BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. AANMANING. De verkwister. BUITEN LA N I>. engeland. Londen, 29 Dec. Op de Roode Rivier is eene stoomboot verbrand, waarbij 15 tot 20 personen zijn omgekomen. frankrijk. Parijs, 1 Jan. Het Journ. des Débals meldt, dat donderdag den 81sten, de drie veroordeelden Villet, Bourse en Lemaire geguillotineerd zijn. De strafoefening had plaats op een veld tusschen Vrély en Rozières. Niet alleen was het een zonder ling toeval dat de laatste dag des jaars hun laatste levensdag was, maar tevens was het de verjaardag van Lemaire, die zijn 26ste jaar bereikte. duïtschlandT Berlijn, 28 Dec. De pokken heerschen hier zoo hevig en in zulk een'omvang, datae bestaande inrigtingen niet toerei kend zijn, om de aangetasten op te nemen, en men een tweede pokken hospitaal zal moeten oprigten. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schaeen brengen ter algemeene kennis dat de verpachting van het Rietgewas, staande aan het Rietbosch bij het Wadin de gemeente Schagen van het gewas van het jaar 1857 op Donderdag den 7 Januarij 1858, des middags ten 12 nre in het Raadhuis te Schagen, op alsdan voor te lezen conditiën zal worden gehouden. Schagen, den 28 December 1857. Burgemeester en Wethouders voornoemd H. R. DE MEÊR. A. J. van CANTFORT, Secretaris. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen brengen naar aanleiding van art. 228, alinea 2 der Wet van den 29 Junij 1851, (Staatsbl. No. 85) aan belang hebbenden in herinnering, dat alle vorderingen ten laste der gemeente, zullen moeten ingediend zijn binnen 6 maan den, volgende op het jaar, waarover dezelve loopen en dat bij gebreke daarvan die vorderingen zullen verjaard en vernietigd zijn. Wordende dus allen, die nog eenige vordering ten laste dezer gemeente mogten hebben, over den jare 1857, uit- genoodigd die zoo spoedig mogelijk in teleleren, ten einde zich daardoor voor de nietigheid en verjaring er vante vrijwaren. Schagen, den 4 Jannarij 185H. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester H. R. DE MEÊR. Ter ordonnantie van dezelve, A. J. van CANTFORTSecretaris. De Burgemeester van Schagen Gelet op art. 164 van het Policie-Reglemeut. Gelast bij deze een iegelijk, die zulks mogt aangaan, te zorgen, dat in de gracht of sloot, vdór of achter zijne wo ning, eene bijt worde gemaakt, ter breedte van minstens 1 Ned. el en ter lengte van 1 el en 7 palm, en dezelve dagelijks, zoolang de thans heersehende \orst aanhoudt, open te houden. k. Terwijl hij wijders te kennen geeft, dat een bijt voor 2 a 4 huizen, voldoende zal worden geacht. Schagen den 5 Januarij 1858. De Burgemeester voornoemd II. R. DE MEÊR. (Vit de ',edenkschrijten van een Amerikoanseh geneesheer.) Vervolg en Slot. Twee uf drie jaren verliepen ronder dat ik iet» meer van hem hoorde. Toen het achip binnenliep, waarmede hij was uitgevaren, schreef ik naar Boston om eenige tijding van hem te vernemen. Ken berigtte mij dat Eduard al het geld had in ontvangst genomen waarop hij regt had, en bovendien nog eenige voorschollen, en dat hij, onder voorgeven van een klein uitstapje te willen doen, het schip had verlaten. Men had hem niet meer terug gesien en wist niet wat er van hem geworden was Dewijl ik sijne sucht naar verkwisting en rijnen onverschilligen aard kende, beschonwde ik hem reeds als dood, toen een mijner vrienden, een ree-officier, die uit de lndi?n terugkeerde, mij ver haalde, dat hij hem ontmoet had, terwijl hij monsters van thee naar Calculta bragt. dat hij hem had willen aanspreken, maar dat Eduard hem vermeden had ea dattoen hij hem voor de tweede maal ontmoet en bij rijnen naam genoemd had Eduard hem om van hem ontslagen te rijn, een v.lsch adres had opgegeven. Een jaar later vernam ik dat eea inwoner uit Boston hem bij eenen rijken Perrischen koopman had gevonden, in wiens huis hij als onderwij- xer den kinderen het Engelsch leerde Ongelukkiglijk kende Eduard de gronden der latijnsche taal beter dan die der Engelsche, en werd weldra ontslagen, dewijl hij in tegenwoordigheid van den vader een der Engelsche taalregels hoogst onnaauwkeurig had verklaard. Op nienw waren drie jaren verloopen en ik had Eduard bijna geheel vergeten, toen ik eens te Philadelphia, waarheen ik mij we gens taken had begeTea, eene welbekende stem aan de voetgangers een huurrijtuig hoorde aanbieden; ik rag om het was Eduard, die, met eene rweep in de hand, rijn best deed, om de voorkeur boven de andere huurkoetsiers te verkrijgen. Ik steeg terstond in rijn rg- tuig, en beval hem, met eene Teranderde stem mij naar eene mijl buiten de stad gelegen dorp te rijden. Daar aangekomen rjjnde trad ik in eene herberg vraagde eene afxonderlijke