BINNENLAND. M A K K T B RUIGTEN. gewoonlijk liier koméu, de straten zien ook niet zoo Levendig uit en het programma der feesten zeer weinig te beteekenen. Naar men verneemtzoude de Nederlandsche regering weigeren de spoorweg van Antwerpen naar Dusseldorpover eenig ander puqt 'van het Nederlandseh gedeelte van Lim burg. dan door of langs Sittard te laten loopen. Schagen den 29 Septnmber Op j. 1. Donderdag werd alhier de eerste Nutsvergadering van het met 1 Julij ingetreden jaar gehouden. Uit de eerste rapporten is gebleken 1». Dat in den afgeloopen winter door 113 lezers van de leesbibliotheek is gebruik gemaakt en dat aan hen 1283 boeken ter lezing zijn afgegeven; 2°, Dat ook de spaarbank bij voortduring in een' bloei- jcnden toestand is. Dewijl de kas van het Departement een voordeelig saldo heeft opgeleverd wordt besloten, eemge gelden af te zonderen voor de leesbibliotheek en voor de herhalingschool. De Directie maakt de vergadering opmerkzaam dat het vijftigjarig bestaan van het Departement Schar/en, den 17 Jaruarij 1858 zal worden gevierd. De eerstvolgende vergadering is bepaald op Donderdag den 8 October 1857. De verhandeling is opgedragen aan den Heer J. H. W. Slangen en de bijdrage aan den Wel. Ed. Achtb. Heer II. R. de Meer. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Meijer Jozeph zoon van Jozeph Meijer en Hclena van Straten. Ondertouwd: Jan Dorbeck, wedr. van Elisabeth Zo merdijk en Martina Plukker, Wed. van Jan Tromp. p. Overleden: 21 Sept. Jaantje dochter van Jan Con stant en Neeltje Kater, oud 1 j. en 11 m. Willem, oud 27 w. zoon van Jan Com en Aaltje Otten. 22 Sept Jannetje Krans, oud 2 j. en 6 m. dochter van Hendrik Krans en Jan netje Butter. 28 Sept. Meijeif Jozeph Gobus, 32 u. zoon van Jozeph Meijer Gobus en Helena van Straten; Maartje Hoekstra, oud bijna 1 j. dochter van Leendert Hoekstra en Dieuwertje Gijzen. Uit eene bijzondere en goed onderrigte bron meldt men ons, dat niettegen staande oppositie van lord Palmerston, de doorgraving van de landengte van Suez als zeker mag beschowd worden. Men wacht binnen 3 a 4 maanden hoog stens de firman dienaangaande van den sultan. (U. C. Men leest het volgende in de Java Bode Wij vernemen datbinnen weinige dagenvan deze reede naar China zal vertrekken Z. M. schroefstoomkorvet Jledu- sa, kapitein luit.-ter-zee G. Fabius bestemd ter bescherming der Nederlandsche onderdanen aldaar gevestigd, gedurende de verwikkelingen met de Europesche mogendheden. Die bodem zal overigens eene volstrekte neutraliteit hebben te bewaren. Het officiële blad van Sydney bevestigt thans ook het reeds voor eenige weken met zekerheid gegeven berigt dat de Kokos-eilanden door Engeland in bezit genomen en in behoorlijken vorm bij de Engelschen bezittingen zijn ingelijfd. Z. M. heeft tot kantonregter te Schagen benoemd Jhr. Mr D. van Foreest, regter-plaatsvervanger in de arrondissements- regtbank te Alkmaar. De Köllrt. Ztg. berigt het volgende Te Singapore is eene zamen? s minder ten Joel had, dan het vermoorden van alle Europe sche kooplieden aldaar. Bij het welgelukken van dit plan zouden de Chineschen gemeene zaak maken met de Moha- medanen. De Europeanen waren echter op hunne hoede, en voorbereid om eiken aanval met de wapens in de hand af te slaan. Uit Parijs wordt gemeld, dat eene op groote schaal aan gelegde maatschappij is tot stand gekomenonder de firma Letje tif Camp., tot verbetering der kHollandsche Kazen. Zij zal haren zetel hebben te Amsterdam en Parijs. s' Gravenhage 24 Sept. De vleeschhouwers alhier hebben hunne medeburgers opgeroepen, tot medewerking, dat het besluit van den Minister van Finautien, dd. 7 Sept. worde ingetrokkenbij welk besluit de waarde van het vee tot eene overdrevene hoogte wordt opgevoerd, en dat als gevolg daar van, met 1 October de accijns met de opcenten voor runderen en kalveren met 50 pCt. zal verhoogd worden. Zij voeren aan dat hierdoor de uitvoer vergemakkelijkt, en de Nederland sche koopman zwaar gedrukt, de burgers dit noodwendig voedsel onthouden wordt. SLEEUWIJK, 23 Sept. De veldwachter der gemeente De~~ Werken en SleeuwijkJ. Meijer genaamd heeft dezen zomer in zijnen tuin eene proeve genomen, om aldaar op hetzelfde stuk grond tweemaal aardappelen te teelenhetwelk ook vol komen gelukt is. Nadat hij het eerste gewas gerooid had, heeft hij de oude poters van dezelfde soort aardappelen ge poot op St. Jan (24 Junij)en rooit thans zijn tweede gewas, dat de groote van drielingen bereikt heeft. BREDA, 24 Sept. Als bewijs van jeugdige boosaardig heid, kan aangevoerd worden een jeugdige knaap, die hier heden werd gearresteerdbeschuldigd het huis van zijne ou ders moedwillig in den asch te hebben gelegd. Men zegt dat hetzelfde huis, te Dorst bij Breda, nog niet lang geleden herbouwd was, en ook toen die knaap als brand stichter werd beschuldigd. AMSTERDAM, 28 Sept. De tentoonstelling van land bouw werd gisteren door een zeer talrijk publiek bezocht. Heden is door de commissie van toezigt over de clini- sche school, in het oponbaar aanbesteed hermaken van een gebouw voor de anatomie, op het terein van het binnen-gast- huis. Aannemer werd de heer J. van Dartelen alhier, voor de som van ƒ8400. ===agaa AMSTERDAM, 23 Sept. *er Kaasmarkt van heden waren de prijzen als volgt: Goudsche 18 a 20; Edanuche 25 per 50 Ned. SNEEK, 22 Sept. Prijs der boter ƒ52.50. Enkele 53 aanvoer 1061/4, 81/ 8 v. Prijs der kaas 30 h 86. aanvoer 28.633 Ned. ffi. DELFT, 26 Sept. kaas 14 a 19 per 100 N. ft. Aan voer 52 Stapels, wegende 11211 N. tC. GOl DA24 Sept. kaas was heden slechts w einig ter markt. De prijzen waren stijf; Fransch goed ƒ21; puike Schotsche 22 en puike Fokkaas 24 per 50 Ned. ft. vee was veel ter marktde prijzen waren hooger. Schapen met schralen aanvoer, goed te verkoopen. Varkens waren iets hooger in prijs. HOORN, 24 Sept. kaas. Heden werden alhier aange voerd, 291 stapels, wegende-. 60.318 Ned. tt'. Hoogste prijs 28.50. MEPPEL, 24 Sept. boter 1.75 1 8dito 22 h 25 het i

Schager Courant | 1857 | | pagina 3