DUITSCHLAND. Berlijn 1 Febr. De toestand des konings die in den jongsten tijd zonder ernstige bezorgdheid te verwekken minder bevredigend was is sedert twee dagen weder eenig- zins gunstiger geworden. RUSLAND. St. Petersburg, 21 Jan. Eergisteren bad hier eenein de jaarboeken van bet Russische leger merk waard igeplegtigheid plaats, namelijk de inwijding van het bij het ministerie van oorlog opgerigte centrale-bestuur der kozakken of liever van de ongeregelde legers. De krijgshaftige bevolking der kozak ken beloopt omstreeks 3 millioenen zielen, die in vredestijd meer dan 100,000 man voor de dienst leveren. De troonop volger (Cesarewitsch) is steeds groot-hetman van alle kozak ken, zoodat de inwijding dan ook door dt:i troonopvolger \ikolaas werd bijgewoond. li I N E L A I). Schagen den 11 Februarij. Leermens 1 Febr. De vader en de stiefmoeder van het alhier overleden vijfjarigkind zijn eergisteren, krachtens ren besluit van dearroudisseinents-rcgtbaiik te Apingadam, over- gebragt naar de gevangenis aldaar. Zij worden beschuldigd lniu kind het leven te hebben benomen, door verregaande verwaarloozing, mishandeling, en het onthouden van voldoend voedsel. Indien wij wel onderrigt zijn, dan moeten ook de deskundigen, die de lijkschouwing hebben gedaan, tot de conclusie zijn gekomeu, dat bet kind den hongerdood ge storven is. Coevorden, 2 Febr. Ten gevolge der menigv uldigc ziekten zijn in de afgeloopen maand alhier 18 personen overleden, terwijl er in diezelfde maand van het verleden jaar 5 en in het geheelc jaar 1857 slechts 36 sterfgevallen hebben plaats ge had. Itl'UUERLIJkK STA.\I)7 Geboren1 Febr. Trijntjed. van L. Hoinong en D. Engel. 2 Febr. Cornelis, z. van J. Heddes en A. Iluiberts. Reijer, z. van K. Rezelman en H. Hopman. Getrouwd >1Langeveld, j. m. oud 30 j. met L. Zwaag, j.d. oud 29 jaren. M A K K T IS E K I G T E A. Schagen 4 Februarij 1858. Purmerende9 Feb. Aangevoerd, 30 Runderen, de aangevoerde waren minder puik, weinig levendige handel; 6 Paarden; 18 vette arkensi 46 tot 50 ets. p. N. it?; 4 ma gere arkens; 30 Biggen, 5 tot 10; 62 vette Kalveren, 60 Alkmaar, 6 Febr. Tarwe 8.50. Rogge 6.60. Gerst 5.; dito chevalicr 6; Haver/1.60. Paardenbooneu ƒ6.50. Kanariezaad 15.75. Na een stilstand van zes weken zijn gisteren de gewone weekmarkten weder geopend en waren ter markt aangevoerd 14 3tapels Kaas, wegende 3086 Ned, Ned. kleine Graskaas 24; dito Hooikaas 22. Heden hadden erin den FoubourgSt. Autoiueeeuige in hechtenisnemingen plaat? onder de arbeiders van de tapijt- fabrieken. De politiek beeft daarmedeniets gemeens; er waren oneenighcden voorgevallen tnsschen de eigenaars der fabrieken en de arbeiders. Men zegt, dat de keizer de opvoeding van den zoon van Pierriopzichbeeft genomen, daar deze doorzijn' meester van school gejaagd was. Tn de Eiber/. Ztg. leest men het volgende: Een der corpo- ratien van arbeiders alhier, dat aan den optogt van 8 Febr. te Berlijn deel neemt, maakte op grond van vroegere privile giën, aanspraak om met sabels te mogen verschijnen.Daar de magistratuur dit echter weigerde, wendde zich liet bestuur der corporatie tot den prins van Pruisen met de schriftelijke bede bij den feestelijken optogt met sabels te mogen verschijuen. Men wil weten, dat de prins het volgende, op den rand van het verzoekschrift heeft geschreven: Zij zullen sabels hebben, en, als zij willen, mijnent wege ook kanonnen. Het bruiloftsgeschenk dat de stad Stettin aan prins en prinses Friedrich Wilhelm zal ter hand stellen, bestaat in eene massief zilveren fruitschaal, die GO pond zal wegen. Zij is met onderscheidene toe passelijke allegorien versierd, en kost niet minder dan 3500 thlr. Onder de rijke geschenken, welke keizer Napoleon en zijne echtgenoot aan de prinses Friedrich Wilhelm hebben toege zonden, behooren ook twee kostbare gobelin-tapijten, die de Fransche monarch in de keizerlijke tapijt-fabriek heeft lateu weven, en waarmede twee vertrekken der jeugdige gemalin in het nieuw opgebouwde paleis zullen worden versierd. Ook twee witte kanten kleedjes in point(F Alencon enpoivt deBru- rellet van groote waarde hebben de prinses aangenaam ver rast. De prins van Pruissen heeft op den dagderbuwelijks pleg- tigheid te Londen, onderscheidene reeds door hem bekrach tigde doodvonn:ssen per telegraaph ingetrokken. De winner van den hoogsten prijs in dejongste staats-loterij voor weldadige doeleinden boeit zich tot nog toe niet aange meld, en de gereed liggende 15,000 stuks dukaten wachten vergeefs op iemand, die ze in ontvangst komt nemen. Men verneeint.dat Schamyl zich na