BELEGT ÜW GELD VEILIG! Goöp. Spaar- en Vocrschot- bank.DeBijp' G.A.tede Rijp SPORTNIEUWS. "Wandelsport Na onze aankondiging van de Marathon-tocht in het vorige num mer van dit blad, zullen we nu de tocht even uitgebreider be schrijven. De Marathontocht. Deze tocht die thans voor de 5e maal door de w.s.v. „De Laatste Loodjes" wordt georganiseerd, gaat over een afstand van 42 km. leder jaar wordt het parcours weer in een andere richting geleid de Rijp heeft ook een keer tot de plaats behoord waar de rust werd ge houden zoo ook nu weer is het parcours geheel onbekend en wordt pas uitgereikt aan de start, men begrijpt, dat dit eigenlijk veel leuker is, dan wanneer men wél weet waar men naar toe gaal! Zij, die de tocht voor de eer ste maal volbrengen, ontvangen het prachtige Marathonkruis in bronzen uitvoering, die Voor de tweede maal de tocht volbrengt ontvangt een bronzen „2", bij de derde maal het kruis in verzil. verde uitvoering, bij de vierde maal een verzilverde „4" en bij de 5e keer ontvangt men het schitterende zwaar vergulde kruis en tevens een keurig diploma. U ziet, wandelsporters, reden ge noeg om deze tocht niet voorbij te laten gaan. leder, die de leeftijd van 17 jaar heeft bereikt kan aan deze tocht deelnemen. Start vindt plaats a.s. Zondag 7 April om 9 uur van Feestgebouw „Thalia" aan de Prins Hendrikkade te Zaandam. Voor een prima kleedgelegenheid is gezorgd, wat we wel gewend zijn van de Laatste Loodjes, De 25 km wandeltocht. Ook hier is het parcours geheel onbekend, maar de vereeniging staat er voor in, dat het een tocht wordt, die niet licht vergeten zal worden, en voor hen, die niet voor de eerste keer meewandelen zegt dat ge noeg; het beteekent een „knal- tocht" En dan nog bal na, met dansmuziek van „The Musicma- keis". Dus Rijper wandelaars, toont nu ook eens, dat er in onze plaats ook nog eenige wandelsport enthousiasten wonen, en gaat a.s. Zondag eens met ons meel Wij zijn er zeker van, dat U na af loop zult zeggen „dit was de eerste-, maar nlet de laatste keerl leder die de leeftijd van 14 j. heeft bereikt kan aan deze tocht deelnemen. Start te 10.30 van Feestgebouw „Thalia". leder die deze tocht volbrengt, ontvangt de mooie speciaal voor de vereeni ging ontworpen herinnering. Groepen van tenminste 10 per sonen plus leider(ster) komen in aanmerking voor een groepsprijs, indien zij de tocht zonder uitval lers volbrengen. Ook worden eenige zeer waar devolle extra-prijzen beschikbaar gesteld, Is dit geen idee voor onze Rijper tippelaars, kom, legt de bezwaren van „dat haal ik nooit" of „wat is er nu aan wandelen, op zij, want van geen van tweeën is ook maar iets waar. Rijpers, we starten om 7.15 u. precies vanaf de Dam. Dus afgesproken, we gaan Zon dag a.s. met een mooie groep naar Zaandam! „So Long". Daar er bij een aantal lezers een misverstand blijkt te heer- schen omtrent de waren naam van „TIP" de „Tip", die de laatste tijd de stukjes schreef, is niet dezelfde, als die, welke in het begin de stof voor de wandelsport-artikeltjes leverde zullen we, om dit misverstand BOND VOOR STAATSPENSIOEN. V Er is steeds gezegd, voor Staatspensioen geen geld. Dit grootste bezwaar Is nu de wereld uit. Daarom volhouden, geeft U op als lid. weg te nemen het pseudoniem van „de latere Tip" verande ren in The Wanderer". Dit het Reo-kamp Reo 1 speelde Zondag jl haar negende Competitie-wedstrijd en wist een 8-1 overwinning te behalen op Alw. Forward 2 in