Huisvrouwen, let op! <0ub nieuws Kent (J reeds rDe Tijd'-boter f 1.15 per pond. A. KUIN, Broodbon nummer 13 is geldig t/m 27 April. De niet,gebruikte bonnen blij ven geldig t/m 4 Mei. Op elke enkele bon kan men 100 gram roggebrood of 100 gram van een andere broodsoort koo- den. Bon 7 van de bloemkaart 50 gram roggebrood of 50 gr. ander brood of een half rant- soen gebak of 35 gr. bloem of meel, geldig t/m 1 8 Mei. KAAS Bon 64 en 74, 1 ons kaas geldig t/m 4 Mei. THEE Bon 18 V« ons thee of 1 25 gram koffie, of 250 gram koffie-surrogaat geldig t/m 27 April. SUIKER Bon 31 1 kilogram suiker t/m 11 Mei. B0TER Bon 13 van de boterkaart V» p. boter t/m 27 April. Bon 13 en 14 van de boter kaart Va p. boter geldig t/m 7 Mei- (1 0 Mei). Bon 13 van de vetkaart Vs pond margarine of boter of vet t/m 27 April. Bon 13 van de vetkaart Va p. boter of Va p. margarine of 2 ons vet en Bon 14 van de vetkaart V2 p boter of margarine geldig t/m 7 Mei (I 0 Mei). Bon 13 vleesch van de vleeschkaart 1 ons vleesch (been inbegrepen), of 1 rantsoen vleeschwaren geldig t/m 30 April. Onder een rantsoen vleesch- waren wordt verstaan: 75 gram ons) ham, spek, rookvleesch, pekelvleesch, Gel- dersche rook- of plockworst. 100 gram 1 ons) boterham- menworst of rolpens. 125 gram (11U ons) lever- of tongenworst. 1 50 gr. (1 Va ons) bloedworst Rauw vet valt ook onder de distributie van vleesch. De niet-gebruikte bonnen blij- ven geldig t/m 4 Mei. Bon 33 V« pond rijst. rijste- meel, rijstebloem of gruttemeel of rijstgries t/m 1 8 Mei. Bon 36 1 ons vermicelli, macaroni 6f spaghetti t/m 15 Juni. Bon 37 1 ons maizena, griesmeel, sago, aardappelmeel of puddingpoeder of pud- dingsauspoeder t/m 15 Juni. Bon 35 Va pond gort, gortmout, of grutten geldig t/m 1 5 Juni. Bon 34 Va pond haverbloem havervlokken, havermout, aard- appelmeelvl., gort, gortmout of grutten, geldig t/m 15 Juni. Bon 94 1 ei geldig t/m 27 April. De niet-gebruikte bonnen blij- ven geldig t/m 4 Mei. omzetbelasting inbegrepen. voor Wol-zijde en kunslzijde het reinigingsmiddel Apoth.-ass., Drogisterij en Fotografie, Telefoon 30, deRijp Bon 30 150 gram toiletzeep (nieuwe samenstelling) of 1 20 gram huishoudzeep of 200 gr. oude of 150 gr. nieuwe zachte zeep of 300 gr. zachte zeeppasta of 600 gr. waschpoe- der of 250 gr. zeeppoeder t/m 27 April. scheerzEep Bon 117 50 gram scheerzeep of 1 tube scheercreme of 1 pot scheerzeep voor mannelijke personen boven 1 5 jaar geldig t/m 30 April. Deze bon bevindt zich niet aan het Algem. Distributiebonboekje, maar is door het Distributie- kantoor afzonderlijk verstrekt. Historisch Genootschap West-Friezendag in de Rijp Het bestuur van dit genoot schap kwam dezer dagen te Hoorn bijeen onder voorzitter- schap van den heer G. Nobel. Medegedeeld werd o.a. dat het jaarboek zeer veel aftrek heeft gevonden en nagenoeg uitverkocht is. De heer Kerkmeyer vertelde een en ander over de mooie, oude kaarsenkronen uit de Ned. Herv. kerk te Schellingkhout, die helaas zijn verdwenen en ondanks alle moeite niet meer achterhaald konden worden. Laat men op dit gebied toch waak- zaam zijn. Er helaas al zo veel verdwenen; laat men het mooie oude, dat men nog bezit, toch in waarde houdenl Dankbaar wordt gememoreerd een van de gemeente Medemblik ontvangen subsidie. Van de kant van het genoot schap wordt besloten lets bij te dragen inde restauratiekosten van het pand Breedstraat 32 te Enkhuizen, eigendom van de vereniging „Hendrick de Keyser". Metgenoegen wordt vernomen, dat het ledental stijgendeis; een damejbracht nog onlangs 4 nieuwe leden' tegelijk aan en een andere dame, die zichzelf te oud vond om nog lid of donatrice te wor den, zond een mooie geldelijke bijdrage. Medegedeeld kon voorts wor den, dat het genootschap thans beschikt over een speciale me- daille, die men bij zeer bijzon- dere gelegenheden zal kunnen uitreiken. Deze genootschaps- medaille naar een ontwerp van den heer Kerkmeyer, gesneden door de ffrma Begeer, mag zeer geslaagd genoemd