Spaart Uw goede zeep Prachtkaarten rDe Tyd'-boter i 1.30 per pond. A. KUIN, Omniumkaart f 0,65 omzetbelasting inbegrepen. De Bjjp Bevorderd Een dezer dagen werd Dirk van Tiel bevorderd van de 2e naar 3e klas van de Middelbaar Technische School te Amsterdam. Aaalegsleiger aai het Westeiide In ons vorig nummer schreven we, dat we allen meewerken aan een nieuwe bloeiende toekomst van onze dorpen. Onze tuinbouw was daar ook bij bedoeld. Deze vormt toch een der hoofdbestand- deelen van de inkomsten van vele onzer inwoners. Het is dan ook verheugend, dat thans voor deze nijvere wer kers, die aan de Mienwijd en omtrek hun bedrijven hebben, een los- en laadplaats is gemaakt aan het Westeinde. Naar een ontwerp en onder leiding van den gemeente-op zichter, den heer O. de Jong, is thans tegenover de woning van de dames Hop een sterke aan legsteiger gereedgekomen. Twee zware eiken balken lig gen daar verankerd op stevige palen, zoodat onze tuinders nu over een goede los- en laadplaats beschikken. De grond er voor tot aan de straat is behoorlijk verhard. Met wagens of auto's kan tusschen de jonge boompjes, die goed afgeschermd zijn tegen beschadi ging, tot aan het water gereden worden. Door de bevoegde instantie is toegezegd, dat steeds zorg ge dragen zal worden voor een be hoorlijke toestand ter plaatse, zoodat de tuinders in ruil voor het genot van een behoorlijke aanlegsteiger, wel zullen zorgen, dat geen rommel blijft liggen. Inventarisatie Eilandspolder in verband met de vermoede lijke verkavelingsplannen van een groot deel onzer Eilandspolder, is door de N (ederlandsche) J(eugdbond) (voor) -Natuur studie), afdeeling Beemster en Omstreken waaronder ook onze plaats resorteert een aanvang gemaakt met de iventa- risatie van de Flora en Fauna van dit gebied. Wij hopen hierop nog nader terug te komen. Vischwedstrijd „De Bsarelaar" Zondagmorgen 3 Augustus werd door het Vlschcollege „De Hengelaar" ge- vlscht op baars ia de Mienwijdt, Br werden 2 boven- ea 133 onder- maatsche baarzen gevangen. Prijswinnaars werden; 1 de Boer, linnenbank 2 Jb. Plukker, keukenbascule 3 D. Polman Jr., tasch 4 G. Visser, 4-deitge hengel 5 C, Houffelaar, broodzaag 6 Jb. Timmer, sigarettenkoker 7 A. Vrede voort, vischstoel 8 G. Groot, baarshengel 9 C. Zomerdijk, baarssnoer 10 J. Noë, bewaarnet Paard te water Woensdagmorgen geraakte de ket van den heer j. Beumer, gespannen voor een wagen met melkbussen, op hol. Vanaf de Beemster brug ging het met flinke gang het dorp in. Bij de Kralingerbrug wilde het dier deze over om op de Tuinbuurt te komen. Dit lukte niet, de wagen raak te de linkerleuning van de brug Gebruikt daarom ons Reinigingsmiddel voor het wasschen van Uw handen, etc. Apoth.-ass., Drogisterij en Fotografie, Telefoon 30, de Rijp en het paard gleed onder deze leuning door ie water. Met vereende krachten trok men het paard onder de brug door en haalde het naast de schuur van den heer D. Klink hamer op het droge. Het dier had aan de poolen Ieelijke schrammen opgeioopen. Het drijfwerk van den wagen was vernield, zoodat dit ongeval voor den heer Beumer een scha depost beteekent. fievondtn ca Verloren Gevonden: een damesparapluie. Verloren: een vulpen merk Waterman. Inlichtingen ter gemeente-se cretarie de Rijp. Beemster Historisch Genootschap „Jflfl Adriaensz. leeghwater" Bovengenoemd Genoolschap hield Donderdermiddag 31 Juli (de welbekende Kermis-Donder- dag) in het Heerenhuis haar Jaar vergadering. De voorz. de heer W. A. Porte opent en heet alten welkom, in het bijzonder