Distributie-nieuws Distributiekring de Rijp Reductie op Boter Met ingang van 17 Juli jl. is de reductie voor boter, welke op de bonnen van de vetkaart wordt gekocht, van 15 cent op 22V« cent per rantsoen gebracht. Bij de inlevering van de bon nen 22 en 23, waarop 15 cent reductie wordt gegeven en de nieuwe bonnen 24 en 25, waar waarop 22V« cent reductie wordt verstrekt dienen afzonderlijke op- plakvellen en afzonderlijke ont vangstbewijzen MD 201 gebruikt te worden. In tegenstelling met gebruike lijke inlevering in veelvouden van 10 stuks, dienen de bonnen van de vetkaart, welke op de verhoogde reductie recht geven, in veelvouden van 20 stuks te worden ingeleverd. Van de oude bonnen 22 en 23 mogen in totaal maximaal 9 bon nen tezamen met de nieuwe bonnen 24 en 25 op één op- piakvel worden geplakt. den niet afgehaald, doch moeten bij de, vanwege den burgemees ter van de gemeente van inwo ning aan te wijzen inleveringslo kalen worden afgeleverd. Indien het gewicht der in te leveren voorwerpen meer dan 10 kg. be draagt, zal de gemeente voor af halen van de woning van den inleveringsplichtige slechts dan zorg dragen, indien de betrokke ne daartoe een gemotiveerd ver. zoek indient. Bedraagt het gewicht meer dan 20 kg, dan moeten de door particuliere personen in te leveren voorwerpez van gemeen tewege worden afgehaald. Plaats en tijd der inlevering zullen door den Burgemeester nauwkeurig bekend gemaakt wor den. Uitzonderingen Voorwerpen van bijzondere kunstwaarde of van kunstnijver heid en wetenschappelijke instru menten behoeven niet te worden ingeleverd, doch moeten op een daarvoor bestemde lijst aan de Burgemeesters gemeld worden. Nader aan te wijzen experts zullen ten huize van degenen, die deze artikelen bij den Bur gemeesters schriftelijk hebben gemeld, nagaan, in hoeverre de voorwerpen, welke de betrokke nen wenschen te houden, al of niet aan de inleveringsplicht on derworpen zijn. Antiquiteiten van bijzondere waarde worden in het algemeen uitge zonderd, indien vaststaat, dat zij voor 1860 vervaardigd zijn, mits de betrokken voorwerpen kunst- of kunstnijverheids-waarde bezit ten. Kunstvoorwerpen, welke na 1860 zijn vervaardigd, moeten eveneens door de bovenbedoelde deskundigen worden onderzocht. Slechts indien vaststaat, dat zij kunstwaarde hebben, behoeven zij niet te worden ingeleverd. Gebruiksvoorwerpen behoeven slechts dan niet te worden inge leverd, wanneer zij zich in voort durend gebruik bevinden en niet door voorwerpen kan worden vervangen, welke uit andere ma terialen vervaardigd zijn dan in de verordenining genoemd. Sommige gebruiksvoorwerpen kunnen vervangen worden door uit glas, hout, aardewerk ofpor- celein vervaardigde voorwerpen, daarentegen kan men bv. lepels en vorken en dergelijke niet ter stond vervangen. Deze zijn dan ook van de verplichting tot in levering uitgezonderd. Als verde re richtlijn diene.dat vogelkooien indien deze door vogels bewoond worden en niet onmiddellijk door kooien van niet-inleverings- plichting materiaal vervangen kunnen worden, zullen behouden kunnen worden; vogelkooien, welke niet in gebruik zijn en welke van inleveringsplichtig ma teriaal vervaardigd zijn, zullen echter moeten worden ingelverd. Nadrukkelijk wordt de aandacht gevestigd op in kelders en op zolders bewaarde of te ontberen voorwerpen of afvallen welke onder de verplichting tot inle vering vallen. Niet behoeven te worden ingeleverd muziekinstru- ten, voor zoover zij voortdurend in gebruik zijn. Richtlijnen voor de inlevering van metalen door het bedrijfsleven, voor zoover deze bij de burge meesters moeten worden inge leverd. Halfabrikaten, waarvan de voorraadsaangifte bij het Rijks bureau voor Non-Ferro-Metaien verplicht gesteld is, zomede aan deze verplichting onderworpen voor-, ruw- en oud materiaal behoeven nietbijdeBurgemeesters te worden ingeleverd. Richtlijnen hiervoor ontvangt het bedrijfsleven rechtstreeks vanwege het Rijksbureau voor Non-Ferro-Metalen, Afdeeling Centrale Magazijnen. Ie. De ruimten waaruit geleverd moet worden. Onder de werkingssfeer der Verordening vallen alle bedrijven van