voor het .s. Persoonsbewijs Huisvrouwen, let op! rDe Tyd^-boter f 1.15 per pond. "Voos foto's A. KCJIN, iTmTV Broodbon nummer OS is geldig t/m 16 Februari. De niet gebruikte bonnen blijven geldig t/m 23 Februari. Op elke enkele bon kan men 100 gram roggebrood of 100 gram van een andere broodsoort koo- den. Bon 4 van de bloemkaart 50 gram roggebrood of 50 gr. ander brood of een half rant soen gebak of 35 gr. bloem of meel, geldig t/m 23 Februari. Bon Ol 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 120 gram huishoudzeep of 150 gr. zachte zeep of 300 gr. zachte ^zeeppasta* of 600jgr. wasehpoe- der of 250 gr. zeeppoeder t/m 28 Februari. .Bozi 117 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercrême of 1 pot scheerzeep voor mannelijke personen boven 15 jaar geldig t/m 30 Aprii. Deze bon bevindt zich niet aan het Algem. Distributiebonboekje, maar is door het Distributie kantoor afzonderlijk verstrekt. Bon 93 1/t pond rijst, rijste- meel, rijstebloem of gruttemeel of rijstgries t/m 21 Februari. Bon 31 1 ons vermicelli, macaroni óf spaghetti t/m 21 Februari. Bon 87 1 ons maizena, griesmeel, sago, aardappelmeel of puddingpoeder t/m 21 Februari. Bon 44 j'/s pond gort, gortmout, of grutten geldig t/m 21 Februari. Bon 57 V* pond haverbloem havervlokken, havermout, aard- appelmeelvl., gort, gortmout of grutten, geldig t/m 21 Februari, Petroleumbon no 8 2 li ter petroleum t/m 23 Febru ari. Bon Ol vleesch van de vleeschkaart 1 onsvleesch(been inbegrepen), of 1 rantsoen vleeschwaren geldig t/m 16 Februari. Bon Ol vleesch waren van de vleeschkaart 1 rantsoen vleeschwaren geldig t/m 16 Februari. Onder een rantsoen vleesch waren wordt verstaan: 75 gram ons) ham, spek, rookvleesch, pekelvleesch, Oel- dersche rook- of plockworst, 100 gram (1 ons) boterham- menworst of rolpens. 125 gram (l1/* ons) lever- of tongenworst. 150 gr. (lVs ons) bloedworst. Rauw vet valt ook onder de distributie van vleesch. De niet-gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 1 9 Februari. Bon 03 van de boterkaart V» p. boter of Va p. margarine of 2 ons vet t/m 23 Februari. Bon 03 van de vetkaart Va pond margarine of boter of 2 ons vet t/m 23 Februari. Bon 19, 33, 45, 58 1 ons kaas geldig t/m 23 Februari. Bon 04 1 ei geldig t/m 16 Februari. De niet-gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 23 Februari. omzetbelasting Inbegrepen. Uw adres Apoth.-ass., Drogisterij Bon OS Va ons thee of 1 25 gram koffie, geldig t/m 16 Maart. Bon 91 1 kilogram suiker t/m 1 4 Februari. Bon lOS 1 pond peulvruchten geldig t/m 16 Februari. Brandstoffen. Bon 11, 13 en 13 haarden en ka chels, een eenheid vaste brand stoffen (anthraciet, steenkolen, briketten of turf t/m 28 Febr. De RijpGraft 8 Rijpers en 2 Grsfters vroeg wakker cd vroeg aai de wandel Donderdagmorgen 13 Februari 7.15 vertrokken met de NACO- bus de vroege reizigers. Het was donker, mistig, regen achtig weer. Het zicht was slecht, en de verlichting niet veel beter. Factoren, die het vooreen chauffeur uiterst moeilijk maken om de goede weg te houden op de verraderlijke glibberige klei van de vruchtbare Beemster. De passagiers gaven zich vol komen over aan den man achter het stuur. Kome, wat kome. Enhet kwam. In de vorm van slipgevaar. Wat sneeuw, ijs en ijzel nfet hadden' klaar kunnen krijgen, gelukte nu den slipduivel. Doordat de wagen nabij Half weg op de Volgerweg iets te rechts reed, raakten de achter wielen de doorweekte berm. We reden niets te hard voor het slechte zicht. Het gelukte den bestuurder, den heer J. Bakker, den wagen weer meer naar het midden van den weg te krijgen, doch we waren al in den greep van dien gevaarlijken sinjeur. Janus „scheurde" aan het stuur, wat hij kon, het achterstuk liet zich echter niet meer dwingen, het gleed snel af naar de linker berm. Volkomen rustig ondergingen we ons lot. Onze eerste gedachte was: op zijn kant de sloot in, en we meenden ons daarop te kunnen prepareeren. Maar neen, niet op zijn kant, noch over de kop, en ook geen duik van de voorwielen bij de stijle kant neer de ondiepe sloot .in, het gelukte Bakker de voor wielen op den weg te houden, het achtereinde zakte in de sloot. Ons compliment voor de te genwoordigheid van geest van onzen bestuurder. Er ontstond geen paniek. Kome, wat kome immers. Niemand was gelukkig gewond. Alleen door elkander en enkelen van de banken geslingerd. Spoedig waren omwonenden op het lawaai in het donker af gekomen, en hielpen een handje mee met uitstappen. Weldra stonden de 10 reizi gers op de vuile Volgerweg. Het was nog niet eens gemakkelijk om er op te komen. Het ijs hield nogl of was door het gewicht van de auto op de bodem ge drukt. Onder gezellige kout trok men gezamenlijk te voet naar Purme- Fotografie, Telefoon 30, de Rijp rend, zwaar „boomend" en dank baar gestemd over de toch wel zeer gelukkige afloop. Nu werd er alleen maar een dun boompje gekraakt. Een 100- jarige stam zou