Hoorn. Deze club is dan ook te hoog ingedeeld en zou beter in de afdeeiing van ons tweede thuis behoren. Door deze overwinning is ons eerste een paar plaatsen op de ranglijst gestegen. Ze staat thans op de vijfde plaats met 9 gesp. wedstrijden; 3 gew. 1 gel., 5 verl., 24 doelpunten en 22 tegen. Ons tweede elftal, dat tegen een gegadigde voor de boven ste plaats speelde, wist een schit terende 4—3 overwinning te be halen. Dat was een mooie pres tatie voor Rein en zijn mannen. Ook het Jr-lid, dat wegens het tekort aan spelers, het elftal aan vulde, kan op een goede wed strijd terugzien. Onze a-Jr wachtten tevergeefs op de EDO-Jr, die de reis naar de Rijp zeker te ver vonden. Het schijnt, dat de eens zoo bloeiende EDO-vereeniging in de Goorn geheel tot ondergang is gedoemd. En als de mobilisatie zoo doorgaat, en nog meer jon geren opvraagt, zullen de voet balclubs een leelijke duw krij gen; er zullen dan gerust nog wel meer clubs sneuvelen. Het programma voor a.s. Zon dag vermeldt vier wedstrijden. Reo 1 trekt er wederom op uit en wel naar Berdos, waarin een oud-spe!er van Reo, Wim van den Bosch, uitkomt. Deze wedstrijd zal als Reo niet volledig uitkomt, op een nederlaag uitlopen. Of denken jelui er anders over? Tot onze spijt zijn Verdonk en Berkhout niet van de partij wat zeker een verzwakking beteekent. Reo II speelt thuis om 2 uur en krijgt Valken II op bezoek. Het zal wel weer een heele toer worden om elf man bij elkaar te krijgen. Of er moeten een paar soldaatjes over komen. Reo a-Jr spelen thuis en krij gen Grashoppers a op bezoek. Aanvang 12.30 uur. Reo b-Jr. gaan naar West- Friezen b te Zwaag. De Sportverslaggever A.V.V.-Nienws. Zondag heeft aw i na de lan ge vorstperiode voor het eerst weer eens thuis gespeeld. Met't windje in de rug begon ons elf tal, dat door een misverstand uit 10 man bestond, tegen het sterk opgekomen Kwadijk 1. AVV zette er direct de gang in door steeds de vijandelijke linie te belegeren, doch door de gaping in de voor hoede kon men niet tot doel punten komen. Het doel der te genstanders ging dan ook vele malen door het oog van een naald. Nadat de elfde man P. de Vos, de allround voetballer, het team kwam versterken, wist de voor hoede 't tot een penally te bren gen, die door de 1. binnen afge meten werd Ingezet. Hierna pro beerde Kwadijk telkenmale de achterstand in te loopen, maar de hechte verdediging onder aan voering van Kleft wist van geen wijken, terwijl de voorhoede van aw talrijke kansen verknoeide, tot even voor de rust de r bin nen de stand op 2-0wist te bren gen. Na de rust ondernam Kwadijk vele aanvallen opdeA-veste.de- ze werden echter steeds door de achterhoede gekeerd, tot Kieft door een kleine blessure even buiten de lijn was en Kwadijk de stand op 2-1 bracht, 't Was onze rechtsbuiten, die tenslotte de stand op 3-1 bracht, waarna geen verandering meer kwam en aw verdiend had gewonnen. aw ii heeft de punten broeder lijk gedeeld door tegen Purmer- land gelijk, 3-3 te spelen 't Leek er voor het tweede Zondagmor gen slecht voor te staan, daar aanvoerder de Moes slechts 8 man over had. Even voor 't vertrek echter waren er nog 3 bereid om de kleuren te verdedigen, zoodat toch de reis naar Purmerland met 11 man werd aanvaard. Door een klein ongelukje echter moest een dezer spelers uitvallen, zoodat na de rust met 10 man verder ge- speeld werd. Jammer was 't, dat de eminente keeper van het 2e verhinderd was anders waren