handel en nijverheid, alsme de alle officieele en semi-offici- eeie instellingen. Ingeleverd moet worden uit alle gebouwen en lokaliteiten, die voor de produc tie, verwerking en opslag dienen op ieder gebied, uit de daarbij behoorende bijgebouwen en on bebouwde gronden, zomede uit de kantoren, bureaux en alle vetdere ruimten, welke deze be drijven in gebruik hebben. Inge leverd moeten worden voorwer pen uit koper, messing, nikkel, tin en lood en uit de legeeringen dezer metalen, zooals nieuw zil ver, alpacca, Berlijnsch zilver, tinlegeeringen, compositiemetaal e.d. Niet behoeven te worden ingeleverd voorwerpen uit edele metalen, zooals goud zilver, platina, aluminium en haar legee ringen, zink of ijzer. 2e. De aard der in te leveren voorwerpen. De verplichting tot inlevering omvat alie voorwerpen, waarvan de afgifte of de vervanging de veiligheid of technische produc tiecapaciteit van het apparaat niet beinvloedt. Bedoeld worden, alle artikelen, welke als hulp middel in de bureaux en in de fabrieken dienen, zooals aschbak- ken, siervoorwerpen, beeldjes, kannen, ketels, plateaux, presen teerbladen, enz. Ingeleverd moeten voorts wor den alle gereede producten, welke geheel of voor het groot ste deel uit de bovenomschreven metalen bestaan, benevens even tueel in voorraad zijnde half af gewerkte producten van dien aard, ook als zij zich met het doel tot wederverkoop bevinden, bij de ondernemingen van het bedrijfsleven, zooals fabrikanten, grossiers, depositeurs, warenhui zen en winkels. De bdrijven moeten deze artikelen, wanneer het ge wicht aan metaal minder is dan 1000 kg, bij de burgemeesters inleveren; indien het gewicht meer dan 1000 kg is, moet de verzending plaats vinden naar een door de burgemeesters nader aan ie geven Centraal Magazijn, dat per provincie vanwege het Rijks bureau voor Non-Ferro metalen, Afdeeling Centrale Magazijnen ingericht zal worden. Bij den Burgemeester moet worden ingediendeen staat, waar op nauwkeurig vermeld is het totaal gewicht per bovenomschre ven metaalgroep, benevens de waarde volgens de inkoopfactu ren voor den handel en volgens verkoopwaarde aan den groot handel door den fabrikant. Van de verplichting tot inle vering zijn uitgezonderd anti quiteiten en voorwerpen van kunstwaarde, waarvoor dezelfde richtlijnen gelden als voor de burgerbevolking. SPORTNIEUWS. Dit het Reo-kamp Zooals bekend is, mag er de eerste weken niet gevoetbald worden, wat vooral voor de clubs op het platte land een echte strop is. Daar men in de steden in den zomer naast voetbal nog vele andere sporten beoefend; is dit hier niet het geval. Wat betreft de training, dit kan gewoon doorgang vinden, mits de leden beter opkomen, dan bv. Woensdag jl. Mochten er de volgende week wederom MARKT PURMEREND Kleine Boerenkaas f 52.50 Vette koelen 311 st. voor de levering Geldekoeien f340410 Melkkoeien f 375525 per stuk Pinken 45 st. f 160—295 per stuk. Stieren 10 st. voor de levering. Nuchtere kalveren, 3045 voor de slacht voor de levering voor da fokkerij f 30f 45 Vette varkens v. d. slaeht v. d. levering Magere varkens f 30f 42 per stuk Biggen f 1527 per stuk Schapen f 30f 55 per stuk Bokken f 25f 70 per stuk Kippeneieren f 1.05.f .00per kg. N.H. blauwen (kuikens)ctp.kg Oude kippen en hanen Wit en Rood90 et per kg Blauw 9J ct per kg Konijnen 90 ct per kg Eenden 90 ct per kg KAASBEURS Dinsdag 15 Juli 1941. Op de gehouden gemeentelijke kaasbeurs werden verhandeld 17 partijen, wegende pim, 63000 K.Ü. Hoogste prijs f 48—56 per 50 kg voor 40 plus en f 33.50—43.50 voor 20 plus. niet meer dan een stuk of 8 a 9 aanwezig zijn, dan kunnen we er beter mee uitscheiden, want daarvoor laten de besturen der beide vereenigingen geen trainer komen, en zijn de onkosten dan ook te hoog. Dus voetballers, en ook Jr. komt de volgende week nu eens beter op, want trainen is zoo goed voor iedere voet baller. In een deze week gehouden bestuursvergadering van Reo is besloten om op Donderdag 31 Juli een algemeene ledenverga dering te houden, waar zoowel Jr. als Senioren verplicht worden, aanwezig te zijn, wil men geen boete oploopen. Op deze