KENNISGEVING. ENGELAND. FRANKRIJK- DUITSCHLAND. BELGIE. buitenlandsche geschriften, welke voor den landbouw als anderszins nuttig kunnen worden geacht als door de naauw- kenrigheid der marktberigtenterwijl hij zich bij voort during aanbeveelt aan de welwillende medewerking van allenwien het welzijn der Nederlandsche burgers ter harte gaat. "Wat echter de marktberigten betreft, zou het niet te ver wonderen zijn, dat zij in de eerste nummers nog niet die volledigheid bereikten, waarnaar hij streeft, dewijl hij daar in eenigzins afhankelijk is van correspondentien en mede- deelingen van elders. Hij vleit zich echter zeer spoedig, ook in dat opzigt, aan de behoeften van belanghebbenden te zullen kunnen voldoen. Mogten echter sommige berigten verlangd worden, welke hij minder noodig oordeelt, dan is hij bereidin billijkheid aan den daartoe uitgedrukten wensch gehoor te geven. DE UITGEVER. Burgemeester en Wethouders van Schagen en Burghorn, maken bij deze bekend dat de gewone Najaarsmarkten in dit jaar aanvang zullen nemen op Donderdag den 8 October, dat op Donderdag den 29 October de groote vette- en mage re- Koemarkt, en op Donderdag den 26 November, Paarden- en Veulenmarkt zullen worden gehouden. En noodigen de Kooplieden uit zich daarnaar te willen regulerenen dezelve Markten met hunne tegenwoordigheid te vereerenzullende gedurende deze Herfstmarkten ook Varkensmarkt enz. worden gehouden. Schagen, den 28 September 1857. Bvgremeesler en Wethouder» voorn. De Burgemeester II. R. DE MEÊR. De Secretaris, A. J. VAN CANTFORT. HEWINbEVIXC. Xatlonalc Militie. De Burgemeester van SchagenGelast bij deze de "Verlof gangers dezer gemeente om zich op Dingsdag den 6e October 1857 voormiddags ten 10, uur te bevinden te Schagenten einde aldaar de te houdene inspectie bij te wonenwordende hierbij tevens herinnerd, dat de Verlofgangers bij die gele genheid zullen moeten gekleed zijn in de uniform, en voor zien van de verdere kleeding en equipementstukkenwelke aan dezelve bij het vertrek van het Korps zijn gelaten, terwijl bij afwezigheid, Art.183 der Wet van 8 Januarij 1817,op hen zal worden toegepast. Zijdie door ziekte of andere gewigtige beletselenniet in staat zijn de inspectie bij te wonen zullen daarvan in tijds, en uiterlijk daags vóór den datum waarop dezelve is bepaald, hebben kennis te geven aan het Plaatselijk Bestuur, ten ein de hetzelve in staat zal zijndaarvan het benoodigd berigt te doen. Schagen den 29 September 1857 De Burgemeester voorn. H. R. DE MEÊR. KBIIIieiVIWC. De Burgemeester der gemeente Schagenbrengt mits deze, op daartoe ontvangen uitnoodiging van den heer Commissa ris des Koningster kennis van de houders van jagtacten Dat ter secretarie dezer gemeente verkrijgbaar zijn, koste- looze magtigingen, overeenkomstig art. 27* der wet van 13 Junij 1857 {staatsblad 87) tot vervoer van Wild, buiten openbare wegen en voetpaden en zonder dat de actehouder daarbij tegenwoordig zij. Zijnde deze maatregel ingesteld tot voorkoming dat hou- 1 ders van acten, bij het vervoer van wettig door hen geschoten of gevangen wildaan de bekeuring bij bovengemeld art. 27 vermeld, zouden blootstaan. Schagen, den 29 Spptember 1857. De Burgemeester voorn. H. R. DE MEER. li UIT UIN L A IN D Londen 27 Sept. Tn de stad Limmerik heeft een pas bin nengemarcheerd regiment zich vermaakt met het stichten van onrust. Het heeft de vensterruiten van het policiebureau in geslagen en de vreedzame burgers op de straat benevens hun ne vrouwen op zeer ruwe wijze behandeld. Eerst nadat eene aanzienlijke magt policiebeambten met geladen geweren en daarop geplaatste bajonetten was uitgerukt, gelukte het, de verdedigers des lands tot rust te brengen. De predikant Ilanna, te Belfast, heeft zijne zaak door gezet. Laastleden Zondag predik te hij weder in de open lucht. Ten gevolge der genomen maatregelen van voorzorg der rege ring, en van de omstandigheiddat de stad door 2000 bajo netten wordt bewaakt, is de rust niet weder verstoord. Een horologie, dat, naar men wil, aan Willem III zou toebehoord hebben, is thans te Belfast en in het bezit van een heer, Deering genaamd. Het horologie zou door dien mo narch aan een zijner dappere aanhangers geschonken zijn geworden. Het horologie is van zilver, zeer zwaar en keurig, in den stijl van Bevenuto Celini bewerkt. De Britsche troepen voor Delhi hebben op hunne over elkander gelegde bajonetten gezworen, kwartier te geven noch te nemen wanneer zij met de muiters binnen de stad slaags geraken. *>*- Parijs 24 Sept. Men verneemt, dat de vertegenwoordigers van Frankrijken Rusland, aan de verschillende mogendheden voldoende inlichtingen hebben gegeven, omtrent de bijeen komst van de beide keizers. De bijeenkomst te Stuttgart is, om zoo te zeggen de sleutel tot het groote vredesgebouw, waarvan te Parijs de grondsla gen zijn gelegd. Te Brest zijn vijf gevangenen uit het bagno ontvlugt. Er is sprake van een ongeluk.dat op den spoorweg tus- Bordeaux en Cette zou zijn voorgevallen. Weenen 20 Sept. Aan onze loterij-collecteuren is het he den ten strengsten verboden op hunne kantoren droomboe- of dergelijke geschriften te vertoonen of te verkoopeu. De militaire manoeuvres welke wegens het regenachtige weder moesten uitgesteld wordenhebben later plaats gehad en waarbij de keizerin en de aartshertogin Elizabetngedu rende acht volle uren, zonder de minste vermoeidheid te laten bespeuren, te paard zaten. Berlijn 24 Sept.Gisteren had te Rummelsbnrg de plegtige onthulling plaats, van het gedenkteeken ter eere van den overleden directeur- generaal van policievan Hinckeldey. Bij de gehoudene revue te Darmstadtzag men onder het gevolg van den keizer van Rusland, de vorsten Gortscha- koff, Menschikow en Dolgorukide graven Adlerberg en Orlow, de generaals Todleben, Marawiew en meer anderen. Brussel25 Sept. De Septemberfeesten zijn begonen; doch er zijnoneindia minder vreemdelingen dan in vroegere jaren

Schager Courant | 1857 | | pagina 2