voor De Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- enNoordsciiermer, Beemster en Omstreken No. 1521 Zaterdag 2S3> Juni 1940 Abonnementsgeld le halfjaar 1940. No. 39751 R IJ P E R NIEUWS-n ADVERTENTIEBLAD A bonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar plas incessokostea Losse nummers 3 cent iClectrische Drukkerij O. .1. Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telefoon I Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie Inzending tot_Donderdags VERSCHIJNT WEKELIJKS - PHEDIKBE UR TEN De Rijp Ned. Hervormde Gezn. geen dienst Doopsgezinde Gem. geen dienst Ev. Buthersche Gezn. s Morgens 10 uur Prop. C. W. Mönnick van Amsterdam Zondagschool Vacantie Gereforzn. Gezneente s Morgens 10.30 uur en 's middags 3 uur Leejdienst Graft Ned. Hervorznde Gezn. 8 avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdljk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen West-Graftdijk dienst te Oost-Graftdijk. Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zuid-Schermer geen dienst Driehuizen geen dienst Groot-Schermer geen dienst Akersloot s Morgens 10 uur Ds. Van Mullem Wij verzoeken onzen lezers bij wie de bode niet persoonlijk het abonnementsgeld ophaalt, dit op onze postrekening toe te zenden. Wanneer U ons nu 80 cent toezendt, bespaart U daarmee 25% aan kwitantiekosten, daar wij anders over f 1.— disponee- ren. Wij herinneren er aan, dat voor ons blad het abonnement niet vooruitbetaald is. Die hier op bedankten, zijn dus evengoed ons een half jaar schuldig. Onderstaand schrijven is op 22 Juni j.1. zoowel bij het Ge meentebestuur van De Rijp als bij dat van Graft ingekomen: De Raad der gemeente Stou- tenburg/Leusden, bijeen in eerste vergadering na terugkeer van de evacuatie, spreekt zijn diep ge voelde erkentelijkheid uit voor de hartelijke en gastvrije wijze waarop de bevolking der gemeen te De Ryp/Graft de ingezetenen der gemeente Stoutenburg/Leus- den in zijn woningen heeft ont vangen. Hij verzoekt het Gemeentebe stuur van De Rijp/Grait zijn tolk bij de bevolking te willen zijn en haar de verzekering te willen geven, dat deze wijze van ontvangst bij de geheele bevol king van Stoutenburg/Leusden steed3 in dankbare herinnering zal blijven voortleven. Stoutenburg/Leusden 19 Juni '40 Namens den Raad der ge meente Stoutenburg/Leusden De Secretaris, get. A. H. F. Buining De Burgemeester, get. Jhr. de Beaufort. Officiësle berichten IiIiYering van opplakvelleo met petrolenmdistribntiezegelg Het Centraal Distributie kan toor in den Haag heeft nadere voorschriften gegeven ten aanzien van de inlevering vanopplakvel- len met distributiezegels, aange zien in de praktijk is gebleken dat bij geringe verstrekking van petroleum 't niet steeds mogelijk is, dat petroleumventers gedurende den loop van een Distributiepe riode steeds volle opplakvellen inleveren. Aan petroleumveuters eneven- tueele andere petroleumverkoo- pers zullen tijdens den loop van een distributieperiode ook de toewijzingen wor den uitgereikt wanneer de opplak vellen niet geheel zijn volgeplakt, met dien verstande, dat tusschen- tijds uitsluitend vellen, waarop veelvouden van 10 zeg. zijn geplakt in behandeling zullen mogen wor den genomen. Vanzelfsprekend kunnen op den dag na afloop van de distributie periode alle dan nog in het be zit zijnde zegels van de afge- loopen periode worden ingeleverd, ongeacht het aantal. De Rijp Raadsvergadering Voor het verslag van de raads vergadering op Donderdag 27 Juni jl. verwijzen we naar pag. 4. Hebt vertrouwen in Uw krant De pers heeft het moeilijk in deze dagen; velen zullen zich hebben afgevraagd wat er eigen lijk hapert aan hun krant, zij hebben daarop snel een antwoord gevonden en zonder nader on derzoek, worden op het hoofd van die pers vele grieven gelucht, waaraandeomstandighedenschuld zijn en... voor een goed deel ook onvoldoende inzicht van den lezer, in wat in deze dagen van ieder Nederlander geeischt