Sj. Xuperus voor De Rijp, Graf!, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noordsciiermer, Beemster en Omstreken NTo. 1531 /tei*dLa.g' SI 3 1941 NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Abonnementsprijs - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.0O per jaar plas Iccassokasttfi Losse nummers 3 cent Electrische Drukkerij G. -T- Hoogcarspel (Fa. Eisma) - De Rijp Telnfesa 1 31e Jaargang Advertentieprijs f cent per gewonen regel bij abonnement reductie - VERSCHIJNT WEKELIJKS Fijnzinnige viering van Pastoor J. D. Si STERMANS' Zilveren Priesterfeest Hoofdredacteur: G. J. Hoogcarspel PBEDIEBE UB TEN De BIJp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. geen dienst Donderdagavond 7.30 uur Zusterkring Ev. Duthersche Gem. geen dienst Geretorm. Gem. s Morgens 10.30 uur en s midd.3uur Leesdienst Vrijdag 22 Augustus s Avonds 7» uur den Heer Bel Prop., van Rotterdam Grait Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Qraft s Morgens 10 uur de heer G. van Staden van Utrecht Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Doopsbediening Collecte voor de Generale Kas der Ned. Ned. Herv. Kerk West-Qraftdljk dienst te Oost-Graftdijk. Zuid-Schermer s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Driehuizen geen dienst Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk s morgens 10 uur Ds. P. Keuning Zang van het Wormerveersche koor Groot-Schermer s Morgens 10 uur Ds. F. Bobeldijk Akersloot sMorg.lOuur Gemeente-samenkomst Koorzang. Mr. Bakker spreek: over De Groot Inkwisiteur v. 2052-6.35 20.49-6.36 20.47-6.38 20.45-6.40 20.43-6.41 20.41-6.43 20.39-6.45 2 De Receptie De groote zaal van den heer C. Blokdijk was geheel gevuld met belangstellenden, toen 's na middags om 2 uur de receptie aanving. Wij merkten o a. behalve de talrijke famileden van den jubi laris op, Burgemeester C. A. van Staveren, de WelEerw. Heeren Ds. P. Keuning en Ds. W. A. Kastein, de .WelEdelGeleerde Heeren S. Schermerhorn, arts, en J. G. Wegdam, arts, allen vergezeld van hun echtgenooten, den WelEdelGeleerden Heer C. Sieswerda, dierenarts, en den heer j. J. Blaauw, wethouder van de gemeente Graft en vele an deren. De voorzitter van het Uitvoe-. rend Comité, de WelEdelGe- strenge Heer Notaris Th. R. Luijckx verwelkomde allen har telijk, in het bijzonder de ge- noodigden en opende de plech tigheid met den Chrlst. groet. Spreker bracht in het bijzon der den burgemeester dank voor de door hem verleende mede werking, waardoor het houden van dit feest mogelijk is gewor den. Zich vervolgens tot den Jubi laris richtend, zeide spreker: „Vreugde en innige dankbaar heid vervullen ons op dezen dag, nu de Priester, onze gees telijke leidsman van de wieg tot het graf, feest viert. De Priester immers neemt ons door het Doopsel op in de Kerk, hij leert ons de eerste waarhe den des geloofs bij het berei ken van de jaren des verstands, uit zijn handen ontvangen wij de eerste H. Communie, voor hem leggen wij de plechtige ge loofsbelijdenis af, met raad en daad staat hij ons bij in de moei lijke jaren, tot hij ons inleidt in het Huwelijk. Heel ons leven strekt de pries ter zijn handen over ons uit, hergeeft ons het zielsgeluk als wij dat verloren hebben en staat bij ons sterfbed, om ons in het zware laatste oogenblik bij te staan. En als wij nederdalen in het graf, dan maakt hij zegenend het kruisteeken over ons heen, het teeken waarin wij zullen over winnen. Wij kunnen den Priester niet genoeg dankbaar zijn voor de in nerlijke vrede die hij in ons be werkt. Dat wij hedenmorgen te zijner intentie de H. Communie ont vingen was onze hoogste dank, het hoogste geestelijk geschenk, dat wij u konden aanbieden. Gebeden hebben wij, dat in U bewaarheid