Keulen20 Febr. Heden werd hier eene huiszoeking wegens staatkundige aangelegenheden bij den heer Ritting- hausen bewerkstelligd. Er werden eenige oude schrifturen en staatkundige brochures in beslag genomen. BELGIE. Brussel21 Febr. In de zitting der kamer van gisteren is de kennisgeving ingekomen van de gelukkige bevalling der hertogin van Braband. De prinses had de namen ontvan gen van Louise Maria Amelia. Daarop is eene commissie van elf leden benoemd, om den koning en den hertog geluk te gaan wenschen. ZWITSERLAND. AMERIKA. 15 11\ NENLAN 1). Schagen den 25 Februarij. wonen. Uit ile kerk teruggekeerdwilde hij eerst den schijn aannemenalsof hij over den gepleegden moord verbaasd stond maar de algemeene volksstem, die hem reeds vroeger den dood zijner beide eerste vrouwen ten laste gelegd en hem den bijnaam Blaauwbaard gegeven had hield hem onmid dellijk voor den dader, en het gelukte dan ook den middeler wijl er bijgekomen gendarmen, hem nog denzelfden dag tot eene bekentenis te brengen. Het vreeselijk gevaldat iemand levend begraven werd heeft zich te Reichenberg voorgedaan. Den 3den Februarij overleed aldaar de weduwe van een voor tien jaren gestorven koopman, die toen in een gemetseld graf werd ter aarde be steld. Toen men nu het graf opendeom het lijk der vrouw bij te zetten, vond mende zich daarin bevindende kist, waar de voeten uitstaken, op zijde gekeerd enden doodezelven op zijn gezigt liggende. Hij was derhalvenog in leven,toen zich het graf over hem sloot. Het riddergoed Gothenop het eiland Usedom, is met de daarbij behoorende voorwerken Neuhof,Neukrug en Herings- dorf in het bezit van den prins van Pruissen overgegaan. Het Nassausche ambt Köningstein heeft een bevel vanaan houding uitgevaardigd tegen zekeren Thomas Durell Hodge, van Glastonberry (Somersetshire), die verdacht wordt gehou den, in den Parijschen aanslag van 14 Jan. te zijn betrokken en die naar Duitschland zou gevlugt zijn. Men zegt, dat de hertog van Braband in Engeland een zil veren tafelservies heeft gekochtdat 1,000,000 francs kost. Volgens anderen zou de prijs niet hooger zijn dan een half millioen. Er zijn derhalve bladen die reeds deze som te hoog vinden, om dat de kamers den erfgenaam van den troon eene jaarlijksche dotatie toestaanjvan frs. 5,000.000, op voor waarde haar in het rijk zelf en niet in den vreemde te ver teren. Te Antwerpen is eene vrouw gearesteerddie haar vierja rig kind verlaten heeft, om de carnavals-uitspanningen te ge nieten. De onnatuurlijke moeder had het arme kind in eene kamer gelaten, zonder vuureu zonder spijze, en had zich vol strekt niet meer om het kind bekreund. Te Antwerpen is met de stoomboot Baron Osy een En- gelschmau aangekomen, die naar Hamburg wilde vertrekken, inaar<uigelnkkigzich in eene verkeerde boot had ingescheept. rscl r tk kei ijk was de toestand van het meisje. Kog altijd was hare schuld- kend; doch het gezigt harer eerwaardig' ouders en brave broed s en zusters vergiftigde haar leven, en de gewetenswroegingen vertlr- en haar uit den ontheiligden huisselijken kring. Ka eeneu he- vigeu strijd niet zichzelven zegepraalde de invloed van Alatraccia en Lucretia werd zijn slagtoffer. 3fet den verleider ontvlood zij het ou derlijke huis. Uet geheele huisgezin was als het ware verpletterd doch Campi sano wilde, als de goede herder, het verdwaalde schaap van den rand des afgronds terugbrengen. Het gelukte hem, het verblijf van het schuldige paar te ontdekken, en aan zijne hand betrad de verloren dochter op nieuw den vreedzameü kring, doch geluk en vrede keer den niet weder terug De edelste schat van een meisje kan slechts een maal verloren en nooit herkregen worden. Heeft zij dien eenmaal weg geschonken, dan is het bijna niet mogelijk haar treurig nood lot te ont gaan. Thans kostte het Hatraccia veel minder moeite haar tot eene her haalde vlug» ever te halen, en de wanhopige ouders kwamen tot de overtuiging, dal zij het huwelijk der jonge lieden wel moesten toela ten, aihoewel zij daarvan de ergste gevolgen vreesden. Deze lieten zich, helaas, ook niet lang wachten. Matraccia, reeds te voren zonder beginselen en zonder zedelijke kracht, en daarbij jaren lang aan de grootste buitensporighedenverslaafd,betengelde thans zijne b< dorveoe I.artstogten volstrekt niet meer Hij meende zich thans te genover de larailie alles te mogen veroorloven, eu de woesle makkers, die tot zijne bende behoorden, tierden door het stille huis, zoodat het den horlogiemaker toescheen, als of het eene hel vol booze geesten was. Het schuim des volks maakte den gezelligen kring van 3!atrac- cia uit, waarroede bij in het buis zijns schoonvaders feestvierde. Campisano droeg zijn lot zwijgend doch zijne vrouw Achilles en Diana, welke maar al te wel opmerkten, dat de gezondheid van den braven