burgemeester Ninaber en den spreker den heer U. G. Dorhout, oudheidkundige te Hoorn. Spr. releveert het gepasseerde in het afgeioopen jaar ook wat betreft het Museum, en vervolgens wat geschreven is over de Beem ster. De laatste artikelen over de Beemster zijn van den schrijver Jan Mens, die met onzen welbe kenden dierenarts Sieswerda uit de Rijp tochten door onzen mooie polder maakte. Na deze opening wordt het te couplet van het Beemsterlied ge zongen. De notulen werden vervolgens door den secretaris den heer G. Köhne voorgelezen. De keurig verzorgde noluien worden onveranderd goedgekeurd De secretaris gaat over tot het iezen van zijn jaarverslag, dat op de bekende enthonsiaste wijze is samengesteld, met een opwekking trouw lid te blijven winnen. De damesclub komt en bloc binnen, waarvoor de voorz. hen dank brengt, omdat zij hun eigen vergadering onderbreken. De heer P. Scheringa brengt verslag uit van zijn gehouden be heer. De ontvangsten bedragen f 595.57 de uitgaven bedragen f 360,78. Het saldo bedraagtf 234,79 Dit saldo bedraagt f 16.69 meer dan het vorige. De kascommissie bestaande uit de heerenNinaberenMiddelburg, deelt bij monde van den heer Middelburg mede, dat alles In keurige orde bevonden is. De heer Ten Have wordt tot nieuw lid van den kascommis sie benoemd. Bij de bestuursverkiezing moet de voorz. de heeren A. Weder en N. Groot, daar zij niet herko zen wenschen te worden, voor hun werkzaamheden bedanken. Het spijt spr dat zij beiden hun bedanken handhaven. De stemming wijst de navol gende heeren lot nieuwe bestuurs leden aan: Nic. Oudejans en M. Hemmer. De heer Hemmer, die aanwe zig is, neemt zijn benoeming aan. De heer U. G. Dorhout uit Hoorn houdt een zeer inleressante cau serie over de ontwikkeling van Hollands Noorderkwartier. De hr Porte dankt in warme bewoordingen den heer Dorhout. Uit deze causerie spreekt de groote liefde van den heer Dor hout voor z'n onderwerp. Door verschillende leden wor den nog belangrijke vragen ge steld aan den heer Dorhout, waar door een interessante gedachten- wisseling ontstaat. De heer Hemmer vraagt of het niet mogelijk is, dat de heer Könhe zijn interessante lezing te de Rijp gegeven, voor de leden van dit Genootschap herhaalt. Dit zal onder het oog gezien worden. De voorz. sluit hierna. De laatste Zondag was wel zeer druk te noemen. De zweefmolen, schiet-, balgooi- en andere tenten deden beste zaken, terwijl de kramen uitverkocht raakten. Zoo Is deze kermis zonder bullen- en paardenmarkt, zonder harddraverij voor bijgegaan, toch Is zij voor de belaog- hebbende zakenmenscheo een zeer goede geworden. Alkmaar ProTiiciale Vergadering Bond voor Staalspeasionaeering Zaterdag 2 Augustus jl. 's mid dags 3.30 uur hield bovenge noemde bond een provinciale vergadering in het gebouw „de Unie" ie Alkmaar. De heer de Vries uit Dirkshorn, tevens voorzitter der gecombi neerde Federatie's, leidde deze vergadering, die door ruim 60 afdeelingen werd bezocht. In zijn openingswoord zei de voorz.: de actie van onzen bond heeft ons geenszins bevredigd. Wij hebben tweemaal onze jaar vergadering niet kunnen houden door aller omstandigheden. Daar om heeft het bestuur van de gecombineeideFederatie gemeend deze vergadering te moeten houden. Een woord van dank richtte spr. tot den bondsvoorz., den heer Roekei, die het wooru op deze vergadering zou voeren. Ook de overige hoofdbestuurs leden werden welkom geheetten. Ofschoon zeer veel veranderd is, zei spr., is eén ding toch ge bleven: de zorg voor de Ouden van Dagen