BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. Londen, 4 Dec. Het ondersteuningsfonds van de slagt- offers van den Indischen opstand heeft lOOpd.st. van prins Eriedrich Wilhelm van Pruisseu ontvangen. 5 Dec. Te 7 ure dezen ochtend heeft men de werkzaam heden hervat om den Leviathan vooruit te schuiven. Zoodra de hydraulische drukmiddelen werden aangewend, ging bet schip vooruit met cene gemakkelijkheid, welke voorspelde dat bet water spoediger bereikt zoude worden dan men wenschte; want nadat het vaartuig eenigen tijd inde gewone evenredigheid van ecu duim per minuut vooruit w as gescho ven schoot het omstreeks 8 ure, op eens eene lengte van 6 voet vooruit, kien hield toen een oogenblik op met bet doen werken der drukmiddelen en hervatte dit daarna. In weinige oogenblikken schoot het toen eerst op eens een voet en daar na nog aclit duim vooruit. In het geheel was het schip, tot op het oogenblik dat de arbeiders lieden gingen schaften, 72 vt. 11 dm. aan den voor- en 72 vt. 3 dm. aan den achter steven vooruitgegaan. Zoo als het schip nu ligt, zal liet water bij den vloed meer dan twee voet liooger dan de kiel staan, waardoor de zwaarte aanmerkelijk zal worden vermin derd. FRANKRIJK. Parijs 2 Dec. In Parijs en de steden maakt de crino line nog steeds opgangdoch op het platteland is zulks het geval niet. Geen boerinnetje zou met eene crinoline op een bal willen komenuit vrees van bespot te worden en zelfs heeft zich in eenige kleine steden van het departement du Nord eene vereeniging van jonge lieden gevormd, die overal vertakkingen heeft. De leden dezer vereeniging hebben elk ander plegtig beloofd de hand van geen meisje te zullen vragen, die eene crinoline draagtdaar zij geene kat in den zak willen koopen en hoepels voor eene vrouw aannemen. DUITSCHLAND. Berlijn2 Dec. L'it Dusseklorp wordt van heden ge meld, dat den 22 Nov. in het hospitaal der barmhartige zus ters aldaar een meisje is overleden en dat men tot heden ^iare gebrekkige inrigting te doen nitkomen. Immersmen heefteerst de deelhebbers, die niet eens het regt van protest hebbendaarna de directeuren, wier grootste voorregten door het geheim comité zijn verslonden vervolgens dit comité, dat slechts een werktuig is van het bureau van controle en eindelijk het bureau zelf, dat al zijne magt op den voorzitter overdraagt, die nogthans niet eens de magt heefteenig amb tenaar aan te stellen of te verplaatsen. En toch, (wie zal het ontkennen?) heeft diezelfde compagnie veel toegebragt aan den bloei van den Engelschen handel en het vormen van be kwame mannen, zoowel in staat- als krijgskunde. De Burgemeester der Gemeente Schaffen, brengt bij dezen ter algemeene kennisse, dat van af 1 December dezes jaars tot nadere aankondiging, geene premiën meer zullen worden toegekend wegens gedoode wezels. Schaffen, den 4 December 1857. De Burgemeester voornoemd H. R. DE MEÊR. Het bestuur van de Schager-Koggebrengt ter kennisse van belanghebbenden dat de post van Hoogheemraad van de Hondschbosschen en Duinen te Betten, voor den kavel Scha- ger- en Niedorper-Kogge is komen te vaceren ten gevolge waarvan al degenen die tot de vervulling dier betrekking wenscben in aanmerking te komen mits de vereischten bij het reglement bepaaldhebbende (liet in onbezwaard eigen dom en ten eigenname staande, bezitten van 20 bunders land) verzocht worden, zich voor d in gedag 22 december 1857 aan "Waatschappen van genoemde Kogge, als sollicitanten aan te melden. Schagen, den 4 December 1857. Het Koggebestuur voornoemd Namens hetzelve S. WALIG, Secretaris. i; l 1 T E IN L A I). ENGELAND. De directeuren der Oost Indische compagnie hebben de volgende jaargelden, toegekend aaii generaal sir Arclidale AVilson 1000 pd. st.aan de weduwe van generaal Neill 500 pd. st., en aan de moeder van generaal Nicholson eene gelijke som. Het staken der werkzaamheden van vele fabrieken ver meerdert eiken dag het aantal arbeiders zonder werk,en doet hun gebrek gedurig knellender worden. Te Manchester is een vreemdelingRanson genaamdin den nacht op de straat door zes mannen overvallendie hem een touw