grijsaard onder den last van zijn lijden verloren ging, deden den indringer vaak de scherpste verwijtingen. Betere gevoelens ont waakten echter daardoor nJet, doch dergelijke woordenwisselingen De vrouw van den waard uit den Engel te Listol heeft bet bewijs, geleverd, dat het in vele opzigten noodlottige jaar 1857 ook zijne zegeningen heeft gehad, doordien zij haren man in Januarij 1857 met tweelingen en in Dec. van hetzelf de jaar met drielingen verrijkte. Meer kan men niet verlan gen. Alle vijf spruiten <njn welvarende en de vruchtbare moeder eveneens. Men beeft op de begraafplaatsen rondom San Erancisco meer dan 200 lijken van Chinezen opgegraven, die naar China vervoerd en daar bijgezet zullen worden. Op den middag van den 20sten dezer waagden zicli twee schoolkinderen van den postbode Visser een zoontje van 10 en een dochtertje van ruim 4 jaren niettegenstaande het strenge verbod hunner ouders op bet thans brooze en be- driegelijke ijs van eene der grachten dezer gemeente, met dat ongelukkig gevolg, dat zij beide onder de brug voor de grut- terij er door zakten. Gelukkig bevonden zich twee huurlieden in de nabijheid van de plaats des ongeluks om die kleine, overtreders van eenen anders gewissen dood te redden, en de zelve aan de verschrikte moeder terug te brengen. Jl. Zaturdag heeft een droevig ongeluk plaats gehad. De zoon van den timmerman v. P. te Schagerbrug, een jongeling van ruim 20 jaren oud, aan den molen te Schagerbrug eenige werkzaamheden verrigtende, werd door eene der molenwie ken zoodanig aan het hoofd getroffen, dat hij onmiddellijk op de plaats dood bleef. De Hooge Raad der Nederlanden heeft den 17 Febr. ver worpen het beroep in cassatie, ingesteld door N. Keuken, tegen een arrest van het Provinciaal Geregtshof van Gelder land, waarbij hij, ter zake van moedwillige brandstichting, tot een coufinement voor den tijd van 15 jaren is veroor deeld. Naar men verneemt, zal het koninklijke Zuid-Hollandsche tooneelgezelschap, onder directie van de heereu Breedé en Valois, zich binnen kort naar Antwerpen begeven tot het geven aldaar van twee voorstellingen, die bestaan zullen uit twee der voornaamste stukken van het repertoirewaarin de hoofdrollen door mevrouw Valois-Sablairolles en den heer Driessen zullen worden vervuld. Door den ijver der politie, zijn te Amsterdam twee vrou wen en een man gearresteerd, die te Berlijn verschillende opligtingen hebben gepleegd. Zij zullen naar Berlijn worden overgebragt, van waar zij door de politie waren gesignaleerd. Men deelt ons mede, dat de Bergwerk-vereeniging voor Nederland, te Ham (in de gemeente Kerkrade), eene derde kolenader heeft ontdekt, waarvan de omvang, naar het oor deel van deskundigen, 2 Ked. ellen moet bedragffn. schonken telkens nieuw voedsel aan den haat en de wraak welke reeds in de vurige borst van Hatraccia zetelden. Bijzonder hevig was een dergelijk tooneel op den 31 December 1856, een tijdstip, dat voorheen aJtijd de familie vereeuigde tot een dier stille feesten, wel ke het sieraad van het huisselijke leven uitmaken. jflatraccia werd zoo woedend, dat hij zwoer, de vreeselijkste wraak te nemen. Ten be wijze, dat het hem werkelijk ernst was, greep hij zijnen dolk, maakte dien in het vuur gloeijend en wreef hem met knoflook, leder, die de zeden der Sicilianen kentkan die toebereidselen gemakkelijk begrijpen; uok liet zich het verschrikkelijk gebruik, dat hij van dat wapen wilde maken, niet lang wachten Up nieuwjaarsdag sleepte hij Lucretia in verscheidene kroegen met zich rond en keerde des avonds ten tien ure naar zijne woning terug, vergezeld van verschei dene Italianen. Heeds bij het binnenkomen maakte de woeste bende een vreeselijk geraas en scheen voornemens te zijneen dier zuip partijen te vieren, welke reeds zoo vaak de nachtrust van den ouden Campisano hadden verstoord. Achilles ijlde tot zijnen zwager om het gezelschap te verzoeken zich te verwijderen. Dat was ecBter olie in het vuur JJatraccia, in de grootste woede, greep zijnen dolk en vloog naar zijnen zwager doch de moeder, die in doodsangst naar den uitslag van het verzoek had staan luisteren, snelde te hulp Zij wierp zich tusschen de strijders en trok haren zoon hij den arm met zich mede. De verschrikte Italianen namen de vlagt, doch de fa milie, die na zulk een tooneel voor hare veiligheid beducht was, zond Achilles naar de wacht Alatraccia hoort dit en vliegt naar be neden. Up den trap ontmoet hij zijne schoonmoeder met Diana. »De wacht zal u niet baten ioept de booswicht en stoot zijner moe der den dolk in het hart. Kog rookend van het bloed der moeder dringt de dolk ook in de borst van Diana en zoo juist waien de steken toegebragt, dat de slagtoffer* oogenblikkelijk dood nederstorlten. Vervolg en Slot hierna.

Schager Courant | 1858 | | pagina 3