de punten zeker naar de Rijp ge komen. We vernamen nog, dat de beroemde Hen ook weer de schoenen van de zolder heeft ge haald om 't weer eens te pro- beeren. Naar we hopen is dit goed bevallen, daar we spelers kunnen gebruiken. Ook de a adsp. kampen met invallers, daar er steeds de grootsten worden uit gehaald om in het tweede uit te komen. Ze wisten het dan ook in Edam niet tot doelpunten te brengen en verloren met 2-0. Echter niet ontmoedigd hoor jongens, een volgende keer beter. Van bestuurszijde hebben we vernomen, dat Zondag de terrein- dienst niet in orde was, en d;t weer door het bestuur in orde moest worden gemaakt. Laten de leden toch goed begrij pen, dat dit niet gaat, er is in deze tijd al genoeg werk, dus dit moet dan ook door de leden ge daan worden, die hiervoor aan gewezen worden. Kom jongens, in in 't vervolg beter, anders moet de penningmeester boete heffen. Dit is voor de kas wel goed, maar in werkelijkheid is het toch beter, dat dit niet gebeurt. Programma voor a.s. Zondag: Br. inWaterl.1—deRijplaanv.2u. n n H n n 11 12 Purmerst. a— a 10 Supporters die met de bus mee gaan naar Br. in Waterland ge ven zich op bij 't Bestuur. Hoekvlao fi.S.V.-Nieaws. J.l. Zondag speelde GSV 1 te gen DRC I. Dat dit een zware wedstrijd voor de onzen zou wor den stond bij voorbaat reeds vast. D stelde zich volledig op, en G miste r. half Kaaij en mid- voor Kramer. Onder leiding van Kersloot werd om 1.30 uur be gonnen. Spoedig na het begin wist D de G verdediging te pas- seeren en met een onhoudbaar schot had D de leidinggenomen. G. hierdoor wakker geschud pak te de zaken nu veel beter aan en al spoedig wist de 1. binnen met een prachtig schot de par tijen op gelijke voet te brengen. Even later scoorde W. Dubbeld op prachtige wijze no 2 en 10 min. voor de rust wist Leegwa ter een corner in eens in een doelpunt om te zetten. D. wijzig, de nu zijn opstelling en werd zeer gevaarlijk. Voor de rust wist D nog 2-maal te scoren en was de ruststand 3-3. Na de rust pakte D energiek aan en wist binnen 5 min. twee maal te scoren. Na plm. 15 min. wist d nogmaals te scoren. G speel- in deze periode niet zoo goed als in de eerste helft. In het laatst kwartier kwam G nog eens goed opzetten en wist 1. binnen de Jong met een mooi schot no 4 te scoren. Als de goed leidende scheidsrechter Kersloot voor de laatste maal floot had Deen ver diende overwinning behaald met 6 4. Gezien het gemis van Kra mer kan G op een goede wed strijd terugzien. De wedstrijd Sandowl—GSV 1 is afgelast. P.P.C. MARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 0.f 20. Volvette kaas met Ryksmerk f Boter I 1,55—f 1.63 Kippeneieren f 30.0.f 3.50 Eendeneieren f 2.75 Kievitseieren 1518 c p, st. Vette koeien f 0.66f 0.85 p. K.g. Vette varkens f 0.58—f 0.61 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERYEILING PURMEREND tf.A. Aanvoer Prijs 110000 Eendeneieren f 3.20f 3.25 100000 Kippeneieren f 3.50—f 4. KAASBEURS Dinsdag 2 April 1940. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 21 partijen, wegende plm. 49.000 K.G. Hoogste prijs f 21.-— per 100 pond LICHT OP TOOr AUTO'S en RIJWIELEN Zaterdag 7.11 uur Zondag 7.13 Maandag 7.15 Dinsdag 7.17 Woensdag 7.18 Donderdag 7.20 Vrijdag 7.22 Zaterdag 7.21 Belegt Uw geld dan bij de Kantoor: 00STEINDE 110 Geopend: Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur En verder bij aanwezig zijn.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 4