om den hals geslagen en nedergeworpen heb ben. "Vervolgens hebben zij hem 90 pd. st. aan bankbiljetten en goud en ook zijn gouden horologie ontroofd, waarna zij op de vlugt gingen. Men heeft de schuldigen nog niet ontdekt. Te Carlisle heeft men eenige proeven genomen met var kens door chloroforme gevoelloos te maken, voor zij geslagt werden.Deze proeven zijn goed uitgevallen; zoodra was niet de spons met chloroforme het dier onder den neus gehouden, of het werd volkomen gevoelloos. Bij de ontvangst der Siameschc afgezanten ten have heb ben eenige lachwekkende tooneelen plaats gehad.N nauwelijks waren de deuren der zaal geopend waar de koningin door den gelieelen hofstoet omringd hen afwachtte of de gezan ten en hun gevolg in het geheel een achttal personen vertoonden zich. Na het maken van diepe buigingen wier pen zij zich op handen en voeten en kropen digt achter el kander voort tot den voet des troons; daardoor had de koningin moeitehare lippen niet tot lagchen te plooijen maar toen de voornaamste gezant nog vlakker langs den grond voortkroop zijne kin op de eerste trede des troons plaatste, en in die houding zijue aanspraak deed, werd het nog veel moeijelijkcrzich van lagchen te onthouden. Bij het ontbijt, in eene der zalen voorgediend, stopten de gezan ten tot groote ergernis der aanwezigen, hunne pijpen en be gonnen met smaak te rooken en de koningin liet dit toe zonder eenige aanmerking te maken. Reeds hebben de ge zanten een afscheidsbezoek aan het hof op het kasteel Wind- sor afgelegd. De regering heeft van Malta dd. 4 dezer, de volgende dé pêche, per Orientalden 24 Nov. teSuez aangebragt, van den admiraal Lyons ontvangen de rebellen hebben Lucknow waarin zich de generaal Havelock bevindtomsingeld, en belegeren het met drie honderd kanonnen. De generaal Out- ram zou in een hevig gevecht gekwetst zijn. SirColin Camp bell had echter 28 Oct. zijne troepen teCawnpore verzameld, om den vijand zoo mogelijk te verdrijven en Lucknow te ontzetten. Te Parijs is het volgende huwelijk gesloten. Een rijk we duwnaar is in den echt getreden met eene jonge dame zonder fortuin de zestienjarige dochter van de weduwe van eenen officier. De moeder is 32 jaren oud, doch men zoude beiden ligtelijk voor zusters aanzienzoowel in schoonheid als be valligheid. De zoon des weduwnaars is thans verloofd met de weduwe. Zoo wordt die jongeling de schoonvader zijns vadersdie op zijne beurt, de schoonzoon is zijner schoon dochter. De jonge vrouw staat in dezelfde verhouding tot hare moeder, die de schoondochter is van haren man, en aan wien zij welligt spoedig een kleinzoon tot huwelijksgeschenk zal kunnen aanbieden. De kabel voor den telegraaf, die Sardinië met Malta zal verbinden is met het beste gevolg gelegd en nabij la Ya- lette vastgehecht. De 18 slagtoffers bij het ongeluk te Yincennes zijn plegtig ter aarde besteld. De keizer heeft 600 francs gegeven aan de soldaten die tot redding hunner kameraden hebben bijge dragen zij hebben echter die som beschikbaar gesteld voor een gedeukteeken voor hunne ongelukkige makkers. Mad. Ieufosse is voor eenige dagen in hechtenis genomen en naar de gevangenis van Evreux vervoerd. Deze dame, die niet wilde toestaan, dat de minnaar van een in haar kasteel wonend meisje den toegang in het kasteel had, gaf aan een bediende bevel dit op elke wijze te verhinderen. De bedien de schoot den jongeling dood en thans is Mad. Ieufosse van inedepligtigheid aan moord beschuldigd. Zij zal waarschijn lijk door den advocaat Berryer verdedigd worden. De begrafenis van den jeugdigen Lamoricière, die gisteren plaats had, was zeer indrukwekkend. De generaal Lamori cière had geweigerd de ter aarde bestelling van zijnen laatsten zoon bij te wonenin weerwil de regering hem een pas toe gezonden en tevens medegedeeld had, dat zijn banvonnis ingetrokken was. Er is op nieuw sprake van eene reis, die de keizer in het aanstaande voorjaar naar Algerie denkt te doen. De grond eigenaars en kolonisten beloven zich veel van de gevolgen der tegenwoordigheid des keizers in hun midden.

Schager Courant | 1857 | | pagina 2