BELGIE. De keizer heeft aan onderscheidene aanzienlijke staatkun dige vlugtelingen den terugkeer naar hunne respectieve woonplaatsen toegestaan. De bekende oude firma A. Bcarsz heeft hare betalingen ge staakt. Men schat het passief op 500.000 fl. Brussel29 Oct. Gisteren middag is te Antwerpen, een d er pak Ruizen van het entrepot ingestort, waarbij 9 personen welke, daarin werkzaam waren, onder de puinhoopen zijn be dolven. Men is onder toezigt, van burgemeester en verdere au. toriteiten enz.ijverig in de weer, ten einde, zoo mogelijk, de slagtofters nog te redden. Er heeft zich eene commissie gevormdtot het inzamelen van bijdragen voor de gezinnen der slagtoffers. li I N N E N L A N I). Schagen 4 November. Wij vernemen, dat er sprake is, Schagen door gaz te ver lichten, en dat zelfs reeds voorstellen dienaangaande zouden gedaan zijn. Wij wenschen, dat dit tot stand worde gebragt, want wij houden ons overtuigd, dat onze vrij armoedige ver lichting daarbij veel zou winnen, terwijl het niet inoeijelijk zou zijn, tevens door cijfers te bewijzen, dat de onkosten zeker een derde minder zouden bedragen, dan de verlichting met olie. Tevens komt hierbij nog in aanmerking, dat het oprig- len eener gaz-fabriek alhier voor de gemeente nog andere voordeelen zoude opleveren, welke wel verdienen in het oog te worden gehouden. In een oud vervallen huis in de gemeente Sprang, hetwelk thans tot schuur en stalling wordt ingerigt, werden door den tegenwoordigen eigenaar Denis Kugster, onderscheidene oude driegulden-stukken en acht-en-twintigen uitgegraventot een bedrag van circa ƒ200.—, waarschijnlijk door een der vroegere eigenaars ten tijde der fransche overhcersching, aldaar inden grond verborgen. Als eene bijzonderheid wordt uit Oldeberkoop gemeld, dat door den heer D. J. aldaar, van eene zijner boomen een bui- tengewon groote appel geplukt is, welke bij naauwkeurige weging bevonden werd 51 looden zwaar te zijn. De persoon J. S. Adelerhof, is doorliet provinciaal geregts- hof van Zuid-Holland» wegens brandstichting ter dood ver- 'oordeeld. Te Delft was in de vorige week, op de markt, de aanvoer van granen ruimer dan vroeger; alles werd tegen vorige prijzen opgeruimd. Alleen de peulvruchten waren iets beterkoop. Na het ontbijt liet zij haar rijtuig inspannen, nam den koetsier, eenen bediende en Antoine mede en reed naar Foin- vert. De poort werd door een' lakei geopendwelke op de vraag, wie thans het slot bewoonde, ten antwoord gaf «Niemand; maar de graaf stapt hier wel eens af, en nu is //hij juist toevallig hier." //Ah!" riep de markiezin uit, //ik wist niet, dat de graaf «onze landstreek zooveel eere aandeed. Zeg uwen Heer, dat «ik hem een' oogenblik wenschte te spreken over iets, dat //mij zeer verontrust." Naauwelijks waren deze woorden gesproken, of een hoogst elegant gekleed heer kwam uit eene der schaduwrijke lanen, die rondom het kasteel slingerden, te voorschijn. Zijn uiter lijk gaf alle blijken van beschaving en aanzienen hij scheen ongeveer negen-en-twintig of dertig jaren oud te zijn. Zijn gelaat was schoon, maar zijne ingezonken wangen en bleeke kleur deden aau een buitensporig leven denken. Toen hij het rijtuig voor de poort had zien stilhouden en de schoone dame daaruit tredensnelde hij haar terstond te gemoet. «Mijnheer de Graaf," zeide de lakkei, zich tot de markiezin wendende, en