KENNISGEVING. POSTERIJEN li u 1T ENL A N I>. ENGELAND. FRANKRIJK. DÜITSCHLAND. BELGIE. den wensch koestertdat het gemeentebestuur van Schagen de oprigtingeener gasfabriek krachtig moge in de hand wer ken en daardoor het voorbeeld moge gevenaan menige grootere plaats zoo als onder anderen aan Medemblik en Purmerenil waar men zich nog steeds behelpt met eene verlichting, die geheel onvoldoendeja in den tegenwoordi- gen tijd belagchelijk mag heeten. Te Pui-merend begint men er aan te denken. De Burgemeester der Gemeente Schagenbrengt bij deze ter openbare kennis dat eene vergadering van den Raad der zei ver Gemeente ten raadhnize is belegd tegen Maandag den Iden December 1857, des voormiddags ten e 1 f ure. Schagen, den 3 December 1857. De Burgemeester voornoemd H. R. DE MEÊR. Ingevolge magtiging van Zijne Excellentie den Minis ter van Finantien, zal de dienst van het Postkantoor bin nen deze gemeente, voortaan op eiken Zondag aldus zijn geregeld Opening van het kantoor Yan 's morgens 7 tot 8} en van 111 tot 12 ure Des avonds van 6 tot 7| ure. Kunnende de postboden alsdan, om hunne bestellingen in de buitengemeenten te verrigtenin plaats van ten 7 J ten 11 j ure vertrekken. Schagen, 25 November 1857. De Directeur van het Postkantoor voornoemd, J. TOMET. Londen26 Nov. Waarschijnlijk zal er te Millwall binnen een paar dagen eene nieuwe poging worden aan gewend, om het reuzenschip Leviathan van stapel te doen loopen. Sedert het mislukken der vorige poging, zijn hon derden arbeiders bezig, de balken, tegen welke de hydrau lische persen moeten drukken, door sterkere te vervangen; ook de gebrokene ketting is door een van veel grooter we derstandsvermogen vervangen. 29 Nov. De Leviathan is gisteren 35 voet op de helling vooruit geschoven. De dagbladen van Orkshire melden het springen van een stoomketel in de nabijheid van Skipten. 15ij dit ongeluk, hetwelk in de vorige week heeft plaats gehad zijn onder scheidene personen gedood en andere gewond. Yolgens de Morning Post worden de verschillende rangen van deleden der Siamesche ambassade door de hoofddeksels aangeduid. Zoo draagt de zoon van den eersten koning een konischen hoed met een'rand van eenigeNed. duim breedte. De randen der hoeden worden voor de mindere leden ach tereenvolgens nog veel smaller, zoodat de minste bedienden hoeden zonder randen hebben. Men heeft bij de redactie van een der Engelsche dagbladen twee nummers ontvangen van de courantwelke aan boord van de Amerikaansche stoomboot van der Bildt is uitgegeven, en waarin niet alleen de juiste tijd der uitgifte, maar ook de lengte en breedte staat vermeld. Detypographischenitvoering is schoon, en de berigten zijn geestig en berekend naar de enge grenzen van het nieuws, dat zich aan boord van eene der grootste stoom booten kan opdoen. Men heeft hier berigt ontvangen, dat de keizer van Rusland ter herinnering van het duizend jarig bestaan van het Rus sische rijk besloten heeft, dat in 1862 te Novogorod een gedenkteeken zal worden opgerigt. In een berigt uit Calcutta, leest men het volgende De koningin onzer salons is op dit oogenblik de schoone miss Jameson, aanstaande echtgenoot, van den jongen kapt. W., die te Lucknowop vreeselijke wijze is gekwetstgeworden. Hij had namelijk het linker oog en een gedeelte der wang ver loren, en was voor zijn geheele leven mismaakt. Hij zond derhalve een' zijner vrienden tot miss Jameson, endroegde- zen op zijne schoone beminde te verklaren, dat tengevolge dier omstandigheid, zijne eer hem den pligt oplegde, haar et woord terug te geven, dat zij hem geschonken had. Zijne geliefde gaf den bode echter het volgende antwoord:^ //Keer tot George terug en zeg hem, dat zoo lang er van zijn lig- chaam nog een gedeelte overblijft, dat groot genoeg is om zijne ziel te huisvesten, ik mij als zijne echtgenoot zal be schouwen, en niet er in kan toestemmen, het woord terug te nemen, dat hem eens door mij is gegeven." Hetgeen dit ge drag nog edeler maakt, is de omstandigheid, dat miss Jame son over