, met de bedoeling deze pootaal tegen een kleine vergoeding uit te zetten in die binnenwateren, waarin daar aan het meest behoefte bestaat, terwijl tenslotte een regeling zal worden getroffen om legen het tijdstip van de afsluiting van den Noordoostpolder in het IJssel- meer de daarin aanwezige jonge aal en verschillende witvisch- soorten te doen wegvangen enuit fe zetten in die wateren, welke daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen" Voorts is aan het verzoek mon deling in den Haag gedaan, n.1. om tot onverwijlde uitkeering over te gaan van de gebruikelijke fi nantieele hulp over het 2e half jaar 1939 aan de beroepsvisschers, naar is medegedeeld gevolg ge geven. Zooals uit bovenstaand antwooid van den Minister blijkt, is ook gehoor gegeven aan het verzoek om extra uitkeering te doen plaats vinden. Burgemeester van Staveren werd in zijn pogingen tot het verkrijgen van deze hulp zeer getrouw bij gestaan en vergezeld door Burge meester Kolb van Grootschermer. Jt>e Rijp Bond vni Boerianea en andere Plattelandsvrouwen Vrijdag 29 Maart gaf mw. Wilbrenninck het derde gedeelte van haar cursus „Omgang met anderen" voor de Bond van Boerinnen e.a. Plattelandsvrouwen Mw. De Rijke—Poppe opende de vergadering en gaf het woord aan de spreekster. Wat mw. Wilbrenninck zeide, komt in het kort ongeveer op hei volgende neer. In de derde les kwam ter spra ke de vraag of de mens zelf in staat is, ondanks aanleg en op voeding, toch zelf iets van zijn leven te maken. Wij behoeven tenslotte geen slaaf van onze driften te zijn, en ook niet alleen het product van onze opvoeding, maar wij kun- Burgerljjke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. Geen aangifte. GRAFT. Ondertrouwd: Pieter Kroone, 25 jaar, Graft, en Antje Bas, 21 jaar, Graft. ZUID- EN NOORDSCHERMER, geen aangifte BEEMSTER. Geboren: Abe. zoon van R. de Jong en van H. Stegenga. Ondertrouwd: Gerardus Petrus Ruiter, 24 jaar en Elisabeth Brantjes, 26 jaar. Jacobus Adrianus Boots. 25 jaar en Divera Maria Commandeur, 22 jaar. Overleden: Bontje Knijpstra, 69 jaar, echtgenoote van Hendrik Koster. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 28 Mrt. tot 4 April '40 Ingekomen personen: Hillegonda Maiser, van Purmerend, naar Rschtestraat 6°. nen ons er zelf boven uit wer» ken. Het voorbeeld van Piet uit de bundel „Mijn kleuters" van Mar- tha de Vries bewijst ons dat er met deze zelfopvoeding al heel vroeg begonnen kan worden. Vooral kan het ons helpen als we de zin van onze verrichtin gen kennen. Veel wordt er ge vraagd van omgangsvormen, om dat men zich bij het niet kennen daarvan, vaak onhandig en ver legen voelt. Vormen op zichzel hebben geen beteekenis als er geen bedoeling achter ligt. We geven elkaar b.v. een hand, dat is een vorm, maar er zijn warme handdrukken en koude kneepjes. Wanneer een jongen in een vol le autobus zijn plaats afstaat aan een ander, kan dit uiterlijk ver toon zijn „ik ben de goed opge voede jongeling „'t kan ook zijn dat die daad uit behoefte om de ander te helpen is geschiedt. Dan heeft het waarde. Bij dit al moeten we bedenken, dat at onze handelingen, straks worden overgenomen door de jongere generatie die ons opvolgt, dat wij verantwoordelijk zijn voor Films: Agfa, Kodak, Mimosa, Oevaert, Selo. Ontwikkelen, afdrukken, vergrooten. Foto-, Film- en Projectie apparaten, Alle reparaties. Gediplomeerd Opticien, De Rijp

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 1