ondersebeidenegevccb- ten, die tusschen 7 en 14 Dec.plaatshadden, geuoodzaakt zag toe te geveu, en dat de gebeele bevolking van Circassie, wier opperhoofd Schamyl is, zich aan de Russen beeft onderwor pen. Hetgeen den mennch ellendig maken cal nadert hem doorgaans onder een schitterend verleidelijk masker. Ook iu het gezin van Cantpisano verscheen het ongeluk onder de gedaante van schoon heid, jeugd en friachheid. Eens werd aan de deur der vreedzame woning geklopt en toen zij bijna even spoedig werd geopend vertoonde zich het heerlijke beeld eens krachtvollen jongelings. Te vergeefs trachtten vader en moeder zich die ontwikkelde gelaatstrekken voor den geest terug te roepen, doch Lucretia vloog hem te gerooet. »9atraccia riep zij den speelgenoot harer kindschheid toe, en bij dat woord werden ook de oogen der ouders geopend. immers, bet was de toon van hunnen vriend, van hunnen buur man in het oude vaderland, welke voor hen stond. Hij werd ont vangen met opene armen, met dat levendig opbruischende gevoel, dat in de onweerstaanbare ueigiogeu des gemoeds-liefde voor va derland en vriendschap, hetinnering aan de schoone dagen der jengd zijne bron vindt. Toen de eerste vervoeringen der vriend schap langzamerhand in meerdere kalmte waren overgegaan, sprak Campisano tot den jongeling: Vertel ons nu eens, JJatraccia, hoe is het roet u gegaan? Welk eerlijk beroep hebt gij gekozen Welke vooruitzigten iu het leven hebt gij u geopend *Mija vader is van verdriet gestorven over den achteruitgang van zijn beroep hernam de jongeling; »hij heeft mij niets nage laten, doch mijne krachtige, buigzame ledematen hebben mij voort geholpen ik ben koorddanser geworden Het was alsof de oude Campisano plotseling dooT eene adde Dezerdagen heeft zich in het Bosch te 's Gravenhage een per soon door uithongering vau het leven willen berooven doch is daarin bij tijds door de politie verhinderd. Aan verstands verbijstering moet deze wanhopige daad worden toegeschre ven. De Diergaarde te Rotterdam heeft zich op nieuw in het geschenk tc verheugen van ecu fraai en zeldzaam exemplaar, zijnde een zwart puipaard, van den heer H. J. A. van Son fabriek Besito Koedoes, residentie Japara, met de burk Vijf Vrienden, gezagvoerder C. Johan. aangekomen; alsmede een Turkscheanp, geschenk van den heer James Smith, aldaar. Overleden 4 Febr. J. Buur, oud 57 j. ougehuwd. Aangevoerd 3 Paarden 1 vette Koe4 nuchtere Kalve ren 15 Schapen f 15.- 8 magere Varkens/'9 a ƒ13.-; 6 Biggen 8 a f 6.-; Kippen 75 cents a f 1.25 Eenden 50 a 75 cents. Boter ƒ1.13 a f 1.16; hippeneijeren f 2.75 a 3.- per 100 stuks. 80 ets. p. N. IC; 85 nuchtere Kalveren, liooge prijzen; 348 Schapen en Lammeren, goede soort redel. kooplust, vorige prijzen; 76 stapels kleine Kaas 24.50, 3 stapels middelb. J 28( p. 50 N. iC, vlugge markt met prijsverbooging; Boter weinig aanvoer, 1.10 later ƒ1.15 einde markt ƒ1.20 per N: iè; Kip-eijeren 3 p. 100; Ganzen 2.40 a 2.60 p. stuk. gestoken wierde, torn hij die woorden hoorde. Zulk eene onbesten dige woelige levenswijze moest natuurlijk afkeer verwekken bij eeuen man, die gewoon w«s in een stil, ordelijk gezin geluk en vrede te vinden. Eeue zekere huivering overviel hem; de vreugde des wederiiens was plulzelin" vernietigd en met blijkbare koelheid vraagde hij, wat Malraccia dan toch had gedrongcu aaar frankrijk over te steken f Wat anders, dan de wensch om ia dit land mijne kunsten te vertoonen en daardoor rijk te worden hernam de jongeling. oor- eerst moet ik van de regering de toelating zien te verkrijgen, om overal in het land temogen optreden. Als vriend mijns vadersbid ik u dus, mij iu nw huis op te nemen. Jk beail weinig, en zeer oogaarne zou ik de middelen, die ik tot mijne inrigting behoef, door het verblijf in een dnur logement zien verloren gaan. Campi- zano, ik heb reeds vernomen, dat gij in Mars-ille zeer gracht wordt; het zal mij zeer bevordelgk zijn, wanneer ik io uw huis woon nw invloed zal mij zeer dienstig zijn Toor mijne plannen. Doe iet», vader Campisano, voor den zoon uw» vriends, voor eenen landsman, die in dit vreemde land zonder bekenden, zonder vrienden is, en die uwe ondersteuning zoo zeer behoeft. Wrevelig antwoordde de horologiemaker «Gedurende de eerste dagen wil ik n wel bij mij houden, eo pogingen aanwenden, om u verlof te bezorgen, dat gij voorloópig althaus te Marseille moogt dansen. Dan echter moet gij voor uzel- ven zorgen, want uw beroep en uwe levenswijze voegen niet in den kring mijner familie: dan moeten wij van elkander scheiden." H ordt vervolgd.

Schager Courant | 1858 | | pagina 3