Deka Tubetroost" BELEGT UW GELD VEILIG! Coop. Spaar- en Voorschot bank ,De lijp'61 te de Gijp rDe Tijd' -boter 0.91 per pond. Hoe zal deze oorlog eindigen? Een belangwekkende aclueele beschouwing op grond der voorspellingen van Michel Nostradamus. Uitg. W. J. Ort, 's Gravenhage. De naam van den Franschen ziener Maitre Nostradamus heeft vrijwel ieder eens gehoord; van wat hij eigenlijk geschreven heeft is echter weinig bekend. Nu in deze tijd veie van zijn „profetieën" volgens de uitleggers van zijn in 1555gepubliceerdecenturiënreeds zijn uitgekomen, is de belangstel ling voor wat hij over het verdere verloop der wereldgeschiedenis te zeggen heeft, natuurlijk toege nomen. Het boekje, waarvan hierboven de titel is vermeld, bevat een aantal van deze vierregelige ver zen met een uitlegging door Dr de Fontbrune. In het eerste deel worden een aantal zijner voorspel lingen aangehaald, die reeds zijn uitgekomen in de vierhonderd jaar, die er tusschen de uitspraak ervan en onzen tijd zijn verloopen. Maar het tijdperk, waarover de profetiën loopen, strekt zich uit tot 3797, en dus is er dus ook een en ander uit te leeren voor onzen tijd en onze Europeesche toekomst. Zijn deze voorspellin gen en derzelver uitlegging juist, dan ziet de toekomst voor Enge land er niet erg rooskleurig uit, maar zal Frankrijk zich in het volledig bezit der macht stellen. Het boekje waarvan een hon dertal genummerde exemplaren op Oud-Hollands papier van Van Gelder Zonen werd gedrukt, is ook in de gewone editie keurig uitgegeven, en bevat de repro ductie van eenige oorspronkelijke oude illustraties uit de uitgave van 1688. Het is den lagen prijs dan ook volledig waard. De Rijp Kanovaarders kwamen Zaterdagavond j.i. werd onze Kano-haven bezocht door een 16- tal Kanovaarders uit Zaandam. Zij overnachtten in tenten. Het was een gezellige drukte op het A.V.V.-terrein. Inenting De gelegenheid, totonvatbaar- making tegen typhus, werd in de eerste week door 435 personen benut. Voor de 2de injectie was de animo tamelijk minder, toen was het aantal 385, ten derde male verschenen er 372 personen. Een te groot aantal dus van 63 minder dan de eerste maal, die blijkbaar het nuttige werk verricht door Dr. Schermerhorn en Zr Labree, niet voldoende waardeeren, of verhinderd waren aanwezig te zijn. Andere eigenaar Naar wij vernemenis het woon huis bewoond dbor den heer v. d. Kreeke, in onderhandsche ver koop overgegaan aan den heer C. Nieuwboer, welke zijn rijwiel handel, annex reparatie enspuit- inrichting, in dit pand zal voort zetten. Wederom zal Zondag gekarperd worden -De Hengelaar" deelt in een adv. mede, dat zij Zondag a.s. we derom ter karperwedstrjjd trekt. V verschaft U een heerlijke kop koffie,... en U heeft GEEN BON noodigl DROGISTERIJ A. KUIN, Apoth.ass., de Rijp, Telefoon 30 Zondag 7 Jnliadspiranten-wedstrijdea van „Bato" Blijkens een advertentie in dit nummer zal onze gymnastiek-ver- eeniging „Bato" haaradspiranten- wedstrljden houden op het Ge meentelijk sportterrein. Meisjes en jongens doet je best. Dat is altijd een interessante middag welke door velen bezocht wordt. Jaarlijksche atletiekwedstrijden De Turnkring P. en O. houdt haar jaarlijksche atletiekwedstrij den, voor Dames en Heeren, meisjes en jongens, op Zondag 21 Juli te Midden-Beemster. Vernieuwing winkelpui Door den heer L. Visser, al hier is den aannemer W. de Wit opgedragen een nieuwe winkel pui te plaatsen. Dit wordt dus weer