Praehtkaarten I Herdenking 20-jarig beslaan van de V.C.J.B. JAN VAN BEERS het Huis en Erf, Heieilandsche Volksdienst Kiem Nulsspaarbank te Beemster potlood- en inktgummi BEZOEKT do serie-wedstrijden BELEGT OW GELD VEILIG! Goêp. Spaar- en Voorschot- bank.DeBijp'G.A.tede lijp Nederlandsche Arbeidsdienst Beemster Donderdag jl is een fokvee- tentoonslelling gehouden met concours hippique waarvoor groote belangstelling bestond. A.s. Zondag zijn er athletiek- wedstr. uitgeschreven door den turnkring en wel voor klasse A dames, B dames, klasse A en B Heeren en Junioren 15 en 16 jr. De aangifte is al vrij groot. Stompetoren Florimont I 7 ei 14 September In aansluiting op de adverten tie van Florimont de zwervende zanger" alhier te geven in ons nummer van 30 Aug. jl, plaat sen wij hieronder de volgende beschrijving van deze schitteren de operette „Florimont, de zwervende zanger" is de titel van de operette, wel ke door de zangvereening „Cres cendo" te Stompetoren op 7 en 14 Sept. ten tooneele gebracht zal worden. Dat de zaak daar goed aange pakt wordt en men er iets bij zonder moois van gaat maken, moet een ieder volmondig er kennen. Kosten noch moeiten worden gespaard om van deze operette een schitterend spel te maken. Er is voor deze gelegenheid een schouwburgtent gehuurd welke plaats biedt aan duizend perso nen. Voor de hoofdrollen heeft mende beste krachten geëngageerd die er te krijgen zijnwe noe men slechts Marie Kliffen, een sopraan met een buitengewoon mooie stem alleen haar te horen is een gang naar Stompetoren waard. En dan Lex Karsemeijer, wie kent deze tenor niet van de ve|e radio-uilzendingen, die hij steeds verzorgd? Verder vele goede tooneelspelers en zangers, een prachtig koor, een volledig orkest met beroepsmusici, mooie decors, schitterende costumes en prachtige dansen. Het geheel ctaat onder leiding van de com ponist Herman Zaal. Wanneer dit blad verschijnt staan we dicht voor de eerste opvoering; honderden plaatsen zullen dan reeds besproken zijn, en vele vereenigingen uit de om trek zullen op 7 en 14 Sept. in clubjes naar Stompetoren trekken. Wie dus een echt mooie mid dag wil hebben raden wij aan daar heen te gaan. De uitvoerin- worden 's middags gehouden zoodat de duisternis geen bezwaar kan zijn. 's Avonds is er voor deelne mers en donaieurs een groot bal na, een ieder die zich nu nog als donateur opgeeft, kan tegen deze geringe kosten bovendien 2 avonden dansen. De boerderij De Rijkslandconsulent voor Noordhoiland, Ir. O. J. Lienesch, zond ons het volgende artikel: Gebruikt de geboden gelegenheid van Europa t 1.05 geheele Wereld t l.Oö Boekhandel G. J. Hoogcarspel vallen is, acht ik het noodig nogmaals eenige aandacht te vragen voor deze belangrijke zaak. Waar men beslist geen beton ijzer krijgen is de bouw in met selsteen altijd nog mogelijk, zeker voor de zijwanden. Wel wordt de kelder duurder, indien ge metseld moet worden, maar ik acht een dure kelder oneindig veel beter dan heelemaal geen kelder 1 In Noordhoiland zijn de de omstandigheden voor de bouw van gemestelde kelders evenwel uiterst ongunstig en verdient de betonnen kelder wel de voorkeur. Teneinde diegenen welke over de gierkelderbouw ernstige plan nen beramen, op weg te helpen, volgen hier nog eenige punten, welke het aanvragen van toe stemming voor de bouw en het verkrijgen van de subsidie kun nen bevorderen. Alvorens toestemming te krij gen voor de bouw, of toewijzing voor de benoodigde materialen, dient men aan mije adres een goede teekening van de te bouwen kelder over te leggen. Onder een goede teekening verstaan we een zoodanipe, dat daaruit is te lezen hoe het staat met de luchtdicht heid van de kelderruimte. Er moet dus ook op voorkomen de manier, waarop de stankafsluiter zal worden gebouwd, hoe de mangaten in detail worden op gezet en of een apart pompgat wordt aangebracht. De aanslui ting van de stalleiding op de kelder, kan o.i. het beste ge schieden via een goed sluitend putje met stankscherm. Een putje heeft het voordeel dat het