FRANKRIJK. BELGIË. Brussel, 20 April. De heer Dunckler, kapelmeester van het koninglijke muziekkorps der grenadiers te 's Hage, is Donderdag te Gent aangekomen, ten einde met de bestu ren onzer voornaamste maatschappijen de noodige schikkin gen te maken omtrent het geven van een groot concert in onze stad, in den loop der aanstaande maand Julij. Dit be langrijke muziekfeest zou derhalve kunnen invallen op het tijdstip van de viering van ons algemeen gemeente-feest. DÜITSCHLAND. Weenen, 18 April. Men zegt, dat vorst Danielo voor nemens is, drie senatoren naar Weenen, Parijs en Peters burg te zenden, om de bescherming der drie mogendheden tegen de Porte in te roepen. Te Weenen zal elke poging ten deze wel vergeefs zijn. Naar luid van de jongste berigten uit Cattaro hebben de Montenegrijnen het Oostenrijksche ge bied geschonden, en moesten de bezettingen van Budna en Gastel Lastna worden versterkt. Den 2 April verscheen voor het laatstgenoemde eene bende Montenegrijnen en begon op de bezetting, bestaande uit jagers van het 52ste battaÏÏon, te vuren. Middelerwijl zou een schip met buskruid, hetwelk de Montenegrijnen reeds languit Corfu verwachten,landen. De proeve mislukte echter de Montenegrijnen werden terugge dreven en het schip moest weder zee kiezen. Eindelijk zijn de debatten in de zaak van Dr. Bernard afgeloopen in de zitting van Donderdag. In bet gedeelte der teregtzitting na de schorsing van een halfuur (op welk tijd stip de post vertrok, gelijk wij in ons vorig nummer hebben medegedeeld) zijn een vijftiental getuigen gehoord of terug geroepen, en daaronder ook de eigenaar van het huis te Pa rijs, w aar Orsini onder den naam van Allsopp woonde. De koningin heeft op het Bnckingham-palcïs receptie gehouden, bij welke gelegenheid de hertog van Malakoff zijn eerste gehoor bij II. M. gebad en zijne geloofsbrieven over handigd heelt. Lucknow is den 19dcn Maart ingenomen. De Engel- schen hebben hierbij eene schitterende overwinning bevoch ten; 2000 vijanden zijn gesneuveld, 117 stuks gesehut door de overwinnaars bemagtigd, terwijl 50,000 insnrgenten zich door de vlugt hebben gered. Van het Engelsche leger zijn aqlit officieren gedood. Onder de bevrijde Europeanen be vinden zich miss Jackson en mistress Orr. Vele der voor naamste grondeigenaren, die zich onderworpen hebben, zijn begenadigd. Lord Cowley, Engelsche ambassadeur bij het Eransche hof, is met verlof te Londen aangekomen en afgestapt bij lord Ebury, in Parkstreet. Z. Ex. zal binnen 8 of 10 dagen weder naar Parijs terugkecren. liet onderzoek ten aanzien van de botsing tusschen de studenten en de politie te Dublin is afgeloopen. Veertien studenten en andere heeren zijn door de politie herkend; van dezen zijn drie buiten vervolging gesteld, en elf, tot nadere behandeling der beschuldiging, naar het geregtshof verwe zen. De uitspraak van de politie, is reeds vroeger door ons vermeld. In de zitting van het criminele hof, door hetwelk de zaak van Dr. Bernard wordt behandeld, zijn onder andere ccnige, hetzij Eransche, hetzij Engelsche policieagenten, de huishouders van Orsini, de koffijhuishouders de (Jeorgi, van Brussel, en de koffijhuisknecht Fournarée gehoord. Parijs, 20 April. Alhier is het berigt ontvangen van de vrijspraak van Bernard. In de diplomatieke kringen bragt dit eene groote sensatie te weeg en over het algemeen was men daarover hoogstens vertoornd. Heden liep er een gerucht, dat er te Londen eene manifestatie van eenige Eransche uitgewekenen had plaats gehad, bij gelegenheid van de debatten in het proces van Bernard. Er is besloten, dat eene der straten, die op den boule vard Sebastopol uitkomen den naain Straat van Canlon zal dragen, ter herinnering aan de overwinning der geallieerden in China. Men zegt, dat er een afscheidsdiner aan Hodge te Tu rijn gegeven is, waarop verschillende toasten gedronken zijn, die van dien aard waren, dat de moeijelijkhcden tusschen het Eransche gouvernement en dat van Piémont nog meer ver wikkeld worden. Ook spieekt men van een derden brief van Mazzini aan den keizer. De echtgenoote van Orsini is niet, zoo als men gezegd had, naar Engeland, maar naar Nizza vertrokken. Zij zal, zich waarschijnlijk te