ENGELAND. Londen, 21 Jan. Men verneemt, dat de Leviathan Zat. 30 dezer zal afloopen.De prijs van den toegang tot de werf, waar van gedurende deze weck een groot aantal- gebruik hebben gemaakt, om het monster-vaartuig te bezittigen, waarover zoo veel gesproken en geschreven is, bedraagt een halve kroon 1.50). Zoodra het schip nog een weinig vooruitgeschoven is, zullen de aanstaande springvloeden het zonder verdere moeite vlot maken. FRANKRIJK. Parijs, 17 Jan. Behalve de hulp, door den keizer aan de agenten van het openbare gezagwelke op den noodlottigen avond van den 14den gekwetst werden, verleend, heeft dekei- zer nog door zijnen lijfarts Corvisart ecne som van 10,000 frs. aan de slagtoffers dezer gruweldaad doen toekomen. DUITSCHLAND. Hamburg 20 Jan.Naar men verneemt, zullen dit jaar vele strijdbare Duitsche jongelingen en krachtige mannen het land verlaten, om onder Engelands vanen te dienen en in Indië en China voor Engeland te strijden. Op Helgöland zou er een werf-depot worden opgerigt en generaal van Stut— terheim, die zich op weg herwaarts bevindt, zou aldaar zijn hooldkwartier hebben. hare zoutdeelen de vochten van den dampkring behouden en daardoor de wortels der gewassen steeds van voedsel voor zien. Immers goed gemeste akkers hebben bij warme zo mers het minst door de droogte te lijden. Ook heeft het verminderen van bosschenzeeën en moerassen waardoor natuurlijk ook de vochtigheid afgenomen isin Europa in dezelfde mate de vruchtbaarheid doen verminderen, hetwelk wij in een volgend nummer nader hopen aan fe toonen. KUITEN LANI). Prins Frederik Wilhelm zal bij zijn huwelijk een jaargeld van 92,000 thl. bekomen; daarenboven bekomt de prinses 40,000 pd. st. van hare moeder, welke in Pruissen belegd zijn, en waarvan derenten aan het jonge paar uitbetaald zul len worden. Het jaargeld van 8000 pd. st. door het parle ment toegelegd, zal aan de prinses tegen hare kwitantie om de drie maanden worden uitbetaald. Men verhaalt nog als bijzonderheiddattoen de keizer en de keizerin zich, na de ontploffing, in de loge vertoonden, er zeer schel gefloten werd, zonder dat menkonte weten ko men, van welken kant het gefluit kwam. De paus zou reeds in de maand Julijjl., denkeizer gewaar schuwd hebben, omzich in acht te nemen, daar ereen comp'ot tegen hem gesmeed werd. Dezelfde waarschuwing werd door den paus hernieuwd, in het einde van November, en iu zoo danige termen, dat zij diepen indruk op hem had gemaakt. De sterkte van de paneelen, maar vooral van het onderste gedeelte van den bok van het rijtuig deskeizers, heeftverhin- derd, dat de keizerlijke personen gewond zijn. Het is de moeite waard, het rijtuig te aanschouwen het is letterlijk als ecne zeef doorboord; het hout is op verschillende plaatsen gesple ten. Het blijktdat twee der zaamgezworenen tegen den keizer en de keizerin van Frankrijk, teSt.Sebastianogeweesten naar Parijs teruggekeerd zijn. Omtrent de bommen, welke bij den moordaanslag op den keizer tegen het rijtuig zijn geworpen verneemt men nader, dat dezelve met eene soort van donderkwik gevuld waren, en elke bom in staat was 100 personen te kunnen dooden of kwetsen. Een der gearresteerden heeft bekend dat een der medepligtigen, zekere Totti, bij het maken van de bommen, gedood is door de behandeling van het donderkwik. Het getal der bij den aanslag tot nu bekend geworden gekwet sten bedraagt 118. Oisini en Pierri blijven steeds hardnekkig ontkennen üudio heeft alles bekend. Hij heeft twee bommen geworpen. De griep is hier zoo sterk heerschende, dat van2000 per sonen, die op het laatste bal op de Tuilerien genoodigd wa ren, er 900 wegens deze ziekte hebben moeten bedanken. Het Journal de l'Eure meldt, dat de droogte in het depar tement Eure zoo sterk is, dat alle slooten, moerassen en bron nen droog zijn. De landbouwers zijngenoodzaak t met wagens het voor hun vee noodige drinkwater op verren afstand te gaan halen. De koningin van Oude, is na hare aankomst