FRANKRIJK. DUITSCHLAND- "Volgens de Times, had de te Portsmonth aangekomen Sia'mesche gezant, Phya Muntra Snroywangse, niet minder dan 58 vrouwen t'huis. Dit schijnt hem echter niet te belet ten een'59sten echtknoop teleggen; want, bij eene wandeling in het dok, zag hij eene jonge dame, welke hij door den band van eene drievoudige banknoot van duizend pond, aan zich vrenschtc te verbinden. De bcrigten wegens Delhi bepalen zich tot enkele bijzon derheden. Het belegeringspark was den 5den aangekomen. Er was gedurende negen achtereenvolgende dagen storm geloo- pen (en zouden daarbij C00 man gebleven zijnen die strijd was op den 20sten geëindigd. Op hetzelfde oogenblik, dat de troepen de bres naast de Cashmire-poort binnen drongen, begon het garnizoen zijn' gcrigehh n aftogt over de Junma. Er zijn tijdingen uit New-York ontvangen, welke melden, dat de geldcrisis voorbij is waardoor de toestand des han dels onmiddellijk verbeterd is. Van Californie was voor ruim IJ milliocn aan goud te New-York aangebragt. De opstand in het koningrijk Onde blijkt geducht te zijn. Er bevinden zich 150.000 insnrgenten onder de wapenen. Er zijn hier 50 kisten met goederen van Engelsch fabrie- kaat uit de Vereenigde Staten teruggezonden. Men verneemt, dat deze bezeiulingen door vele andere uit New-York ge volgd zullen worden. Parijs 2 Nov. Te Metz is een aanplakbillet in beslag genomen, waarin belcedigende uitdrukkingen tegen den ko ning van Pruissen voorkwamen. L'it Algiers wordt gemeld, dat de generaal Renault van zijne reis naar Kabvlië was teruggekomen. De Pafrt'e meldt, dat de onderhandelingen tusschen Parijs en Londen, over de verruiling der Fransche bezittingen van Chandernagor tegen een gedeelte land rondom Pondicherv? steeds worden voortgezet. Te Medeah, in Algerië, is een neger uit den stam Niam- Niam aangekomen, die met een' staart is voorzien, iets dat door de geleerden zoo lang is betwijfeld. Deze neger zal door den bekenden Bamam naar Parijs gebragt worden. Alle men- schen van dien stam, zoewel mannen als vrouwen, zijn met zoodanigen staart voorzien. De Mimiteur heeft de treurige tijding, dat de generaal Ca- llet bovennatuurlijke Paard, Verruig van jV®. 4. Ter zijde van den weg, doch een weinig van denzelven verwijderd, stond een somber geheimzinnig huis, aan drie zijden door oude digtbegroeide boomen omringd. Het was een der landhuizen van de familie Foinvert, dat eehter reeds sedert vele jaren verwaarloosd was geworden. Met buitenge- gewonen angst trad Antoine het donkere gebouw voorbijen meende reeds vrijer te kunnen ademendewijl de schaduw der hooge boomen, welke hunne takken tot over den weg uitbreidden, ligter begon te worden. Doch eensklaps ziet hij het hem reeds al te zeer bekende paard in wilden galop den weg afkomen. Antoine sprong ter zijde en plaatste zich achter oenen boom. Het zondeninge wezen kwam nader, het sloeir zijne beencn verre van zich, zijne oogen schitterden, manen en staart golfden door de lucht, toom en stijgbeugels slingerden op zijnen hals en tegen zijnen buik. Doch geen ruiter zat in den zadel en zijne hoeven bragten geen geluid te weeg. Tn een' oogenblik was de verschijning hein voorbijgevlogen. Bijna buiten zich zeiven van angst, zag Antoine liet.paard achternaen verwachtte met eiken oogenblik eene ontzetten de oplossing van het feit te zien plaats hebben. Doch hoe irroot was zijne verbazing, toen hij het ros voor het oude huis van den graaf de Foinvert zag stilstaan. vaignae overleden, is