Amateurfotografen Prachtkaarten Sleeswijk's Sallycil-perkament brouwen, let op! »De Tijd'-boter f 1.30 per pond. A. KUIN, Omniumkaart f 0,65 Zie de etalages! omzetbelasting inbegrepen BROOD Broodbon nummer 87 4 rantsoenen is geldig t/m 26 Juli (400 gram). Broodlbon nummer 87 is geldig t/m 26 Juli. 100 gram brood of 1 rantsoen gebak. BLOEM Bon ÏO van de bloemkaart 50 gram roggebrood of 50 gr. ander brood of een half rant soen gebak of 35 gr. bloem of meel, geldig t/m 10 Augustus. AARDAPPELEN Bon 87 reserve 3 kg aardap pelen geldig t/m 26 Juli. KAAS Bon 69 en 79, I ons kaas geldig t/m 27 Juli. Bon 86 kaas en 87 kaas, 1 ons kaas geldig t/m 27 Juli. Bon 25 kaas kan vernietigd wor den. THEB Bon 104 40 gram thee voor- zoover voorradig of 250 gram koffie-surrogaat geldig t/m 16 Augustus SUIKER Bon ÏOI bonkaart algemeen 1 kilogram suiker t/m 3 Aug. BOTER Bon 84 en 85 van de boter- kaart Vt p. boter geldig t/m 3 Augustus. VET Bon 84 en 85 van de vet- kaart V» p. boter geldig t/m 3 Augustus. VLEESCH Bon 87 vleesch van de vleeschk. V» ons vleesch (been inbegrepen), of V» rantsoen vieeschwaren geldig t/m 26 Juli. VLEESCHWAREN Bon 87 vleeschwarenvan de vleeschkaart Va rantsoen vieeschwaren geldig t/m 26 Juli. Onder een rantsoen vieesch waren wordt verstaan: 75 gram */t ons) ham, spek, rookvleesch, pekelvleesch, Qel- dersche rook- of plockworst. 100 gram 1 ons) boterham- menworst of rolpens. 125 gram (I V* ons) lever- of tongenworst. 150 gr. (1 Va ons) bloedworst. RIJST Bon 102 Va pond rijst, rljste- meel, rijstebloem of gruttemeel of rijstgries t/m 1 0 Augustus. VERMICELLI Bon 54 1 ons vermicelli, macaroni öf spaghetti t/m 10 Aug, MAÏZENA Bon 55 1 ons maïzena, griesmeel, sago, aardappelmeel of puddingpoeder of pud- dingsauspoeder t/m 10 Aug. 00RT Bon 45 Va pond gort, gortmout, of grutten geldig t/m 10 Aug.. HAVERMOUT Bon 44 Va pond haverbloem havervlokken, havermout, aard- appelmeelvl., gort, gortmout of grutten, geldig t/m 10 Aug. EIEREN Bon 87 eieren 1 ei geldig t/m 26 Juli. MELK Bon 87 van de melkkaart 1*/a liter melk geldig t/m 26 Juli. Bon 25 kan vernietigd worden. Alleen met goed materiaal en vakkundige behandeling bereikt U een goed resultaat. Wij verzorgen al Uw fotowerk vlug jen net Apoth.-ass., Drogisterij en Fotografie, Telefoon 30, de Rijp ZEEP Bon 38 150 gram toiletzeep of 1 20 gr. huish.zeep of 200 gr. oude of 150 gr. nieuwe zachte zeep of 300 gr. zachte zeeppasta of 600 gr. waschpoe- der of 250 gr. zeeppoeder t/m 3 Augustus. SCHEERZEEP Bon K van de Textielkaartvan mannen boven 15 jaar (paars met zwart opdruk) van 1 Mei t/m 31 Augustus 1941 50 gram scheerzeep of 1 tube dan wel 1 pot scheercrême. PETROLEUM Petroleumbon 11 2 li ter petroleum t/m 10 Aug, van de bonkaart „M" en „O". van Europa t 1.05 ffeheele "Wereld 1 1.05 (Noorweffen, Zweden, Rusland, Finland, Iran, Irak, Syrië, Turkije) kaarten van de provinciën 95 cents Boekhandel G. J. Hoogcarspel De K-ijp Geslaagd Maandag 14 Juli jl slaagde J. Visser Lz. voor het einddiploma 5-jarige HBS. Berorderd H. P. Keuning is aanhetMur- mellius-Gymnasium te Alkmaar bevorderd van de le naar de 2e klas. Geslaagd Henk Flipse slaagde te Alk maar voor het ULO-diploma A. Kranige prestatie Deze week heeft onze dorps genoot K. J, de Moes, de beken de aanvoerder van AVV 1, van Schermerhom een zwemtocht ge maakt tot de Rijp. Een afstand van 6 km. Een prestatie die het vermelden waard is. Grait Bakfiets te water Zaterdagmiddag stond de bak fiets van den heer N. Besseling, bakker alhier, volgeladen met brood e.d. aan de Grafterbaan geparkeerd. In een onbewaakt ogenblik ogenblik ging zijn 8 jarig doch tertje op de fiets zitten en wilde de fiets een stukje voortrijden. Daar zij echter het zware ge vaarte niet in de vaart kon stui ten, raakte deze op de daar ter plaatse hellende wegberm en reed daardoor te water. Spoedig was de geheeie inhoud doorweekt met water en hier voor consump tie ongeschikt. Ondanks het „manmoedige" bijspringen van de bakkerin kon toch niets meer gered worden. De toegeschoten omwonanden wisten met vereende krachten het modderige gevaarte op het droge te brengen. De vrouw van den heer Bes seling en haar dochtertje kwa men met een nat pak en de schrik vrij. Voor de bakker, die op Zater dagmiddag opnieuw beginnen moest en bovendien z'n brood bonnen kwijt was, een behoorlij ke schadepost. Beemster Visser Kz. aan de Klaterbuort heeft met goed succes eindexamen HBS