BEKENDMAKING. BROODZETTING. INLEVERING DER POLDERREKENINGEN, kTTï O¥G1 R E G T I! IJ ITEN L A N 1> ENGELAND. FRANKRIJK. Het gelukkige einde des oorlog#, als ook de moed en de roorzigtiglieid, welke hij had aan den dag gelegd, hadden hem frooten invloed verworven. Hij riep het volk en den senaat ijeen, stelde hnn de gevaren voor van eene ongeregelde op volging bij den dood van den vorst, en bragt eene verandering in het bewind te weeg, door de geestelijke van de wereldlijke magt te scheiden. Montenegro werd op nieuw een vorsten dom en Danielo als vorst uitgeroepen. Toen begaf zich Danielo naar Petersburg, om zich van de verdere vriendschap van den rzaar te verzekeren, waarna hij met Darinkain het huwelijk trad. Sedert trachtte de vorst Montenegro te hervormen en de onafhankelijkheid van de Forte te bevestigen. Met dat doel deed hij ook eene reis naar Parijs. Wij weten, hoe hij aldaar door keizer Napoleon ontvangen is geworden. Het vorstendom Montenegro is 86 it 90 vierkante mijlen groot, en telt naar de laatste berigten omstreeks 140.000 in woners, waarvan allen, welke de wapens kunnen voeren, tot de kijgsdienst verpligt zijn. Gemeente Weinigen. Ingaande Donderdag, den 12 November 1857. Maximum van den prijs, waarnaar het BROOD, binnen de Gemeente Schagen, mag worden verkocht RAADSBESLUIT VA» DE» 27 JANUAR1J 1837, Tarwebrood, le. soort, per 1 N. ffi. 25 ct.per 7 J N. Once 19 ets.per 5 N. Once 12J ets.per 2 J N Once 06 J ets. Tarwebrood, 2e. soort, per 1 N. ffi. 20 ets.per 5 N. Once 10 ets.per 2N. Once 05 ets. Tarwebrood, 3e. soort per 1 N. ffi. 15 ets.; per 5 N. Once 7 J ets,per 2 J N. Once 01 ets. Roggebrood, per 3 N. ffi. 29 ets.; per IJ N. ffi. 14 J ets. per 74 N. Once 7J- ets. Aldus vastgesteld door Burgemeester en Wethouders van Schagen. Schagenden 11 November 1857. De Burgemeesterroom. H. R. DE MEÊR. De Secretarie, A. J. VAN CANTEGRT. HET POLDERBESTUUR VAN SCHAGEN Maakt hiermede bekend, dat al degenen, die eenige pre tentie ten laste des Polders hebbende dienst van het Jaar 1857 betreffende, hunne rekeningen (wanneer die meer dan 10.- bedragen op zegel geschreven) in persoon, ten einde in hun bijzijn te worden geresumeerd, bij het Pol derbestuur zullen moeten inleveren, ten raadhuize te Scha gen, op Zaturdag den 5den December aanstaande, van des voormiddags elf tot des namiddags één urena welken tijd, geene rekeningen, de dienst vau dat Jaar betreffende, Het bovennatuurlijke Paard, Vervolg van N°. 7. „Mijnheer, ik ben niet hier gekomen om te schertsen, en nog altijd beschouw ik de zaak van eene ernstige zijde," sprak de markiezin, terwijl zij naar de deur ging. „Ik zal verder maatregelen nemen om het geheim te ontraadselen, want ik vind liet onverdragelijkdat zulke dingen in mijne nabijheid plaats vinden, zonder dat iemand mij die verkla ren kan. Houd u verzekerd, mijnheer, dat ik spoedig zal weten, hoe die zaak te zamen hangt." „Ik wensch, dat uwe pogingen het beste gevolg zullen hebben mevrouwen wanneer gij het geheim zult hebben ontdekt, mag ik dan op de eer uwer mededeeling hopen want ook ik beu in den hoogsten graad nieuwsgierig gewor den door hetgeen gij mij verhaald hebt." „Mijnheergij sehijnt de zaak nog altijd zeer ligt op te nemen." „Ik beschouw deze belangrijke gebeurtenis als een zeld zaam geluk voor mij." //Voor u, mijnheer //Zeer zeker, mevrouwwant wie weet, hoe lang ik anders nog onbekend ware gebleven met de schoonste dame, die ie mand in zijne nabuurschap kan hebben." //Ik dank u voor uwe vleijerij, mijnheer," sprak de mar kiezin en haastte zich naar haar rijtuig, zonder echter een glimlach te kunnen weerhouden. Zij zag Antoine, welke bij de poort een schoon paard met aandacht stond te beschouwen. meer zullen kunnen worden aangenomen, maar alsdan nog een jaar naar hunne betaling zullen moeten wachten. Schagen den 17 Eotemler 1857. Namens het Polderbestuur voornoemd A. J. VAN CANTFORT, Secretarie. Woensdag 18 November 1857. 