A. J. van CAN I-TOBT. ENGELAND. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. K K X X I EVIK C. f burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen Brengen naar aanleiding van art. 203, alinea 3 der Wet van 20 Junij 1851(staatsblad 1' ter openbare ken- uis dat de Begrooting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor T85X zoo als zij aan den Raad dergemeente is aange boden op de Secretarie der gemeente, voor een ieder ter Jeziii2 is nedergelegd, en dat een ieder daarvan, tegen beta ling der kostenten afschrift zal kunnen bekomen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen, den 12 October 1857. Burgemeester en If'e/houeler* room. De Burgemeester H. R. DE MEÊR. De Secretaris, BEKEKDNAHIXli. Burgemeester en Wethouders van Schagen Gelet hebbende op art. 264 der Wet van 29 Junij 1 hól (staatsblad V?' 85); Brengen ter openbare kennis, dat het door hen voorloopig vastgestelde suppletoirkohirr van den Hoofdelijken Omslag voor het loopend dienstjaar, gedurende veertien dagen, en wel van Maandag den 12 October tot en met Maandag den 26 October aanstaande, ter Secretarie der gemeente voor ten ieder ter lezing zal nedcrliggeu. Eli is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is Sehugeu, den 12 October 1X57. Burgemeester en II etlou'/rrs room. De Burgemeester II. R. DE MEÊR. tie Secretaris, A. J. van CANTFORT. K E N X II E V I X ft. De Burgemeester der gemeente Schagen, Herinnert bij deze, alle eigenaren en houders van Hon den, aan de bepaling van art. 7 der verordening op de invor dering der plaatselijke belasting op de honden dd. 18 April 1S34goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 3 Julij 1851 38, luidende: »De honden, tlie niet zijn vast gelegdzullen eeu' kope ken halsband moeten dragen, voorzien van den naam des «eigenaars en gemaakt volgens een model dat ter Secrc- starie der gemeente ter be/'gtiging ligt. «De boeten en straffen bij art. 271 en volgende der wet «van 29 Junij (Staatsblad:,Is 85 )bepaald, ziju ten de- rzen van toepassing. En waarschuwt een iegelijk dat aan die bepaling, zouder oogluiking, de hand zal worden gehouden Schagevden 13'Oetober 1 Kk7 Be. Burgemeester room. H. R. DE MEÊR.. li l 1T E L A A I). Londen 13 Oct. Men berigt uit Petersburg, dat aldaar jn de vorige maand onder een sterk onweder brand was uit gebarsten', nabij de stad Nieuw-Ladogawaardoor 260 gebouwen vernield zijn. Eiken avond vergaderen alhier in eenige estaminets en koffijhuizen politieke clubs, om zich met de Indische aan gelegenheden bezig te houden. De Times berigt dat eerst tegen het einde des jaars een le ger van 85.000 man naar Indië op marsch zal zijn, hetwelk voldoende wordt geacht om den opstand te dempen en Enge- lands heerschappij in zijne aziatisehe bezittingen te herstellen. Het gcheelc rijk van Oude schijnt thans de wapenen te hebben opgevat; men schat zijne krijgsmagt op 50 h 80.000 man met 25 stukken geschut. Te New-york heelt eene meeting plaats gehad, om zich te verzette ntegen de engelsche weninginde Vereenigde Staten voor den Indischen oorlog en om de sympathie te betuigen voor den opstand den Cipaijers. Te Liverpool is een vaartuig naar Australië vertrokken met 400 veroordeelden, waaronder vijf of zes, die niet lang gele den in de salons,clubs,aanzienlijke kringen en aan de beurs verkeerden. Het schip Glaueoe is met 917.000 pond thee uit China aangekomen. In landbouwkundige vergaderingendie thans alom in Engeland worden gehoudenspreekt men van niets anders, dan van de Indische zaken, en verklaart men zich bereid, den laatsten penning voor het behoud van Indië op te offeren. Men verspreidt in Londen allerlei prenten om het Indisch bestuur te bespotten, waaronder eene gravure, waarop eene oude vrouw zinspelende op de Indische conpagnie een kind te eten gevende, op eene ton met buskruid zit, in welks nabijheid een vuur brandt, welks vlain de ton nadert. Het zonderlinge gerucht loopt, dat koningin Victoria in Britach—Indië als keizerin zal worden uitgeroepen. Par(|s1 Oct. Het gouvernement heeft maatregelen genomen, om de Fransch-Indische koloniën tegen de ernsti ge gebeurtenissen in Britsch-Indië te vrijwaren. De componist Meijerbeer heeft den componist Rossinie een bezoek gebragt. Te Amiens is men begonnen eeu museum te bouwen t waarvoor 300.000 francs voorhanden waren. Het ruwe metselwerk en het dak zijn gereed, maar het geld is op, en men komt nog 400.000 francs te kort. Het stedelijk bestuur is niet genegen daarin te voorzien. Men is te Chalons aan de Saöne bezig proeven te nemen, om de stad met electrisch licht te verlichten. Eene enkele straal schonk zooveel licht, dat men op een afstand van 450 passen zeer goed een gewoon boek kon lezen. De voortdurende regens, de daaruit voortvloeiende over stroomingen en de daarbij komende bagelbuijen brengen in het zuiden van Frankrijk groote schade aan. Men verneemt, dat twee effectenhandelaars gevlugt zijn, de een met een deficit van drie millioen, de ander van 1.800.000 francs. De prijs der granen van Afrika is een franc per mud gedaald. Te Rouaan, te Caeu en andere plaatsen heeft een vreese- lijke orkaan gewoed; het zeewater stond tot aan de dijken. Berlijn Oct. 12. De Berlijner Volkszeitung is in Oos tenrijk verboden en bij eene ministrieele verordening aan het post-debiet onttrokken.

Schager Courant | 1857 | | pagina 2