bevestigd. De smartelijke indruk ovct den dood eens mans, die eenmaal Frankrijks redder was, is al gemeen. Onlangs als lid der wetgevende vergadering benoemd, bleef hijtot hiertoe weigeren den vereischten eed af te leggen. De ontworpen brug over den Rijn tusschen Straatsburg en Kehl, zal uit vijf bogen bestaan. De drie middelste zijn 100 voet, en de beide andere 80 voet. lederen dag komen er te Reims kisten aan met de door de soldaten in het kamp van Attila gevonden voorwerpen, Als antieke vazen, wapens, kurassen, medailles, enz. Uit Lvon wordt gemeld, dat de groote daling der zijden stoffen in de vorige week vele omzettingen heeft ten gevolge gehad. Vele Parijssche speculanten zullen naar Amerika vertrek ken, ten einde daar bij den tegenwoordig lagen cours inkoo- pen te doen, om later met winst op het continent te verkoopen. Berlijn 2Nov. Daar de ziekte des konings thans een tijd perk is ingetreden, dat aan een volkomen, hoewel langzaam herstel niet meer doet twijfelen, zullen voortaan geene bul letins meer worden uitgegeven. De koning zal binnen eeuige dagen op Charlottenburg zijn verblijf nemen en aldaar twee maanden vertoeven. M anneer dan zijne krachten het veroorloven, zal hij zich, naar men verneemt, naar Meran begeven. Ten bewijze, hoe gebrekkig de telegraaplulieust in Rusland nog geregeld is, kan het volgende feit dienen: eene depêche voor Stettin werd den 12den Oct. te Kroonstadt aangeboden, en kwam den 23sten derzelfde maand per post te Koningsber gen aan, van waar zij 4 uren later teStettin ontvangen werd. In- tusschen had men reeds den 21sten eene schriftelijke mede- deeling van Kroonstadt ontvangen, dat de depêche den 12n was afgezonden. Uit Petersburg wordt per telegraaph gemeld, dat de ukase, waarbij de zaak van het lijfeigenschap geregeld wordt, den 18 Dcc., den verjaardag van keizer Nikolaas, zal verschijnen. Wecncn2 Nov. In militaire kringen beschouwt men het als zeker, dat 150.000 man van het leger met verlof huis waarts zullen keeren. Te Luhos (Teineser banaat) is den 19den der vorige maand aan 7 personen de doodstraf met den strop voltrokken. liet paard krabde met de hoeven voor de houten poort, en deed tevens een kort en ongeduldig hinneken hooren. Onmiddelijk zag de boschwachter eene der vleugeldeuren opengaan als of zij zich haastte hethelsche paard te gehoor zamen. Het laatste hief trosch den kop op en trad binnen met dien hoogmoed en dat zeifsgevoel, waarmede een aanzien lijk man den drempel van zijn eigen huis overschrijdt. "De duivel heeft het slot Foinvert in bezit genomen. riep Antoine uit. "Nu verwondert het mij niet meer, dat de //familie sedert zoovele jaren hier niet meer heeft gewoond; »uu ken ik het geheim van dat rampzalige huis." Toen Antoine dien avond te huis kwam, bevond hij zich in een' toestand, die het medelijden wekte van alle bedienden, van den oudsten tot den jongsten. Eerst na eeuige uren had hij de kracht om te verhalen wat hij gezien had. Allen waren ontzet door het geheimzinnige, dat hen omringde, en ieder hield zich overtuigd, dat de geheele wereld met spoken ep afgezanten van den booze was vervuld. Den volgenden morgen vernam de markiezin van hare kamenier wat gebeurd was en terstond werd zij zeer verlan gend, om te weten, wie het slot Foinvert bewoonde, en wat de oorzaak van het geheele spooksel was. De moedige vrouw nam zelfs het besluit, dat niets ter wereld haar zou verhinde ren de waarheid op te sporen.

Schager Courant | 1857 | | pagina 2