tol het geheele Ne- derlandsche volk. Wij zijn dan ook zeer voldaan over de onmid dellijke toestemming van den Pro cureur-Generaal om deze verga dering te mogen houden. Hierna was hel woord aan den bondsvoorzilter, den heer Roekei uit Arnhem. Wij Slaatspensionneerders hebben ons steeds van iedere politieke actie onthouden en zij zal nimmer door worden gevoerd. Dit is dan ook vandaag van de grootste betekenis en men beeft ons niets in de weg gelegd om deze provinciale vergadering te houden. Onze ouden van dagen hebben steeds in den hoek ge zeten, waar de slagen vielen, daarom hebben wij een roeping te vervullen en pal te blijven staan voor de ouden van dagen. Hier, in Noordholland is zeer veel pionierswerk verricht. Dit blijft danook geenszins ten achter bij Friesland en Groningen. Mogen wij nimmer verzwakken, doch ons met met dubbele kracht aan het doel te blijven geven. De Ouden van dagen hebben het hard te verduren. Als 2e spreker trad op de heer C. J. van Lienden, van Eindho ven. De heer van Lienden zei o.a.: de geest voor het Staatspensioen heeii van de omstandigheden niet geleden, neen het verlangen wordt steeds sterker. Wij hebben hoop voor een oud verlangen. Staatspensioen is een vraagstuk om op de voorgrond te plaatsen, èen ding staat bij spr. vast, eens zal het zijn besluit krijgen. Dit zou een einde maken aan het grote onrecht wat onze ouden van dagen reeds jaren is aange daan. Er dient een betere ver zorging ie komen, ook voor de kleine zelfstandigen. Het aantal bedraagt ongeveer 800.000, maar vele hunner kunnen zich geen onberzorgde oude dag veroor- looven. Dit op te heiten leeft in duizenden harten van de voor standers van Staatspensioen, wij zouden kunnen zeggen: het Is geen eisch maar een plicht en aan vele verlangens zou voldaan zijn. Toch hebben w(j moeilijker probleemen opgelost als dit van Staatspensioen. Wij bouwen thans aan 12e Provincie. Veel land is reeds aan de zee onttrokken. Ook wat industrie oetreft, nemen wij een eerste plaats in, waarom zouden wij dit onrecht van oud en arm niet zelf kunnen oplos sen? Zeker kunnen wij dit en er zal niet eerder gerust worden, of het premievrfj Staatspensioen moet werkelijkheid zijn geworden. Applaus. Hierna sloot de voorz. met eenige toepasselijke woorden de vergadering en hoopte, dat zjj niet voor niets gehouden was. Purmerend De Haadelsavoadschooi De Handelsavondschool van Purmer end opent binnenkort het nieuwe school jaar. De aangifte daarvoor wordt thans opengesteld. Reeds eentge jaren is de toevloed van leerlingen tot deze school zoo groot, dat met paralelklassen moest worden gewerkt. Er is alle reden om te verwachten dat ook dit jaar een groote toevloed van leerlingen zal komen. Immers, de belang stelling voor het Handelsonderwijs is niet verminderd, doch neemt nog regel matig toe. Steeds meer en meer wordt de noodzakelijkheid daarvan ingezien. Vooral ook omdat indisn men een zelf standige zaak wil beginnen, men over diploma Algemeece Handelskennis moet beschikken. De Handelsavondschool van Purmer end geeft de leerlingen voor dat doel een goede opleiding. Dat blijkt wel uit het feit, dat van de 38 leeilingen van deze school, die dit voorjaar aan het examen voor dit diploma deelnamen, er niet minder dan 36 daarvoor zijn geslaagd. Een resultaat dat wel buitengewoon mooi mag worden genoemd. van Europa t 1.05 geheele "Wereld t i.OG NoorwegenZweden, Rusland, Finland, Iran, Irak, Syrië, Turkije) Boekhandel G. J. Hoogcarspel

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 2