Övergordijnstoffen rDe Tijd- -boter f 0.94 per pond. ZURLOHE's lOO pCt. voldoening in grote verscheidenheid Handweefstoffen Gordijnpluche onze medemens, en dat wij de mededragers zijn van een volks cultuur. Na de pauze met thee, las mw. Wilbrennlnck een schets van Jeanna Oterdahl „Het Kinderpor tret" voor. Hierop bedankte de voorzitster mw. Wilbrennlnck voor haar le zing. Na het vertrek van de spreek ster werden nog eenige huishou delijke zaken afgehandeld. Mw. Van StratenKoolhaas las het verslag voor van de Provinciale Vergadering te Alkmaar. Voor het doorlezen van de Dameskroniek gaven zich 40 dames op, zoodat de portefeuille blijft voortbestaan. Daarna kwam het eigen blad ter sprake. Het meerendeel der aanwezigen gaf zich op als abon- née. Een bezoek aan het Nieuwe Ziekenhuis te Purmerend kan geen doorgang meer vinden. Eind April zal mw. Donker— Piet een demonstratie geven in het opmaken van koude schotels. Een schrijven van de Volks- hoogeschool in Noordholland was ingekomen, waarin opgewekt werd, de inmiddels plaats gehad hebbende bijeenkomst te Purmer end te bezoeken. Een clubje zal gevormd wor- deu om het officieele bondslied in te studeeren. Na de rondvraag, die niets op leverde, sloot de voorz. de bij eenkomst en gingen de dames naar huis. Uitroeriog gemengde Zangrereeuiging „Voorwaarts" Zondagavond jl. gaf de Gemengde Zangvereenigtng „Voorwaarts" haar jaarlijksche uitvoering ln de groote zaal van Hotel „De Eendracht" van Mw. de Wed. van Vliet. De zaal was tot de laatste plaats toe bezet. De voorzitster, mejuffrouw M. Pot- gleser opende en heette allen welkom, in het bijzonder de vertegenwoordigers van zuZtervereeniglngen. Zij wees op het bont allerlei van bet programma. Zij wenschte verder allen veel genoegen toe. De twee eerste nummers „Maskerdans" en „Droomevrouw door het Koor ten gehoore gebracht, verkregen een dank baar applaus. Hierna zong mej. Tr, Bas zeer ver dienstelijk het populaire lied „Keerterug*', terwijl de heer L. Slot (tenor) 'r opvolgde met een solo-nummer, en niet minder goed de welbekende schlager „Ver- gisz mlr nicht" zong. Belden werden aan de piano begeleid door den heer A. Vink. Het applaus, dat de vele aanwezigen hun brachten, was wel zeer op zijn plaats. Het programma werd vervolgd met 'n klucht: ,,De wijze raadgever". Medewerkenden waren de dames A. Bas en Tr. Akkerman, en de heeren M. van Tiel, J. L. de Swart en J, Zwart. Het goede spel van den heer J. L. de Swart viel ook hier weer speciaal op. Nu volgden weer solo-nummers. Mej. Tr. Bas zong „CantlquedeNoël" Gevoelvol werd dit oude Kerstlied door haar weergegeven. Zij heeft een mooie sopraanstcm. Hetzelfde moet gezegd worden van de volgende soliste, mw. A. dejonghHot- tentot, eveneens sopraan. Zij zong het bekende lied i „Auf der Heide'*. Deze nummers vielen ook zeer in" den smaak. „De Winter" een moeilik koornummcr volgde nu. „De Winter" was het ver plichte nummer op het zangconcours in 1939 te Woudenberg gehouden. Ondanks de zwakkere bezetting van het koor en de vele lasïlge passages in het stuk, was da uitvoering zeer goed. Ziet de speciale Manufacturenhandel de Rijp En tot slot „Peplta". Dit geestige lied wnrd niet slecht uiigevoerd. In de pauze werd een grabbelmand ge houden. Na de pauze kregen we een operette in één bedrijf van Offenbachi „De ver loving bij de lantaarns". Geen moderne lantaarns, doch ouder- wetsche. De costuums, het decor daaraan gelijk, doch de tekst eeuwig: de liefde, het leven. Het is een leuk gegeven, waar omheen mooie muziek door den beroem den componist Offenbach is gemaakt. De medewerkenden waren de dames Tr. Bas, A. de Jongh-Hottentot en G. Potgieser, en de heeren L. Slot en J. Zwart. Het is voor dillettanten geen gemak kelijke taak om deze operette tot een goed einde te brengen, De muziek, de zang en het levendige spel verelschen een behoorlijke studie. En dat zal dan ook wel geschied zijn, want de uitvoering ervan stond op een zeer goed peil. Alle medewerkenden gaven zich zoo, dat een zeer te genteten zangspel te aan schouwen werd gegeven. Hulde voor den dirigent, den heer A. Vink, die de plano-begeleiding op per fecte wijze verzorgde, dat hjj dit aange durfd heeft, met wel inderdaad goed item materiaal. want ook mej. G. Potgieser