DUITSCHLAND. Weenen, 18 Jnlij. Vorst Joseph Pietrichstein is in den ouderdom van 00 jaren, aan een aanval van beroerte overle den. Vermits de vorst slechts vier dochters achterlaat, zoo is met. hem de mannelijke stam van het in de Oostenrijksehc geschiedenis zoo beroemde geslacht der Pietrichsteinshet welk den staat en der kerk zoo vele uitstekende mannen heeft geleverd uitgestorven. Berlijn, IS Jnlij. Tn een der Puitsche bladen leest men het volgende geboorfeberigt//lieden werd mij de zevende erinolinen-draagster geboren. BELGIË- Brussel, 18 Julij. Consoiences roman, de Geldduivel, wordt thans door het dagblad il Diri/to te Turijn als feuil leton gegeven. ITALIË. Turijn, 18 Julij. Turijn wordt door vele hooggeplaatste personen uit alle landen bezocht. Ouder anderen bevinden zich hier de heer Kisseleff, gezant van Rusland bij den pau selijken stoel en don Joaquim Paeheco, die eene reis door Italië doet. Particuliere berigten uit Calcutta zeggendat de En gelsche casemes, 15 in getal, te AlUhabad, verbrand waren. Lord Canning was op dat oogenblik aldaar; de troepen had den zich kunnen redden. Ter herinnering aan de feesten te Cherbourg en het be zoek van koningin Victoria, zal eene medaille geslagen wor den. De feesten schijnen onherroepelijk op 4, 5 en 6 Augus tus vastgesteld te zijn en er is sprake, dat eene Russische vloot de plcgtigbeid zal opluisteren. De Indische berigten zijn, volgens een dagblad van Cal cutta en nog een ander, hoogst ongunstig. De opstand had zich uitgebreiden evenzeer waren de heerschende ziekten toegenomen, waardoor de operatiën des legers, in weerwil van van den zeer goeden geest, die er heerschte, zeer werden be lemmerd, ten gevolge van de groote sterfte, die te Lucknow ondcr anderen in een dag 90 had bereikt, waarvan 20 aan beroerte. Het garnizoen aldaar wns met een regiment vermeerderd. Volgens berigten uit Jeddah zou de Engelsche viee-con- sul het eerst vermoord, zijn lijk in stukken gehouwen, en de Engelsche vlag nedergehaald zijn. Eene Grieksche familie, welke onder Engelsche bescherming stond was geheel vermoord. De archieven, zoowel van het Britsche als van het Fransche consnluat, zijn vernield. Die moord heeft in het tegenwoordige tijdstip van het feest te Mekka, langs de ge- heele kust der Boode Zee eene groote gisting te weeg gebrngt. Lucknow was nog altijd door de opstandelingen in gesloten. Pe Turksche troepen aan de Montenegrijnsche gren zen worden nog steeds versterkt. In Bosnië staan 14,000 en in Albanië 10,000 man. Volgens berigten uit Konstnntinopel, schijnt de sultan zich voor alle mogelijke gevallen met den grootsten spoed te willen voorbereiden. Niet alleen worden van alle kanten re- eruten naar het leger gezonden, mnar ook de Redifs (landweer) is opgeroepen, en overal ziet men langbaardige, krijgshaftige ge stalten, de borst met ordes bedekt, zich onder de vaandels scharen. Zoo luiden de berigten uit alle provinciën van Euro- peesch en Aziatiseh Tuikije, en zelfs in Egypte worden krijgs toerustingen gemaakt, terwijl in de haven van Konstnntinopel eene geduchte oorlogsvloot voor anker ligt. Te Constantinopel wilde men weten, dat de emir Naib den Circassischen slavenhandel had verboden. Volgens berigten uit Tegernsce, van 13 dezer was het weder in de laatste dagen aldaar zoo guur, dat in de vertrek ken van het kasteel gestookt moest worden. Pe koning trachtte derhalve in den hniselijken kring zich den tijd te verdrijven. Men speelde billard, musiceerde, las, enz. Pe ge zondheid van Z. M. had echter door het ongunstige weder niet geleden. Pe verzameling meteorieten, door den vrijheer von Reichenbach aan de universiteit te Tubingen geschonken, wordt op fl. 00,000 geschat. Een enkele middelmatig groote meteoorsteen werd voor tl. 9000 aange' ocht. Aan den Russisehen minister van oorlog v. Suchosa- net, die zich uit hoofde van een ooglijden sedert eenigen tijd hier beviudt, is door Pr. von Griife met goed gevolg de staar geligt. Voor eenige dagen werd in de Linienstraat alhier een brutale diefstal gepleegd. Een ijzeren geldkist, inhoudende 8000 thlr. en eene menigte kostbaarheden, werd door die ven in een tapijt gewikkeld en weggedragen. In het koffijhuis van den heer Wiebach hebben dezer dagen herhaaldelijk tweegevechten tusschen studenten plaats gehad. Pe politie, die hiervan kennis kreeg, zond een agent derwaartsen deze betrapte de heethoofden in het felst tan den strijd, waarop deze en hunne getuigen de