II. L.O.-SCHOOL Huis met erf Een stevige map JAN VAN HEERS sparen I [eiste Grafldijker Autobusondernsming D. VAN TIEL, de liip Coöp. Spaar- en VoorscEiot- bank.DeBijp' G.A.tede Sijp Goede voeding ie slechte tijden! NutsspaaM te Beemster Spaarbusjes verkrijgbaar. Verhuring van safa-lokittea Versch aangekomen Voor geld zonder borgen mOM AdvcrteaÉiëa PO! Midden - Beemster of: ERF 1 morg en Grasland om te hooien 13 cent per stuk Boekhandel G. J. Hoogcarspel muizen en blauwen. Leert uw Kinderen Boekhandel Hoogcarspel Z.O.-Beemster is GEOPEND: E.G.A.O. Dienstregeling SpijkerboorAlkmaar Spijkerboor V 8.00 13.00 18.00 Alkmaar (Sation) A 8.32 13.32 18.32 Alkmaar (Slation) V 10.00 17.00 20.00 Spijkerboor A 10.32 17.32 20.32 alle soorten Verkade's- en Paul C. Kalser's biskwie en wafels en Van Delft's sprits en koekjes, enz. Billijke prijzen! Een weinig Vanlllehagelslag over de aardbeien inplaats van suiker, smaakt nog veel lekkerder, per half pond 27 cent. Ziet onze étalages Alle soorten Zeep, zelfwerkende Waschmiddelen, Zeeppoeders, Toilelzeepen, Stijfsel enz., zijn verkrijgbaar in van f 50 tot en met f 500 tegen lage kosten en aflossing, wende men zich tot den hoofdvertegenwoordiger der H.S.C.F. R. Koster. Grootschermer. Kantoor geopend alleen Dinsdags en Donderdags van 7—9 uur (Opleiding voor M.U.L.O.- diploma's A. en B.) De nieuwe cursus zal aanvangen Dinsdag 27 Augustus 1940. De leerlingen moeten ten min ste 6 klassen lagere school met goeden uitslag hebben doorloo- pen en hun vorderingen en aan leg moeten zoodanig zijn, dat met grond mag worden verwacht, dat zij het onderwijs der school voor U.L.O. zonder bezwaar zul len kunnen volgen. Aangiften met overlegging van het laatste schoolrapport bij het Hoofd der school, den Heer G. IJlt; aan huls, Volgerweg 96, Z.O.- Beemster, op Woensdag 26 Juni 1940, vanaf 13 uur; aan het schoolgebouw te Midden- Beemster, op Donderdag 27 juni 1940, van 15 tot 18 uur. Duizendschoonen en Ranonkels 10 cent. Irissen 15 cent. fa. Tuin en Kroone, de Rijp In de Rijp of Graft Te koop gevraagd. Prijs en ligging onder letter H. aau Bur. van dit Blad. bij J. NOMES Spijkerboor Te Koop: met grond. Gelegen in de Rijp. Brieven onder letter W. Bur. van dit Blad. hebben groote waarde. Verliest ze niet! voor het opbergen van Distributie-kaarten, Ziet de etalage De beste De FIJNSTE peulen en dop erwten vesr de weck, bij Laat ze een gratis spaarbusje en spaarboekje aanvragen bij de Kantoor: 00STEINDE 110 Geopend: Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur En verder bij aanwezig zijn. TANDHEELKUNDIGE PURHEREND - Julianastraat4é - Tel.57 Kunsttanden en Gebitten. Pijnloos trekken Volledig Kunstgebit vanaf f 45.- Overzetten van slechtpassende Gebitten. ZiekeBfoadsieden fegea foadsprijzei. Spreekuren te PURMEREND: d a g e 1 ij k s van 1—3 Dinsdags van 9—12 en van 1—3 Spreekuur te DE RIJP: Donderdags van 9—10 Rechtestraat 80A door: M. P. v. d. Knoop en W. Zeidenrust-de Jongh. Omvang 120 blz. Verkoopsprijs f 0.90. HOE TE VERKLAREN, LEZERS? Van der Velde wandelde over de groote grintweg van Harderwijk naar het landgoed Staverden. En juist even voorbij de uitspanning „De Zwarte Boer" hoorde hij plots z'n naam noemen. Hallo Van der Velde! Hy keek op en zag op zij van den weg in het bosch een man staan van ongeveer zijn leeftijd. Van der Velde streek zich met de hand over het voorhoofd en dacht een oogenblik na, de per soon kwam hem bekend voor, maar hij kon zich toch niet herin