ALGEMEEN ADVERTENTIE- EN NIEUWS-, LANDBOUWBLAD, N<>. 28. A°. 1858. VOOR HET SC H AG EN KANTON EN OMSTREKEN. DONDERDAG 8 APRIL. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Personen {genegen zijnde Correspondent voor dit weekblad te worden, gelieven zich met franco brieven aan den Uitgever aan te melden. ENGELAND. Londen, 3 April. De Oriënt had 9 Tebr. de Kaap de Goede lloop aangedaan en was den 12den van daar ver trokken. De gouverneur was nog aan de grenzen. Twee en veertig kaffers, welke te Kaapstad gevangen zaten, waren ge- vlugt, maar binnen een paar dagen achterhaald en terugge- bragt. FRANKRIJK- Parijs, 3 April. L it Athene wordt gemeld, dat de be woners veel te lijden hebben van gedurige aardschokken, Corinthe is geheel verwoest, de stad Lepanto is een puin hoop. (Tweede Jaarna 11 g.) schaker courant. A2i MViTliU Jfl'mii'J J3 7DOR 3)133 UlÜilB3)JQ; Voor Schagcn1.00. Frauco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iedercn Donderdagmorgen. Brieven Franco. saiaa aan Aurramasiia Vaneen tol vijf regels behalve de 35 cents segelregtf 0 75. Iedere regel meerder0.15. tiroote Letters naar de ruimte die sij beslaan. II E It I O T. KUITEN LA N l> In het jaar 184-4 bevond zich eene jonge, schoone en wel bemiddelde dame aan boord eener stoombootdie van Liverpool naar Schotland vertrok. Kaauwelijkshad de stoom boot liet. dok verlaten, of de dame viel over boord een der passagiers sprong baar na en redde baar. Toen men haar vroeg, welke beloouing zij baren redder toedacht, was haar ant woord, dat zij hem hare hand wilde scheuken maar de man was gehuwd. Eenigen tijd daarna vertrok de dame met haren broeder naar New-Yorkwaar zij al dien tijd bleef wonen. Thans naar Liverpool teruggekomen, deed zij onder zoek naar haren redder, en vernam dat hij als weduwnaar leefde. Zij bood hem bare hand aan en het huwelijk zal in de maand Mei aanstaande voltrokken worden. Het proces van Dr. Bernard zal behandeld worden door het centrale criminele hof, en wel op 12 April, door eene speciale commissie, welke eene week na de gewone zit tingen van dat hof zal bijeenkomen. De Rudio zalvoorzien van een' brief van gratie en vrijgeleide des Engelschen gouver- nements, in de volgende week door de Fransche autoriteiten naar Engeland worden overgevoerd, om getuigenis in de zaak af te leggen. Alhier zijnklagten opgerezen tezen een misbruik dat zich ook wel eens bij belasting-administratiën van andere landen heeft voorzedaan. In den winkel van een barbier, die ook eene kleine nering doet, en van eenanderen winkelier, is als scheurpapier (ten bedrage van 47 pond bij een van hen) eene zeer groote menigte opgaven van aangeslagenen in de belasting op de inkomsten verkocht, zoodat de staat van bezit en inkomst van een tal bekende inwoners, behalve voor de administratie, ook aan een aantal koopers van kleinighe den opengelegd wordt. De expeditie in China schijnt meer moeijelijkheden op te leveren, dan men aanvankelijk dacht, daar de Chinezen de kanalen, die voor de escaders der vereenigde magten den voor hunne vloot moesten verschaffen hebben toegang weten droog te maken. De keizer heeft aan vijftig personen gcheele of gedeel telijke gratie verleend, waaronder verscheidene werklieden, die wegens eene coalitie op 23 Febr. waren veroordeeld. Eergisteren werden voor het eerst de haren van den keizerlijken prins geknipt en geschiedde dit met eenige pleg- tigheid. De keizer verdeelde de lokken van het kind van Frankrijk onder deaanwezigen. De kapper kreeg een geschenk van 1000 francs: De Patrie meldt het volgeude: De inwijding van den boulevard Sabastopol, die den 27sten Maart zou moeten plaats hebben, is uitgesteld tot Maandag 5 April. Men heeft gedurende twee avonden proeven genomen met een nieuw stelsel om den nieuwen boulevard en omstreken op feestdagen en plegtigheden te verlichten. Er waren ongeveer 200,000 nieuwsgierigen op den 29sten op deu boulevard vereenigd, om de inwijding bij te wonen. Hunne nieuwsgierigheid werd ruimschoots tevreden gesteld door de bezigtiging van de voor bereidselen. Men verhaalt, dat de heer Home, de beroemde geest- opwekker, met eene schatrijke Russische damedie hij te Rome heeft leeren kennen in het huwelijk zal treden. Hoe wel de heer Home veel met geesten omgaatschijnt hij het gezelschap van een stoffelijk ligchaam niet te versmaden. Een brigadier van de garde van Parijs, zekere Venot, welke de teregtstelling van Orsini en Pieri wilde bijwonen, was des morgens zeer vroeg naar de strafplaats gezaan; hij had dan ook het voor velen onwaardeerbare gelukop geringen afstand van het schavot eene plaats te vinden. Die nieuws gierigheid was hem echter noodlottig; bij het vallen van de bijl begon hij te beven, en werd zijn gelaat met eene doodsche bleekheid bedekt. Sedert dien oogenblik, waarin zijn bloed als ware het in zijne aderen verstijfde, was hij naar ligchaam en geest ziek en is in eene ijlende koorts heden in het hos pitaal overleden. De beroemde komiek Levassor gaf in Petersburg eene soiree, waartoe de toegangsprijzen verschrikkelijk hoog wa ren. A oor ieder van de zes liedjes, die hij voordroeg, kreeg hij 1000 francs.

Schager Courant | 1858 | | pagina 1