kamer en verrocht den waard, deo koetsier bij mij te renden. Zoodra h>j binnentrad, stond ik op, naderde hem en greep tijne band, teggeade: vis het mogelijk? tie ik Eduard voor mij staan Hij bloosde, stotterde eenige verwarde woorden, en antwoordde: vja, ik ben het, en gijgij rijt doctor S. ik heb u gisteren reeds gexiea, maar ik heb u vermeden om redenen, die gij wel begrijpen kunt." Te Dublin zijn in eene zaak - die van Kingston en Said- leir - welke voor de regtbank aanhangig is, verklaringen af gelegd, welke te zamen niet minder dan 7000 fol. bedragen. Te Lissard werd voor eenige dagen eene ongehuwde vrouw uit haar bed gemist. Eenige bewoners van het dorp verklaar den, dat zij in den vroegen ochtend eene in het wit gekleede gedaante hadden gezienwelke zij voor eenen geest hadden gehoudenen dat deze gedaante zich naar de rivier had be geven, en wel in de rigting van het overhaalvecr. Men vond ook later het lijk nabij die plaats. Ten gevolge der gedane nasporingen, moet de bedoelde vrouw als slaapwandelaarster opgestaan en in het water geloopen zijn. Uit Napels wordt gemeld, dat het aantal der omgekome nen bij de aardbevingen op 80,000 kan begroot worden. Uit Napels wordt, gemelddat er den 22sten weder een nieuwe schok gevoeld is. Vele personen zijn gevaarlijk ziek ten gevolge van den schrik, dien zij in den nacht van den 16 ondervonden hebben. Men verwacht spoedig eene uitbarsting van den Vesuvius. De putten die rondom den berg zijn ge graven zijn volkomen droog, hetwelk steeds eenige dagen voor eene uitbarsting het geval is. Een Engelschman heeft gisteren aan 12 zijner vrienden in de restauratie les freres proven faux een diner gegeven dat hem 7500 frs. kost, of ongeveer 575 frs. per persoon. In de nabijheid van het dorp Lingenfeld zijn goudlagen ontdekt, die eene goede opbrengst beloven. Uit Warschau wordt gemeld, dat ook daiir reeds een 25 tal huizen hunne betalingen hebben gestaakt; de crisis is zeer onrustbarend en zal ook menig Russisch handelshuis ten val brengen. »Htar hoe rijt rij daartoe gekomen? Een man van uw talent, van uwe kunde, hoe diep hij ook moge gevallen rijn, kan rich nog al tijd weder opheffen, en toch ligtelijk een' rtand vinden, welke beter aan rijne opvoeding past dan uw tegenwoordig handwerk." »Mij weder opheffen, reide hij met een spottenden lach, die een dreigend uitrigt aan rijn gelaat gaf, »mij weder opheffen Kan een man rich weder opheffeu, wanneer hij rijnen naam, rijnen rang, de belangstelling tijner vrienden, kortom, al/et verloren heeft Kan een man rich weder opheffen wanneer de magt van hemel aarde en hel schijnen te hebben xamengespannen om er een laag, krui pend weren van te maken, in plaats van een weten, dat naar Gods beeld geschapen is? Kan een man rich weder opheffen, wanneer hij niets heeft om rijnen honger te stillen, dan de weinige centen, die hij verdient met van den vroegen morgen tot den laten avond te rwoegen en tot nachtverblijf de holen welke het gemeenste volk beioekt Mij weder opheffen'' Vriend, vergeef mij; dete ontmoeting brengt mij de dagen mijner jeugd voor den geest; rij herinnert mij, wat ik ben en wat ik blijven tal lot dat ik mij eens in het een of ander water werpe om de wereld van mijn aanlijn te Terlossen Terwijl hij sprak, hernam rijn gelaat iets van de uitdrukking van vroegere jaren maar rijne vervoering ging gepaard met eene xekere wanhoop en helsche onrust. >Mij weder opheffen 7 doctor. Wilt gij mij voor den tijd rarend maken? Kan dan de duivel rich weder opheffen uit de diepte der hel, waarin hij werd nedergrstorl Gij ruit wel eea ander rijtuig kun nen vinden, om u naar Philadelphia terug te brengen." Toch wilde ik hem niet aan rijn lot overlaten, en na veel moeite haalde ik hem over mij naar New-York te vergeiellen, waar ik hem beloofde, hem een' werkkring te betorgen, die met rijne opvoeding en natuurlijke talenten beter overeenstemde alk kan mij op niets toeleggen." reide hg mij gedurende de reis aik deug voor niets. Sedert jaren heb ik geen boek geopend, geene pen in de hand gehad. De brandewgn is mijn eenige troost mijn eenige vriend, en als dexe mijn brein verduisterd heeft, vergeet ik mijne ellende geheel en al." Wg kwamen te New-York aan, en op rijn verroek hield ik aldaar rgn bestaan geheim, relfs voor mijne eigene bloedverwanten. Bij xg- ne aankomst werd hij door eene hevige koorts aangetast, als een gevolg aijner buitensporigheden, en na tijne Herstelling berorgde ik hem eene plaats als winkelbediende. Gedurende eenige weken liet rijn gedrag niets te wenschen overmaar rijne ondeugden waren te diep gworteld. Zijne rucht naar rinnelijk genot, die vroeger slechts

Schager Courant | 1858 | | pagina 2