BUITEN LA N I). ENGELAND. FRANKRIJK- DUITSCHLAND. Londen 18 Oct. Men verneemt, dat het leger van Ha\e- lock teCawnpore op eene onrustbarende wijze door de Choh ra geteisterd wordt; men schat het dagelijks li verins door deze ziekte op tien man van de 1800. De opstandelingen, die Delhi bezettenvormen eenestrijd- magt van 17.000 man, waarvan een vierde gedeelte uit kavaleric bestaat. Pr Russische seheepsdivisie, bestemd voor de C'hinesehe wateren, heeft Kroonstad verlaten. Zij bestaat uit drieeor- vetten en drie stoomhlippers. Volgens berigt zoude onder de belegerden te Delhi onee- nigheid zijn uitgebarsten, ook zouden 6000 man hulptroepen door 1 bOO opstandelingen bij Dinapore zijn uiteengedreven en verstrooid, een slag, die door het trage en onvoldoende op- lo ncn derhulptroepen over het algemeen des tegevoeliger is. Bij gelegenheid dat een der leden der vertegenwoordiging Adelaide den voorzitter wilde antwoorden op eene toespraak, behandelde hij ook de opvoeding, en riep in oratorische ver voering uitSir, wij moeten onzen kinderen eene goede opvoe ding gevenOp dat oogenblik echter herrinnerde hij zich, niet met kinderen gezegend te zijn, en wilde hij zijn gezegde verbeteren, door te hervatten: wSir, gij moet uwen kinderen eene goede opvoeding geven Maar bij die woorden schudde de voorzitter, die evenzeer kinderloos was, het hoofd en glim lachte. Daardoor werd de redenaar geheel van zijn stuk ge- bragt, en onder het lagchen van het gehecle huis, vervolgde hijwSir, gij, zij en wij moeten de kinderen eene goede op voeding geven." Parijs 18 Oet. Te Tumcl (département Lot-et-Garonne) heeft een 8} jarig kind eene vrouw van 44 jaren vermoord. Het kind stiet haar met zoo veel kracht een mes in liet hart, dat zij onmiddellijk dood blref. Wraakzucht schijnt de aanleiding tot dezen moord te zijn. Door de jongste stormen alhier is eene dame door den wind opgenomen en van den Pont des Arts in de Seine gewor pen, doch door hare crinoliue gered, daar zij op dezelve is blijven drijven. Deze mode, welke zulke sprekende leiten levert, zal vooreerst nog niet verdwijnen. Mlle. Rachel, schijnt in beterschap toetenemen. het park grensde, om aldaar zijne vrienden en bekenden te bezoeken. Maar niemand wist iets van de vreemde verschij ning, niemand had ooit iets van dergelijk paard gezien of gehoord. Evenmin had iemand iets vernomen van een of ander ongeluk, waardoor de verschijning van een paard zou- der ruiter konde verklaard worden. Toen Antoine daarbij verzekerde, dat het raadselachtige tos galoppeerde zonder eenig geluid te doen hooren, schud den zijne vrienden bedenkelijk hun hoofd doch het kostte hem vele moeite, de twijfelaars van de waarheid zijner verze keringen te overtuigen. Ouder al dat praten echter werd menig glaasje geledigd, zoodat de avond reeds verre gevor derd was, toen hij zijne terugreis aanvaardde. Intusschen moest hij langs de bewuste straat terugkeeren, wilde hij niet een' gTooten omweg maken. De wijn echter,.die hem den tijd had doen vergeten, had hem tevens een zeker gevoel van moed geschonken. Lagchend en pogchend verliet hij zijne makkers en beantwoordde hunnen scherts met de verzekering, dat hij niets liever wenschte, dan Ze. helsche majesteit zelve te ontmoeten, om Hoogsldezelve eene opheldering te verzoe ken aangaande die geheimzinnige geschiedenis. Antoine begaf zich dan op weg naar huis. Het was donker geworden; en ofschoon het nieuwe-maan was, flikkerden de sterren toch vrolijk aan het uitspansel en gaven ten minste Aan het dagblad Ocean wordt berigt, dat aan de westkust van Afrika de negerhandel weder met de vroegere onbe schaamdheid