nog is te openen en schoon te maken, waardoor men contröle houdt op hetgeen in de kelder kan komen, Behalve deze teekening dient de gegadigde voorde gesubsidieerde bovw ook de vermoedelijk kos ten op te geven. Worden teeke ning en vermoedelijke kosten door one in orde bevonden dan ontvangt de belanghebbende de bescheiden retour met een invul- lijstje, dat hij ten spoedigste aan ons moet retourneeren. Het be wuste lijstje gaat direct naar Den Haag en met een dag of acht is de toestemming tot bou wen in handen van den belang hebbende. Met dit papiertje ge wapend krijgt nu de aannemer van de keldetbouw zijn materia- lentoewijzing, aan de hand van het reeds door hem ingezonden rapport. (wordt vervolgd) Ongecorrigeerd Aankondigingen Het mag in het algemeen wel bekend worden geacht dat men tegenwoordig gelegenheid kiljgt om betonsilo's en gierkelders te bouwen met overheidssubsidie. Sedert 15 Juli is de bouw van gierkelders mogelijk met een subsidie, dat kan bedragen V» van de totale bouwkosten tot een maximum van f 7.per m*. Reeds verscheidene boeren zijn Uit aller naam, op dit aanbod Ingegaan. Nu de X. DAMMES, rem van verplicht gebruik van metselsteen vrijwel geheel ver- DE RIJP, September 1941 Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Trijntje Renses, betuigen wij onzen welgemeenden dank, in het bijzonder den Weled. Geleerden Heer S. Schermerhorn, Zuster Labree. Ds. Kastein en D. C. de Moes voor hun troost volle woorden tot ons gesproken, zoo ook aan de Bakkers van de Rijp en Graft, die de overledene de laatste eer hebben bewezen. afdeeling; „De RjjpGraft' Op Zaterdagavond 6 September a.s. in Hotel „De Eendracht", de Rijp. Gevarieerd programma en lezing van Ds. BOBELDIJK uit Grootschermer met als onderwerp: „De Beteekenis van het Oude Testament". Aanvang 7.30 uur. TOEGANG VRIJ. Voor de talrijke blpen van belangstelling, ondervonden tij dens de ziekte en bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Groot vader ANTHONIE DUBBELD, betuigen wij langs dezen weg onzen hartelijken dank. In het bijzonder aan Ds. J. E. Loysen voor de troostvolle woorden tot ons gesproken en allen, die hem de laatste eer hebben bewezen. Uit aller naam: Wed. J. DUBBELD— LANGEBERG. Oost-Qraftdljk, September 1941. Advertenties Uit de hand te koop: groot 66 ca, aan de Regtestraat no. 179 te DE RIJP. Te bevragen bij Notaris LU1JCKX te de Rijp. De Burgemeester van GRAFT en DE RIJP brengt ter algemeene kennis, dat aanmeldingen voor Lidmaatschap van den Neder- landschen Volksdienst kunnen plaats vinden ter Secretarie dezer Gemeenten op eiken werkdag tusschen 9—12 uur v.m. Graft—de Rijp, den 5 Sept. '41. De Burgemeester voornoemd, C. A. VAN STAVEREN. De Burgemeester van GRAFT en DE RIJP brengt ter kennis van de ingezetenen, dat de aan melding voor den Nederlandschen Arbeidsdienst kan plaats vinden op eiken werkdag tusschen 9—12 uur v.m. ter gemeente-secretarie. Graft—de Rijp, 3 September'41. De Burgemeester voornoemd, C. A. VAN STAVEREN. Boekhandel Hoogcarspel {Lid van atn Neaerl. Spaarbankbond HoofdkantoorMldden-Beemster, Mlddenbnnrt no. 127 BijkantoorZnld-Oost-Beemster, Wouter Slnialaan 27 leder, die een bedrag van f2,50 op een spaarbankboekje plaatst, kan zoo'n busje in bruikleen krijgen Nog prima vanaf 3 cent per stuk Boekhandel G. J. Hoogcarspel van De Rjjp te houden op Zondag 7 Sept. Programmma: De Rijp 1 Kwadijk I aanvang 12 uur Reo I Purmerend I aanvang 1.30 uur Verliezersronde aanvang 3 uur Winnaarsronde aanvang 4.30 uur ZEGT HET VOORT 1 Belegt Uw geld dan bij de Kantoor: OOSTEINDE 110 Geopend: Dinsdag- en Vrijdagavond van 57 uur En verder bij aanwezig zijn. Jullanastraat 46, Purmerend, Telefoon 57 Speciaal voor Kunstgebitten. Pijnloos trekken en Vullen Ziekenfondsleden tegen fondsprijzen Spreekuren te Purmerend; dagelijks 1—3 en Dinsdags van 9—ia Spreekuren te Edam: Maand., Woensd. en Vrijd. 9—10, Spuistraat Spreekuren te DE RIJPDonderdags van 9—10 Rechtestr,

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1941 | | pagina 3