FRANKRIJK. Parijs8 Dec. In het boscli St. Germain is door de boschwachters een arpnd in een' strik gevangen, zij hebben dien dadelijk naar den keizer gezonden. DUITSCHLAND. Weenen 8 Dec. In eene der jongste zittingen van liet aardrijkskundige genootschap alhier las prof. Bitter een' brief voor van ld a Pfeiffer, waarin hare lotgevallen op Ma- dagascar door haar worden beschreven. Gedurende vier we ken na hare aankomst in de hoofdstad mogt zij zich in de gunstbewijzen van het hof verheugen. Eensklaps echter ver anderde de koningin hare handelwijze tegenover de Europea nen, en gaf bevel hen te onthoofden. Alleen aan de tusschen- komst van den prins had men het te danken, dat de doodstraf in eene verwijzing uit den lande werd veranderd. BELGIE. Brussel8 Dec. De dagbladen van Gend berigten eene hijzonder moedige daad van een' grijsaard hij de volgende omstandigheid ten toon gespreid. Een negenjarig kind was iu de kom der Coupure in liet water gevallen. Voor het minst waren 200 personen daar getuigen van geweest en hadden het kind met den dood zien worstelen, zonder dat iemand van hen den moed bezat, op die gevaarlijke plaats ter liulpe in het water te springen. Driemalen zag men het kindna gezonken te zijn geweest, weder boven water komen. Bij den derden keer sprong een aangekomen zestigjarige verwers- knecht.die op dat oogenblik de koorts had,zonder bedenken in het water, en redde het kind. AMERIKA. 1 X E L A l>. Schagen 16 December. 1°. Om overeenkomstig de Circulaire van Z. E. den Heer Commissaris des Konigs dezer Prov. dd. 10 Nov. 1857 No. 'tVd (ï>rov- blad J\« 97) over te gaan tot het benoemen van twee leden van den raad, genegen om te teekenen en af te gevende attesten en certificaten in zake der Nat. mil. voor het jaar 1S58 voor deze gemeentedoor den Heer Hoekstra de aanmerking gemaakt zijnde, dat het hem voorkomt, dat die benoeming behoort tot de bemoeijing van het Collegie van Burgemeester en "Wethouderszal dien overeenkomstig ge handeld worden. 2°. Vaststelling van het maximum van bedeeling der ar men voor het jaar 1858 naar aanleiding van art. 22 der armenwet. 3". Mededeeling aan den raad van de ontvangen voorwaar den van Heeren Exploiteurs, waarop eene Gaz-inrigting al hier zoude kunnen worden opgerigt, is in deliberatie gehou den tot dat men verzekerd zal zijn van de deelneming der ingezetenen; zijnde den Heer Burgemeester opgedragen, den Dc grootste «licpte van hel kanaal bedraagt 21 en de gc- - middelde 12 1l vademen; de grond is vaste balkgrond en «Ie kokervormige brug kan zóó gebouwd wordendat zij bet daglicht inlaat en een voldoenden luchtstroom opneemt. De batterijen van liet kasteel van Dover en die van kaap Grinez zouden dc eindpunten der brug behccrscbcn en beide landen tegen een mogelijkenjinval beschermen. Afs voorbeeld van afschimbarcndc onmenschc'.ijkheid, wordt door de Engelsche dagbladen het volgende voorral medegedeeld: Op den laatstvorigen Zaturdag namiddag kwam eene jonge dame van om streeks twintig jaren en met een zeer belangwekkend uiterlijk met den expres-trein van Londen te Falkestone aan. Zij was volslagen hulpbehoevend en sprakeloos, in welken toestand tij aan het station te Londen in den spoorwagen was geplaatst. Dit kwam men te we ten van een opzigter, wien ecu hem onbekend persoon een sovcrcing had gegeven, ten einde haar de ververschingen te verschaften, welke aij op do reis noodig mogt hebben. Gedurende haar verblijf in de wachtkamer had tij een weinig thee gebruikt. Ecnige minu ten voor het vertrek der stoomboot werd zij door een der policic ageuten der haven, onder leiding van den havenmeester, naar boord gevoerd Zij werd in de dames-kajuit geplaatst, en zoowel door den kapitein als door allen die aan boord waren met de meeste opmerkzaamheid behandeld, maar bewoog zich noch sprak een en kel woord gedurende den geheclcn overtogt. Bij aankomst der boot te Coiilognc werd zij aan land gedragen en naar het hotel de Pa ris gebragt. Dr Scott en nog een heer werden dadelijk geroepen doch toen deze aankwamcu vcrklaardcu zij haar stervend te ziju en inderdaad zonken hare weinige krachten dermate, dat zij, iu weerwil van alle aaugebragtc hulp, in den nacht van Zondag stierf. Toen men haai- ontkleedde, vond men tot aller ergernis, een groot adres aan hare klcederen bevestigd, als ware zij een kofl'er of eene baal koopwaar, en in hare beurs, welke 7 pd. st. bevatte en even zeer aan het inwendige harer klcederen vastgehecht was, een stuk papier, waarop alleen stond vermeld, wie en wat zij was, en ook waar zij heen moest. Daaruit bleek, dat zij hij zekere mrs. Corrc te Londen als gouvernante in betrekking was geweestdat men haar loon tot den üden Dec. uitbetaald