DUITSCHLAND Neurenberg, 27 Maart. Dezer dagen is alhier de rijk ste vrouw dezer stad, zijnde de weduwe van den directeur der zoutmijnen in Wurtemberg, den heer Thon, overleden. Hare nalatenschap wordt op meer den een millioen gulden ge schat. Deze overigens beschaafde vtouw kenmerkte zich door eenen hoogen graad van ziekelijke hebzucht, die zich in de zonderlingste handelingen openbaarde. Onder anderen rigtte zij voor eenige jaren eene sigarenfabriek op, waarin zij zelve medewerkte. Op een anderen tijd vervaardigde zij kleine speelpoppen, gelijk die te Neurenberg bij duizenden gefa briceerd worden en trachtte ze aan verschillende kramers en winkeliers te verkoopen. Zij laat een zoon na, wiens geest vermogens insgelijks eenigzins bekrompen zijn en wiens grootst BELGIË. Brussel, 2 April, Naar men wil, zou het tractaat met Nederland niet hernieuwd worden. Indien er onderhandelin gen geopend werden, dan zouden die betreffen de tolregten op de waterwegen, door beide rijken loopende. Dit scheen overeen te komen met het oorspronkelijke plan van den toen- maligen minister van buitenlandsche zaken. Men verwacht echter eene vermindering der invoer-regteu. DENEMARKEN. Kopenhagen1 April. Het geheele oostelijk gedeelte van Bredstedt, op de westkust van Sleeswijk is in den nacht van 26 op 27 Maart door de vlammen verwoest; 80 a 100 huizen zijn verbrand. TURKIJË. Konstantinopel, 1 April. De Montenegrijnsche stroop- togten blijven nog steeds aanhouden, en wel onder aanvoe ring van een lid dessenaats; een Turksch legerkamp werd overvallen, waarbij Salcha Pacha gewond werd. De Pressed Prense d' Orienti» erover verbolgen, dat Oostenrijk aan uitgeweken bergbewoners eene schuilplaats verleent. De Turksche operatiën tegen vorst Daniëlo zullen spoedig be ginnen. In Bosnië is het tusschen de Grieken en katholieken lot eene botsing gekomen de Pacha van Brusse heeft den eersten doen te kennen geven, dat zij binnen twee maanden de landstreek moeten verlaten- AMERIKA. De questie aangaande het eiland Periin neemt eene ongunstige wending, en de dagbladen vallen het Engelsehe gouvernement op eene hevige wijze aan. Ook is het zeer waarschijnlijk, dat de opneming van een brief van Maszini in de Engelsehe bladen weder aanleiding tot nieuwe inoeijelijk- heden zal geven. De Moniteur van heden berigt, dat gisteren in tegen woordigheid der keizerin en van den keizerlijken prinshet model—kanonmet toebehooren hetwelk door koningin Victoria aan den keizer was gezonden, aan dezyi is overge geven. De keizer en de keizerin hadden lord Cowley hunnen besten dank berigt. Lola-Montcz, die zich thans te Parijs bevindt, om hare dochter eene opvoeding te doen geven, is door een café chantaut gedurende den zomer voor 21000 francs geënga geerd. Dc regering heeft tijding gekregen, dat in Italië alle mogelijke eer aan Orsini bewezen wordt. De dames van de eerste familiën zelfs, dragen broches en nrmbandeu met de buste van Orsini. De politie werkt ijverig tegen den verkoop van zoodanige voorwerpen. Gisteren is de inschrijving, ten voordeele van den heer de Lamartine, in de bureaux der meeste dagbladen geopend. Er is ernstig sprake over de schadeloosstelling, die aan dc slagtoffers van den aauslag van II Januarij of aan hun ne huisgezinnen moet toegestaan worden. Er komen nieuwe donkere wolken aan den politieken gezigtseinder opzetten: het Zwitsersche gouvernement ver zet zich roet de grootste hevigheid tegen de instelling van nieuwe Fransche consulaten, en Frankrijk dreigt daaren tegen het exequatur van deZwitsersche consuls in Frankrijk in te trekken. Weenen3 April De voortvlugtige geëmploijeerde bij de nationale bank, de heer Murmann, is, volgens van hem ontvangen brieven, behouden te New-York aangekomen. In het akadeinie-gebouw alhier, waar thans eene nij verheidstentoonstelling wordt gehouden, bevindt zich ook het model van de Direhaner spoorwegbrug. Dit model is 60 voet lang, 8 voet breed en 10 voet hoog. Dit Sehwcrin wordt gemeldt, dat met de Nederland- scheregrring eene overeenkomst is gesloten tot wederzijdsche uitlevering van gedeserteerde matrozen. De benoeming van