Een Vulpen voor het leven! ABONNEMENTEM WIITEIWEELBE, Losse nummers fcraModelilaih Hoogcarspel Maar dan ook een Caw gekocht! In vele prijzen verkrijgbaar. Boekhandel Hoogcarspel, deRijp 60 cents Boekhandel De Schouwschuit Na twee jaar Blj de familie Roelgaardenwas het dien avond wel gezellig. Er werd veel gedanst, gezellig ge- keuveld en er was goede muziek. Bob Windsma danste een enke- le maal en liep verdereenigszins verveeld rond. Hij hield niet zoo erg van die officieele gezellig- heidjes, waar precies de vormen in acht moesten worden genomen en waar het nu eenmaal verbo- den was eens een echte jolige grap uit te halen zooals zij bij- voorbeeld meermalen haddenge- daan op hun studentenavonden en fuifjes. Een paar maal had hij gedanst echter niet met Nelly Qruiter. Zij zat bij een club menschen waar- van hij er weinig kende en hij voel- de er niet veel voor zich daar on- gevraagd in te dringen. Het was hem echter opgevallen, dat zij vele malen met denzelfde danste. Dit stond hem allesbehalve aan en de biikken die de jongeman op haar wierp, en de wijze waar- op hij haar steeds aankeek, maakte hem heel erg jaloers, het wond hem op, nog meer toen hij het gezicht van die man wat nauw- keuriger opnam en vond dat het uiterlijk bijzonder ongunstig was vooral de oogen warenonbetrouw- baar. Hij hield nog steeds intens veel van mejuffrouw Qruiter en had altijd nog een stille hoop gehad, dat zij eenmaal zljn liefde zou beantwoorden. 's Middags had ze hem meer malen aangekeken op een wijze. die deze hoop nog eens extra deed opleven, doch nu verzonk dit alles weer in een wreede, rustelooze angst... Tenslotte kon hij het niet lan- ger uithouden en bij de aankon- diging van een nieuwe dans, ging hij naar toe om deze te vragen. Ze stemde toe en weldra bevon- den zij zich samen tusschen de dansende paren. Toen zij langs de openstaande deuren kwamen, die op de groote tuinuitkwamen vroeg hij of ze niet een poosje naar buiten zouden gaan, het was binnen zoo ontzaggelijk warm. Ook hierin stemde zelachendtoe en keek hem van terzijde schalks aan. Het was in de tuin heerlijk. De avond was zoel, niet te koud en toch heerlijk frisch. Wat een genot hier een oogen- blik te wandelen, verbrak hij de stilte. Ja, het is hier heerlijk, fluis- terde zij terug. Bij een prieeltje gekomen gingen ze een oogenblik naar binnen om daar eenige minuten rustig en ongestoord te kunnen keuve- len. Ze zaten juist en hij wilde dan ook net iets zeggen. toen ze vlak in de nabijheid gedempte stem- men hoorden. Weldra herkenden beide een der stemmen; het was de man waar Nel bijna de hele avond mee gedanst had. Hij sprak tot een ander: Ik zal haar straks ten huwelijk vragen. Loop nu maar niet zoo hard van stapel je weet toch niet... Ach kerel ze is smoorlijk ver- liefd op mij, dat heb ik allang gemerkt; het is toch ook niet voor niets, dat ze de heele avond met mij danst... Ja maar iuister eens, jij bent zoo wispelturig zou je er nu eerst niet nog eens goed over nadenken Ben je gek man? Waarom Het is een knappe meid je maakt er een goed figuur mee, datzegt al veel en dan... ze hebben bij haar thuis nog al aardig wat, die menschen zljn rijk en dat is te- genwoordig toch maar alles! Wat jou. Ik ben het niet met je eens wat heb je aan geld als je niet van elkaar... Ach man wat is nu liefde? Daar verlustig je je een paar jaar op en dan is het afgeloopen, is de aardigheid eraf ben je aan elkaar gewoon geraakt.Zie... daar moet je aandenken. Geldishoofd- zaak en het is makkelijk als je er meteen nog een knap snoetje bljkrijgt. Ik kan het niet helpen maar ik vind het gemeen, het is een aardig meisje en 'r om haar geld, dat zij heeft of in de toekomst zal krijgen verder ongelukkig ma- ken, dat vind ik... Laat toch je verstand werken ik ben heusch de eenigste niet als het er op aankomt zijn we allemaal zoo; ze krijgt dagelljks aanzoeken, maar neem nu gerust van mij aan dat ze het allemaal om haar geld doen. Die schoonheid is maar bijzaak|en trouwens van tij- delijken aard; daar heb je later toch niets meer aan. Zoo zou je denken? klonk het plots vlak achterhem. Bob Windsma was naar hem toe- gelopen. Wat is dat? Wie is u? Waar bemoeit u zich mee? Loop niet zoo hard van stapel waarde heer, ik kom je alleen maar even iets brengen, een be- wijsje, dat je zoo op en top gen tleman bent en voor