worden. inzake de toneelprijsvraagmeldt de heer Galis, dat reeds enig werk is binnengekomen. Zoals men weet sluit de inzendtermijn 1 Mei a.s. Besproken wordt onder meer nog de vraag of het gewenst is, dat het genootschap enquetes instelt op het gebied van volks- gebruiken. Er is contact gezocht met de Volkskundecommissie van de Nederlandse Academie van Wetenschappen en daarblj is gebleken, dat reeds veel ma- teriaal werd verzameld, waarvan echter weinig of niets is gepu- bliceerd. Nog wordt besloten om de Westfriezendag deze zomer, in- dien enigszins mogelijk, te hou- den in DE RIJP. Wlj hopen, dat deze dag thans in ons aan historie rijke dorp zal kunnen doorgaan. De redactie Distributiekring de Rijp Distributie van boter Met ingang van 8 Mei a.s. zal op de bonnen van de vetkaart uitsluitend boter verkrijgbaar worden gesteld, waarlj echter per bon een reductie van 10,15 op den prijs van de boter zal worden verleend. De verstrekking van boter te- gen gereduceerden prijs zal uit sluitend geschieden op bonnen van de vetkaart, zoodat alleen bij inlevering van opplakvellen met bonnen van de vetkaart een ontvangstbewijs voor reductie- bonnen mag worden afgegeven. De inlevering van opplakvel len met bonnen van vetkaart d\en\ te geschieden met het formulier MD 201. terwijl bij de inlevering van opplakvellen met bonnen van de boterkaart evenals voorheen he) formulier MD 201 c moet worden gebruikt. Per 10-tal bonnen van de vet kaart ontvangt den detalllist een ontvangstbewijs voor reductie- bonnen ter waarde van f 1,50. Deze ontvangstbewijzen, welke geheel in de plaats komen van de vroeger gebruikte reductie- bonnen, dienen binnen 14 dagen na afgifte ter verzilvering aange- boden te worden aan de Ned Middenstandsbank of van een relaties van deze bank. Opplakvellen MD 18 oud model Met ingang van 5 Mei a.s. is het gebruik van opplakvellen MD 18 oud model niet meer toegestaan. De volgende bonnen, welke voorheen op het opplakvel MD 18 oud mode opgeplakt moesten worden dienen van bovengenoemden da turn op het opplakvel MD 268 te worden geplakt, met dien ver- stande, dat elke bon 4 vakjes beslaat. Het zijn: de rantsoenbonnen (oud), Wehrmachtsmarken, scheerzeepbonnen, bonnen papkaart, bonnen brandstoifen- en cokes- kaart, cacaobonnen (nog ongebruikt) Drukkerij G. J. HOOGCARSPEL De Rijp Ie Lustrum Uitmringen Rijper Klein Tooneel Zondagmiddag jl. vond dan in De Eendracht" de tweede uit- voering plaats van het Rijper Klein Tooneel. Ook nu was de zaal tot de uiterste hoeken bezet, toen doorzitter, de heer J. Dek- cer, opende. Hij heette alien van larte welkom. In het bijzonder de zustervereenigingen van de West-Friesche Bond, nl.„Amici- tia" van Schermerhorn en „Kunst naar Kracht" van Oterleek. Dan heette hij speciaal wel- <orn de verschillende oud-leden, o.a. den heer J. Dammes oud- voorzitter en mede oprichter. Spr. verheugde zich er over dat ook nu velen waren gekomen om van het Rijper Klein Tooneel te genieten. Hij hoopte dat het een middag zou worden van goede ontspanning. Hierna werd het doek gehaald. Over het stuk zullen we nu niet meer uitweiden, dit is reeds in het vorig nummer geschied.Ook zullen we nu niemand van de spelers apart noemen, daar alien, stuk voor stuk, zich geheel ga- ven, om ook nu een goed figuu te „slaan". We kunnen niet an- ders zeggen, dat dit dan ook ge heel zoo is. Ook het deide be- drijf werd nu beter gespeeld. Mej. Ge de Jongh en de heer Gerit de Jong, die voor heteerst in het verband van het Rijper Klein Tooneel speelden, zaten vast in hun rol. Nog even zullen we de geheele rolverdeeling vermelden. Deze was als volgt: Fred Verduin, de heer Piet Kostelijk, Loeki, zijn vrouw, mej. Gi£ Potgieser; Hans Nijhoff, de vriend, de heer Leen Slot; Gerrit Koeman, de heer Jan Kostelijk; Krisiien zijn vrouw, mej. Trien Bas; hun kroost:Pe- tronella, mej. Luus de Moes; Alida, mej. Ge de Jongh; Flip, de heer Jan de Swart; Trude van Heel, mej. Iep Hamstra; Doortje, dienstmeisje, mej. Willy