te Parijs, aldaar overleden. Men verhaalt een bewijs van moederlijke liefde bij den moordaanslag. Eene moeder was aan den arm gewond en had haar insgelijks gewond kind iueenkoffijhuis gebragt. Zij hielp het kind verbinden met haar gewonden arm, toen zij eensklaps uitriep: spoedig, doctor, ik gevoel dat ik sterf." //Maar vrouw," zeidede doktor, gij zijt slechts aan den arm gewond,daarvan sterft men niet zoo spoedig!" De moeder lag echter reeds in flaauwtc en toen men haar onderzocht,had zij eene gevaarlijke wond in den buik, die voor haar leven doet vreezen. Zij had gewacht, tot dat haar kind verbonden was. In de Engelsche bladen meldt men het volgende Onlangs ontdekte de Engelsche kruiser Saphoop de West kust van Afrika een verdacht vaartuig, van ongeveer 1000 ton, cn maakte terstond daarop jagt, zoodat het verpligt was zich op het strand te laten loopen. Wegens ondiepte kon de Sapho niet naderen en brengt de sloepen in zee. De equipage van het slavenschip vlugt terstond aan wal, na alvorens 800 negers in zee te hebben geworpen. De sloepen van den Sapho bereiken het verlaten schip en vinden er nog 400 aan boord, die men door overhaasting niet in zee had kunnen werpen. De helft der negers bereikten door zwemmen het land de anderen zijn verdronken. Het schip werd verbrand en de negers werden naar Sierra-Leona gevoerd. Te Straatsburg zijn degraanprijzen aanhoudend dalende. In den tabakshandel heerschte eenige meerdere levendigheid, ten gevolge van de lagere prijzen. Te Barsinghausen in Hanover, is ecne vrouw gearresteerd beschuldigd van negen jaren geleden haren lOjarigen stief zoon, welke alstoen spoorloos verdwenen is, tc hebben ver moord. Op aangifte van haren zwager heeft de justitie eene opgraving in den tuin bewerkstelligd en aldaar liet geraamte van een kinderlijk gevonden. De volgende schier ongeloofelijke geschiedenis wordt den Siedenlurqcr Bole medegedeeld. Te Karlsburgiseenman, een voormalig Ilonved Hongaarsch vaderlandsche verdediger) aangekomen, die sedert 1849, toen men de vestingwerken van het Devaerbergslot liet springen, onder hetonderaardsche puin geraakt en aldaar door den hier aanwezigen beschuit- en wijn- voorraad tot thans zijn leven onderhield terwijl twee zijner makkers, die het zelfde lot met hem gedeeld hadden den dood hadden gevonden. Door toeval zou het eerst thans gelukt zijn, den ongelukkige te vinden hij ziet er geheel verwilderd uit, heeft een langen grijzen baard en verwekt waarlijk medelij den door zijnen toestand. De verongelukte is blind geworden en heeft den wensch geuit naar Weenen te komen. De Russische generaal 'Todleben die zich nog altijd te Wiesbaden bevindt, neemt in beterschap toe. Hij rijdt dage lijks in een stoelwagen uit en ontvangt dikwerf bezoeken van den hertog en van prins Wittgenstein. Het laatste overblijfsel van het Poolsche legioen, datsedert het einde van den Oostenrijkschen oorlog in Turksche soldij stond en te Scutari in de kazerne Haider-Pasha was gehuis vest, heeft gisteren zijn ontslag ontvangen. De Turksche re gering heeft zich ook ditmaal grootmoedig betoond jegens deze arme lieden, daar zij met volle zakken werden ontslagen. Destraf-officieren ontvingen ieder 11,000, de su balterne 5000, de onder-officieren 1800 en de manschap per hoofd 500, piasters. Het grootste gedeelte begeeft zich naar Frankrijk en Engeland, terwijl een deel der officieren bij de telegraaphin- rigtingen, en later welligt ook bij spoorwegen aanstellingen zullen krijgen. Te Ratiboren Gleiwitz Kèeft men op 15 Jan. ligte aard- schuddingen waargenomen, die minstens 2 seconden aanhiel den. TeHanau staan bijna alle fabrieken, met uitzondering van tabak- en sigarenfabriekengeheel stil, terwijl bijna alle vreemde arbeiders zijn weggezonden. Bij een in den nacht van 11 op 12 Jan. bij den Rorscha- cherberg plaats gehad hebbenden brand, is een meisje van 9 jaren in de vlammen omgekomen.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2