gedreven wordt. Van de acht Amerikaansche «lavenhaalders zijn er drie door de engelsche kruisers opge- bragt. Twee Arabicnn, die wigens moord veroordeeld waren,zijn te Ornn geguillotineerd. Eene cntjelsche familie had alhier aan een station reeds plaatsbrieljes genomen, om naar Zwitserland te vertrekken, toen een der conducteurs bemerkte, dat eene der dames een hondje bij zich had. Hij verzocht de dame, welke eerst allerlei zwarigheden maakte, het hondje in den daartoe bestemden wagen te mogen opsluiten. Eensklaps ontstond er een luid gelach onder de passagiers, de conducteur gaf het hondje aan de dame terug, want Azor was opgezet. De bevolking te Parijs is zeer ingenomen tegen de zooge naamde Cités. De bankier Milhaud, die in den faubourg st. Antoine een aantal huizen liet bouwen, welke zeer goed waren en tegen geringen prijs te huur stonden, heeft nog geene enkele woning verhuurd. Berlijn 8 Oct. Een treffende karaktertrek wordt, van de koningin medegedeeld. Toen namelijk de lijfarts, Dr. Scliön- lein, haar de zekere hoop op de genezing des konings mede deelde, zonk zij, onder een' vloed van tranen op de kuiëti, en kuste in hare grenzelooze blijdschap de hand des Doctors. De steeds toenemende beterschap van den koning doet aan zijn volkomen herstel niet meer twijfelen. Op den wurtembergschen spoorweg heeft dezer dagen een eigenaardig ongeluk plaats gehad. Een conducteur ging rng- lings boven op renen wagen, toen de trein plotseling de over dekte Enz-brug binnenstoomde; waardoor hem in eens het hoofd werd afgenomen. Zijn plaatsvervanger brak spoedig daarna zijne beide beenen en werd dood uit het Nectarkanaal gehaald, waarin hij was geslingerd. Men meldt uit Dusseldorf: in de vorige wtek is op eenen avond tusschen 8 en 9 ure, bij een katholiek geestelijke, een net gekleed persoon gekomen, welke terstond geld van hem verlangde, ten einde zijne huur te betalen. Op de wei gering hiervan heeft hij den geestelijke en diens huishoudster, met een geladen pistool bedreigd door het hulpgeschreei w waren intusschen menschen voor het huis bijeengekomen, waarop de booswicht twee schoten uit zijn pistool met dub belen loop loste, en in de duisternis ontvlugttc. licht genoeg, om de terugreis gemakkelijk te kunnen vol brengen. De dorpelingen waren reeds binnen hunne woningen en de straten doorgaande, 'zag hij reeds vele vensters gesloten. In weerw il van den moed, dien de wijn hem scheen te hebben geschonken, begon Antoine toch te bedenken, dat het min der aangenaam was, zoo laat nog eenzaam voort te wandelen; hij wenschte, dat het slot niet zoo verre van het dorp verwij- deid ware. Zijne overwegingen en de koelheid van den nacht begonnen hoe langer zoo meer den moed uit te dooven, dien hij uit den wijn had geput, zoodat hijmet eenige onrust naar de straat uitzag, waarin zijne meesteres en hij zelf hef ge heimzinnige paard hadden gezien. Rij elke schrede, die hem den weg nader bragt, werd hij ernstiger, tot dat hij eindelijk iets gevoelde, dat men bijna vrees zou kunnen ncemen. Het is bekend, dat de meest gewoue verschijnselen of geluiden ons kunnen doen schrikken, wanneer onze zenuwen in een' opgewonden toestand verkeeren. Een boomtak die door den wind bewogen wordt, het suizen der bladeren, dit alles verkrijgt eene bijzondere beteekenis in liet halfduister voor onze ooreu, die reeds door den angst geopend staan. Aldus was ook de toestand van Antoine, toen hij den gevreesden weg opging. Telkens sloot hij zijne oogen, uit vrees, dat hij bij den volgeuden stap een vreesselijk spook vóór hem zou zien oprijzen. wordt vervolgd.

Schager Courant | 1857 | | pagina 2