een ver fraaiing van de Rechtestraat. Belegt Uw geld dan bij de Kantoor: OOSTEINDE 110 Geopend: Dinsdag- en Big Vrijdagavond van 7—9 uur En verder bij aanwezig zijn. De JEfcijp—GTrait Schoolreisjes gaan niet door Naar men ons mededeelt, gaan de reisjesder kinderen van de 0>L. School en de Parochiale St. Jo seph School, wegens de verkeers moeilijkheden dit jaar, zeer tot spijt van de jeugd zelve, niet door. Middenstandsotferl940 Onder de titel „Middenstands offer 1940" wordt op de Mid- denstandsafdeelingen een beroep gedaan voor hulpverleening aan de getroffen standgenoten in ons land. Het initiatief hiervan is uitge gaan van de drie samenwerken- den Middenstandsbonden in ons land, nl. de Koninklijke Ned. Middenstandsbond, de R.K. Mid denstandsbond en de Christelijke Middenstandsbond. De afd. der Hanze de Rijp Graft heeft in een dezer dagen gehouden vergadering onder grote instemming besloten aan de ge vraagde oproep gevolg te geven en voor dit doel een commissie benoemd bestaande uit de heren H. van den Bosch, voorzitter, C. Jongkind, secretaris, E. Zurlohe, penningmeester en A. Zaal. In de loop van de week zul len de leden lijsten ter intekening worden aangeboden. De schenkers worden daarbij in de gelegenheid gesteld om hun bijdrage in maandelijkse ter mijnen te voldoen. De commis sie verzoekt de leden door een ruime bijdrage hun dankbaarheid te uiten voor hun behoud en ge spaard gebleven bezit. Graft Eiiddiploma behaald De heer C. Slooten, alhier, be haalde Dinsdag 2 Juli zijn eind diploma aan tfe RHBS te Pur- merend. Excursie aaar de Graftermeer Eei belangrijk werktuig De zes-meter landrol, gebruikt bfl de ontginning van de geïnun deerde polders, waarover wij in ons vorige nr schreven, is ontwor pen door de heeren J. A. Baren- dregt, in de Schermer en A. Bruntink te de Rijp. Het is voor de akkerbouwers een prachtige aanwinst. Oost-Graftdy li Geslaagd Op het te Hoorn gehouden exa men voor het Middenstandsdiplo ma behaalden onze plaatsgenoten de Heer C. Kramer en Mej. W. E. Kaaij, beide leerlingen van de Handelsavondschool te Purme- rend, hun diploma. Marken-Binnen Ter waarschuwing Geval vaa oplichting Een dezer dagen vervoegde zich bij Mw. de H. te Marken- Binnen een vrouw, die zeep, enz. trachtte te verkoopen. Mw. de H. had op dat oogenblik niets noo- dig, dus trachtte zij de dame van haar deur weg te krijgen. Dit was echter gemakkelijker gezegd dan gedaan, want ge noemde dame had meer pijlen op haar boog, Zij deed zich voor als colportrice, die menschen zoekt voor wie zij afzetgebied kon vinden voor wol, enz.,waar van die menschen dan kleeding- stukken moesten breien voor de slachtoffers te Rotterdam. Mw. de H. wilde dit wel en gaf haar adres op, wat genoteerd werd. Zij vroeg naar nog andere familieleden, die voor dit liefda dige doel wilden werken. Mw. de H., niets vermoeden de, gaf het adres op van haar zwager, den heer K. de H. in de Kogerpoider, Hierna vertrok de vrouw, na mw. de H. bedankt te hebben voor haar belangrijke (inderdaad belangrijke) inlichtingen, Later op den dag vervoegde zij zich bij den heer K. de H., en fingeerde daar het verhaaltje, dat zij een pakket had voor mw. de H. in Marken-Binnen, maar dat zij dit niet af kon leveren, daar zij bang was, het ventver- bod in de gemeente te overtre den. De heer K. de H. wilde het pakket wel in ontvangst nemen, maar dat ging niet, alvorens hij een tamelijk groot aantal guldens aan de „dame" had