ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. Het snijden der koeijen. ENGELAND. Londen, 19 Junij. De koningin heeft een jaargeld van St. 50 toegestaan aan den dichter Boltar Kagerson, die door rhenmatisme het gebruik zijner ledematen heeft verlo ren. FRANKRIJK. Marseille, is Julij. Berigten uit Athene melden, dat er eene verschrikkelijke reactie op het eiland Candia wordt be werkstelligd van den kant der ilahomedanen tegen de Christenen. (T u e e cl J a a r g a 11 g.) N0. 43. &L0 A°. 1858. SCHAKER COURANT. AZtaiimiaïSÏXIja TMB 'Jj'IIJ J ilIAnnjiJB: Voor Sdii'ei100- Franco per post door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iedcren Donderdagmorgen. DONDERDAG 22 JULIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. VSrleren Franeo. Ï1332 lilli ADTiaTOBflVIBBI Van een o vijf regel» behalve de 35 cents legelregtf 0 75. Iedere regel meerder0.15. Croole Letters naar de ruimte die zij beslaan. Reeds voor meer dan 30 jaren maakten de Amerikaansche dagbladen melding van gedane proefnemingen op het snijden of castreren van koeijen. Later heeft men dit ook in Zwitserland beproefd en vooral in Frankrijk sedert 1834 door den Heer d' Extrane. De operatie had eerst plaats, even als bij de zeug, door middel cener insnijding in de regter-of linkerzijde, groot genoeg, om het eijernet der koe te bereiken. De Heer Charlier volgt sedert eenige jaren eene andere wijze, namelijk de schedesnede, tot welk einde hij een volledig stel werktuigen heeft uitgevonden. Voor eenigen tijd werd op eene tentoonstelling te Blois een prijs van 5000 fr., benevens een zilveren beker van 3000 fr. be haald, door den Heer Huppeneau, welke deze kunstbewerking op groote schaal in praktijk brengt. Hij koopt koeijen van 6 tot 10 jaren, die op het punt zijn van te kalveren, en die het voorkomen hebben van veel melk te zullen geven. Hij behoudt het kalf eene maand, verkoopt het aan den slager en laat de koe castreren naar de kunstbewerking van Charlier. Yan 600 koeijen heeft hij er slechts 2 verloren. Naar zjjne verzekering geven de gecastreerde koeijen meer melken houden dat vol van 18 maanden tot twee jarende melk levert meer kaas op naar de verhouding van 65:50, en de koeijen, welke natuurlijk nooit meer kalveren krijgen, blij ven rustig en zijn veel gemakkelijker en met minder kosten vet te krijgen. Voor eenigen tijd werd te Utrecht, door professor Hengeveld, aan de veeartsenijschool eene proef genomen op twee koeijenwel ke geluktedoch geene navolging vond. In het begin dezes jaars echter heeft de veearts Wagelmans van Breda begonnen die ope ratie aan te wenden op koeyenvoor de slagers bestemdlater heeft hij dit ook toegepast op andere koeijenen steeds met het beste gevolg, zoodat er geen enkel ongeluk bij heeft plaats gehad en men steeds dezelfde gunstige resultaten als de Heer Huppeneau ondervindt. Het is te wenschen, dat ook in andere provinciën de proef daar an genomen wordeopdat het vee uit België en andere landen het onze niet in de schaduw stelle. Wij vreezen echter, dat die proefnemingen hier nog niet spoedig plaats zullen hebben, maar dat het hiermede zal gaan, als met zoovele andere zaken, die men uit gehechtheid aan het bestaande, niet eens der moeite waardig acht van een naauwkeurig onderzoek, en daardoor verwerpt, zon der ze te hebben leeren kennen. BI' 1 T E IN' L A I). Het is op uitdrukkelijk verlangen der koningin, dat het bevel over de flotillc, waarmede zij zich naar Cherbourg begeeft, onder bevel is gesteld van admiraal lord I.yons, wiens vlaggescbip Boy al A/bert reeds te Spithead is aan gekomen. Bij gelegenheid dat zeven mijnwerkers in eenen daar toe gebezigden bak in eene kolenmijn nabij Aberdare werden nedergelatenkwam deze door eene onbekende oorzaak in botsing inet de ketenwaardoor den beweging der bakken wordt geregeld, en ten gevolge daarvan werden de arbeiders op den bodem der mijn nedergeworpen. Drie van hen bleven op de plaats dood liggen cn vier auderen werden zwaar ge kwetst. Als eene bijzonderheid wordt gemeld, dat op de markt te Didcat Dingsdag reeds brood is gegeten van den oogst dezes jaars, daar in de nabijheid een geheele akker rijp graan in de week te voren was gesneden. De schout-bij-nacht G. N. Rijves is bij Bryanstone overleden. De Globe zegt uit goede bronnen te kunnen mededee- len. dat de zaken betrekkelijk eene dame, waarover door on derscheidene dagbladen gesproken is (lady Bulwer Lytton) op het punt staan, om in der minne geschikt te worden, tot genoegen van de daarin betrokken partijen. De stoomboot Skootivg Star is aangekomen met berig- ten van Melbourne en U>' St. 164,000 aan goud. De handels aangelegenheden waren gunstig. De Engelsche regering heeft afgezien van het vervol gen van Thomas Allsop. De uitgeloofde belooning voor het aanhoudeu van dien persoon is ingetrokken. Volgens het regerings-ontwerp op de reiniging van den Teems, waartoe eene leening van 8 St. 3,000,000 wordt voorgesteld, zullen de werken in 1868 gedaan zijn. Parijs, 19 Julij. De laatste berigten uit China zijn van den 29sten April; op dien dag bevonden zich de vereenigde legers in de golf van Peiho. Het Chinesche gouvernement had commissarissen be noemd, om te onderhandelen, en de verbonden legers had den daartoe een termijn van zes dagen gesteld, welke den 13drn geë ndigd was. Het Fransche leger had 900 man versterking ontvangen. Sedert eene maand zijn vele Grieksche kustvaarders bezig met het overbrengen van wapenen naar Candië en de eilanden. Het zijn de Christenen, die zich wapenen; en, het geen m:sschien vreemd zal voorkomen, is, dat men zelfs op de Ionische eilanden, die aan Engeland toebehooren, aan- koopen van wapenen heeft gedaan. Wat er voorbereid wordt, is moeijelijk te raden; dit is zeker, dat ieder zijue voorzorgen neemt. Een jeugdige Griek van Lacanea had, bij zijne verdedi ging, het ongeluk een Turk te dooden. Het lijk van dezen laatste werd naar de moskee gebragt en deed een algemeen oproer ontstaan. De Europesche consulaten en de katholieke kerken w erden geplunderd men schoot op de Fransche vlag en de woning vau den admiraal, eu dreigde het huis stor menderhand in te nemen, indien men den jeugdigen Griek niet ter dood bragt. Daarop werd deze op last van den ad miraal gewurgd en zijn lijk voorbij de consulaten gesleept. De Christenen verlaten de stad bij groote hoopen. Ie Rhitianne hebben de Turken de kerken geplunderd, de priesters gewond en de citadel ingenomen. In de pro\iucie Bagdad zijn onlusten uitgebroken, wegens de recrutering. De autoriteiten zijn uit de dorpen gejaagd. Omer-Pacha heeft er troepen heengezonden.

Schager Courant | 1858 | | pagina 1