een zeer aanmerkelijk vermogen beschikt en dat de rijkdom van den jongen officier alleen in zijnen degen be staat. Op eene Terkooping ran ren- en andere paarden, werd een drie jarig paard, Sannlener genaamd, rroeger het eigendom ran aekeren »ir JacksoD, Toor 2150 guinjea /25,800 toegeslagen; drie andere paarden bragten 6000 5880 en/5400 op. (listeren ging een handelaar door Longacre hy trapte op een «tuk china'a appelachilgleed uit, en viel van den trottoir op «traal; op hetzelfde oogenblik komt een zwaar beladen wagen aanrijden cnrer- pleltert hem. Parijs l Dec. Eenige Fransclie dagbladen berigten, dat het geheimzinnige geval der Londensche brug in Frankrijk een' tegenhanger heeft gevonden. Men heeft, onbekend van waar, per spoortrein een vaatje verzonden naar Choisy-le-Rov, met het opschrift: Levensmiddelen. Zal af gehaald worden." Toen het na eenigen tijd aan het bureau werd geopend, vond men daarin.... de verminkte ledematen eener vrouw. 29 Nov. Er is in den vorigen nacht ten 21 uur een groot ongeluk in het kasteel te Vincennes voorgevallen. De derde verdieping van de Tour de 1'horloge is ingestort, 25 mili tairen en 5 gevangenen,die zich in de wachtkamer bevonden, zijn onder de puin bedolven; men is bezig de slagtoffcrs op te graven. De keizer heeft zich dadelijk naar de plaats van het ongeval begeven. Er werd algemeen verhaalddat de particuliere brieven van Milaan de tijding bevatten, dat meer dan honderd ban kiers in het Lombardisch Venetiaansche koningrijk hunne be talingen gestaakt hadden.De officiële bladen van den22sten verspreiden daarover echter een geheel ander licht en mel den integendeel, dat de financiële toestand daar uitmuntend is. Gisteren avond sprak men ineen gezelschap over de finan ciële crisis en betoogde, dat Frankrijk zich gelukkigmogt re kenen, daaraan op eene zoo goede wijze ontkomen te zijn. //Ik voor mij," zeide lord M., //gevoel mij trotsch, wanneer ik in dit geval op Engeland zie, en er aan denk zelf En- gelschman te zijn!" //En waarom dan toch, milord?" vroeg een bankier op eenigzins knorrigen toon, daar hij door het failliet gaan van eenige Engelsche huizen veel verloren had. //Wijsmij een land aan," antwoordde lord M., waar men fail lissementen van twee millioeneu en meer bij honderden in een jaar kan aantoonen Dezer dagen was voor de correctionnele regtbank gedag vaard een voddenraper, ongeveer 60 jaaroud, die beschuldigd was van diefstal van een ham en eenige doosjes met sardij- nen. Hij gaf voor, dat dit een gevolg was, wanneer hij te veel gedronken had; daar hij dan alles voor oude vodden aanzag, en hij legde zelfs verschillende getuigschriften over waarin verklaard werd, dat hij portefeuilles, bijouterien, geld en allerlei voorwerpen aan de eigenaars daarvan had terug gegeven; het beliep meer dan 10,000 francs. De regtbank vond in dit alcoholisch zinsbedrog echt er geene reden om hem vrij te spreken. Berlijn1 Dec. Dezer dagen hebben hier vier in hetzelfde vertrek slapende personen hun leven verloren, doordien de klep der kagchelpijp gesloten was, zoodat zij door den in de kamer aanwezigen kolendamp zijn gestikt. Uit Ments wordt het volgende geschreven: «rNaar men verneemtis het lijk van den Oostenrijkschen vuurwerkma ker immer, op wien de verdenking rust, den kruidtoren te hebben aangestoken, werkelijk in den Rhijn gevonden. Men vermoedt, dat genoemde Wimmer zich van een gezwaveld touw tot de in brandsteking heeft bediend en in tijds gevlugtis, doch dat hij, de verschrikkelijke uitwerking zijner misdaad ziende, uit wanhoop, zich in den Rhijn geworpen heeft. Brussel, 29 Nov. Te Mercken, bij Dixmuvden, is een landbouwer dood te bed gevonden. De hals was door middel van een scheermes afgesneden. Aanvankelijk dacht men aan zelfmoord, maar de nasporingen, welke gedurende tien uren achtereen door de regterlijke authoriteiten van Fumes te werk waren gesteldhadden dit denkbeeld doen verwerpen. Ten gevolge daarvan is zijne vrouw in hechtenis genomen.

Schager Courant | 1857 | | pagina 2