15 UITEA L A A I) ENGELAND. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. BELGIE. 15 I A A E A L A A D. 'de rotsblokken, waarmede baar omtrek als bezaaid is voor de belegeraars groote hinderpalen opleveren. Ten Zuidwesten van Delhi is het land bergachtig; en mogteu de opstandelingen, wanneer zij uit Delhi verdreven worden, de kloven dier rots achtige bergen kunnen bereiken en zich daar staande houden dan zouden zij de engelschc bezetting van Delhi voortdurend zeer hinderlijk kunnen zijn. De Mogol van Delhidie evenwel slechts in naam het het bewind voert, is volgens een ooggetuige een ongelukkig grijsaarddie geene plegtigheid kan bijwonen zonder alvo rens opium te hebben gebruikt. Alsdan plaatst men hem op den troonwaar hij slechts zóó lang kan vertoeven tot dat de opium is uitgewerkt. Hij heeft een schuw uitzigt. Dan eens schitteren zijne oogen, als met het vuur der jeugd dan weder worden zij dof als het tin. Hij schijnt steeds te beven. Zijn gelaat is mager en bleek. Hij heeft een' haviksneus, holle wangen, bijna geene tanden en een' dunnen roodachtig paarsch geVerwden baard. Ziedaar het schouwtooneelwaarop zich het engelsche leger beweegt, en het beeld van Bahadour-Schaheen' af stammeling van Tamerlan. Wat zal het einde zijn? Lomlen 3 Oct. Gisteren zijn de eerste Engelsche-troe- pen, die over Egypte naar Iudië gaan, naar Alexnndrië vertrokken. Het monster stoom-schroef- en zeilschip the Great Eaxtern zal denkelijk den 2 November aanstaande genoegzaam vol tooid zijn, om te kunnen afloopen. Bij een der laatste gevechten vóór Delhiheeft men eene in het groen gekleede oude v rouw gevangen genomenzij is zeer "leelijk klein en zeer dik. Men zegt dat zij eene profetes van eenigevermaardheid is, en men hoopt belangrijke inlichtin gen van haar te ontvangen. Sir W. R. Cardeu is tot lord-inayor verkozen. De inschrijvingen voor het fonds tot ondersteuning der slagtoffers van den Iudischen opstand hebben reeds het cijfer van 90.000 ponden sterl. bereikt. Het leggen van den onderzeeseheu trans-atlantischen kabel is tot het volgende jaar uitgesteld. Blithoor is, na door 4000 opstandelingen bezet te zijn ge weest, door 900 man onder aanvoering van den generaal Havelock hernomen. Parijs 3 Oct. De Presse meldt, dat de paketboot Centraal- Amerika, dienst doende tusschen Panama en New-York, met 15 millioen francs bij Savannah is gestrand; van de 625 pas sagiers, die aan boord waren, zijn er slechts 100 gered. Het hof van cassatie heeft de voorziening in cassatie verwor pen van kapitein Doineau die door het hof van Assises te Oran ter dood, en van Bel- liadj, die door hetzelfde hof tot levenslangen dw angarbeid veroordeeld w as. Heden ten 1 ure is het lijk vau de burggravin Dode de la Brunnerie, onder toevloed van eene ontzachelijke meenigte, in de kerk de la Madelaiue bijgezet. In den plantentuin bevindt zich een vogel tot de steltloo- pers of moerasvogels behoorende, wiens gebroken of afge- gesneden regter poot door een houten vervangen is, en die thans even vlug loopt als de beste invalide. De wedrennen, van het genootschap tot verbetering van het paardenras, zullen morgen ten 2 ure, in het fraaije hypodroine van Longehamp een aanvang nemen. Mlle. Rachelwier toestand weinig hoop op herstel geeft, heeft hare moederen hare beide kinderen bij zich doenkomen. liet hof van beschuldiging te Roueu heeft naar de teregt- zitting van het hof van assises verwezen de personen Coypel, de gravin Jeufosee en hare beide zonen, de eerste beschul digd van moord en de drie anderen van medepligtijjheid daaraan. Weenen 2 Oct-. De verkiezingen in Wallachije zijn over het algemeen ten gunste der unionisten uitgevallen. Men spreekt van eene op handen zijnde terugroeping van den hr. de Thouvenel, als Fransch gezant te Konstantinopel. Berlijn 4 Oct. De vijftigste verjaardag van 's 1 onings intreden in militaire dienst is gisteren bij het 1 ste regiment infanterie der garde feestelijk gevierd. Omtrent het vergane Russisch linieschip in de Finsche golf, verneemt men nader, dat onder de 1500 mensehen die aan boord waren en waarvan niet één heeft kunnen gered wordenzich 150 met familien aan boord bevonden, die uit Reval zich te Kroonstadt gingen vestigen. Hamburg 30 Sept. oor eenige dagen ontstond hier laat in den avond brand in een pelterij-magazijn, welke zoo hevig toenam, dat binnen een uur tijds alles, ook de bewoner met zijne twee jonge kinderen, eene prooi der vlammen werd. De vrouw nog laat in den winkel geweest zijnde, en zich toen naar boven ter ruste willende begevensloegen de vlam men u it de slaapkamer te genioetzij moest wijken, zonder iets tot redding harer drie geliefde panden te kunnen doen. Brussel1 Oct. Eergisteren kwam te Schilleken bij Ant werpen een man in zeer beschonken toestand te huis. Zijn zoon, een kind van 5 jaren, sliep altijd bij hem, en was in diepen slaap gedompeld, toen zijn vader zich te bed begaf. Het schijnt dat deze de kracht niet had zich uit te kleeden, en zich geheel gekleed op het bed wierp. Toen de dronkaard ontwaakte, werd hij als door een douderslag getroffen. Naast hem namelijk lag het bleeke koude lijk van zijn ongelukkig kind. In zijne dronkenschap was de ellendige vader op zijn kind gaan liggen en had het gesmoord, zonder dat hij er iets van bemerkte. ===================^^====^=s SCHAGEN, 6 üct. In den nacht tusschen den 3'1 en 4" dezer, ontstond er brand ten huize van den Burgemeester te Broek op Langendijk, in Noord-Holland, waardoor zijn huis en dat van zijn schoonzoon totaal in den asch zijn gelegd, er is niets kunnen gered worden dan alleen eenige papieren. De oorzaak van den brand is tot heden onbekend. ZIJPE, 1 Oct. Het voortdurende zachte weder oefent ook hier op het gewas zijnen invloed uit, zoo zelfs dat zich alhier op de Plaats Vergelegen, nabij de Schagerbrug een kas tanjeboom bevindt, welke voor de tweede maal in dit jaar in vollen bloei staat. De weilanden in het Land van Heusden staan, teu gevol- ge van de warme regenbuijen, afgewisseld door warme herfstdagen schooner dan den geheelen zomer, zoodat de koeijen ook weder in het geven van melk toenemen.

Schager Courant | 1857 | | pagina 2