had en dat zij zich naar liarcn schoonbroeder te Amiens begaf. Bij het ontdekken daarvan werd dadelijk een telegrafisch berigt aan hare verwanten gezonden. Deze kwamen ook dadelijk Zondag over, maar zij kon hen niet meer her kennen. Volgens te Londen ontvangen officiële berigten, is sir Colin Campbell met 7000 man van Cawnpore naar Lucknow opgerukt, waarvan hij den gouverneur-generaal lordCnnning, den Oden November, per telegraphische dópèche berigt had gegeven. Tevens bad hij gemeld, (lat Lucknow zich in bevre digenden toestand bevond. Zoodra nog een paar, eerstdaags te verwachten regimenten zouden aangekomen zijn, bad ge neraal Windham het voornemen mede naar Lucknow te marcheren. De troepen-afdeelingen van kapt. Peels marine brigade waren met eenig geschut, tc Allambagh aangekomen, welke plaats ook door kolonel Greathead bereikt was, die den Gauges was overgetrokken in weerwil dat bij door eene tienvoudige magt van opstandelingen omsingeld was, zoodat hij ongedeerd Allambagh had bereikt. De muitelingeu waren te Dinapore geslagen geworden, en hoewel de gemoederen te Sangar en Jubelpore niet rustig waren, kan men voor liet overige den algemeenen stand van zaken als voldoende aanzien. In China zette men de toebereidselen tot een aanval op Canton voort. Volgens statistieke opgave wordt het elementair onder wijs aan de kinderen des volks gegeven in 157 scholen voor jongens en 120 voor meisjeswelke bezocht worden door 50,512 kinderen. De avondscholen worden door een bijna even groot getal bezocht. Binnen weinige jaren zal de ge- heele bevolking te Parijs kunnen lezen en schrijven. Het hof van appel te Parijs heeft lieden uitspraak gedaan in zake i au doctor lloboiiam, die door de regthank van Sen- listot 1500 francs schadeveigoedi ng was veroordeeld wegens het weigeren van zijne hulp, des nachts, bij eene bevalling, waarhij de moeder was overleden door gebrek aan tijdige hulp. liet hof van appel heeft geoordeeld dat een doctor het regt heeft, behoudens zijne zedelijke verantwoordelijk heid, zijne diensten te weigeren en mitsdien liet vonnis ver nietigd. De berigten aangaande Mlle.Rachel zijn beter; zij is nog zeer zwak en afgemat. De Munstersche Anzeigcr meldt, dat een knaap van II jaren die ten gevolge van een schrik plotseling doof-stom was geworden en onderscheidene weken in du n toestand gebleven was, op het zien van de beeldtenis van den heiligen Stanislaus Koska, den schutspatroon der jeugd, waarin hij een onbepaald vertrouwen stelde, censklaps^weder geheel is genezen. Uit Stokholm wordt gemelddat de zeer aanzienlijke scheepsreeders firma Daniël Elfstrand, te Geflc, gefailleerd is. Te Dresden baart eene brochure, getiteld (/Napoleon Bonaparte, genaamd Ernst Graf, of het sedert 1830 onopge loste raadsel voor Saxen," veel opziens. De schrijver, sedert 1830 te Dresden woonachtig, heeft zijne ouders niet gekend en herinnert zich slechts, dat hij met kunstrijders en mena gerie-eigenaren heeft rondgereisd en Dresden licrn als zijne geboorteplaats werd opgegeven. Daar echter zijn naam, Ernst Grafin de kerkelijke registers aldaar niet te vinden was, hield men hem langen tijd voor een' gevlugten misdadiger, tot hij in 1830 bij de verwoesting van het Dresdener policie- gebouw mede bevrijd werd. Ofschoon reeds 19 jaren oud ontving hij toen eerst het eerste onderrigt in de godsdienst, zocht en vond zijn brood en bleef ongedeerd, tot in 1849 de toenmalige Erausche gezant een natuurlijken zoon van Na poleon I trachtte meester te worden, die aan liet hoofd eener zamenzwering stond. Hij werd ondervraagd en zijne on schuld werd bewezen. Ondertusschen bragt hem zijne gelij kenis met genoemden keizer op liet denkbeeld, dat hij zijn natuurlijke zoon waseen vermoeden waarin hij door an deren opzettelijk werd versterkt. Door de Saxische regering ondersteund reisde Ernst Graf naar Paiijs doch erlangde daar, noch elders de gehoopte ondersteuning. Te Antwerpen heeft zich eene vereeuiging gevormd, om, onder inwachting der koninklijke goedkeuring, voorschotten op goederen te doen, ten einde den handelsstand daardoor te gemoet te komen bij de crisis, welke ook daar niet zonder invloed blijft. Het stoomschip llainbow was in de nabijheid van Ar- kansas verbrand, waarhij men 75 menschenlevens te betreu ren had. Op den Mississipi en Ohio hadden honderd menschen door het slechte weder hun leven verloren. VEEG ADERING van den GEMEENTERAAD. Zitting van 14 December 1857. Voorzitter de Heer II. R de Meêr Burgemeester Tegenwoordig de Hecren E. Hoekstra, W. Vader, Cs. de Heer en D. Timmerman. De Notulen der vorige vergadering gelezen en goedge keurd zijnde, stelt de Voorzitter aan de orde:

Schager Courant | 1857 | | pagina 2