DE ADELAAR. BOEKDRUKKERIJ BRAND-WAARBORG-NIAATSGHAPPIJ P. J G. D1DERICH, AMSTERDAM. MONNICKENDAM, 80 Sept. Kleine kaas ƒ29; Aan gevoerd 46 Stapels wegende 10255 N. 8. Londenschc Veemarkt. 3 Oct Er was lieden weinig kooplust en de prijzen neigden tot dalen; aangevoerd ter markt 7069 Runderen, 6368 Scha pen, 306 Kalveren en 418 Varkens. MENGELWERK- Tentoonstelling van landbouw te Salisbury De groote jaarlijksche wedstrijd voor den landbouw in Engeland heeft dit jaar plaats gehad in Salisbury. Het is gebleken, dat zeer groote vorderingen en verbeteringen zijn ingevoerd in de dorsch- en maaiwerktuigen en in de stoom ploeg-werktuigen. Vooral de proefnemingen met de laatste waren belangrijk. De afloop was echter minder aangenaam. In plaats van als naar gewoonte eene ruime versierde tent op te rigten, waarin aan eenen algemeenen maaltijd zich een duizendtal gasten uit alle standen, zoowel lords als landlieden broederlijk veree- nigdeu, heeft men die kosten willen besparen, en ieder naar verkiezing laten handelen. De gentlemen hebben zich afzonderlijk vereeuigd; de minder aanzienlijke landbouwers hebben zich met elkander zoeken te troosten. Het is de eerste maal, dat iets dergelijks plaats heeft; tot nog toe heerschten bij die landbouwfeesten eene broederlijke vrolijkheid en gelijkheid, welke anders op den britschen grond vrij zeld zaam zijn. Het is gebleken dat het Normandisch ras van ongehoornd vee (zie ons vorig Nn.) ook in Engeland zijne voorstanders heeft. De Franschman Dutröne had als prijs eene gouden medaille aangeboden voor den besten engelschen ongehoorn- den stier. De ongehoornde beesten, of bloot koppen, gelijk men ze noemt, werden vertegenwoordigd door tien stuks, waar van drie beloond zijn geworden. Men vond er eene koe van het ras Angus, eene volbloed van het ras Galloway, drie koeijen van het ras Suffolkmet hare kalveren, eene vaars van dat ras, en eindelijk eeneu stier van hetzelfde ras, oud twee jaren en negen maanden, ten toon gesteld door Bard ham van Sparrow-nest, bij Jpswich. Dit schoone dier, rood van kleur, als de meesten van dit ras, stamde af van eenen vader, die den naam droeg van Canroberthij zelf werd door zijnen meester Sarlabot genaamd, naar de woonplaats van den Heer Dutröne, waar deze een fransch ras van bloot koppen heeft tot stand gebragt. De engelsche os Sarlabot heeft de bovengenoemde gouden medaille verdiend. Toen onlangs de Keizer en de Keizerin van Frankrijk een bezoek bragten te Osborne, op het eiland Wight, aan Ko ningin Victoria en Prins Albert, welke er smaak in vinden, naast hun Zomerpaleis aldaar eene uitmuntende bouwhoeve te onderhoudenwaren deze welwillend genoeg den boven- genoemden wedstrijd der landbouwwerktuigen te doen her halen. De meeste voorwerpen verwierven algemeenen lof. Het feest eindigde met het planten van twee boomeudit is eene aangename gewoonte van de engelsche gastvrijheid. De Kei zer plante eenen eik, de Keizerin eenen moerbeziënboom, en toen het avond was geworden, danste men onder eene tot dat doel opgerigte tent, den ouden vrolijken volksdans van Sir Robert de Coverly. Voor ruim een jaar werden in de fabriek der heeren Paul van Vlissingen en Dudok van Heel eenige stoomslepers ver vaardigd ten behoeve van het egyptisch gouvernement. Zij zijn derwaarts gevoerd, en beantwoorden in alle opzigten aan de verwachting. De naijver der engelsche booten op den Nijl stelde echter alles in het werk, om het Nederlandsch fabri kaat in waarde en deugdelijkheid te verkleinen. De onder koning stelde nn een' wedstrijd voor van Atfé tot Etfim, een afstand van 2 uren, tnsschen eene nederlandsche boot en eene engelsche, waarvan geroemd was, dat geen ander er tegen op konelke slepende vier ligters en elke ligter beladen met 120 scheepston. De pacha zelf wachtte de booten op aan het einde der lijn. De uitkomst was, dat de nederlandsche boot hare engelsche mededingster, op een traject van 2 uren, 25 minuten achterliet en het gevolg was, dat de onderko ning onmiddellijk eene zijner officieren aan den Consul zond met nieuwe bestelling in dezelfde fabriek van nog twee slepers, ieder van 150 paardenkracht. Volgens den Utrecht- sche Courant, zijn er dit jaar reeds vijf scheepsladingen ma- chincriën verzonden, zoowel voor gouvemements- als bijzon dere ondernemingen, en zijn er ook machinisten voor den Egvptischen spoorweg in Nederland aangevraagd. A. C. - - 1 1 - R D dl 31 'JK B 'P <D J) 13 H T 3 3 f. 1 - Aan het verlangen van P. T. is bereids voldaan. A l»Vi: UT K\T I EX Commissarissen der Lcesbiblotheek van het Departement Schagender Maatschappij tot Nut van 't Algemeenver wittigen bij deze den belanghebbenden, dat zij weder eenen aanvang zullen maken met de afgifte van boeken aan ge noemde bibliotheek behoorende, op Zaturdag den 10 Octo- ber aanstaande, in het koffijhuis Vredelvst alhier, en ver volgens iedere veertien dagen, telken male des namiddags van half één tot half twee ure; alsmede dat tot gemak der lezers en afgevers, aan gemeld locaal Catalogussen tegen den prijs van 12cent, verkrijgbaar zijn gesteld. gevestigd te Deze Maatschappij verzekert tegen Brandschade en de gevolgen van dien, alle soorten van Roerende en Onroerende Goederen, en is wat de Administratie kosten belandt in de meeste gevallen veel lager dan andere dergelijke inrigtingen, b. v. een huis van steen gebouwd en met panneu gedekt of de goederen in hetzelve, betalen 60 of 80 cents per ƒ1000. der verzekerde som, waar alle kosten onder begrepen zijn, terwijl er in dat geval maar 15 of 20 cents administratiekos ten berekend wordt, hetwelk bij de meeste 50 of62Jets. of hooger is, terwijl bovendien geeue inleggelden gevorderd worden. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij deu Agent N. de LIGT, te Schagen. Personen onder het kanton Schagen woonachtig genegen zijnde als correspondenten voor bovengenoemde Maatschappij werkzaam te zijn, gelieven zich daartoe franco aan te melden of in persoon te vervoegen ten huize van N. de Ligt, voornoemd. VAN te Schagen ingerigt tot het vervaardigen van alle soorten van druk werken, tegen zoo matig mogelijk gestelde prijzen. Drukke^ tui P. J. G. D1DKRICH.

Schager Courant | 1857 | | pagina 4