neren waar hij deze man meer ge zien had. De betrokkene hielp hem echter op wegj, Ik ben Dijkstra, Kees Dijkstra van Werkelijk, wel kerel, hoe gaat het met jou! Ja, nu zie ik het; je kwam me wel bekend voor, maar ik kon je toch onmogelijk zoo gauw thuis brengen Nu het is ook wel meer dan tien jaar geleden, dat wij elkaar het laatst gezien hebben; hoe kom jij hier zoo in je eentje? Wel ik ben een liefhebber van wandelen, ja nog steeds.Ik ben een paar weken in Ermelo in pen sion en van daar uit maak ik da gelijks altijd eenige wandelingen. Ik was van plan om nu naar Sta verden te loopen en dan over het fietspad door de hei weer terug naar Ermelo. Ja, dat is allemaal goed en wel, maar je gaat nu eerst met mij mee. Mijn wagen staat daar ginds in het bosch, mijn vrouw is er ook, en dan breng, ik je straks wel thuis. Ik woon tegenwoordig in (Lid van den Nederl. Spaarbankbond) HET KANTOOR te (WOUTER SLUISLAAN 27) Maandagmiddag van li—2t uur Woensdagavond van 7 —8 uur Vrijdagmiddag van li—2i uur Nunspeet, je moet eens komen. In de Kerstvacantie, dat wil zeg gen, Van der Velde had vanaf den len Kerstdag tot en met Nieuw jaarsdag steeds verlof, ging hij naar zijn vrienden in Nunspeet. Zij woonden daar in een klein landhuisje, midden in de bosschen en het was daar bijzonder schilder achtig gelegen, vooral nu er een flink pak sneeuw was gevallen, al- des bedekt was met een dikke wit te laag. Den tweeden Kerstdag, 's mid dags zat Van der Velde wat bij den haard te luieren. Hij staarde over het witte land en langzaam vervaagde dit beeld, om tenslotte geheel te verdwijnen en plaats te maken voor een donker onbekend landschap. Plotseling bevond Van der Velde zich in een kerk en in het midden hiervan, voor het al taar, was een lijkkist opgesteld. Hij voelde een hand op zijn schouder leggen en zachtjes werd hij voort geduwd, langs de kist. Onwillekeu rig keek hij even in deze kist en als aan den grond genageld bleef hij staan, daar lag zijn broer, zijn oudste broer Zacht maar scherp klonk een vreemde stem naast hem: Bin nen veertien dagen zal jij hem vol gen! Met een schreeuw werd Van der Velde wakker. Wat is er wat is er?, riepen zijn vriend en diens vrouw ver schrikt. Niets. Vaag glimlachte hy, toen vertel de hij zijn vreemde droom. Ja, je kunt soms gek wat droomen, zei Dijkstra lachend, maar kom ik zal de radio eens even aanzetten, dan krijgen we een an dere stemming en dan ben je gauw genoeg" die nachtmerrie vergeten. Dames en heeren, alvorens we met ons programma verder gaan, eerst even een SO.S. bestemd voor K. G. van der Velde, op het oogen blik te Nunspeet vertoevende. Verschrikt sprong Van der Velde op: o God! Zijn vriend ondersteunde hem en zoo hoorden zij het bericht, dat hij direct over moest komen, daar zijn broer stervende was. Overhaast vertrok hij met een auto, doch het snelle rijden mocht niet baten, want zijn broer was reeds overleden, toen hij aankwam. Hij schreef zijn vrienden de droe ve tijding, en bedankte hen voor de gastvrijheid van deze paar da gen, doch tevens dat het hem nu niet meer mogelijk was deze week nog weer terug te komen in Nun speet, maar hij zou dit gaarne in den zomer willen inhalen. Men begrijpe echter hoe groot de ontzetting was van Dijkstra en zyn vrouw, toen zij tien dagen later moesten vernemen, dat Van der Velde bij een verkeersongeluk was omgekomen. Hoe moeten wy ons zulks ver klaren (Nadruk verboden).

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 3