maarschalk Pelissier tot Fransch gezant te Londen wordt ook hier in staatkundige kringen in een' der Fransch-Engelsche alliantie gunstigen zin opge vat. Daarentegen zou die benoeming in Russische kringen zeer verrast hebben. Berlijn, 3 April. De keizer van Rusland heeft de man schappen van het linieschip Alexander Newski, die in 1628 wegt ns muiterij naar Siberië in de bergwerken werden ver bannen, genade geschonken en hun den terugkeer naar hunne familiën toegestaan. Het Fransche bladl'Orleannais meldt, dat de regering tegenwoordig een zeer gestreng toezigt op de vreemdelingen houdt. Bij het aankomeu van den trein in die stad, moeten alle reizigers, die te Orleans uitstappen, hunne passen aan de gensdarmes afgeven; zij, die daarvan verstoken zijn wor den in hechtenis genomen. De dagbladen verzekeren, dat se dert eenige dagen ook te Boulogne of in eeuige andere Fran sche haven aan het kanaal, niemand zonder pas wordt toege laten. De bekende Triëster koopman Gopcevich die in de laatste jaren zooveel van zich deed spreken, zich aan zulke stoute speculatiën overgaf en persoonlijk zijne aangelegen heden tot voor den troon van St. Petersbnrg en Parijs bragt, zich echter sedert onderscheidene maanden in hechtenis be vindt, is thans krankzinnig geworden en verbeeldt zich keizer van Japan te zijn. Hij is herwaartsuaar het krankzinnigen gesticht overgebragt. if nar i i vermaak bestaat in liet helpen der doodgravers bij hunnen treurigen arbeid. Een geëmploijeerde bij de nationale bank, de heer B., is dezer dagen door het bestuur uit zijne betrekking ontslagen, omdat hij, in strijd met de bestaande voorschriften, de beurs bezocht, om voor eigen rekening zaken te doen. Van het Oostenrijksch consulaat te Mostar is het be rigt ontvangen, dat vorst Daniëlo eene ligting van 20,000 man heeft uitgeschreven en dat te Montenegro groote toebe reidselen tot den oorlog gemaakt worden. Overal worden verschansingen opgeworpen en de naar de zwarte bergen lei dende wegen onbruikbaar gemaakt, om de '1 urkschen froepen het voorwaarts rukken zoo moeijelijk mogelijk te maken. De Turken zullen voorloopig het district van Niksich, dat on- middelijk aan Montenegro grenst, bezetten en het vorsten dom naanw omsingelen. Te Neurenberg heeft zich een kantoorbediende met zijne beminde dóór kolendamp doen stikken. In weerwil van alle gedragen zorg en toezigten het gesloten houden der slagboomeu, is een knaap gisteren den Zuider—spoorweg overgestoken, op het oogenblik dat de trein van Frankrijk aankwam, cn is door den locomotief vermor- seld. Een varken, dat van Antwerpen naar den te Brussel te houden wedstrijd van vet vee gevoerd werd, en waar schijnlijk den prijs zou hebben behaald, is onderweg door vetheid gestikt. Het woog 360 Ned. pond en was met eene vetlaag bedekt, van meer dan 10 Ned. dm.dikte. Op den weg naar Ninove is, des avonds tusschen 10 en 11 ure een bediende, die terug kwam van het verrigten eener boodschap voor zijnen meester, door drie personen aangevallen, welker aangezigten zwart waren gemaakt. Ter wijl elk hunner zijne borst met een mes bedreigde, hebben zij hem van zijn horologie en eenig geld beroofd. Te Antwerpen is iemand, tengevolge van een proces verbaal, voor den regter gedaagd, om dat hij op zekeren dag, dat er sneeuw op straat lag, was uitgegaan zonder bellen. Aangezien geen politiereglement. den inwoner dwingt, zelfs al ligt er sneeuw op straat, bellen te dragen, en de ambte naar, die het proces-verbaal heeft opgemaakt, verzuimde de woorden //met zijn paard," te vermelden, is de man vrijge sproken. L it Montevideo wordt gemeld, dat, toen de amnestie voor de gevangenen van Rio Negro eindelijk bekend werd, er reeds 25 van die ongelnkkigen gefusilleerd waren. De Mormonen maakten zich gereed de troepen der Vereenigde Staten krachtig het hoofd te bieden. Volgens berigten van 25 Jan. goten zij kanonnen en vervaardigden revolvers in groote hoeveelheden. De berigten der expeditie-troepen luiden gunstig. Eene deputatie der Utah-Indianen was in het kamp "gekomen en had hare vriendschap betuigd.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2