iemand het had kunnen verhinderen, was zijn hand uitgeschoten en kletste deze recht in het gelaat van den man die daar op zoo'n gluiperige wij ze, mejuffrouw Qruyter had be- leedigd. Deze kwam snel toelopen. Blijf jij hier een eindje van- daan, Nel, riep Windsma, die bleek zag van drift en haat. Het is een vuile streek iemand onverwachts aan te vallen, riep nu het slachtoffer. Vind ik ook meende Windsma grimmig, wel- nu mijn waarde ik zal het even over doen, bereid je maar voor. En wederom kwam zljn vuist met kracht tegen het gelaat van die gemeenerik zoodat deze met een kreet van pijn tegen de grond smakte. Doch weldra stond hij Waar bemoeit u zich mee? vroeg ie toen. Ik wensch niet dat jij dat meisje beleedigd en ik zal mij er mee bemoeien wanneer ik dat dat verkies. Neemt u het altijd zoo lief voor de vrouwen op? vroeg ie daarop hatelijk. In zoo'n geval zeer zeker, ant- woordde Windsma doch in dit geval wel in het bijzonder, omdat me juffrouw Qruyter en ik verloofd zijn! Hij greep Nel bij de arm en ging terug naar het prieeltje. de anderen stomverbaasd en metopen mond achterlatend... Had ik dat laatste wel mogen zeggen, Nellie. Twee jaar geleden zei je dat je een zuster voor me zou zijn wat zeg jenu tegen me? Dat ik je vrouw wil zljn, fluis- terde zij, terwijl ze haar hoofdje te gen zijn schouder vlijde heb je geloofd wat die man zei? Natuurlijk het is een schoft, als je zijn oogen maar ziet heb je al... Nee, ik bedoel wat hij zei over de wijze waarop ik gereageerd zou hebben. Nee hoor geen moment 1 Een dikke zoen besloot de over- eenkomst. Wat zij verder tegen el- kander spraken mag ik niet ver- klappen. op Het Nieuwe Modeblad Het Rijk der Vrouw Ladies' Weldon'sjournal Record La Femme Elegante De Prins Het Leven Wij De Katholieke IIIustratie De Stad Astra De Lach Beatrijs Libelle Panorama - Ons Land Het Amusante Weekblad Okido De Wandelaar en alle andere tijdschriften (FIRMA EISMA) DE HIJP. A Dinsdag 15 Aug. 1939. Op de gehouden gemeentelljke kaasbeurs werden verhandeld 21 partljen, wegende pirn. 84.000 K.Q. Handel matig. Hoogste prijs f 28 00 per 100 pond Folkloristisch Maandblad voor onze wijde omgeving (4e Jaargang) Redactie Beemster; W. Porte, G. Kohne, P. Zeeman Hz. f 1 per jaar fr. per post Abonnementen worden aangeno- men in boekhandel Hoogcarspel, De Rijp, en bij den Administra- teur Q. Kohne, Nekkerweg 1 Beemster; giro 348118. Proefnummers op aanvr SPORTNIEUWS. Dit het Reo-kamp Een Reo 2 elftal dat gevormd was uit spelers die verleden jaar bijna alien in het derde uitkwamen, wist een 3—1 overwinning te behalen op mdo I. Dit was een mooie prestatie.daar verleden week een veel sterker Reo-elftal nl met 4 spelers uit het eerste het niet verder wist te bren gen dan 1—1 gelijk spel. Door de mobilisatie kunnen we Reo 3 niet handhaven en zullen we met 2 Senioren elftallen aan de Competitie deelnemen. De b jr die ook in de Qoorn speelden tegen edo b, kwamen met een gelijk spel thuis nl 1 1. Op 1 October a.s. begint de noodcompetitie voor de senioren, doch Zondag begint de competitie der junioren. Reo a is ingedeeld bij de vol-' gende clubs: SEW a Spartanen a Qrashoppers a St. Victor a St. George a EDO a Forward a Zoo zien we dat onze a jr in een geheel nieuwe omgeving zijn ingedeeld. En zeker een veel zwaar- dere competitie dan voorheen.Maar jongens laat dit nu juist een re- den zijn om evengoed als de laat ste keer alle krachten bij te zetten om een zoo goed mogelijke plaats te behalen op de ranglijst. Met het oog op de toestand zal er b v. naar Spierdijk, Goorn of Obdam gebruik moeten worden gemaakt van het rijwiel. Maar dit moet geen beletsel zijn om toch steeds alien present te zijn, en geen smoesjes verzinnen om maar thuis te blij ven. Want dan spelen die jongens, die wel mee uitgaan, ook thuis het eerst mee. Doirdat een der juniorenleiders in dienst zit wordt er nog een jr leider gevraagd. De Sportverslaggever JKARKT PURMEREND - Kleine Boerenkaas f 23.50 f 00. Volvette kaas met Rijksmerk f 28.00 Boter I 1.28—f 1.35 Kippeneieren f 4.50.f 5.00 Eendeneleren f 2.50. Vette koeien f 0.65—f 0.76 p. K.g. Vette varkent f 0.60—f 0.65 p. K.g. COOP. CENTRALE EIERVEILINO PURMEREND fef.A. Aanvoer Prl)s 100000 Eendeneleren f 2.35—f 2.75 90000 Kippeneieren f 2.50f 5.00 KAAMBEURS.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 7