Nat; Bart, tuinmansknecht, de heer Gerrit de Jong; Kaan.veld- wachter, de heer Martin Visser. Nadat men het doek onder een donderend applaus had laten zakken, gaf voorzitter Dekker, de gelegenheid tot complimen- teeren. Hiervan maakten gebruik „Ami- citia" te Schermerhorn, bij monde van den voorzitter, de oud-voor- zitter, de heer J. Dammes; voor Staaispensionneering, afdeelingde Rijp-Graft mw Spaarman-Storck- meijer; de heer P. Slot namens „Kunst naar Kracht" te Oterleek. Hierna sloot de heer Dekker met 'n kernachtige speech en en wekte de leden op, op den ingeslagen weg voort te gaan. We kunnen niet anders zeggen dan dat het Rijper KleinTooneel met haar regisseur den heer H. Kastelein, op een schitterend ge- slaagde lustrum, kan terugzien. Ook wij hopen, dat het Rij per Klein Tooneel nog in lengte van jaren, zal kunnen doorgaan met het ons geven vanhetmeest uitgebreide menu van goedetoo- neelstukken. Vanaf deze plaats roepen we het Klein Tooneel een spoedig tot weerziens toel Rest ons nog tevermelden.dat de zaal van „De Eendracht" spe ciaal voor dit lustrum smaakvol versierd was. Dit gaf alles een feestelijk aanzien. De grime van den heer Visser uit Hoorn was prima in orde evenals de verzorging van het tooneel. VergadsrinK Coop. Boerenleenbank We wijzen de leden van bo- vengenoemde Bank op de adv van het Bestuur, waarin het een algemene vergadering aankondigt in de zaal van den heer C dijk Azn op Dinsdag 29 Belanghebbenden lezendi da en verdere bljzondei welke in deze annonce is nomen. Operette .Franchemont dt Mars; uit te voeren door de z vereeniging „Voorwaar Onze plaatselijke zangv ging „Voorwaarts" geeft oi derdag 1 en Zondag 11 A een uitvoering van de bi mooie operette .Franchem Marskramer in Hotel „De dracht" Zooals de vorige „Malie Geert" en „Marijk Scheveningen" sublietn opgevoerd onder leidingv heer A. Vink, kunnen we kerd zijn, dat ook deze ringen weer op hoog peil staan. Vele goede krachten ten de rollen, zoodat o avond van groot genot wachfen. Het is een interessante te met mooie melodiegn. Voor de bijzonderhede men de advertentie, voorl de in dit nummer. Graft Verlorea Verloren: een polshorlogi leeren band.) Inlichtingen bij den get veldwachter. SPORT NIEUWS Uit het Reo-kamp Door de overwinning eerste elftal op Volendan het degradatiespook gehe wenen, Ofschoon er nit gespeeld is en ettelijke o de kansen verloren ginge ten onze mannen toch m 3-1 te winnen. Deze voorsprong was met de rust behimld. In d der gasten zaten wel enk de krachten, doch als nret mee. En daar ze tha het kleine aantal van 2 hebben zullen ze wel degra Als er deze zomer n flink getraind word dan we in de komende Coi op een mooi vernieuwd zeker weer weer een R< in actie zien, dat zooals jaren geleden de schr West-Friesland genoemi Het Bestuur heeft dezt een molen op den kop tikken, die straks voor d tering zorg zal dragen. 2 men, dat alles in hetwei gesteld om straks een sportterrein te krijgen. Ht veld zal met een 14 da) reed komen en het is e jartlaken gelijk. Ja, dat heel verschil met hetgeer weest is. Vooral door d datie had het veel gelei was het nog veel slech worden. Het veld wordt tevens de grootte gebracht van De Sportversl fi.S.V.-Nienws. Het is GSV jl Zon mogen gelukken om Egr te kloppen. Toen om heer Hart beginnen liet beide ploegen volledig. Het bleek al spoedig de zaken flink aanpakte, zij gewaarschuwd waren 3-2 overwinning, en dat nig moesten oppassen v< 1. E is een goed spelen met snelie vleugelspelers zeer sterke verdediging. Na 10 min. wist de E r aan zijn bewaking te ont en op keurige wijze de te bezorgen. G hierdoor wakker i BROOD BLOEM VET VLEESCH VLEESCHWAREN Bon 13 vleeschwarenvan de vleeschkaart 1 rantsoen vleeschwaren geldig t/m 30 April. RIJST VERMICELLI MAIZENA GORT HAVERM0UT EIEREN aii!iniiiiiniii? PEULVRUCHTEN Bon 38 1 pond peulvruchten geldig t/m 11 Mei. ZEEP PETROLEUM Petroleumbon no 9 2 li ter petroleum t/m 20 April.

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 2