beschikt overeen melodieuzesopraanstem. Aan het slot dankte mej. M. Potgieser allereerst den heer A. Vink, voor het vele, dat hij dezen winter weer voor „Voorwaarts" heeft gedaan. Zij over handigde hem een bouquet. Zij dankte de familie Ramkema voor het gebruik van hun piano. Door huwelijk en anderszins zijn veel leden afgevallen. Zij hoopte, dat deze plaatsen spoedig aangevuld zullen zijn. Ten slotte dankte z(j haar zuster, mej. G. Potgieser, voor haar welwillende me dewerking aan de operette-opvoering, en overhandigde haar daarvoor een surprise. Mw. A. de Jongh—Hottentot dankte daarna mej. M. Potgieser voor alles, wat zij belangeloos gedaan heeft, dit zou niet te betalen zijn geweest, besloot zij. Z(j bood mej. Potgieser bloemen aan. Hierna volgde een prettig bal. De entre-acte- en balmuziek werd goed verzorgd door de band „The Merry Note'1 van den heer P. Jonker c.s. Het was een goede avond voor „Voor waarts". Yai rechtsvervolgiig ontslagen Dinsdag jl. werd door de Fa. F. Rijkes, alhier bericht ontvan gen, dat zij door deHoogeRaad zijn ontslagen van rechtsvervol ging en teruggave van de in beslag genomen goederen. Zoodat hieruit blijkt, dat door hen geen strafbaar feit was ge pleegd. Door Mr. Dr. J. A. E. Buiskool te Schagen werd in deze zaak gepleit. D. Tol herstellende De heer D. Tol, wien de vo rige week een vrij ernstig motor ongeval, tengevolge van het tegen een hond oprijden te Rustenburg, overkwam, is aan de betere hand. De eerste hulp werd hem ter Uw muur en plafond gewit met 99 geeft Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ A. KUIN, Apoth.assde Rijp, Telefoon 30 in moderne dessins en kleuren, per el 75 65-55-45 ct. Peau de pêche in de veel gevraagde bruine en terra tinten, per el f 1.25. met zijden glans, exlra breed per el 95 cent. plaatse geboden, alvorens naar is eigen woonplaats vervoerd te worden. Hij liep bij dit ongeval een her senschudding en eenige ontvel lingen aan het gelaat op. Propagaiia-avond V.C.J B. Woensdagavond 3 April j.1. hield de V.C J.B. haar jaarlijksche bijeenkomst in de Doopsgezinde Kerk te de Rijp. De kerk was slechts ten deele bezet, wat heel jammer was. Veel bezoekers uit de wijde omgeving waren aanwezig. Mej. A. Kreb, voorzitster, ver zocht de aanwezigen vers 7 uit den Doopsgezinden Gezangenbun. del te zingen. Spr. heette daarna allen har telijk welkom. In het bijzonder Da. A. Leistra, te Edam en Ds. P. Keuning, te de Rijp. Het onderwerp van Ds. Keu ning was thans „Christelijk martelarenschap de eeuwendoor". Zij wekte de aanwezigen, en speciaal de jongeren op het Christelijk geloof te beleven in deze sombere, moeilijke tijden. Hierna zong het Vrijz. Kerk koor onder leiding van den heer J. Baas een 2-tal liederen. Zuiver werden deze liederen gezongen. Da. Leistra, Doopsgezind Pre dikante te Edam had als onder werp gekozen: „De waarde van het Geloof". Da. Leistra ving haar rede aan met te zeggen, dat, wal haar on derwerp betreft, deze woorden ook zijn voor andere geiooven indien dit goed beleden wordt. En alzoo dan vanzelf kwam zij tot het Vrijz. Christelijke geloof en speciaal voor dat van de jongeren. En zeer speciaal voor de jongeren in de V.C J.B. Spr. wees op een scheidingslijn, die er zou beslaan lusschen jongere en oudere leden van de Kerk. Zij stelde het levensideaal naast de levenservaringen van de oude ren; Het geloof doet ons de dingen van het leven anders zien, ter wijl ze in feitte gelijk blijven. Een innerlijke rust moet er komen om de dingen, die God ons oplegt, te aanvaarden. Noo- dig zal het zijn ons eigen leven te veranderen, zoodat het alge- meene beeld van de wereld an ders wórdt. Onze onvolkomen heid moet volmaakter worden, willen we een betere wereld krij gen. Vertrouwen moet komen in- plaats van het eeuwige wantrou wen van mensch tot mensch. Voortbouwende aan haar boei ende rede. komt Da Leistra tot de jongerenbewegingen, in dit geval de VCJB. Eenmaal komt het oogenblik, dat de jongere zich ontgroeit voelt aan zijn jeugdbeweging, dan dient deze jongere gereed te zijn opgenomen te worden in de Kerkelijke gemeenschap. Indien zij of hij dit niet ge daan heeft, dan is deze jongere nog buiten gesloten. En dat mag niet, zei spr. Da Leistra wees tenslotte op dat, wat vrede en rust brengt. Tijdens