Coöperatieve Boerenleenbank Speelkaarten? Bekendmaking '|5 morgen grasland Slechts enkele guldens een GOEDE bril 's avonds van 6—8 uur Dinsdag 's middags van 2.30—5 uur Vrijdag 's middags van 2.30—4.30 uur 's avonds van 6—8 uur KLAAS DIK, E. H. POST. niet mag plaats vinden. 800 Roeden MERGKOOL en 28000 Spruitkoolstruiken P. de Rijke, De Rijp. Gidiplomeerd Opticien V.V.O. MiddenbeemsterMaandags3-4uur Reeds verkrijgbaar vanaf 15 ct Boekhandel G. J. Hoogcarspel West-Graf tdy k Het Kantoor der Bank zal voortaan alleen geopend zijn op: Maandag 's middags van 2.30—4.30 uur HET BESTUUR. Kloek met het instrument te zijn® vertrouwd en zijn uitnemende ga ven te kunnen ontplooien. Het samengespeelde kwam zeer goed tot zijn recht. Hier bege leidde het orgel in den toon van achtergrond terwijl de viool er schoon boven uitsteeg. Vooral de nummers 2 Viool en Orgel a. Droeve melodie, Tellier; b. Se renade, Haydn; c. Moedersmart, Oeugjes, en 6 Viool en Orgel a. Rondino, Beethoven-Kreisler; b. Virtuoos Allegro, Leclair, die nen geroemd te worden. In 4 had den wij Gavotte gaarne gemist, zij viel uit den toon. Kreislers bewerking van Beelhovens Ron dino was voortreffefijk! Dat de heer Qeugjes beschikt over een uitnemende techniek bewees hij in het Lied met variaties en in Virtuoos Allegro. En zijn voor dracht was zuiver en gevoelig. In zijn eigen compositie Moeder smart zouden wij een ander ge luid hebben gelegd. Wij stellen ons de moedersmart voor als in getogen en dat moet niet geheel tweesnarig worden uitgedrukt. Een dieper peilen van deze smart zal den violist nog wel eens tot een andere opvatting brengen. Dat de heer Geugjes auteurs gaven bezit lijkt ons buiten twij fel. Al met al een concert dat er wezen mocht en wij hopen dat de beide heeren de lust zullen vinden om ons nog meerdere malen te doen genieten van hun muzikale ga ven. Het woord van dank, hun gebracht door Ds. Kastein, on derstrepen wij van ganscher harte. P. Keuning We vinden het prettig een critische stem van een medebe zoeker te kunnen plaatsen, daar het ons duidelijk is, dat ons oor deel van de vorige maal juist was omtrent de gaven van beide toon kunstenaars. Dat dit concert aller waardee ring had bewijst wel, daar ver- scheidenen ons vroegen of de heeren ook evenals het vorige jaar, weer met een van de bei de Kerstdagen hier konden ko men. We weten dit niet maar we geloven wel dat de concertgevers aangemoedigd zullen zijn door het bijkans dubbele aantal be zoekers bij het vorig jaar verge leken. Processen verbaal Door den gemeenteveldwach ter werd tegen een inwoner de zer gemeente proces-verbaal op gemaakt terzake het ten onrech te opvragen van zijn verhuiskaart met het doel van den luchtbe schermingsdienst af te komen. Eveneens werd een wielrijder bekeurd wegens overtreding der verduisleringsvoorschriften. Schoorsteenbrand geblnscht Woensdag 30 Octobcr jl. ont stond om 3.3o uur in den nacht brand in de schoorsteen van het perceel bewoond door den heer G. Zon, Het is den heer Zon, die reeds ver in de 70 is, gelukt, den brand te blusschen. Des morgens daarna liet de heer Zon de ravage aan zijn bu ren zien. Best afgeloopen dus. Bakfiets te water Donderdag 31 October jl ge raakte de bakfiets van den heer C. van den Klooster in de sloot langs de jisperweg in de Beem- ster. De storm was hiervan de oorzaak. Het ongaval liep af met veel schade aan deninboud geborgen in de bakfiets. Persoonlijk letsel kwam niet voor. Anto-oigsval Bode R.Spaarman had Vrijdag avond 1 dezer, langs het N.H. Kanaal nabij Purmerend het on geluk, tengevolge van de duis ternis, een aanrijding met een paard-en-wagen te krijgen, waar door hij om deze aanrijding nog te vermijden in de langs de weg loopende tramsloot geraakte. Veel schade werd aan goederen en auto toegebracht. De heer Spaarman liep hierbij een hoofdwonde op. De storm van Zondag Tijdens de storm, die in de avond en nacht van jl. Zondag op Maandag woedde begaf een raam van het huis van mw. de wed. C. Dekker het, en kwam met kozijn