de auto en en kelen onzer gekraakt hebben. Wij althans hadden volgens men- schelijke berekening dit artikel dan niet geschreven. De Rijp B K. Damclub Sf. Bavo De Rijper Dammers speelden Donderdagavond een wedstrijd tegen „Aris de Heer" te Midden- beemster en verloren met 18-6. O. Vendel, J. Vendel en Q. Qrasboer wisten door een over winning de eer van de Rijp te redden. De Bengelaar aai de Klaterbuurt Zaterdagavond komt het Visch? college „De Hengelaar" in het café van den heer D. van Leeu wen in jaarvergadering bijeen. De leden bezoeken allen na tuurlijk deze gezellige vergadering met aan het slot... attractie. Soiree Aart Aarse Zondag a.s. geeft Aart Aarse in het Hotet „De Eendracht" van mw. de Wed. v. d. Vliei- Luder een Soirée met de leer lingen van zijn dansclub en an deren. De Soirée's van dezen dans- leeraar staan goed aangeschre ven bij de jongelui, zoodat ook deze avond wel het noodige bezoek zal trekken. Voor "bijzonderheden leze men de betreffende advertentie in dit nummer. Eea bekeade „Vreemdsliog" Dit prachtstuk, dat reeds vele malen door het beroepstooneel met groot succes is opgevoerd, is nu in studie genomen door de R.K. Tooneelvereeniging„Be- nedictus XV. Wij vertrouwen, dat onder de bekwame leiding van den regis seur Jac. Groothuizen ook dit stuk (dat Zondag 23 en Dinsdag 24 Februari opgevoerd zal wor den) weer op schitterende wijze vertolkt, u een aangename avond zal bezorgen. De naam van den schrijver Antoon Coolen is bij alle too- neelliefhebbers wel bekend. Deze schrijver weet het leven in al zijn geledingen op sublieme wijze te vertolken. „De Vreemdeling" is een ge wezen gevangene, die bij een dorpssmid om werk komt, en in het goede gezin als lid wordt opgenomen. Er groeit een liefde tusschen de vreemdeling en de dochter des huizes, die er haar twijfel achtige verloofde om iaat varen. Dan grijpt de smid in, maar zóó hardhandig, dat de gewelddaad, welke een leven dreigde te ver nietigen, juist daardoor tot de verzoening leidt. Dat is een eenvoudig verhaal, maar het wordt verstaan, en in zijn ontroerende kracht meege leefd. En de Tooneelvereeniging „Be- nedictus XV zal alles in het werk stellen dit stuk zuiver en sterk tot uitbeelding te brengen. i ra.it Vergaderiag Veefoads afd. Graft Donderdag 6 Febr. 1941 hield het Veefouds afd. Graft een le denvergadering welke flink be zocht werd, vanwege de ziekte waren enkelen afwezig, Het afgeloopen jaar was een zeer gunstig jaar, er werd een batig saldo van f 420 geboekt. Verder hadden de volgende punten een vlot verloop: Bestuursverkiezing: Voorzitter A. Bak werd met aigemeenestem- men herkozen. De rondvraag leverde geen bijzondere dingen op,alleen hield de voorzitter nog een toespraak tot den bode, den heer Hendriks die volgens de boeken 25 jaar deze functie bekleedt. Spr. wen ste den jubilaris veel geluk en hoopte dat hij nog vele jaren zijn krachten aan het Veefonds zou schenken. De bode Hendriks hoopte dat hij nog vele jaren voor het Vee fonds mocht werken. Applaus. Hierna sluiting. West - ö- r a 1tdij li „Measchea ia Peasioa" Zondagmiddag half drie, gaf de Tooneelvereeniging „Nieuw Leven" in het lokaal van den heer K. Kramer haar eerste openbare Uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd werd een tooneel- spel in 4 bedrijven n.1, „Menschen in Pension" schrijver A. Bromet Het was een goed stuk, voor al in het derde bedrijf. Om circa 3 uur opende de voorz, de heer D. Kool met toe passelijke woorden deze open bare uitvoering. Wij werden genoodzaakt om het des n.m. te houden, anders had men geen bal kunnen geven Het is wel zeer jammer dat men, en vooral de jongeren met „bal na' moet lokken. Mogelijk zouden velen 's avonds verkies lijker gevonden hebben. Ofschoon men eerst sceptisch stond tegen over het stuk, ver anderde dit snel in het tweede en vooral in het derde bedrijf, waar menigeen in stiltemetBoom- pje meeleefde. Het zou ons te ver voeren al le medespelers te noemen, allen hun hebben rol goed vervuld. De voorz. heeft zeer juist ge zegd tot weerziens en wij zullen hopen dat „Nieuw Leven" nog maals in dit seizoen voor het voetlicht komt. De opkomst had spr. gaarne grooter gezien maar de griep zal ons mogelijk ook parten ge speeld hebben. Mogelijk zullen wij een vol gende keer wederom vele oude bekenden die wij Zondag jl ge mist hebben. De thuisblijvers hadden onge lijk „Nieuw Leven" heeft de aan wezigen een genotvolle middag bezorgd. Een gezellig bal besloot deze uitvoering. Drielruizen Nut en Geaoegea-avoad Woensdagavond 12 Febr. hield de afd Nut en Genoegen een Nuts- avond in 't Café van den heer Slooten. Opgevoerd werd 't tooneelspel „Beurskoorts" in 3 bedrijven. De Voorzitter M. C. van der Laan opende deze avond en heette al len welkom, in het bijzonder de medewerkenden. Het dient vermeld te worden hoe goed de jonge krachten zich van hun taak gekweten heb-

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 2