wordt. Wij leven in een moeilijken tijd en in moeilijke tyden is het niet voldoende by de pakken neer te zitten, en te wachten tot de storm weer voorbij zal gaan en zich door een soort Coué methode toe te passen, wijs te maken, dat men door voortdu rend te hopen „dat het wel weer beter zal worden", op den duur verandering van den toestand kan bereiken. In dagen als wij nu beleven is het daarentegen nood zakelijk nuchter de naakte waar heid in de oogen te zien - hoe moeilijk en onaangenaam dit ook moge zyn - de consekwenties te aanvaarden en moedig vooruit te gaan op den nieuwen weg. Dat is niet gemakkelqk -afstand doen van wat men heeft liefge had, ja zelfs alleen maar waaraan men gewoon was geraakt, stelt zware eischen aan onze geest kracht; maar het leven staat niet stil, dat wat geweest is, is nog nooit op dezelfde wijze terugge komen en wij hebben de werke lijkheid te aanvaarden, zooals wij een natuurgebeuren aanvaar den, de wisseling der jaargetijden, de wisseling van dag en nacht. En daarbij bedenke men wel, dat de ware vrijheid niet ligt in het zich verzetten tegen wat buiten o. macht ligt, maar juist in het aanvaarden der onveranderlijke feiten en het in richten van ons leven in overeen stemming daarmee. Daar is allereerst de samen werking met de huidige overheid in Nederland. In ieder beschaafd land is het vanzelfsprekend, dat de aanwy- zingen der overheid, ingesteld tot heil van het volk, worden op gevolgd. Zoo was het voor de bezetting van Nederland. Thans is Nederland een bezet deel van het Koninkrqk der Nederlanden - volgens oorlogsrecht is de be zetter in de plaats, de rechten en plichtengetreden van de vroe gere overheid, welke trouwens bij nadering van den vyand het land zonder eigenlijke regeering heefi gelaten. En zooals het noodig was dat voor de bezetting een ieder zich schikte naar de bevelen der auto riteiten, er in toestemde zijn ei gen belang ondergeschikt te ma- Abonneert U op dit Blad voor de ONMISBARE Berichten de Distributie enz. betreffende tegen de geringe kosten van 30 cents per kwartaal, of 3 cent per nummer per week Burgerljjke stand. Nadruk verboden. DE RIJP. GeborenBernhard, zoon van Jaco- bus C. van Straaten en van Anna Stoop. Overleden: Gerard Kruijd, 22 jaren. GRAFT. Overleden i Hlllegonda van Kleetf, oud 71 jaar, gehuwd met Joh. v. Ammers. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Geen aangifte. BEEMSTER. GeborenJannie Hendrika, dochter van P. Zeekant en van P. M. Hartog. Comelis, zoon van J. Dubbeld en van G. Pauw. Gehuwd: Sierk Reitsma, 26 jaar en Alida Helena de Boer, 19 laar. Overleden', Gerard Kruijd, 22 jaar, ongehuwd (overl te de Rijp). Jacob Slot, 17 jaar, echtgen. van Aaltje Heijn GEMEENTE DE RIJP. Bevolking van 20 Juni tot 27 Juni 1910 Ingekomen personen: C. Klous.vanHeemstede, naar Nieuw land 263. Bertha J. Vredevoorl. van Bergen, naar Rietbuurt 230. D. Kroon, van Zaandijk, naar Vlaan der 302. Vertrokken personen: P. van Leijen, van Rechtestraat 172 naar Heerhugowaard. ken aan het hoogere belang der gemeensehap, zoo zal ook een ieder thans eigen wenschen en inzichten ondergeschikt dienen te maken aan het hoogere belang, dat het leven van het Nederlandse volk weer herstellen kan en in ordelqke banen kan worden ge leid. De pers heeft daarbq een groote taak te vervuilen - overeenkom stig de zeer groote plaats, die zy in Duiischland in het open bare leven inneemt, is in de eerste plaats zy het orgaan, waardoor de overheid haar wen schen aan het volk kan kenbaar maken. Mogen de lezers dan aan hun courant verwyten, dat deze zich juist in het licht van het hoo- ger belang, vrijwillig aan de haar opgelegde beperkingen onder werpt, in erkenteiykheid voor de vrijheid van verschijning en de vrijheid van commentaar die haar, binnen de grenzen der re delijke zelfbeperking, gelaten is? Immers niet - temeer niet, waar Vervolg pagina 4

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 1