Elorence vestigen, waar hare moeder de weduwe van eeneu kundigen arts, woonachtig is. De troepen in Afrika zijn begonnen met de werk zaamheden van den spoorweg van Blidah naar Algiers. De manoeuvres in het kamp van Chalons zullen dit jaar stellig plaats hebben. Er zullen 50,000 man alleen uit de linietroepen daarheen vertrekken. Eene voorname daine te Parijs, heeft zich in een klooster begeven, en haar echtgenoot tot uuiverseel erfge naam van al hare eigendommen gelaten, betaande in 600,000 francs toilet-schulden. Tc Antwerpen zijn gisteren al de Nederlandsche sche pen in de haven en de dokken gevlagd geweest, bij gelegen heid, dat de admiraal Coertzen binnen deze stad was. Deze officier heeft dezen ochtend onze haven bezocht, in gezelschap van den waterschout en andere voorname personen. Tc Doornik heerschen het roodvonk en de vliezige keelontsteking, of croup, in hooge mate en rukken vele kinderen weg. In die stad hebben van 1 tot 7 dezer, bij 1» geboorten, 33 sterfgevallen plaats gehad. Zondag ochtend overleed plotseling te Gent, een kleer maker, welke in den namiddag van den volgenden dag be graven zou worden. Toen de wedu w de lijkkoets zag aankomen, ontvlood zij hare woning, om het lijk niet te zien wegdragen. Zij begaf zich tot eene buurvrouw welke haar, zoo goed mogelijk,over het verlies poogde te troosten. Naauwelijks be vond zij zich echter aldaar, of zij zakte neder en overleed bijna in hetzelfde oogenblik. Het lijk is dadelijk naar het gasthuis vervoerd, om daar de schouwing van het lijk te doen plaats hebben. Te Fosse heeft een notaris, Kemacle genaamd, den in specteur der belastingen, tot universeel erfgenaam benoemd. Hij heeft van zijne nalatenschap slechts een jaargeld van 120 frs. afgezonderd, voor het levenslang onderhoud van zijnen hond. Op eene fabriek te Charleroi hebben eenige booswich ten, op den avond voor het betalen van het veert /endaagsche loon aan de arbeiders, ingebroken, maar hebben zich geluk kig met eenige weinige muntstukken en een paar oude kan toorjassen moeten vergenoegen. De kinderpokken, welke hier en in den omtrek zeer sterk geheerscht hebben, zijn bijkans verdwenen. Vele vol wassen personen zijn er door aangetast geworden, en onder anderen een 7Ojarig man, die er onder bezweken is. Een advokaat te Gent, is uit die stad ontvlugt, met achterlating van een aanzienlijke deficit. Sinds eenige dagen is het park in eene jagtplaats her schapen. Alle dagen, van vijf tot zes ure, komen daar een half dozijn jagers, meestal leden van den gemeenteraad bij een, welke eene bijzondere magtiging bekomen hebben, om op dit vroege uur naar wilde duiven en raven te schieten, welke zeer talrijk in het Park zijn. Een Oostenrijksch ambtenaar, de heer Pilcher, is te Padua aangekomen, om wegens de laatste demonstratie, ten gunste van Orsini, door de studenten inliet werk gesteld, onderzoek te doen. De stedelijke autoriteiten wilden de zaak eerst onopgemerkt laten voorbijgaan, doch strenge bevelen uit Weenen hebben het onderzoek thans voorgeschreven. Men spreekt hier veel van een nieuw middel tegen kiespijn, dat door een jeugdigen scheikundige, Dr. Breslaner, is uitgevonden en den naam vau den ideaton draagt. Het middel zou de hevigste pijn oogenblikkelijk doen bedaren. De inzamelingen voor de nagelaten betrekkingen van Michele Börftsmartv, den grootsten Hongaarschen dichter van onzen tijd, hebben meer dan 100,000 ff. opgeleverd. Saldi Pacha, die door een geweerschot aan het hoofd gewond werd, zou, naar men verneemt, reeds overleden en door Ilussein Pacha vervangen worden. k)c verschrikkelijke brand, die Zwedens hoofdstad 2e- teisterd heeft, brak des nachts ten 1ure uit en heeft eerst ten 2 ure na den middag kunnen gebluscht worden. Drie geheele wijken, tusschen den Oster-Priiizen-Schiffer- en Koningstraat, zijn geheel vernield. De schade wordt op een half milliotn specie (volgens de llamb. Hachr. op minstens anderhalf millioen specie) geschat. iranz Liszt is Zondag 11. te Pesth in de gebroedcr- schap der Eranciskaner orde plegtig opgenomen. Volgens particuliere brieven uit Brussa, moet de Pacha aldaar gruwelijk mot de Grieken te werk gaan. Twee der

Schager Courant | 1858 | | pagina 2