„Akusect". Luchtbeschermingsdienst Ter radicale bestrijding De Burgemeester van Graft en De Rijp vestigt met nadruk de aandacht van de inwoners.op hun verplichting om gedurende de avond- en nachtelijke uren hun woningen enz. volledig af te schermen en afgeschermd te houden. De controle van den Lucht beschermingsdienst constateert nog steeds enkele overtredingen; van nu af aan wordt tegen na- Iatigen proces-verbaal opgemaakt. Ter voorkoming van strafmaat regelen worden de inwoners met klem aangemaand, ieder voor zich de afschermingsmaatregelen afdoende te treffen, men wordt gewaarschuwd, dat enkele over treders oorzaak kunnen zijn, dat de geheele burgerij aansprakelijk wordt gesteld. Een ieder werke alzoo mede tot stipte nakoming van een goede functionneering van den lucht beschermingsdienst alhier. De Rijp Bedankt ais raadslid Naar men ons van bevoegde zij de mededeelt, heeft de heer P, Dil als lid van den gemeenteraad bedankt. Postbnslichtingen De buslichtingen aan het post kantoor alhier hebben tot nader order plaats op de volgende tijd stippen: te lichting 7 25 uur 2e 13.95 uur 3e 18.05 uur De bus op het Oosteinde wordt een half uur voor deze tijden gelicht. De eerste postbestelling gaat ongeveer een uur later uit. De RijpGraft Onze militairea. Tot nu toe blijkt het, dat het overgroote deel van de militairen uit onze gemeente in goeden welstand verkeeren. Van een en kele moet nog bericht ontvangen worden. De bnsverbittdiasen In verband met het stopzetten van busdiensten, deelen wij mee, dat de dienst de Rijp—Groot- schermer—Alkmaar v.v., is uit gevallen. De trambus de Rijp—Purmer- end v.v. rijdt tot nadere aan kondiging als volgt: Vertrek Purmerend: 615 alleen op Dinsdag Dagelijks: 7.20 8.25 9.55 12 55 15 55 18.00 19.25. Vertrek de Rijp: 6.50 alleen op Dinsdag Dagelijks; 8 00 9.00 10.30 13.30 16.30 18.30 20.10. Zaterdag I Juni a.s. planten halen voor „Floralia" We wijzen op de advertentie van de Floralia-vereeniging alhier, in dit nummer, waarin mede- deeling gedaan wordt over de uitreiking van planten aan de leden. Hieronder volgen de uit te reiken stekken: Geranium (Rubin, lage roode) Fuchsia (Sylvia, dubb. withart) Knolbegonia (Geel, één variët) Begonia (Witte Parel, kleinbl.) Kinderplanten: Lage Zinnia Dwergafrlkraan van Muggen, Motten of Vliegen-plaag DROGISTERIJ A. RUIN, Apoth.assde Rijp, Telefoon 30 Evenals de twee laatste jaren, is er ook nu weereen Dahlia- stek (Ina van der Meer) Dit kan geschieden met planten halen. De wisselbeker is thans in het bezit van het lid F. Rljkes. En verder de gebruikelijke prij zen. Het Bestuur verwacht alle le den. Let op de aangegeven tijden. Coitailebetiliig De leden van de beide plaat selijke Middenstandsvereenigin- gen verzoeken in een advertentie, voorkomende in dit nummer, den koopers hun waren thans steeds contant te willen betalen, daar zij alleen tegen rembours hun goederen in bezit kunnen krijgen. De Rijp Graft Oost- en West-Graftdijk Maandag jl. de laatste geëracneer- den vertrokken. v De drukte, die onze dorpen gedurende een week kende is weer voorbij. Het is weer stil geworden. Alle bewoners uit Leus den, Stoutenburg, Achterveld zijn weer in hun dorpen terug, voor zoover ze tenminste hun wonin gen in goeden staat terugvonden. Die niet zoo gelukkig waren, zijn verdeeld onder de familie leden ter plaatse. Te Achterveld bleek nog vrij veel beschadigd te zijn. Stoutenburg was er beter aan toe. Wat waren ze blij weer naar hun haardsteden te kunnen terug- keeren. Hoewel allen wel dank baar zullen zijn geweest, dat ze een dak boven hun hoofd kregen na hun vermoeiende reis, is het toch best te begrijpen, dat ze zoo verheugd waren, dat sommigen op eigen risico reeds terugreis den. We wenschen hun allen het beste toe. Eilandspolder, Graftermeer, Sapmeer, Starnmeer en Kamerhop moeten zoo spoedig mogelijk droog Met alle macht zijn direct alle beschikbare watergemalen in wer king gesteld om nog te redden, wat te redden valt. In de hoop dat er van de zomer toch nog iets met de grond gedaan zal kun nen worden. Van het gezaaide zal weinig of niets terechtkomen. Voor gegevens dienaangaande verwijzen we naar het belangrijke artikel in dit nummer. „Het ge ïnundeerde land in het Ambts gebied Noord-Holland", Om het uitmalen nog te bespoe digen, heeft men op het Oost dijkje een drietal verplaatsbare pompen met Kromhoutmotoren geplaatst. Veel water is reeds verwerkt, doch nog heel veel moet nog weggemalen worden. Zoo langzamerhand keert (thans per vrachtauto) het op 11 Mei weggedreven vee weer naar onze polders terug. Wat betreft het melkvee is door sommigen schade geleden. Beemster Het geïnundeerde gebied is zoo goed als droog. Hier endaar staat nog wel wat water in de greppels doch het zal niet zoo lang meer duren of de slooten zijn op peil. De weilanden zijn er over