4". Door den Heer Cs. de Heer werd namens de Vlasbe werking-commissie alhier, rekening en verantwoording ge daan van hunne gehouden Administratie de vlasserij betref fende, over het jaar 1856 en 1857, welke, na behoorlijke examinatie en onderzoek der kwitantien werd goedgekeurd. Wordende tevens door den Heer Cs. de Heer, namens de commissie, den raad mededeeling gegeven, dat de Vlas- inrigtiug alhier uithoofde van den ougunstigen uitslag (na- deelig siot van p.m./ 2000) heeft opgehouden te bestaan en de commissie ontbonden is, voor kennisgeving aangenomen. 5". Voorstel tot het wijzigen van het besluit van den raad van 6 Junij 1853 tot heffing van markt- en staangelden op het alhier ter markt aangevoerd wordend vee, en op nieuw aan de koninklijke sanctie te onderwerpenis tot nader on derzoek uitgesteld. 7°. Adres van den Heer W. A. IlazeuApotheker en Chemist alhier, verzoekende bij het brengen van verandering in de geneeskundige behandeling der gemeente armen alhier tot het leveren van medicijnen in aanmerking te mogen komen, de beslissing uitgesteld, aangezien men besloten heeft eene commissie te benoemen, die met de armbesturen omtrent dit puntin overleg zal treden. 9°. De geloofsbrieven van de heeren II. R. de Meer en Cs. Kruijer in orde bevonden en goedgekeurd zijnde, werd tot de toelating van die heeren beslotenterwijl omtrent die van den heer Cs. de Pater de stemmen staakten, zoodat de beslissing daarover tot eene volgende vergadering is moeten worden verdaagd. 10°. Mededeeling aan den raad dat de gemeente-begroo ting voor 1858 door heeren Gedep. Staten bij besluit van den 3den dezer p; 1 is goedgekeurd. 11°. De heer Hoekstra stelt voor over te gaan tot de be noeming vau een' Wethouder, waarop de heer de Heer (zeg gende dat de onderwerpen op bet convocatiebillet vermeld, zijn afgehandeld) de vergadering verlaat, welke dien ten gevolge wordt gesloten. Arnhem 8 Dec. Zondag nacht is alhier een zeer stoute Harlingen 9 Dec. Voor eenige dagen ontving eene Dwingelo, 8 Dec. Wegens liet. gunstige jaargetijde treft Coevorden, 10 Dec. Tot veel genoegen der ingezetenen, ^AFKONDIGING. kANTONGEREGT. BURGERLIJKE STAND. Geboren 10 Dec. Guurtje. d. van Jacob Brugemann en OverledenGeeue. ingezetenen eene lijst ter deelneming aan te bieden en hun de noodige inlichtingen daaromtrent te geven. 6". Door den Voorzitter is ter tafel gebragt de conditiën en voorwaarden 1°. Voor de aanbesteding wegens den ontvangst der markt- gelden op het vee. 2°. Voor de verpachting van het rietgewas staande op stam in het rietbosch alhier, van het gewas van 1857 en 3°. Voor het ophalen der asch en vuilnis en het schoon houden der gemeente straten enz. alles voor het jaar 1858, welke na eenige wijzigingen ondergaan te hebben worden goedgekeurd. 8<>. Mededeeling van het koninklijk besluit van den lsten cn 12den September 11. zijn vernietigd, dien ten gevolge is tot het nader onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den raad, de heeren II. R. de Meer, Cs. Kruijer en Cs. de Pater besloten. Sedert 1 Janiiarij jl. zijii naar Indie vertrokken 3082 onderofficie ren en inansch&ppen, dus ruim 1000 man meer dan het contingent voor dit jaar zou bedragen. Met het schip Marv en Ilillegonda zijn te Nieuwediep aangebragt twee kleine fraaije luipaarden, zijndeeengeschenk van den heer G. Suermondt Cz., te Bataviaaan de Rotter- damsche diergaarde. In den nacht vau jl. zaturdag op zondag, ongeveer ten 3 ure, trof den marktschipper Marquartvan Amsterdam op Delft varende, het ongeluk, dat op de hoogte van Alphen, de Goudsche ijzeren barge achter op zijne schuit voerwaarop deze zonk. Ofschoon het mogt gelukken de schuit des avonds van dien dag weder vlot te krijgen en het vaartuig zelf weinig geleden heeftis er aanmerkelijke schade aan de la ding toegebragt. Te Heusden heeft een kind van slechts 4 jaar ouddat geheel alleen gelat en was, eene flesch met jenever bijna gele digd; geneeskundige hulp was vergeefs. Te Donkeren zijn niet minder dan 700 schapen gestolen, zonder dat men tot nu toe eenig spoor der daders heeft kun nen ontdekken. Deze dieren zijn des nachts uit de schuur van den heer van Dankeren