ENGELAND. Londen, 2 Mei. Naar incn wil, zou een der jonge prin sen zijne moeder onlangs verzocht hebben, hem meer zakgeld tegeven. De koningin meende echter die petitie van do hand te moeten wijzen, en verhaalde den kleinen suppliant, dat zijn oom (de hertog van Kent,)toen hij reeds 18 jaren was tot aan zijn 22ste jaar niet meer dan 30 schilling (ƒ18) zakgeld per weck ontving. Op die woorden boog het jonge Engeland het hoofd en ging zwijgend heen. "Volgens dezelf de geruchten zou de oudste zoon, de prins van Wallis, zijne begeerte kenbaar gemaakt hebben, in de krijgsdienst te tre den, en als corps, waarhij bij wensehte te dienendc Cold- streain gardes aangewezen hebben. FRANKRIJK. DUITSCHLAND. Berlijn, 30 April, ('s Ochtends.) Gisteren had, gelijk reeds gemeld is, de trouwplegtighcid plaats van prinses Stephanie van Hohenzollern-Sigmaringcn met den koning van Portugal. De vorstelijke bruid droeg een wit kanten kleed met witten sleep cn als hoofdtooisel een rijk met. myr- tenkransen omvlochten diadeem van brillanten en een wit kanten sluijer, terwijl de Portugcesche huisorde op hare borst prijkte. Na de voltrekking van het huwelijk, ontving de jeugdige konningin van Portugal de huldiging der Portu- geesche hovelingen en dier dames. De hertog van Terceira de overige heeren en dames, behoorende tot het buiten gewone Portugecschc gezantschap, naderden het eerst hunne koningin, voor welke zij eene kniebuiging maakten, waarop zij tot den handkus werden toegelaten. Toen naderde de prins van Pruisen, ten einde insgelijks der koningin de hand te kussen, waarop deze hem echter hare wang aanbood. Na dat ook de prinses van Pruisen der jonge koningin had geluk gewenscht, verliet het hof de kerk. ZWITSERLAND. Bern, 3 Mei. Als een blijk van het gewigt der consula- tenaangelrgenheid, moge het volgende strekken: Voor eenige dagen kwam op de bonds—kanselarij eene aanzienlijke menig te passen van Engelsche arbeiders, die, na de voltooijingvan den Hauensteintunuel, met hunne familiëu naar hun vader land wensehen terug te heeren. Zij verzochten dringend, dat hunne passen zouden geviseerd worden, zonder dat zij per soonlijk behoefden, teverschijnen, opdat niet de geheele me nig e arbeiders genoodzaakt zon zijn naar Bern te komen en het zuur verdiende geld te verreizen. Men had zelfs de tus- sehenkomst van den Engelschen gezant verzocht, doch te vergeefs; de arbeiders zullen zich naar Bern moeten begeven. BELGIË. Brussel, 3 Mei. Eergisteren namiddag is te Genteen onweer losgebarsten, waarbij groote hagelsteenen nedervie- fen. e bliksem is op onderscheidene plaatsen ingeslagen en heeft onder anderen op den wal een boom geheel gespleten en afgebroken. Ook op de citadel is hij in tx'n «/weten zij wel wat zij willen Men behoeft zelfs niet eens zoo verre te gaan. Bijna in elke gemeente hoort men door «lezen of groeft het onderwijs afkeuren of bedillen eti wel vaak het meest door hen, die het minst in staat zijn het te beoordeelen. Wanneer men dan dezulken eens bepaald afvraagde //wat zij dan toch eigenlijk zouden willend zou het antwoord wel veelal stof tot een medelijdend schouderop halen geven. En van waar die vele oordeelvellingen over eenc zaak die juist zoo gemakkelijk niet te beoordeelen is eel zou daar van kunnen worden gezegd, maar naar het ons voorkomt is bij velen de zucht 0111 hunne belangstelling te toonen, daar van de beweegreden. En waarlijk niemand zal het laken, dat ouders belangstellen in het welzijn hunner kinderen. Maar zou het niet verstandiger zijn, die belangstelling te bewijzen door hunne kinderen getrouw naar de school te zenden en door met den onderwijzer zclven in overleg te treden, dan door af te keuren, wat zij soms niet begrijpen en de zaak zelve te benadeclen inplaats van te verbeteren, door den onderwijzer zijn vertrouwen bij de kinderen te doen verliezen Daar- door toch alleen kunnen bestaande gebreken worden wegge ruimd en dwalingen opgehelderd, zonder de tcederstc belan gen te kwetsen terwijl anders zoo ligtelijk verbittering ontstaat, welke liet goede geheel onmogelijk maakt. ItlJlTEN LA IN II Op den 2-isten Eebruarij ging een Engelsch zeeman, met nog een paar andere zeelieden, bij Sebastopol aan land zijnde, wandelen. Hij vond een' kleinen kogel, dien hij op nam, een oogenblik achteloos bekeek en daarna weg wierp. Bij het aanraken van den grond sprong de kogel door ont ploffing