OPPLAKVELLEN Distributiebons DAMES! Ni vea-arti kelen Nivea's Lentedroom 1940. De T ij d- boter f 0.91 per pond. Moeders Hofstede-Stolk Qpwlucto-CoxcuU G. i. HOOGCARSPEL, de Rijp De Rijp Mevrouw vau der Veea-Vilson t Vele van onze lezers zullen met deernis de tijding vernemen, dat de Alkmaarsche declamatrice, mw. Van derVeen—Wilson te Alkmaar, overleden is. Mevrouw Van der Veen—Wil son stamde uit het geslacht der Wilsons uit Hoorn, die voor 't too neelleven in dit gewest zeer be langrijke figuren zijn geweest. Zij was een bekend en algemeen gewaardeerd declamatrice. Mevrouw van der Veen trad in de Rijp twee malen met suc ces op. De eerste keer voor de afd de Rijp-Graft van de Bond van Boerinnen en andere Plattelands vrouwen, en de tweede maal in Maart 1940 ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van onze Floraiia-Vereeniglng Historisch Genootschap „Oud West Friesiand" De algemene vergadering van het historisch genootschap zal, ingevolge besluit van deWoens- dagl2Juni gehouden best.vergade- ring, dit jaar niet gehouden wor den in De Rijp, maar te Hoorn, Aanleiding tot dit terugkomen op een besluit van de vorige alge mene vergadering was de over weging, dat de verkeers- en an dere moeilijkheden onder de tegenwoordige omstandigheden het wenselijk maakten een meer gemakkelijk te bereiken centraal punt als plaats van bijeenkomst te kiezen. Als datum voor de alge mene verg. werd vastgesteld Woensdag 7 Augustus. Bij de opening der vergadering sprak de voorzitter, de heer G. Nobel, de wens uit, dat het Genootschap, in weerwil van de zorgvolle tijden, in haar organen het werk met volle toewijding zal blijven voortzetten. Ter ere van de nagedachtenis der oprichters-bestuursleden, die het Genootschap in 1939 ontval len zijn, de heren G. C. van Balen Blanken, K. Ruyierman en P. Schuurman (van Grafi), benevens de heer Jb. de Jong van Hoog- karspel, overleden In 1932 heeft het bestuur bronzen gedenkpla ten laten vervaardigen, die ter gelegener tijd op nader daartoe aan te wijzen plaatsen zullen worden aangebracht. Deze platen zijn ontworpen door den heer G. H. Lückens te Hoorn en de uitvoering is ge schied door de firma Scholten en Pijper, eveneens te Hoorn. Mededeeling werd gedaan van de pogingen, die aangewend zijn, om het behoud van de molen te Benningbroek, welke gevaar loopt te zullen worden gesloopt, te verzekeren. Het overleg in deze is nog gaande. Aan een daartoe reeds eerder benoemde commissie werd opge dragen een plan te ontwerpen voor een wedstrijd op het gebied van toneel- en reciteerwerk, en het behoud van gewestelijke volksdansen in studie te nemen. In aansluiting op hetvoorgaan- BIJ aankoop van êên ot meer verstrekken wij XJ GRATIS Beleefd aanbevelend, DROGISTERIJ A. KUIN, Apoth.ass, de Rijp, Telefoon 30 de, weten wij nog mede te deelen, dat het in de bedoeling had ge legen aan deze West-Friezendag een tentoonstelling te verbinden, van de vele waardevolle histo rische stukken uit de roemrijke t(jd van de walvisch- en haring vangst welke nu te bezichtigen zijn in het Museum te De Rijp. Wijlen de heer Lootsma te Zaandam was hierover in corres pondentie getreden met den heer G. de Jong, lid van het Historisch genootschap alhier. We betreuren het ten zeerste, dat onze plaats dit jaar deze be langrijke gebeurtenis missen moet. We hopen, dat de omstandig heden zich zoo zullen wijzigen dat de West Friezendag in 1941 in onze plaats zal kunnen worden gehouden. Want daar hebben de leden die hier en in Graft woonachtig zijn wel recht op, meenen we. Geslaagd Naar we vernemen behaalde onze piaaisgenoot B. P. Langerijs te Amsterdam, die reeds eerder het Diploma had als Coupeur voor Heerenkleeding, thans ook het Diploma als Coupeur voor Dameskleeding. Gered Donderdagmiddag 13 dezer raakte een kind van de landbou wer V. Smit uit de Graflermeer, die met z'n gezin - door de inun datie dezer polder - tijdelijk ver blijf houdt in het Doopsgezinde Weeshuis, in de korten tijd ge leden nog uitgediepte Tuingracht. Het verdween onmiddellijk in de diepte. De heer J. Houtman, die zich voor werkzaamheden in de buurt bevond, zag het ongeluk, bedacht zich geen oogenbiik en sprong in het water. Hij mocht het genoegen sma ken het kind ongedeerd naar boven te brengen. Hulde aan den redder. Naar verfraaiing vaa ons dorp Opnieuw zijn we een stap verder naar de verfraaiing van het aan zien van ons dorp. Het oude perceel van den heer Klinkhamer aan de Rechtestraat bij de Kralingerbrug is verbouwd en daarvoor is nu gekomen een mooie garage. Van de aannemers, de heeren Ent en Stoop, een goed stukje werk, Het schilderwerk is nog niet gereed, dit wordt verzorgd door de fa. j. Kostelijk. Iastorting Ouderdom komt met gebreken Vrijdag 14 dezer, des avonds ongeveer half negen hoorden de bewoners van het