afgelegd, Geslaagden voos elnd-dlploma aan de ULO-school alhier. Jet van Bodegom, Beemster, A. H. Bals, Purmerland, A. Rle Otjes, Beemsler, A, Henk Flipse, de Rijp, A. Annle Koomen, Purmerend, A. Tint Houtman, Beemster, A, Kees Groeneveld, Purmerend, B. Het muziekkorps „Beemsters Fanfare" spelend in de afdeeling Uitmuntendheid heeft te Wormerveer met 318 ponten een 2e prijs behaald. De Directeur van het corps, de heer C. Vink had meer succes met het fanfa recorps „Andante" van Oosthuizen, dat met 339 punten in hetzelfde concours een le prijs behaalde. Maandagavond beeft de Vrijwillige Brandweer met alle drie de spullen aan de Buurt een oefening gehouden, onder aanwezigheid van autoriteiten en belang stellenden. Naar wij vernemen, zai het His torisch Genootschap ,,|an Adriaensz. Leeghwater" op den Donderdag uao de Kermisweek (31 Juli) zijn jaarlijksche nlgemeene vergadering houden. De heer U. G. Dorhout zal ultgenoo- digd worden een causerie te houden. Wij hebben het beste voor de inmaak in voorraad 15 cent per rolletje Boekhandel G. J. Hoogcarspel Bet ootdaiken vsi distributie- ei prijsbepalingen Als vertegenwoordigster van handel en nijverheid in haar district, meent de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier geves tigd te Alkmaar, dat het op haar weg ligt nadrukkelijk te wijzen op het onsociale karakter van alle handelingen, waardoor de tegen woordige distributie- en prijzen bepalingen worden ontdoken. Niet alleen kan deze handel wijze zeerzwire straffen tenge volge hebben, waarvan U onge twijfeld uit de pers verschillende voorbeelden bekend zijn, doch tevens legt zij het minst kapitaal krachtige gedeelte van ons volk onevenredig zware lasten op. Daarbij komt nog, dat alle goe deren, waarmede sluikhandel ge dreven wordt, noodzakelijkerwijs aan den normalen handej wor den onttrokken, waardoor de her bevoorrading van de bona-fide handelaren met steeds grooter moeilijkheden gepagrd kan gaan. Door aan de bestrijding van deze verwerpelijke methoden mede te werken, bevordert de bonafide handel zoowel zijn eigen belang als het gemeen schapsbelang. Wijziging Omzetbelasting De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noor derkwartier te Alkmaar stelde in het begin van dit jaar een résu mé samen van de de voornaam ste bepalingen van het nieuwe hesluit op de Omzetbelasting, hetwelk op ruime schaal onder de belanghebbende middenstan ders, groothandelaren en indus- trieelen werd verspreid. Nu met ingang van 1 Juli jl wederom ingrijpende wijzigingen in het Besluit op de Omzetbe lasting tot stand zijn gekomen en de Kamer van verschillende zijden reeds verzoeken om in lichtingen bereikten,[stelde zij op nieuw een beknopt overzicht sa men van de voornaamste wijzi gingen, welk overzicht voor het bedrijfsleven op aanvrage gratis verkrijgbaar is Oij hetjsecretariaat der Kamer, Oudegracht 182 te Alkmaar. Millioeueu kg! kersen vinden hun weg naar de steden Alles wijst er op, dat het een goed kersenjaar wordt, en geluk kig blijken de pessimistische ver wachtingen, inzake door vorst aangerichte schade ongegrond. Wel is de pluk dit jaar laat, maar nu komen dan toch tien duizenden kg. hier op de veiling binnen. De Betuwe heeft onge veer 4000 ha kersenboomgaarden en 1 ha volwassen boomen brengt ruim 2500kg kersen op. U begrijpt dus wel dat de Betuwe millioenen kg kersen voort brengt. Geldermalsen heeft een der belangrijkste veilingen, waar in 1940 ruim 420.000 kg kersen werden omgevoerd. Aldus ir J. D. Gerretsen, Rijks- tuinbouwconsulent van een groot gedeelte der Betuwe, toen wij in de ruime veilingshal te Gel dermalsen stonden te kijken, naar het levendige bedrijf dat daar heerschte. Honderden manden kersen wachten op vervoer, terwijl in een andere ruimte meisjes de door amfabrieken gekochte kersen schoonmaken. De eigenaars van kersenboom gaarden laten soms de kersen zelf plukken, soms ook en dat doen meestal zij die zelf geen landbouwer zijn, verpachten zij de kersen, als deze nog aan de boomen hangen' Dit jaar werd door de publieke verkooping tot f 2 per 10 kg. betaald.. Vervol gens komen de plukkers, die over het algemeen en vooral nu er geen behoorlijke arbeidskrach ten zijn. zeer hooge loonen ont vangen. De plukkosten van een kg. bedragen dan ook 8 k lOct, terwijl het loon voor de „heer der", dat zijn de vrouwen, die de vogels moeten verjagen, de

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 2