ADVERTENTIE It L IT E jN L A N I). ENGELAND. FRANKRIJK- Parijs 3 Febr. Met de maand Junij aanstaande zullen bij keizerlijk besluit de zestig gemeenten rondom Parijs be schouwd worden al3 tot de hoofdstad te behooren zoodat Parijs zich dan tot aan de versterkingen zal uitstrekken. tarwe liatUlca aangekweektzochten zich die te verschaffen Het pond zaadkoren werd door'hen die het bezaten ■voor 2, ja zelfs 3 fr. verkochtterwijl het anders zelfs van de beate tarwe hoogstens fr. kost. T)e gezaaide tarwe gaf in 1855 60 de geplante 556 kor rels. Veel zaadkoren werd deels verkocht, deels uitgedeeld, en naar het berigt van den opzïgter der bezittingen van den heer Dronillard werden alleen in de omstreken van Morlaix in den herfst van 1855 duizend ponden van die tarwe be steld. \S i '»f 1 De heer Guérin-Ménevillewelke in 1857 aan de acade mie van wetenschappen te Parijsverslag deed van deze nieuwe graansoortvertoonde tevens eenige planten elke van 30 halmen ter hoogte van meer dan 6J rijnl. voet. liet Gemeente-Bestuur van Schagen verwittigt alle be langhebbenden, ingeschrevene voor de Nationale Militie van dezen jare dat de Alphabetisclie Naamlijst van al de Per sonen, die aan de ligting van dit jaar moeten deel nemen ter visie van elk en een iegelijk zal liggen ten raadhnize van zaturdag den 6 Februarij tot zaturdag den 27 Februari) 1858des morgens van 10 tot 12 uur ten einde eeu ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem op die lijst.eenige per sonen of omstandigheden mogteu voorkomen, die op dezelve nog zouden belmoren te worden aangeteekend of daarvan moeten worden weggelaten, daarvan aan den heer Militie- Commissaris kennis te geven met last om li op maandag den 1 Maartdes morgens ten elf ure, te bevinden te Scha gen voor het raadhuis ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te Loten, en redenen van vrijstelling heb bende, die alsdan op te gevenalsmede om de bewijzen, tot staviug derzelve en bij de Wet gevorderd, uiterlijk binnen v'jf dagen na de Loting, over te aanleggeu aan het Bestuur der gemeente. Schagen den 5 Februarij 1S58. De Buryémees/er voornoemd 11. B. PR MÉÉR. KENNISGEVING- Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen': Gelet hebbende op art. 261 der Wet van 29 Junij 1851 [Staatsblad JSf. 81) Brengen ter openbare kennis, dat het door hen voorloopig vastgestelde kohier van den lloofdelijkcn Omslag en van de belasting op dn Honden voor het loopende dienstjaar, gedu rende veertien dagen, en wel van dingsdag den 9 Februarij tot en met dingsdag den 23 Februarij aanstaandeter se- e.retarie dezer gemeente, voor een ieder ter lezing zal ueder- liggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 8 Februarij 1S5S. Uur gemeerd er en Wethouders voornoemd hc Burgemeester, H. li. DE MEÈIt, A. J. van CANTFOR.T, Secretaris. Eene misdaad in TIarscillc in ISiï. De horologiemaker Campisano.een bekwaam werkman in zijn rak, had voor jaren zijn schoen vaderland, het eiland Sicilië met vrouw en kinderen verlaten, om redenen, die gemakkelijk te ver klaren zijn. Zonder juist van zeer uabij in de staatkundige woelin gen van zijn vaderland te zijn betrokken geweest had hij slechts den algemeeuen stroom des tijds gevolgd en dewijl cr in het rijk toch genoeg opstandelingen te straffen waren had men hem onop gemerkt gelaten, llij konde echter noch vrede, noch vreugde meer ondervinden in een land waar een sluipend wantrouwen ook het huis van den stillen burger niet altijd spaarde. Daarom verkocht hij zijne bezittingen en stak naar 3Iarscille over. Frankrijk is wel niet de grond, waar men in ongestoorde rust kan leven doch een vreemdeling, die onbekend is met alle openbare belangen, welke de gemoederen kunnen in beweging brengen, wordt niet zoo onmiddel lijk in zaken, gewikkeld, als op de plaats zijner geboorte, waar al les wat zijne medeburgersbloedverwanten eu vrienden, zijne woonplaats en zijn vaderland betreft, ook hem aangaat en zijne deelneming gaande maakt. Overigens had Campisano vast besloten de gastvrijheid niet te misbruiken van het land dat hem had opgenomen. De regering en het volk mogten vrij hunne geschillen met elkander vereffenen hij, do Siciliaan, trachtte slechts door gepaste vlijt de middelen te verkrijgen, om rustig in de behoeften van zijn gezin te voorzien. En daarin slaagde hij ook alhoewel de kring zijner familie zich Londen 3 Febr. Tc Bradford heeft zondag,' tijdens de eigenaars de mis waren gaan hooren, een diefstal plaats ge had in den gondsmidswinlcel van Fattorini en zonen, waarbij een aantal gouden en zilveren horologiën en kettingen, ter waarde van 1800 pd. st. zijn ontvreemd. Men beeft in N. Amerika