het algemeen nogal vrij goed onder uit gekomen, doch op de bouwlanden zal van veel zaai sel niet veel terechtkomen. Veel vee wordt weer naar de weiden, waar het behoort, teruggedreven. Verder is de schade, die aan de wegen is toegebracht grootendeels hersteld. Op een enkele na, waarvan nog geen bericht is gekomen, is van de meesten der onder de wapenen geroepenen bekend, dat ze in goeden welstand verkeeren De autobus van de Noord- Zuidhollandsche rijdt weer echter met beperkte dienstregeling. Ook de „Naco" diensten zijn op de trajecten Purmerend- Alkmaar en Hoorn hervat met beperkte dienstregelingen. De bussen vertrekken 5 min. over de even uren richting Purmerend en 10 vóór de even uren richting Alkmaar-Hoorn. De Jisperweg dienst is vervallen. Het bestuur van onze ge meente heeft, gehoor gevende aan den oproep van de burgemeester van Rotterdam, als resultaat van de In de gemeente gehouden inzameling gezonden naar Rotter dam: 230 dekens, 40 bedden, 70 stel matrassen, 30 peluws, 100 kussens en diverse kledingstuk ken. Purmerend Eindexamen E.B.S. Data en deskundigen De eindexamens der R.H B.S. alhier zullen dit jaar gehouden worden op 28 en 29 Juni en 1 en 2 Juli. Deskundigen zullen zijn: L. A. Willemse te Zeist, dr. G. A. Stutterheim te Zwolle en H. van Booven te Hilversum. (Waterl.) Texel De eerste lammereimarkt op Texel Wordt op Maandag 27 Mei gehouden. Door de tijdsomstandigheden heeft de eerste lammerenmarkt te Den Burg op het eiland Texel niet op den gebruikelijken datum kunnen plaats vinden. Thans is daarvoor vastgesteld Maandag27 Mei a.s. Koopers en eventueele andere belangstellenden zullen goed doen, evenals andere jaren te zorgen reeds des Zondags aanwezig te zijn. laschrijriagei Handelsregister Nieuwe Zaken; Castrlcum: Johan Beentjes, han del in zuivelproducten. Den Helder: De Boekenvriend, Zuidstraat 27, Boekhandel. Bestuurswijzigingen Alkmaar: Alg. Afd. Ziekenfonds der Afd. Alkmaar en Omstreken van de Ned. Mij. t.b.d. Genees kunst, Nieuwlandersingel 44. i Callantsoog: Coöp. Zuivelfabriek „Koegras" G. A., 't Zand C 42. Heiloo: N.V. Mij. „Nijenburgh tot exploitatie van onroerende goederen, Huize „Nijenburg". Ccöp. Verbr, Ver. „Help U zelf" Westerweg C. 223 a. Noordscharwoude: Coöp. Boeren leenbank Noordscharwoude II, Dorpsstraat 46. WieringerwaardCoöp. Boeren leenbank, Tweewegen A 164. Andere Wijzigingen: Bergen: J, P. Brakenhoff, Stroo- merlaan 23, melkslijter overgegaan aan P. Bakker. Broek op Langend|jk: Rens Slot en Bonnet, Stationsstraat 84, groenten-export; benoeming ge volmachtigde. Den Helder: P. Gomes en Zoon Achterstraat 47, vischhandel; rechtsvorm gewijzigd. Opheffingen: J. A. G. Vader,Ly ceumstraat 89, winkel in kruide nierswaren. Algemeene Berichten Ktopea ei verkoopen rai schoei» verboden. Het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend: 1. Het koopen van alle soorten schoenen bij den kleinhan del en het verkoopen en afleveren van alle soorten schoenen door den klein handel is verboden. 2. Onder schoenen worden voor toepassing van dit verbod mede verstaankinderschoenen,laarzen, sportschoenen, sandalen, samoa's en lederen pantoffels. 3. Van het verbod, bedoeld on der 1, is uitgezonderd het koo pen door en het verkoopen en afleveren aan hen, die in het bezit zijn van een door den plaatse lijken distributie afgegeven, op naam gestelden bon, rechtgeven- de op het koopen van één paar schoenen. 4. De plaatselijke distributie- dienst zal een bon als on der 3 bedoeld slechts afge geven op vertoon van de distributiestamkaart aanhen, die ten genoegen van den dienst aantoonen, dat z|j niet beschikken over een paar schoenen, dat redelij kerwijze bruikbaar kan wor den geacht. 5. De onder 3 bedoelde bon moet bij aflevering der schoenen door den kooper worden ingeleverd. De aan de achterzijde van den bon vermelde gegevens moeten door den verkooper worden in gevuld en door den koopet van zijn handteekening worden voor zien. 6. De kleinhandelaar is verplicht iedere bestelling van schoenen op een bij den plaatselijken dis- tributiedienst verkrijgbaar bestel formulier in te dienen bij het rijksbureau voor huiden en Ieder, Keizersgracht 129/131 te Amster dam. Dit bestelformulier moet vergezeld zijn van een met het te bestellen aantal paren schoe nen overeenkomend aantal bon nen, als bedoeld onder 3. Bestelling rechtstreeks bij den fabrikant of grossier is derhalve niet meer mogelijk. Iilereren van spek Het rijksbureau voor de voed selvoorziening in oorlogstijd maakt kakend, dat met ingang van Din- dag 21 Mei 1940 de gelegenheid tot het inleveren van spek bij de Nederlandsche veehouderij-cen trale aan de daartoe door deze centrale aangewezen spekdepóts, op de bekende voorwaarden en en tegen de bekende prijzen, we derom is opengesteld.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2