en al naar beneden. Daar de bewoonster op dit tijdstip afwezig was, hebben de omwonenden opgeschrikt door het lawaai toen haar schoon zoon gewaarschuwd. Oitrocring Rijper Klein Tooneel Het Bestuur van het Rijper Klein Tooneel verzoekt ons het volgende te willen plaatsen, in aansluiting op de advertentie: dat de opvoering van „Een huis vol herrie" officieel doorgaat,on danks de moeilijkheden voor haar, welke zijn gerezen uit de de nieuwe verordening en wel de 17de November, dit is a.s. Zondag over een week. Dezaal- openidg heeft plaats om 6 u. 30, terwijl het aanvangsuur is gesteld op 7 uur. Diegenen die onze uitvoering wenschen te bezoeken, worden beleefd verzocht om op dit uur aanwezig te zijn, aangezien dit stipt moet worden gehandhaafd. Ook het bekende „bal na" moest helaas achterwege blijven, maar toch twijfelen wij niet of u zult een avond van ontspanning heb ben. De muziek tusschen de 3 bedrijven en na afloop zal wor den verzorgd door de bekende Ger Hop. Aan de donateurs zullen de toegangsbewijzen worden thuis bezorgd, tegen betaling van de gereduceerde prijs van 25 cent. Gerond» ca Verlorea Gevonden: twee rij.vielbelas- tingmerken en een roeiriem. Verloren: een textielkaart. Inlichtingen bij den gemeente veldwachter. De RijpGraft Dit jaar geei roadgaig met St Maarten We wijzen alle ingezetenenen niel in het minst de kinderen op de advertentie van burgemeester van Staveren betreffende het St. Maartenfeest. Men leze met aandacht de bekendmaking. Graft Raadsvergadering Vrijdagmiddag 2 uur kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Het verslag hiervan treffe men in het volgend nummer aan. Processen verbaal Door den gemeenteveldwach ter werd tegen een persoon pro ces verbaal opgemaakt terzake overtreding der Wet betreffende bescherming tegen luchtaanvallen. Twee personen van elders kre gen een bekeuring wegens het niet in hun bezit hebben van 'n legitimatiebewijs. Verlor» Een paar regenpijpen en een textielkaart. Inlichtingen bij den gemeenteveld wachter. "W est-CJ-raf td-jj k Zittingsirei Kassier Coop. Boerea- leeabaok Het Bestuur van bovengenoem de Bank te Wcst-Grafldijk geeft in een annonce in dit nummer kennis van de gewijzigde zittings uren, waarop het kantoor alleen dan zal geopend zijn. Belanghebbenden nemen goede nota van de in die adv. genoem de uren. Z. en Noordschérmer Raadsvergaderiig Vrijdagmorgen 10 uur kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Het verslag hiervan treffe men in een volgend nummer aan. De raad adviseerde vóór aansluiting bij de gemeenten de Rijp, Graft en Schermerhorn met dien verstande dat de gedeelten van de Schermer bij de plaatsen blijven waartoe ze nu ook be- hooren. SiQll Aantoodigioge» HC3Ü Hiermede vervullen wij den treurigen plicht kennis te geven, van het plotseling overlijden van onze geliefde Echtgenoot en Oom in den ouderdom van 69 jaar en 7 maanden. D. DIK—SLOOTEN. D. DOUWES-SLOOTEN, F. J. DOUWES. West-Graftdijk, 8 Nov. '40. Vrijdag 1 dezer is door een Engelsche vliegtuigbom te Amsterdam vermoord mijn Zuster Het weten, dat ook in haar de Germaansche ge dachte was ontloken, stemt mij tot groote vreugde. J. POST Jzn. DE RIJP, 8- f 1 -'40. ara uwiwijjj M De Burgemeester van GRAFT en DE RIJP brengt ter algemeene kennis, dat de gebruikelijke rond gang langs de huizen op St. Maartensdag, 11 November e.k., in verband met de tegenwoordige omstandigheden Ook het afsteken van vuurwerk enz. mag dien avond niet ge schieden. Graft—De Rijp, 8 November'40. De Burgemeester voornoemd, C. A. VAN STAVEREN. Te koop: Wed. C. Verdonk, Kerkstraat De Rijp. Te Koop gelegen te Graft. Te bevragen bij T. DAMMES, de Rijp. Antipoden-potten gevuld met Crocussen vanaf 65 cent. Nieuwe Schalen en Vazen. Komforen in alle maten. Fa. TUIN KROONE, de Rijp Tien gulden en meer geeft u jaarlijks uit voor uw krant. jaarlijks kosten u waarmee u prettig en rustig uw krant leest. Stel niet langer uit koopt een goede bril.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1940 | | pagina 3