Frankfort, 3 Dec. Volgens het Mainz-Journal, heb ben de van buiten ingekomen giften voor de noodlijdenden te Mentz eergisteren reeds omstreeks 100,000 tl. bedragen. De hertog van Nassau heeft 1000 fl. geschonken en eene menigte wollen dekens en beddegoed doen uitreiken. Stuttgart, 6 Dec. Dezer dagen is, onder eenig misdruk, een tot nog toe geheel onbekend kwartet voor vier hoorns van W. A. MozaTt, gevonden. De hof-kapelmeester Kiicken zal binnen kort dit muziekstuk openlijk doen uitvoerende repetitiën daarvan zijn reeds begonnen. RUSLAND. AMERIKA. SPANJE. Madrid 2 Dec. De koningin heeft, ter gelegenheid ha- rer bevalling, gratie verleend van de doodstraf aan een vader en twee zoons, die door de militaire regtbank te Salamanca waren veroordeeld, en aan twee andere veroordeelden, die te Avila zouden geëxecuteerd worden. 15 I X E L A IV D. Hoorn3 Dec. Gisteren avond werd alhier voor het eerst Apeldoorn, 1 Dec. Gisteren ochtend werd van hier naar Dwingelo ,4 Dec. Hier vindt thans de zeer opmerkens waardige bijzonderheid plaats van het nog aanwezig zijn van een ooijevaar; hij heeft thans zij n winterkwartier voltooid, dat hij zeer vernuftig gebouwd heeft op de woning van de wed. R. Bloemberg, zijnde het aan alle zijden en ook van boven met alle zorge, netjes digt gemaaktbehalve eene opening aan eene der onderzijden van het nest, waaruit en in hij zich dagelijks begeeft om zijn voedsel te zoeken, enz. BIR6KBL1JKE STA Ml. Geboren: 2 Dec. Arie. z. van Johannes Visser en Trijntje Roggeveen; - 4 Dec. Fredrick, z. van jlir. Willem Fredrick Alewijn en Sophia Johanna de Groot. - 3 Dec. Levenl. aan- geg. een k. van Johannes Kok en Guurtje Kossen. Overleden: 30 Nov. Jan Meurs O. 29 w.; Leenderi; de Vries o. 1 j. en 3 m. - 2 Dec. Alida Schoorl o. 34 j. en 4 m. M A 11 K TBKRIG T E i\. Schagen 3 December 1857. nog geene teekenen van ontbinding aan het ligchanm heeft kunnen waarnemen, zoodat zij waarschijnlijk slechts schijn dood is en in een stijf-kramp (tetanus) ligt. Gisteren is de rossische generaal Totleben te Wiesbaden van het paard gevallen en heeft daarbij den regterarm ge broken. Het is te vreezendat de vijandelijkheden tusschen de Turken en Montenegrijnen spoedig zullen uitbreken. Er heerscht bij de laatsten eene buitengewone gisting, die het ergste doet vreezen. De onveiligheid der wegen gaat alle be grip te boven. Handel en verkeer zijn zoo goed als vernietigd. Men verzekert,dat vorst Danielo zijnen onderdanen alle ver keer met Turkije heeft verboden. De gezondheidstoestand van den koning van Proissen wordt dagelijks beter. Ook begint zijn geheugendat zeer verzwakt was, geheel terug te keeren. Sedert eenigen tijd zijn te Berlijn valsche twee-thaler-stuk- ken in omloop die zoo kunstig gemaakt zijn, dat zij alleen te herkennen zijn aan het holle geluid dat zij geven, wanneer men ze op de tafel werpt. Te Elbing worden de mazelen zeer hevig. Niet alleen wor den de kinderen maar ook volwassenen en zelfs grijsaards door deze ziekte aangetast. Eergisteren hadden langs de Oostbaan aanzienlijke goud- verzendingen van Petersburg naar Hamburg en Parijs plaats; in laatstgenoemde stad waren die voor den heer Rotschild bestemd. Bij Brockhaus, te Leipzig is in twee dikke deelen versche nen: eene geschiedenis van het Engelsche rijk in Azië, door Karl Fr. Neuinann. Er wordt te St. Petersburg voor 1858 eene belangrijke letterkundige onderneming aangekondigd, namelijk eene rus- sische vertaling der verdienstelijkste duitscheengelsche en fransche geschiedschrijvers. Het is bekenddat de Stomme van Portici tot nu toe in Rusland niet mogt worden opgevoerd. Dit verbod is thans opgeheven doch de opvoering van genoemde opera zal plaats hebben onder den titel„de roover van Palermo." 