weggevoerd en zekerlijk zeer verre weggedreven daar de Hannoversche policie er tot nu toe niets van kan ontdekken. Men m^dt uit Wilderrank, dd. 10 Dec. Kaar men zegtion de persoon j! A. S. gisteren avond het meisje A. S., waarmede hij reeds vroeger in liefdesbetrekking heeft gestaan, getracht hebben van het leven te berooven. Hij heeft namelijk zyu jagtgeweer op eenige pas sen afstands op haar gelost, zoodat haar eene menigte hagels in de borst en in den hals zijn gedrongen. Zij verkeert in een* zorgwek- kenden toestand. J. A. S. is dadelijk gevlngt, men heeft sedert niets van hem vernomen. Zekere S., 30 jaren oud, is gesignaleerd als beschuldigd van dief stal, gepleegd te Leeuwarden, ten nadeele van zijn patroon, van eena som van f 5800, bestaande in 5 bankbiljetten van f 1000 en f 800 in kassiersbriefjes op de associatie-kassa te Amsterdam. diefstal gepleegd. In het stationsgebouw heeft men de lade van het buffet in de wachtkamer 2de klasse opengebroken en daaruit eene som van p. m./"70 a 80 ontvreemd. Door ongesteldheid van twee zijner kinderen had de heer v. I)., restaurateur aldaardie lade gedurende eenige dagen niet geledigd. vrouw alhier het berigt, dat haar man, als matroos op eene langdurige reis uit, behouden te Newcastle was binnengeko men. In hare blijdschap waagt zij het, hare 3 kinderen, be neden de 6 jaar oudeenige oogenblikken zonder opzigt te laten, ten einde hare zuster die tijding mede te deelen. Te rugkomende vond zij haar tweejarig dochtertje zoodanig verbrand, dat het den volgenden ochtend, onder groote pij nen overleed. De kleederea hadden door het vuur eener stoof vlam gevaten op het geroep van het oudste kind waren de buren tic lrüüp getiteld, doch te* vergeefs. men in deze gemeente nog landlieden aan, die hun vee in de weide laten grazen. Ook is het opmerkelijk, dat bij een dier landlieden nog. een ooijevaar vertoeft, en zich telkens klep perende op zijn nest vertoont. is gisteren avond alhier de concessie tot het aanleggen en exploiteren van een afwaterings- en scheepvaartkanaal van hier naar de Vecht ontvangen. In de volgende week zal dan ook een volksfeest gevierd worden hetwelk zal bestaan in mastklimmen, zakloopen enz. Burgemeester van Sc hagen brengt bij deze ter kennisse van de ingezetenendat het Kohier van het Patentregt voor het 2de kwartaal op den 8 december, door den Staats raad, Commissaris des Konings in de Provincie N.-Holland, is executoir verklaard; en herinnert een iegelijk, dat geene reclamatiën tegen den aanslagingevolge de Wet, zullen worden aangenomen, dan die binnen drie maanden, na de bekendmaking van het executoir verklaren der Kohieren, en dus vóór of op den 8 Maart aanstaande, zullen zijn ingele verd wordende mitsdien een ieder aangemaand, ter voorko ming van zijne schade, binnen den gemelden tijd zijne recla matie in te leveren bij den Controleur der Divisie, met over legging van eene duplicaat-kwitantie, wegens de voldoening van hetgeen hij tot den dag zijner reclame schuldig is. En opdat niemand hieromtrent eenige onwetenheid voor wende, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks behoort. Gedaan te Schagen den 11 December 1857. De Burgemeester voornoemd H. R. DE MEÊR. Zitting van 10 Dec. 1857. 1. A. B.te Barsingerhom, overtreding der polieie-veror- deuing te Barsingerhom, op het brandwezen, boete/2.- of bij niet betaling in eene gevangenisstraf van één dag, en in de kosten. 2. P. K., te Colhorn, overtreding als bij No. 1, boete ƒ2.- of bij niet betaling in eene gevangenisstraf van één dag, en in de kosten. 3. II. W.aldaarovertreding als bij No. 1, boete f 2.- of bij nietbetaling in eene gevangenisstraf van één dag en in de kosten. 4. A. V., in den Waardpolderovertreding als bij No. 1, boete/' 2.- of bij niet betaling in eene gevangenisstraf van één dag en in de kosten. 5. L. IV., te Barsingerhom overtreding van de zondags wet, boete 1.- of bij onvermogen iu eeDe gevangenis straf van één dag en in de kosten. van Trijntje Groot. Ondertrouwd 13 Dec. Cornelis Schrijver, weduwnaar van Maartje Kieft, te Zij ge, en Leentje Bakker, jonge doch ter te Schagen.

Schager Courant | 1857 | | pagina 3