,Handy' Bij aankoop Inlevering van Metalen wegens vacantie nieuwe kachel Hutsspeaibankte Deemster een handkaren een schuitje aardappelrooders anderhalfjarige stier Coöp. Speer-en llcorschot- benk.OeRijp' G.A.tede Dijp Jan van Baars, Tandheelkundige Nieuw! Kleefpasta! Boekhandel Hoogcarspel Boekh. Hoogcarspel spaargelden verboden is er mee te speculeeren! Kantoor: 00STEIN0E 110 inlevering van metalen. 21 tm. 30 Juli, De Rijp 21 tm. 23 Juli, Dorp Graft Noordeinde en Graftermeer 25 tm. 28 Juli, West-Graftdijk 24 Juli Oost-Graftdijk en Starnmeer Uitsluitend Dinsdags van 9-12 unr voorm. spreekuur te Purmerend De Bakkersvereen. yOns Belang' een tasch of mandje mee te nemen, Geboortekaarten Telefoon 1 Verlovingskaarten Ondertrouw kaarten Rouwcirculaires Drukkerij G. J. Hoogcarspel, de Rijp Plakt Uw bonnen met 25—35—60 en 85 cent prijs ook nog eenige centen per kg doet stijgen. Tenslotte gaan de kersen naar de veiling, waar ze door jamfa- brieken en commissaren uit de groote steden gekocht worden. Vaak wordt hierbij de vastge stelde consumptie pJijs van 50 ct per kg. betaald. Er zijn dus wel veel kersen, maar erg goedkoop zijn ze niet al zullen de prijzen bij meer aan voer wel dalen. De Betuwe in zomertooi Om ook met de practijk van het kersenplukken thuis te raken, bezochten wij een boomgaard. De Betuwe was in zomertooi— weelderige weiden en korenvel den, afgewisseld door boomgaar den stelde zich tusschen de in hooh geboomte schuilgaande dor pen uit, terwijl de Linge zilverig- glanzend tusschen groene oevers slingerde. De menschen genoten voor hun huizen van den fraaien zomeravond, Maar in de boom gaarden heerschte nog geen rust; overal hoorde men ratelen, bellen en schreeuwen, een lente cacophonie van geluiden om de spreeuwen, die óók van kersen houden; te verjagen. En ook de plukkers waren nog druk bezig om, voordal het weer zouomslaan, zooveel mogelijk kersen binnen te halen. Zoo erg als andere jaren is de spreeuwenplaag niet, vertelde een boer. Veel vogels hebbenden strengen winter niet overleefd, terwijl er bovendien zeer veel rupsen zijn, die voor de vogels anders en ook nuttig voedsel vor men. In de boomgaard stonden de groote tafels waar de geplukte kersen gesorteerd werden. Telkens schudden de plukkers hun volle manden op de groote hopen kersen, die in alle scha- keerjngen van rood in de zon blinken. Een gezicht dat den ste deling doet watertanden en terecht, want ze smaken dit jaar bijzon der goedl Luidkeels schreeuwend holden de heerders voorbij; een warm werkje, maar in kersenland hoeft men niet lang naar een versna pering te zoeken. De Betuwe plukt kersen! Op den terugweg reden hoog met manden beladen wagens ons voorbij, terwijl in de verte nog het geroep der heerders klonk... Aankondigingen Heden overleed onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JACOB BLAAUW, ln den ouderdom van 84jaar. Uit aller naam, T. BRUIN—BLAAUW. BERGEN N.H., 11 Juli '41 Schapenlaan 15. Advertenties Denkt U er over het komende seizoen een aan te te schaffen, bestelt deze dan vroegtijdig in verband met de materlaalschaarschte. Beleefd aanbevelend, Smederij ,,'t Centrum" de Rijp. (Lid van atn Neatrl. Spaarbankband) HoofdkantoorMtdden-Beemifer, Midden!)nart no. 127 BijkantoorZntd-Oost-Beemster, Wouter Slnislaan 27 Ieder, die een bedrag van f2,50 op een spaarbankboekje plaatst, kan zoo'n busje in bruikleen krijgen van een fleschje inkt en gluton, is het noodzakelijk het leege fieschje of potje mee te brengen. Te koop: bij M. DE JONG West-Graftdijk 119 GEVRAAGD: JAC ROELOFSEN PzGraft 81 TE KOOP: goedgekeurde te bevragen: J. Peek, Starnmeer Brengt Uw daar, waar het volgens de statuten Geopend: Dinsdag- en Vrijdagavond van 7—9 uur En verder bij aanwezig zijn. De Burgemeester van GRAFT en DE RIJP brengt ter algemeene kennis der ingezetenen, dat op Maandag 21 Juli e.k. des v.m. 8 uur een aanvang zal worden gemaakt met de Deze inlevering moet geschieden: in de kleine garage D. HOOIJBERG; achterhuis wijlen SCHUURMAN; voormalige SCHOOLWON1NG, aldaar; voormalig SCHOOLGEBOUW, aldaar. De inwoners worden schriftelijk opgeroepen op welk tijdstip zij op genoemde plaatsen moeten verschijnen. Ook zij, die mogelijk niets in te leveren hebben, zijn verplicht op het in de oproeping vermelde tijdstip ter plaatse genoemd, aanwezig te zijn. De oproeping moet worden medegebracht. Kinderen beneden den leeftijd van 16 jaren worden niet toegelaten. Het niet-ontvangen van een oproeping ontheft niet van de ver plichting tot inleveren. Voor de inlevering komen in aanmerking de volgende metalen: a. koper; b. messing; c. nikkel; d. tin; e. lood; en legeeringen der onder a. tm. e. genoemde metalen. Alleen de metaalwaarde wordt vergoed; Inventarislijsten zijn/worden den ingezetenen toege zonden ter invulling. In een bijzonder geval kan, met overlegging van een faxatierapport van een beëedigd deskundige bij tot den Burge meester te richten verzoekschrift, een hoogere vergoeding dan de metaalwaarde worden verzocht. Metalen voorwerpen van hooge wetenschappelijke en geschied kundige of kunstwaarde of als waardevol volksgoed te beschouwen voorwerpen, moeten voorloopig niet worden ingeleverd, doch worden aangemeld met een aanmeldingsformulier, model II, dat ter gemeente secretarie verkrijgbaar is. Overigens wordt verwezen naar de huis aan huis verspreid wordende algemeene kennisgeving. GRAFT-DE RIJP, 19 Juli 1941. De Burgemeester voornoemd, C. A. VAN STAVEREN Tot nadere aankondiging te de Rijp en Omstreken verzoekt beleefd aan haar klanten, die het brood halen vanaf de winkel in verband met de papierschaarste. De Secretaris, G. J. Abels worden direct geleverd door

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 3