en doodde den zeeman. Door een schoen- en laarzenmaker van Stourbridge is beslag gelegd op de bezittingen van den graaf van Schrews- bury, en is de eerstgenoemde, van twee regtsgeleerde verge zeld, uit dien hoofde naar de hoofdstad gekomen. - Ook in Ierland heeft dc heer Rarey door zijne proeven in liet paardentemmen, in tegenwoordigheid van vele der voornaamste heeren en dames van Dublin, veel verbazing gewekt. Een aanbod om 10 regimenten Sepoys, waarvan men niet geheel zeker was, aan de Kaap te 'bezigen, was afgewezen. Men vreesde voor vijandelijkheden over de grensbepalingen, tusschen de boeren van den vrijstaat en liet opperhoofd Moshesh. Een geestelijke en ecnige vee hoeders waren op nog geen 100 mijlen afstand van dc hoofdstad door de Kaffers vermoord, hetgeen veel onge rustheid had gebaard. De handel te Natal is levendig. Parijs, 3 Mei. Uit Marseille wordt gemeld, dat de vermaarde leeuwendooder Jules Gérard, den 30sten April naar Bone is vertrokken met (enige onverschrokken jagers, onder welke zich de Russische graaf Branicki bevindt. Dein het jaar 1852 uitgeschreven prijs van 50,000 francs voor de beste aanwending van de kolom van Volta, is tot nu toe niet kunnen gegeven worden, en de tijd is dus voor nog vijf jaar verlengd. Lady Eranklin, de echtgenoote van den beroemden verloren noordpoolreiziger, bevindt zich te Algiers; het is niet denkelijk, dat zij den lang gezochten echtgenoot daar zal terugvinden. De geesten bezweerder Home wordt binnen kort weder tc Parijs verwacht, om zijn huwelijk te voltrekken: er zal lum een diner worden aangeboden door eenige Fransche en vreemde notabiliteiten, ouder welke zich prins Dimitri be vindt. De abt t'asselli van Florence heeft eene nieuwe uit vinding gedaan, namelijk om een fac-simile van manuscrip ten Rekeningen, zelfs met letters en gekleurde figuren, per telegraaph over te brengen. De telcgraphist heeft daarbij volstrekt niets te doen, dan in dc eene stad de gravure on der liet toestel tc plaatsenen in de andere stad het fac-si mile er onder uit te nemen. De behandeling is allergemak kelijkst; de telcgraphist rolt het. manuscript of de gravure, cn op dc andere plaats een stuk onbeschreven papier om een cilinder, en binnen weinige minuten is bet fac-simile op het laatste overgebragt. Heden is de verkooping ten voordcele der behoeftige Engelsehen te Parijs in het hotel der Engelsche ambassade begonnen. Morgen wordt die voortgezet. Ouder de verkoop sters waren de schoonc gravin Walewski, die dassen verkocht; de schoone gravin de Morny, die, met haar ligt blond haar, aan het hooge Noorden deed herinneren; lady Cowley, die geheel vergeten had hare indrukwekkende houding van ge malin van den Engelschen gezant af te leggen enz. In den tuin werden door een der muziekcorpsen voortreffelijke stuk ken uitgevoerd. De verkooping der meubelen van mlle. Rachel is gis teren afgeloopen. Alles is tot dol hooge prijzen verkocht en de geringste fleurigheden zijn tot fabelachtige prijzen opge jaagd. Een oude fauteuil heeft 500 fraucs opgebragt, en de brochure van Adriennc Lccouvreur, die voor 30 centimes te koop is, werd voor 1250 francs de eigendom van den geluk kigen bieder; het is waar, dat. er om dit exemplaar een leeren bandje was van ongeveer drie francs, en dat op den catalogus stond, dat Rachel daarin gestudeerd had. De beroemde guitar, waarop zij als kind langs de straten gespeeld bad (doch die een groot aantal zusters bezit), was teruggenomen cn aan de Comédic Franfaise ten geschenke gegeven. De familie van Orsini heeft aan dea heer J nies Filvre een gouden horologie van groote waarde gezonden, met het opschrift: laatste wil van Orsini. De stad Frankenstein, in Breslan, met 535 huizen en 5661 inwoners, is in den nacht van 21. op 25 April bijna geheel afgebrand. Drie vierde gedeelten der stad en het digt bij de stad gelegen dorp Zadel zijn eene prooi der vlammen geworden; 5000 mensehen zijn er thans zonder onderkomen. Noor zoo \er llians bekend is, zijn leZadel 3 personen (eenc moeder met hare dochter en een grijsaard) en te Franken stein t personen bij den brand omgekomen. - Dc keizer van Rusland heeft bij ukase aan den vice- president van het Evangelisch-Luthersch consistorie, Dr, 1 lmaiin; den titel van Luthersch bisschop verleend. Deze «aardigheid heeft tot nog toe in Rusland niet bestaan.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2