gegeven. Doch, verbeeldt u de schrik van de menschen, toen zij het pakket openmaakten, en zij niets dan wat waardelooze toiletzeep zagen. De dame was toen echter al weg. Men zij gewaarschuwd. Deemster De oud-plaatsgenoot, de heer Jac. Rol, slaagde te Den Haag voor het examen commies der directe belastingen. De autobrandspuit, gestation- neerd te Z.O. Beemster, hield onder leiding van den ondercom mandant Groot een welgeslaagde demonstratie. De dijkperceelen, die door vee-evacuatie geheel of gedeelte lijk het gras verloren hadden, zijn tegen gereduceerden huur weer in handen der huurders. Naar wij vernemen zal het nieuw benoemde hoofd der Ulo school, de heer Jouwersma, het zelfde huis bewonen als den heer G. IJff. De hr M. Stolp is benoemd tot secretaris penningmeester van het burgerlijk armbestuur. Na het vertrek van den heer W. Mole naar nam de heer J. Slooten deze functie waar. In de laatst gehouden zitting van den Raad heeft men beslo ten een tweeden gemeente-arbei der aan te stellen. Verder werd zonder hoofdelijke stemming het voorstel van B en W aangenomen, dit jaar de ker mis niet te laten doorgaan. Wel zal de paardenmarkt gehouden worden en eventueel een tentoon stelling. SPORTNIEUWS. Dit het Reo-kamp Het is Reo I niet mogen ge lukken een overwinning te be halen op St George I. Met 4-0 meesten ze de vlag strijken tegen dezelVCB 2e klas- Volgens een ooggetuige waren deze cijfers erg geflatteerd daar ze vooral voor de rust met veel pech te kampen hadden. Een 3-2 uitslag had de verhouding beter weergegeven. Maar op 28 Juli kunnen jullie laten zien, dat het een onverdiende nederlaag is ge weest. Reo 2 dat met 8 man naar Purmerend trok en toen heel spor tief de club met een paar spe lers van Purmerend aanvulde ver loor met 8-4. Het begint de laatste tijd een gewoonte te worden van sommi ge spelers om zonder afbericht te sturen, de boel in de steek te laten. Neljes hoor, heren. Dit pleit niet erg voor sportieve en fatsoenlijke houding en zal dan ook door de elftal commissie niet ongestraft gelaten worden. Vrijdag 28 Juni jl. hebben vele au'o- rltelten een bezoek gebracht aan de polders Graftermeer, Kamerhop en Sap- meer. Onder 3 de aanwezigen bevonden zich o.m. burgemeester C. A. van Staveren, de dykgraaf van Starnmeer en Kamer- hop, de heer W. Schermerhorn; Ir.Dek ker, prov. commissaris der voedselvoor ziening in N.-Holland, de prov. produc tiecommissaris Ir. Lienescb; de inspecteur van het bureau Ontruiming, de heer Gerkes; de inspecteur wan de werkver schaffing ir. van Rossnm du Chi'tlel; de algem. inspecteur ir Maandag; de se cretaris van de Holl. My. van Landbouw is Vet; de voorzitter van de LCO voor N.-Holland R. Schenk. De totstandkoming der plannen en de werkwyze werden reeds in eenige onzer vorige nummers uitgebreid besproken, Door de Haarl. Film Mij. Polygoon zyn de belangrykste momenten van dezen arbeid op den gavoeligen filmstrook vast gelegd. Na de rondgang over 'de landerijen werd het gezelschap ontvangen op ons prachtige raadhuis, waar burgemeester van Staveren allen dankte, die meege werkt hebben tot herstel van de lande- ryen voor hun krachtlge'en snelle hulp. De Burgemeester sprak de hoop uit, dat de geleden schade zou kunnen wor den vergoed, opdat de zware tyden voor de gedupeerde eigenaars en pachters wel dra tot het verleden zullen behooren, waarna de excursie beëindigd was.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 2