135 emigranten van ïlissouri en Arkaunas zijn door de Indianen vermoord. Schagen, 9 December. Gisterenavond hadden wij het genoegen de eerste voorstel ling van het tooneelgezelschap van den heer Hartlooper bij të wonen. Met verlangen zien wij de tweede voorstelling, welke op dingsdag 22 dezer zal plaats hebben, te gemoet, en weuschen dat eene trouwe opkomst van het publiek hunne moeiten en de goede uitvoering der stukken zal beloonen. In de vergadering van den gemeenteraad te Schagen, zijn den 7 dezer geene besluiten kunnen genomen worden, dewijl slechts een lid (de heer E. Hoekstra) tegenwoordig was. Een der lezers van de Sehager Courant vindt, dat het ge meentebestuur wel zou doen, de kanonnen voor de slotpoort bij de aannadering van den winter te doen opruimen, dewijl zij bij duisternis of bij gevallen sneeuw ligtelijk aanleiding tot ongelukken kunnen geven. Te Schevcningen zijn in de laatste helft deT vorige maand 88 haringschuiten aangekomen met 6.690.000 stuks steur- haring en 31 ton pekelharing. Ook de schelvischvangst was in de laatste dagen gunstig. Het provinciaal geregtshof van Friesland, heeft Jan Jans Huibers schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde 8 diefstallen met verzwarende omstandigheden, en veroordeeld tot confuiement van 6 jaren, in te gaan na het eindigen der in de vorige maand tegen hem uitgesproken tuchthuisstraffen van 12 en 4 jaren. De gemeenteraad van den Helder heeft besloten tot het indienen van een adres aan de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal, oin het grootere nut te betoogen eener Spoorweg-ver binding van Amsterdam met het Nieuwe-diep, boven andere lijnen in de duitsche rigting. De burgemeester van Alkmaar Mr. P. A. de Lange heeft aan den gemeenteraad kennis gegeven, dat hij aah Z. M.zijn ontslag uit die betrekking had verzocht. Twee jongelieden van fatsoenlijken huize te Dordrecht staan heden onder zonderlinge omstandigheden voor het Provinciaal Geregtshof in Zuid-Holland teregt. In eene vro lijke luim hebben zij bij een' koffijhuis houder ingebroken en een paar flesschen sterken drank gestolen. De le getuige, de bestolende, erkent zelf, dat hij de zaak slechts als bal dadigheid beschouwt, daar hij door het gepleegd feit geen nadeel heeft ondervonden. Het O. M. heeft echter de zaak anders ingezien en schuldig verklaring geeischt aan diefstal bij nacht door meer dan een persóon en veroordeeling tot confinement van 5 tot 15 jaren. De heer Mr. Lagemans treedt als verdediger der beschuldigde op. Zekere Mwonende te Driewegen zou gisteren we gens schulden worden gegijzeld. Toen hij lont ruikte, sloot hij zich in het door hem bewoonde huis op. De deurwaarder verzocht hierop den burgemeester der gemeente hem te willen vergezellen Deze weigerde dit, zeggende: «rik laat niemand uit mijne gemeente wegbrengen." gaslicht ontstoken. Het licht voldoet zeer goed. De aanleg der gasfabriek is uitmuntend, en een sieraad der stad. Arnhem overgebragt zekere J.., beschuldigd van aanranding der eerbaarheid van een zeer jeugdig meisje op den openba ren weg nabij Beekbergen. Tot dusver schijnt het ongewone verblijf in dit jaargetijde nog weinig of geen invloed op zijne natuurlijke verrigtingen te hebben, daar hij steeds in alles nog gelijk is als in den zomer. 3 Dec. Maarten Groen, wedr. van Maartje Sluis o. 61 j. 4 Dec. Guurtje Pranger o. 17 d. - 5 Dec. Klaas Snijders o. 13 d. Aangevoerd: 3 Paarden; 8 Vettekoeijen; 55 5 60 ct. p. N. 8; 12 Magere koeijen/ 80 a 120; 18 Kalf koei jen/ 90 k 95; 230 Schapen 16 k 20; met weinig handel- 24 magere Varkens, geene prijzen bekend; 63 Biggen 5 a 10; beter kooplust dan de vorige week: Kippen 50 ct. Èk 1.20; Eenden 40 a 50 cts; Boter ƒ1.07 perN. 8 Kip-eijeren 3.25 tl 3.50 per 100.

Schager Courant | 1857 | | pagina 3