vlugt door de vensters namen. Pe oorzaak, weshalve de zamenkomst der koningin en hare dochter niet te Coblentz maar te Babelsberg zal plaats hebbenvan waar de koningin, gelijk men wil, naar Berlijn zou traanis het gevolg van het verbod der geneesheeren die der prinees de reis naar Coblentz hebben ontraden. De keizerin-weduwe van Rusland zal den koning, ha ren broeder, te Tegernsee bezoeken. Frankfort, 18 Julij. Het dagblad LeuUcliland is thans weder verschenen. De lezers zullen door dubbele bijvoegsels worden schadeloos gesteld voor de nommers, die zij, door de staking van genoemd dagblad, hebben moeten derven. Met bijzonder genoegen verneemt men, dat de onder handelingen tusschen Pruissen en Oostenrijs betrekkelijk de bezettings aangelegenheid van Ras^adt 700 ver gevorderd zijn, dat men dezer dagen den gunstigeu afloop daarvan kan te gemoet zien, De Poolsehe stad Wlozlawek is bijna geheel afgebrand; de brand duurde twee volle etmalen. Pe politieke en militaire gedenkschriften van wijlen graaf Radetzky zijn, naar de handschriften van den overle den veldmaarschalk, te Stuttgart in het licht verschenen. Uit Bern wordt gemeld, dat men over het beheer der posterijen, inzonderheid sedert het verkeer op de spoorwegen, niet zeer tevreden is. Vooral werd er geklaagd over te veel luxe in de kleeding der postbeambten en over de slechte ex peditie. Een cn ander heeft er waarschijnlijk toe bijgedragen, dat de financiële commissie uit deu nationalen raad de voor het postwezen uitgetrokken som met 210,000 fr. vermin derde. Volgens een berigt uit Triëst, dd. 13 Julij, heerschte te Suez eene groote gisting tegen de Europeanen, en was men genoodzaakt trcepen derwaarts te zenden, ten einde een opstand te voorkomen. Pe onder-koning trachtte in Europa eene lecning te sluiten ten bedrage van St. 2,000,000. Te Jiibar, bij Salzwedel, heeft deu llden 11. eeue windhoos veel schade aangerigt. Pe hmvelijksplegtigheid van prinees Helena van Beijeren met den erfprins van Taxis zal den 28sten dezer te Posseuhoven plaats hebben. I11 eene kleine stad in liet Arrondissement Yerviers heeft het volgende voorval plaats gehad. Een deurwaarder was belast beslag te leggen op den iuboedel van een armenmaar eer lijken man, vader van verscheidene kinderen, voor eene schuld van 70 francs. Toen de deurwaarder den staat zag, waarin het gezin verkeerde, deinsde hij terug voor het doen van zijnen pligt. Hij ging met eene inteekeningslijst bij de notabelen der plaatsen, en had het geluk, den huisvader 82 francs meer ter hand te kunnen stellen, dan de schuld bedroeg. Zulke voor beelden van menschenliefde mogen niet onvermeld blijven. T11 den omtrek van genoemde stad zijn vele valsche gouden 5-francs-stukkeu in omloop; zij zijn van 1858 en onderscheiden zich hoofdzakelijk door den klank vnndeechte. Na lange en vergeefsche nasporingen, is eindelijk de bedrijver van een gselijken moord, op iemand, die den da der Delplanque genoemd weldaden had bewezen, door een meisje ontdekt, door landbouwers aangehouden en in eene schunr omsingeld. Er werd een reubode naar de gendarmerie gezonden, die hem naar Doornik heeft opgebragt. Dezen morgen, meldt de Stafelta vau 11 dezer, was eene menigte aan de hoeken der straten verzameld, om het vonnis te lezen, waarbij de abt Einmannel Poletti, priester, is veroordeeld tot 10 jaar tuchthuisstraf wegens diefstal van een gouden, met diamauteu bezetten bracelet ter waarde van 50,000 fr., toebehoorende aan graaf Garelli. De beschuldig de is bij verstek veroordeeld. Uit Rome wordt gemeld, dat het vonnis in het proces Campana uitgesproken is. De markies is veroordeeld tot twintig jaren dwangarbeid, voor ongetrouwheid en misbruik in het uitoefeuen zijner functiën. Na afloop der zittiug heeft men den veroordeelde naar de gevangenis Seu-Mic/uiel gevoerd. Men deukt echter niet, dat dit vonuis in al zijne gestrengheid zal worden ten uitvoer gelegd. De beroemde coÜectiën van den markies zullen waarschijnlijk niet verkocht, maar door de re gering behouden en naar eene der groote paleizen overgebragt worden. Pe graaf van Parijs, de hertog van Chartres, de prins en de prinees van Joinville, benevens hunne beide kinderen, de hertog van Penthièvre en prinees Fran<;oise zijn te Osten- de aangekomen. De beide eersten vertrekken Daar Mecklen» burg, ten bezoeke bij hunne grootmoeder en de laatste naap Hongarijë, om daar aan de prinees Clementine van Sakseg»

Schager Courant | 1858 | | pagina 2