de pauze werd thee geserveerd door de dames-leden. Ds. Keuning toonde ons na de pauze vele lantaarnplaatjes, waarbij hij in sobere bewoor dingen het leven van vele mar telaren schetste. Deze eeuwige strijd met voor velen het eigen leven als inzet, beheerscht het wereldgebeuren. Na deze lichtbeelden zong het Kerkkoor nog een tweetal liede ren. Ook deze liederen werden mooi en zuiver ten gehoore gebracht. Mej. Kreb dankte de aanwezi gen voor hun opkomst, mede na mens de bezoekers(sters) dankte zij Da. Leistra, Ds. Keuning, het Kerkkoor. Het Kerkbestuur van de Doopsgezinde Kerk voor het gebruik van het aangenaam ver warmde kerkgebouw. Ook den heer Jb. Roemer, den organist, dankte zij. Tot slot werd nog gezamenlijk gezongen. Ongeval De heer N. Bommer geraakte Donderdag bij zijn werkzaam heden met zijn linkerhand lus schen een cirkelzaag, waardoor eenige vingers ernstig bescha digd werden. flontveiling Woensdag 10 April wordt door Notaris Luijckx op het terrein van de Eendracht een houtvei ling gehouden van nieuwe en ge bruikte houtwaren. Men zie de betreffende adver tentie in dit nummer voor de bij zonderheden. Kindernilzeoding Het Centraal Genootschap al hier maakt in een advertentie in dit nummer bekend, dat ouders van zwakke kinderen, die mee- nen dat die kinderen in aanmer king komen voor uitzending naar een kindervacantie kolonie zich aan hei in die advertentie genoem de adres kunnen vervoegen. Bevonden en verloren Gevonden: een dameswant. Verloren: een nieuwe handbe schermer voor de fiets gaande van Schermerhorn door de Rijp. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. I >e RijpGraft Kinderbijeenkomst Donderdagavond was er inde Doopsgezinde kerk alhier een bijeenkomst belegd voor de kin deren der Vrijzinnige Zondags scholen van Grafi en de Rijp en hunne ouders. Nadat de heer Jan Baas de kinderen gezamenlijk eenige liederen had laten zingen, zong de Grafter Jeugd een paar versjes onper leiding van mej, T. Bruin. Daarna vertelde Ds, Keuning aan de hand van lantaarnplaat jes de aanwezigen lotgevallen van Tijl Uilenspiegel, den grappen maker die dacht dat het alle da gen 1 April was. Met aandacht volgden de kleinen zoowel als de grooten desnake- rljen van dezen bekenden held. Vervolgens werden wederom eenige liedjes door de kinderen samen gezongen en daarna lie ten de Rijper meisjes en jongens hun geluid hooren. Onder de kin deren werd een boek verloot. Annie Roemer was de gelukkige. Nadat alle kleintjes nog meteen reep waren verblijd, verliet groot en klein voldaan het kerkgebouw. Q-raf Gevoed: Gevonden: een hee Inlichtingen bij d veldwachter. West-O r! Automatisch tele OP Dinsdag 9A uur zal de automati centrale teWestgra' worden gesteld. Na gereedkomin^ zal iedere aangesli net Westgraftdljk zi matischen weg inve nen stellen niet atl dere aangeslotenen doch met die van telijk net Amsterda geautomatiseerpe n lefoondisrricten Alk dam, Haarlem en i Nadere aanwijzir meld in de aan verstrekken nieuwe Nieuw Leven met Zondagavom geeft bovengenoen tooneelvereeniging mer, een uitvoering Het blijspel „De ten tooneele gebrai Dat wordt voor van tooneelspel eer want uit onze vers dere opvoeringen I lezen, dat het spel te waard is, gezie te worden. Men leze voor heden de adverten gend nummer. I >riehu Algemeene Ve Ziekenhuisve Algemeene verj Ziekenhuisverplegli Dinsdag 26 Maan van den heer Sloo Na opening en 1 tulen, gaf de penn overzicht der geb de middelen over men in een zieken (vorig jaar 34), V werd alleen verj betaald, voor 131edr en operatiekosten. 1939 354 ligdager 741),- Per 1 Jan. b dental voor verpieg (v.j, 750) en voor 470 (v.j. 472). Aan uitgaven gaf de re drag aan van f 36 Aan contribulie gen: voor tarief 1 tarief 2 f 1347.57. Uitgaven voor ver; f 1450.50, uitgave tiekosten f 830. C tiezaal f 114. Ot f 23.50. De heer T. Vaal lid der rek. comm afrr. bestuursleden en W. Schermerhc herkozen. De rondvraag Ie tot bespreking, zo zitter na een zeer ring tot sluiting oi Beems Toegelaten to van de ambaclrtss maar zijn: J.Bruin en E. Meinsma. I de le tot de 2e k water. De heer G. IJ te Amersfoorta2n ei Hij heeft deze fur men en zal ons w laten. Dat isjammi de ulo-school als geving. In „de Niauv

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2