proeven genomen om uit ivoor papier te vervaardigen, die meteen gunstigen uitslag bekroond zijn. Eene gedeeltelijke oplage van de Hartford Daily Cour. is zelfs reeds eenmaal op zoodanig papier gedrukt. Tot hiertoe dacht men, dat de scherven en de afval van ivoor in de fa brieken tot geene andere doeleinden bruikbaar waren niettegenstaande zij zeer rijk aan vezelstof ziju. Bij het gevecht, door brigadier Seaton den léden en 17 Dec. geleverd, zouden 850 man van den vijand gedood zijn .zonder dat de Engelschen eenig verlies hadden geleden. Volgens de Indische dagbladen tot 9 Jan., heeft sirColin Campbell eene mobile kolonne naar Calpee en de andere naar Agra gezonden. Behalve de kolonne van generaal Ro berts Mark Evers te Nusserabad, wordt eene andere te Bena- res georganiseerd. Op het ooftonblik waarin men tracht, om den prijs der levens middelen cn Idjzonder van het vleesch te doen dalen, is liet volgende lierigi niet zonder gewigt. Sedert langen lijd heeft men de voor deden erkend, om den struisvogel in Europa te acclimatiseren en te doen voortteelen. Ongelukkigerwijze echter was het temmen van dit schuwe dier een groote h inderpaal thans beeft men gevonden, dat de ensuaris dezelfde voordeelen oplevert als de struisvogel en veel gemakkelijker aan het klimaat te gewennen is. Deze vogel is immers voorzien van veren, die op haar gelijken en zeer digt en ondoordringbaar zijn, zoodat een casuaris gedurende geheele dagen met sneeuw kan bedekt en aan de hevigste koude blootgesteld zijn zonder daarvan last te hebben. i)len heeft hier in den .fardin des des 1'lantes eene proef genomeu met de temming en in 1851 twee dezer vogels met zulk een goed gevolg gepaard, dat er binnenkort zes jongen uitgebroeid waren. Met betoog daarop, hebben eenige oeconomen besloten deze voort teling op grooten voet te beproeven. De casnaris levert goed, voed zaam, smakelijk en overvloedig vleesch eu vet op ieder der dijen weegt meer dau 10 pond het vleesch heeft den smaak van varken- vlcesch doch is veel witter en malscher dan het vleesch van den kalkoen. Spoedig zal men de casuaris-slagters overheerlijke casua- i is ribben, casuaris-cóleletten casnaris-fricando's cacuaris-beaf- stakes en casuaris-gehakt zien uitstallen. Het verbruik van tabak is in Frankrijk zoodanig toege- nomen, dat de regering voor liet jaar 859 voor niet minder, dan 18 millioen frs. inlandsche en voor dezelfde som bui- leulandsche tabak zal aaukoopen. De regiefabrieken zijn niet meer toereikende en ofschoon alle sigaren van 15 it 20 cen- riines in Frankrijk gefabriceerd worden, werden erin 11a- vannah en andere plaatsen nog voor IJ millioen frs. aange kocht. De commissaris van politie La net en de vredes-offleier Ile- bert zijn nagenoeg geheel van deopden léden Jan. gekregen wonden hersteld; de andere verwonde personen zijn bijna al len op den weg van beterschap. Drie zijn echter nog in zor- gelijken toestand en een daarvan is getrepaneerd. Een paard tan den keizer, dat aan den poot verwond was, is eergisteren doodgeslageu, daar alle genezing onmogelijk was. door de geboorte van twee kinderen uitbreidde eu dus hun »etal tot zeven opklom. Dewijl roor de regtbauk der gezworenen te Aix waar den 12en Fehrn.rij des rongen jaars de zaak, die wij zullen verhalen, be handeld weid, slechts de vijf oudste kinderen in aanmerking kwamen, zullen wij eerst hunne namen en hunnen leeftijd mededee- leu: Lucrelia 21 Arbilles 18, Diana 17, Angelo 15, Rosina 12 jaar. De gelukkige onders verheugden zich in het bezit dier schoone, volwassene kinderen, in wier oogen het zuidelijke vuur schitterde, dat hunne borst deed ontgloeijen. De familie Campisano werd in de geheele nabuurschap bemind en geacht. Eendra»t, vrede en onderlinge liefde woonden in dat hnis, waarin tevredenheid en welvaren ouder alle tijdsomstandigheden bleven heerschen. Men beschouwde het geluk van den horologiemaker als gevestigd en hij zeil glimlachte zeer tevreden, wanneer zijne vrienden met hem spraken over de vreugdewelke zijne kinderen hem bereidden en over de hoop, welke hij mogt voeden. Door onvermoeide vlijt in zijn beroep, door de getrouwe zorg, die hij aan de opvoeding zijner kinderen besteeddeen door hel edele voorbeeld dat vader en moeder hun gaven, meeude Campisano dan ook eenig regt te heb ben verkregen op een dergelijk loon voor een moeitevol leven, en met helderen blik zag hij de toekomst te gemoet. Doch met snelle schreden naderde onrerwacht de dnistere magt, welke dien tempel van huissclijk geluk in pninhopen zou doen nederstorlen. »Zie ik ben de ellendezegt het leven Tot den mrnsch en gij zijl mijn zoon

Schager Courant | 1858 | | pagina 2