zeer belangrijke vergadering zal on der meer aan de lorde komen: „Heropening van ons terrein" en „het 10 jarig bestaan van Reo" in October a.s., en meer belang rijke punten. Onthoudt deze da tum nu reeds. De Sportverslaggever VOETBAL, Men schrijft ons uit Liesse Nd. Frankr.: Geachte Redactie, Gaatne zagen wij het onderstaande in Uw sportrubriek opgenomen. Bjj voor baat onzen dank Een Rijper plaatsgenoot. Dinsdagèvond 1 Juli vond alhier onder zeer groote belangstelling een Interland wedstrijd plaats nl. tusschen elftallen, welke gevormd waren uit arbeiders der alhier werkzaam zijnde aannemers, nl. de Hollandsche fa. Matser versus een Bel gische firma. We mogen dus schrijven een HOL LANDBELGië-ontmoeting. De wedstrijd, die onder leiding van 'n Duitsehe scheidsrechter aanvangt, blijkt al spoedig spannend te worden, voor de rust zijn beide doelen steeds in gevaar. Na ongeveer 20 minuten spelen neemt België de letding, hoewel Holland zeer zeker niet minder was, wat na de .thee" in Frankrijk kan men hiervoor beter het woord wijn gebruiken, dus na de wijn zeer duidelijk bleek, Even voor de rust maakt Holland gelijk (1 1). Het internationale publiek, bestaande uit Franschen, Belgen, Duit- schers, Hollanders enRijpers moedig de de spelers, ieder in hun eigen taal, luidkeels aan, De Belgische keeper weet in de lweede helft, vooreerst nog veel onheil te voor komen, doch de Hollandsche ploeg kwam dusdanig opzetten, dat de score regel matig opgevoerd wordt, en als dan de scheidsrechter het einde aankondigt, is België met niet minder dan met 81 geslagen. Eenige dagen later, werden weder weddtrUden door het energieke kantoor personeel der firma's georganiseerd, nl. FrankrijkHolland, welke ook weer door de zeer homogeen spelende Matser- ploeg werd gewonnen (53), Donderdagavond 10 Juli namen de Belgen revanche door een combinatie, bestaande uit Franschen en Hollanders met 6—3 te slaan. De wedstrijden vinden steeds een zeer dankbaar publiek en schijnen een ge waardeerde verpoozing te zijn voor de menschen, die hier hun brood verdienen. Vervolg van pagina 1. ontvangst, doch uiterlijk 9 Augus tus 1941 ingevuld en door den inleveringsplichtige onderteekend moet worden ingeleverd bij den Burgemeester. Later wordt omtrent de al of niet inlevering der op die staat vermelde goederen beslist. De aan de ingezetenen over de post toegezonden toegezon- Inventarislijst moet door ieder belanghebbende aan huis wor den ingevuld met den aard der in te leveren goederen. Het ge wicht NIET invullen, aangzien dit na weging aan het inleve ringsbureau daarop wordt ver meld. Ieder ontvangt deze inven tarislijst na contröle wederom te rug, voorzien van het gemeente stempel. Men vergete alzoo niet deze inventarislijst thuis in te vullen en mede te brengen tegelijk met de oproeping. Richtlijnen voor de bevolking inznkede inlevering van metalen le. De metaalgroepen, welke onder de verplichting tot inlevering vallen. Deze zijn koper of roodkoper, messing of geelkoper, nikkel, tin en lood, legeeringen van boven staande metalen, zooals brons, nieuw zilver, alpacca, Berlijnsch zilver, tinlegeering, compositie metaal e.d. Zoowel oud metaal of afval hiervan, als de voorwer pen welke geheel of voor het grootste deel uit deze metalen gemaakt zijn, komen in aanmer king. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat artikelen, welke uit edele metalen zijn vervaardigd, zooals goud, zilver, platina, of uit aluminium of legeering uit aluminium, zink, ijzer en staal niet onder de verplichting totin- lot inlevering vallen. 2e. Voorwerpen welke niet behoe ven te worden ingeleverd. Dit zijn voorwerpen, welke zich geregeld in gebruik bevinden en en welker dadelijke vervanging onvoorwaardelijk noodzakelijk is. Zoo behoeven b.v. niet te wor den ingeleverd: hanglampen in geregeldbewoon- de ruimten, handgrepen, deur knoppen, traploopers. Roerende voorwerpen, die zonder deskun dige hulp niet gemakkelijk kun nen worden afgescheiden, behoe ven niet te worden ingeleverd. 3e. De inlevering. De metalen voorwerpen wor

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 4