zich omkeerend esprak hij tot den graaf: «Me vrouw de Markiezin van Beauvoisin wenschte Mijnheer den Graaf te spreken." Blijkens eene van Triest ontvangene telegraphische depêche» is aldaar met de mail berigt van Batavia aangebragt, dat op de Nederlandschc bezittingen in Oost-Indië, een ongestoor de rust bleef voortduren. Te 's Gravenhage heeft in de vorige week tusschcn eenige dragonders en jagers eene hevige vechtpartij plaats gehad, waarbij een jager zoo deerlijk gewond werd, dat men aan zijn behoud wanhoopt. Als eene bijzonderheid wordt uit Wildervank gemeld, dat de wed. H. Lever aldaar thans den hoogen ouderdom van 100 jaren en 8 maanden heeft bereikt, en nog frisch en gezond is. Bij den bloemkweeker Bruijnsels te Prinsenhage, ziet men thans nog vele Oostersche planten in vollen groei, waarvan zelfs vele nog nieuwe bladeren en knoppen zetten. In Luxemburg is de uitgave van L'Echo Universel verboden. Men berigt uit Leeuwarden, als een bewijs van stijgende huurpacht der landerijen, dat aldaar 2 bunders 96 roeden land zijn verhuurd, voor 4 05.25 per jaar, terwijl de vroe gere huursom 211.— bedroeg. KANT0NGEREGT. POLICIEZAKEN. Woensdag 4 November 1857. Voorzitter Jhr. Mr. D. van Poreest. 1. D. J. M te Wieringerwaardwegens beschadigen van roerende goederen, de dagvaarding vernietigd. 2. C. L. te Sch.igcn, overtreding p'. verordening; het niet inleveren, getnigschrift bij woonplaatsverandering, boe te ƒ1 en in de kosten. 3. C. K. te Sclagen, overtreding der Zondagswet, boete 20.en in de kosten, bij onvermogen 3 dagen ge- vangevangenis. 4. P. v. B. te Schagen, overtreding pl. verordening op het brand wezen aldaar, als niet bewezen, vrijgesproken. 5. M. II. en J. S. te Callantsoogbeleedigiug in woorden, ieder eene boete van 1en in de kosten. BIRCERLIJKK STAMP. Geboren: 29 Oct. Klaaszoon van Dirk Bakker en van Naatje Biesboer. Getrouwd: 31 Oct. Cornelis Landman, jm. met Ma ria de Vries, jd. Overleden: 27 Oct. Catharina Bommel, wed. Pieter Leek, oud 88 j. en 11 m. «Ja mijnheer," vervolgde de markiezin de diepe buiging van den graaf beantwoordende«ik ben hier alleen gekomen, «om u eenige onbescheidene vragen te doen." «Ik zal mij al te gelukkig achten, al de vragen te beant- woorden, waarmede de markiezin mij zal vereeren," hernam de graaf, terwijl hij haar de hand bood, om haar bij het ver laten van het rijtuig behulpzaam te zijn. «Wees zoo goed en «treed mijne kleine woning binnen. Zij is wel niet best inge- «rigt, daar wij slechts zelden hier komen en dan nog maar «voor korten tijd; doch wij zullen ten minste wel een paar «stoelen vinden om plaats te nemen." Zij gingen in het huis en traden eene kamer binnen. De graaf plaatste eenen stoel voor het venster; noodigde haar uit, plaats te nemen, en zette zich tegenover haar, om te ver nemen, wat zij hem mogt te zeggen hebben. De ernst, dien hij daarbij aan den dag legde, bragt de markiezin in verle genheid, want zij was zichzelven bewust dat haar bezoek enkel uit nieuwsgierigheid voortsproot, en dat vele vragen, die zij meende te doen, minstens voorbarig en onbescheiden moesten schijnen. «Ik verlang vurig, mijnheer," dus begon zij, «van u te «vernemen, wie den vorigen nacht van zijn paard is gevallen." «Van zijn paard gevallen, mevrouw! Hoe? wanneer? «waar?" vraagde de graaf verbaasd. wordt rervolgd.

Schager Courant | 1857 | | pagina 3