worden de woorden: „Priester zijt ge in eeuwigheid, in 't eeuwig licht van Uw geluk zaligheid" Ais stoffelijk blijk yan waarde ring boden wij U de feestelijk versierde kerk aan, bieden wij de feestelijkheden van deze da gen en ook dit geschenk onder couvert aan. God zegene U. Burgemeester van Staveren: „Zeereerw. Hooggeachte jubi laris, van ganscher harte wensch ik U geluk met dezen feestdag. Het is mijn eerbiedige wensch, dat U gezondheid en kracht ge schonken zal worden in lengte van jaren. Sinds 1936 heb ik U leeren kennen als een herder met vele groote gaven, die ge steeds in dienst hebt gesteld van uw parochie. Het is mij opgevallen met welk een hartelijke liefde dit Uw feest door de parochianen gevierd wordt moge U dat tot voldoening strek ken en moge ik mijn persoonlij ke gelukwenschen er aan ver binden. Ik gevoel de behoefte om U dank te zeggen voor de wijze, waarop gij, als wij met elkaar in aanraking kwamen, uw medewer king hebt verleend en de belan gen hebt behartigd, die ons wa ren toevertrouwd. Dat dit zoo blljve aan mij be hoeft ge niet te twijfelen. Mocht, zooals ik meen dat het gebruik is, na dit jubileum een spoedige promotie volgen, dan hoop ik, dat de Rijp en Graft niets dan mooie herinneringen nalaten in uw levensboek. Ik hoop dat de toekomst hoop vol voor U mag zijn" De heer A. Boots Namens de ouden van dagen en armen en allen die door het R.K. Armbestuur verzorgd wor den, sta ik hier, voor hen allen van jong tot oud, met niets dan een dankbaar hart. Maar ook wij waarderen wat U in geestelijk opzicht en op stoffelijk gebied voor ons hebt gedaan. Wij hebben u ons gebed aange boden, wij hebben gebeden om gezondheid en opgewektheid voor U in heel Uw verdere pries terleven. Pastoor, dat ge een mooie her innering moogt blijven bewaren aan de Rijp, inzonderheid aan de hulpbehoevenden, die gij zoo dikwijls tot steun zijt geweest. Ds. Keuning: „Het is een paar jaar geleden Burgerlijke stand- Nadruk verbGdea. DE RIJP. Geboren: Anna Alida, dochter van Theodorus Sombroek en van Jar.sje Bommer. GRAFT. Geboren: Sjoerd. zoon van Cornells Roggeveen en van Heintje van Vliet. GehuwdArlën Veld, 28 jaar en Antje Kroon, 21 jaar. Cornells Daalmeijer, 24 jaar, te Amsterdam, en Johanna Hoek, 24 jaar. BEEMSTER. Geboren: Grietje, dochter van D. Bakker en van P. Koelemaij. GEMEENTE DE RIJP. Bevolking over 15 tm. 21 Augustus '41 Ingekomen personen: M. Visser en gezin, van Abbekerk, naar Rechtestraat 195. A. Veld, van Graft, naar ;KraIlnger- buurt 460. Prentbriefkaarten van de bekende Vogel en Natuurteekenaar 6 cent BOEKHANDEL HOOGCARSPEL dat ik een 25-jarig ambtsjubileum mocht vieren, thans kan ik me levendig indenken welke gedach ten er in U zullen omgaan. Het is vooral dankbaarheid, dat de Almachtige u 25 jaar heeft laten werken aan uw schoone taak, het is ook vreugde, thans de gansche rijke familie van een geheele parochie om Uw feest vereenigd te weten. Toen waren de omstandighe den verschillend met de tegen woordige. Uw toch al groote verantwoordelijkheid is onder de uiterst moeilijke omstandigheden van thans nog zwaarder gewor den, uw taak is echter tegelijk grootscher geworden. Ik bid u toe, dat U rechtop mag blijven staan in deze moei- Ipe tijden, dat ge uw parochie mag leiden naar Gods Wil en naar eer en geweten. Ik felici teer U." Ds. Kastein: „Wanneer ik in de gelegen- geid word gesteld namens de Ned. Herv. Gemeente een woord te spreken, dan breng ik dank aan de. feestcommissie aan U, Zeereerw. Heer pastoor, mijn har telijke gelukwensch. Het is mijn wensch dat het u vergund moge zijn uw hooge geestelijke taak nog lang voort te zetten. Vervolg op pagina 4 22 Aug. 23 24 25 26 27 28

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 1