1. R. K. te Z'jpe, overtreding Zondagswet tot ƒ1 boete, en bij onvermogen tot één dag gevangenisstraf. 2. J. W. W. te Bartingerhorn, thans te lleilo, verzuim aangifte bij vertrek uit de gemeente, tot 1.50 boete, en bij onvermogen één dag gevangenis. 3. A. L.; J. B.; T. K.; A. V. en J. K. allen te Anna Pon- lona polder, overtreding van het policie reglement der gemeente Z'jpe, op het sluiten en bezoeken van den her berg na 10 ure, ieder tot eene boete van f 3 en in dc kosten, bij onvermogen ieder tot 1 dag gevangenis. 4. A. B. en P. B. te Z'jpe, overtreding der Zondagswet, boete f 3 en 1 en in de kosten, bij onvermogen tot eene gevangenis van 3 en 1 dag. 5. J. H., te Bartingerhorn, verzuim van aangifte bij vertrek uit de gemeente, boete ƒ1.50 en in de kosten, bij on vermogen tot 1 dag gevangenis. Londen18 Nov. Bij de regering is het officiële berigt ontvangen, dat de rebellen Lucknow weder bemagtigd heb ben. Het aantal gekwesten onder het Engelsche leger is groot; er was eene groote behoefte tot aanvulling der troepen. Man Singh heeft beproefd, om inet 15.000 rebellen van Oude de Engelschen te overvallen, /naar hij is teruggeslagen en gewond. De zoon van den koning van Oude is gevlugt. Men had bij Delhi Europeanen aan de zijde der opstandelin gen gezien. Een kolonel is gedood. De stoomboot Enten, die op weg van Australië naar Enge land was, zou, volgens berigten, in dc Roode zee verongelukt zijn. De passagiers zouden gered, het goud en de lading-goe deren gezonken zijn. Het verlies aan de zijden der Engelschen bij de verovering van Delhi, bedraagt 61 officieren en 1178 soldaten.De ko ning en de koningin van Delhi zijn gevangen genomen. Men heeft hun leven gespaard, doch hunne zonen en kleinkinderen doodgeschoten. De generaals Nicholson en Niell zijn ge sneuveld. De generaal IIaveloc heeft Lucknow ontzet. Parijs, 18 Nov. I)e bcgravenis van den heer Abatucci heeft met de meeste plegtigheid plaats gehad. Het geheele corps diplomatiek was daarbij tegenwoordig. De bewoners van dat gedeelte van Chandemagor, dat aan Engeland zou afgestaan worden, hebben een verzoekschrift aan den keizer gezonden, dat zij mogen voortgaan een deel uit te maken der Fransche bezittingen. «Ziedaar het eenige paard, dat ik hier heb," betuigde de graaf. «Ik hoop niet, dat dit het bedoelde is «Neen, zeker niet," antwoordde de gravin. De graaf vraagde nu ook Antoineof dit het paard was dat hij in den nacht gezien had «Het heeft wel dezelfde taille en draagt ook den kop op dezelfde wijze," antwoordde Antoine, «maar hetzelfde paard kan het niet zijn, dewijl bij dit de borst en de boenen wit zijn, terwijl het andere geheel zwart was." Lagchende hielp de graaf de markiezin in den wagen, be steeg toen zijn paard en reed naast het rijtuig, om de mar kiezin naar huis te geleiden. Weinige dagen later kwam de graaf haar een tegenbe zoek brengen en sloeg met welgevallen hare kleine maar schoone buitenplaats gade. Bij zijn vertrek deelde hij haar mede, dat hij genoodzaakt was zich naar Parijs te bege ven, maar dat hij voornemens was, zoodra mogelijk weer naar zijn landgoed terug te keeren, om de zoo aangena me kennismaking voort te zetten. Na het voorgevallene begon de markiezin het buitenle ven eenzaam te vinden en begaf zich ook naar Parijs. Over de Boulevards rijdende ontmoette zij een' schitte renden stoet van edellieden te paard naast eene prachtige met vier schimmels bespannen koets. In het rijtuig zat de hertog van Orleans, een neef des konings, die later meer bekend is geworden onder den naam vau Egalilé. Aan zij ne regterzijde reed de graaf van Foinvert. Deze boog diep

Schager Courant | 1857 | | pagina 2