voorste gedeel te van het Zuideinde een harde slag, gelijk het geluid van bre kende balken en latten en het gekletter van vallende en breken de dakpannen. Nadat men eenigszins van de schrik bekomen was, stelden eeni- gen een onderzoek in. Het bleek dat het perceel van den heer C. Blokdijk aan de Lievelandsbuurt, in de loop der tijden in zoo'n slechte toestand was geraakt, dat de linkerkant van het dak naar beneden was gekomen. De regen droop rustig in de stal en een gedeelte van het woonhuis van den heer B. De Fam. de Haardt mag zeker wel van geluk spreken, dat nie mand van hen, zich tijdens deze instorting in de steeg naast hun huis bevond. Een ongeluk was dan onvermijdelijk geweest. De „Koopkandel 6" keerde weer Zaterdag 15 dezer keerde de boot van Schipper Visser, die de oorlogsdagen te Rotterdam mee maakte, terug. De motor was goed, dus kwamen Schipper Jelle Klompmaker en zijn broer Fok op eigen kracht binnen. De boot is deerlijk gehavend. De groote mast is tot op twee meter afgebrand. De laadmast is heelemaal verbrand. Veel ijzeren deelen zijn door brand ontzet. Eerste karperwedstrijd in dit seizoen „De Hengelaar" hengelde geen karper Een wedstrijd op karper door meerdere visschers is vaak een mislukking-. Meermalen komt het voor, dat er geen karper naar boven gehaald wordt, terwijl de indidueele visscher vaak metmooie visch thuiskomt, Zondag jl werd ook door de leden van „De Hengelaar" weer geen levenbespeurd enmenkeerde moedeloos terug van de Gouw. De prijzen blijven slaan tot een volgende gelegenheid. Een goochelaar treedt op Zaterdagmiddag a.s. zal een goochelaar voor onze jeugd van beide plaatselijke scholen in het Rijper Wapen optreden. De man heeft hiervoor een in zameling langs de huizen mogen houden. Tweede injectie tegen lyphns; en tweede injectie tegen rookvonk en diphterie We herinneren de ingezetenen, die zich hebben laten inenten tegen iyphus, er aan, dat Maan dag t/m Donderdag a.s. op de zelfde tijd een tweede injectie toegediend zal worden door dr Schermerhorn. Tevens zij nog vermeld, dat de tweede inenting tegen rood vonk en diphterie voor de kin deren Dinsdagmiddag zal plaats vinden op dezelfde tijden en glaatsen als de vorige maal. AntobusdienstSpijberbeor-Alkmaarn. De heeren van der Hoff en Ton, Autobusondernemers te West Graftdijk maken in een adverten tie in dit nummer haar dienst regeling op bovengenoemd traject bekend, waarvan onze ingezete nen, die naar Alkmaar moeten, gebruik kunnen maken. Zij wandelen of fietsen, een rijwielstalling is wel te vinden, naar Spijkerboor, en slappen daar op de bus. Men knippe de advertentie uit. De Rijp-Graft Nationaal hulpcomité 1940 De uitgestelde inzameling voor het Nationaal Hulpcomilé (1940 zal thans cp Zaterdag 22 Juni gehouden worden. Men steune naar kracht hen, die niets meer bezitten. Aangifte leerlingen ULO-Scbool te Midden-Beemster We wijzen belanghebbende ouders op de advertentie in dit nummer van de ULO-School te Midden-Beemster betreffende aan gifte van nieuwe leerlingen aan genoemde school. Graft Grond onderzoek Vrijdag 21 dezer is door be voegden een onderzoek ingesteld naar de toestand, waarin de Graf- termeer gronden verkeereren, nu ze weer droog liggen; en hoe die gronden len spoedigste nog pro ductief te maken zullen zijn. is Uw dochtertje al opge geven voorde lessen van de MODEVAKSCHOOL Iedere Dinsdag en Vrijdag gelegenheid tot inschrijving. Modevakschool Directr. Mej. J. DE JONG Heerengr. 9 - Purmerend Grootschermer Vergadering Eilandspolder Donderdag 13 Juni vergader de alhier het bestuur van de Ei landspolder. De loco-dijkgraaf, de heer J. Kaaij, te Oost-Graftdijk leidde de vergadering, in zijn openings woord herdacht de heer Kaaij den overleden dijkgraaf J. Smit. Hij memoreerde wat wijlen de heer Smit voor de polder betee- kende. De commissie belast met het onderzoek van den geloofsbrief van de nieuw-gekozen dijkgraaf adviseerde tot toelating. De heer J. Kaaij dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hij zal zijn zijn beste krachten geven aan het werk van de Eilandspolder. De rekening 1939 luidde in eind cijfers als volgt: le afdeelingontvangsten f. 19.386,48. Uitgaven f 19.704,86: nadeeiig saldo f 354,38. 2e afdeeling: ontvangsten f. 19.278,15. Uitgaven f 17.573,56: voordelig saldo f 1,704.59. Deze rekeningen werden goed gekeurd. De begrooting 1940 werd goed gekeurd hierin is een post voor onvoorziene uitgaven van f700,25 De omslag over 1940 is vast gesteld op f 10 per h.a. De heer Poel dankte bij de rond vraag voor de voortvarendheid bij de jongste inundatie maatre gelen betoond door het college van Dijkgraaf en Heemraden. KOOPT: door Ds. Joh. P. vanMullem Herv. Predikant te Akersloot f 0.25 in Boekhandel HOOGCARSPEL

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2