BEKENDMAKING- BURGERLIJKE STAND. zonder tegenstand biiuienr ukkende burgerlijke beambten zouden hunne pligten ongestoord mogen vervullende landswetten zou den geëerbiedigd wordenen alle vroegere overtredingen onge straft blijven. Te Mariposa in Californië was een groot gedeelte der stad door brand vernield. iTl E L A I). Schagen, 4 Augustus 1858. VERGADERING van des GEMEENTERAAD. Zitting van 2 Augustus 1858. Afwezig gebleven de lleeren Dk. Timmerman en C. Kroijer. De vergadering wordt ten elf ure geopend, en voorgezeten door den Heer Burgemeester. 1. Worden gelezen de notulen van het verhandelde in de voorgaande van den 5 Julij j. L en goedgekeurd. 2. Door den Voorzitter ter tafel gebragt de rekening en verantwoording van Burgemeester en Wethouders dezer gemeen te, zoo als dezelve door hen, wegens de gemeente ontvangsten en uitgaven over het jaar 1857, ingevolge Art 219 der ge meentewet is opgemaakt, en den Raad ter beoordeeling aan geboden ten einde dezelve met alle daartoe betrekkelijke bew ijs stukken te kunnen onderzoeken zijnde dezelve voorloopig vastgesteld als in ontvang op 9149,12. en in uitgaaf op8590,97s zoodat het dienstjaar een voordeelig saldo oplevert van558,14 Zijnde deze rekening met alle bescheiden ter fine van on derzoek opgedragen aan eei:e commissie van drie leden daar toe bij meerderheid van stemmen benoemd, bestaande dezelve uit de lleeren Cs. de Heer, E. Hoekstra en Cs. de Pater, met den Burgemeester tot het geven van ophelderingen. Zullende dezelve gednrende de eerstkomende veertien dagen ter inzage van het publiek ter Secretarie der gemeente worden nedergelegd. 3. De Voorzitter geeft mededeeling van de door Burge meester en Wethouders op 9 Julij 1. L gehouden verificatie en opname van de gemeentekas; is voor kennisgeving aange nomen. en 4. Op het Adres van den Heer J. H. W. Slangen onder wijzer der Jeugd alhier, betrekkelijk het geven van onderwijs in de beginselen der Natuurkunde en de daarvoor benoodigde 48 afbeeldingen uit de natuurkunde van A. Koot, welke a/10 te verkrijgen zijn enz. is eene gunstige dispositie genomen. 5. Na nosr gesproken te hebben over cenige huishoudelijke zaken van minder aanbelang is de vergadering gesloten. Heden morgen omstreeks half 3 ure werden de ingezete nen in hunne rust gestoord dcor het gelui der klok. Spoedig bleek dat er brand was bij den rijtuigverhuurder 1'. Groen veld, en waren de spuitgasten met de spuit op de been. Op den zolder van het wagenhuis was de vloer gedeeltelijk-, en stonden de spanen van het dak reeds in den brand, terwijl het voornamelijk door de handigheid van zekeren Pieter Plak- mnn, (in de wandeling Piet Zwin) te wijten is, dat de brand in den beginne is gestuit, zoodat de aangevoerde spuit niet heeft behoeven te werken. De oorzaak van dit ongeval schijnt gelegen te zijndoordien Groenveld den wagen waarmede hij omstreeks 12 ure mensclieu had getransporteerd, in de schuur had geborgen, waarin zieh waarschijnlijk eene brandende ci- gaar of iets dergelijks heeft bevonden, doordien het duide lijk was te zien dat de brand in dien b^jna geheel verbranden wagen een aanvang had genomen. Met genoegen vernemen wij, dat Burgemeester -en Wet houders genoemden Plakman eene gratificatie hebben toege kend, het ware te wenschen dat de betrokken assurandeur dat voorbeeld volgde. Te Antwerpen stond liet beursgebouw ten gevolge van opsehnddingen, op 3 dezer in vollen brand. In het laatst der volgende week zal het vierde Neder- landsch nationaal zangerfeest te Arnhem gevierd worden. Vijf en twintig liedertafels zullen zich aldaar ver- ceuigen, uitmakende een totaal van ongeveer 650 zangers. Dezer dagen is G. Schouten, die te W ijk bij Driel een paard nit de weide wilde halen, door het zelve dood geslagen. Bij het kantongeregt te Schagen is door Z. M. op nieuw tot Griffier benoemd de Heer C. de Heer. Binnen kort zal de koning van Hanover een bezoek brengen aan Norderney (Oost-Friesland). De lieer van Mui- keren, te Groningen, is als provinciaal commandant belast, dien vorst te ontvangen. In de gemeente Simpelveld zijn vier huizen met alle have, die zich daarin bevond, in de asch gelegd. Amsterdam3 Augustus. Gisteren ochtend heeft een 15jarig jongeling in de Schotsche kerk, gedurende de ochtend dienstop het oogenblik dat Do. Schwartz den predikstoel had beklommen, den predikant met een dolkmes eenige won den in de linker borstholte en den arm toegebragt. De jon geling is onmiddelijk aan de justitie overgeleverd, terwijl de heer Schwartz naar zijne woning is vervoerd en nog immer in eenen gevaarlijken toestand verkeert. Het uitdeelen van zendeling-tractaatjes, in twee Synagogen, op 16 Julij jl. en waaraan de heer Schwartz geheel vreemd is, zou daarvan de hoofdoorzaak zijn. 's Gravenhage, 2 Augustus. Naar men verneemt, is dezer dagen een nog al belangrijke diefstal van papieren van waarde hier ter stede gepleegd. De justitie liondt zich ijve rig met het onderzoeken derzaa' bezig, zoodat wij, om den loop van dat onderzoek niet kinderlijk te zijn, voor alsnog in gcene andere bijzondtrheilen willen treden. Volgens loopende geruchten, zou de zoon van Prinses Marianna der Nederlanden, prins Albert van Pruissen, naar de hand van Prinses Marie, dochter van HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik der Nederlanden, hebben gedongen. De Russische veldmaarschalk Todtleben, die de baden op het groot stedelijk badhuis gebruikt, is voor korten tijd van daar vertrokken, doch wordt in de aanstaande week aldaar terugverwacht. Ook de baron Sina, gezant van Griekenland bij het Oosteurijksche hof, wordt aldaar in het begin der volgende week gewacht. Door een onbekende is aan den directeur van het s' Gra- venhaagsche departement van het instituut voor doofstom men te Groningen ten behoeve van dat instituut, toege zonden een bankbiljet, groot dnizend gulden. Siehoondijlie2 Anp.iislns De II. Zondag geheencht heb- bende sloim reeft, in sommige streken tan dit gewest, aanmerke lijke schade aan het te velde slaande graan veroorzaakt Vooral het koolzaad dal op sommige plaalsen gesneden en tot dorschen ge reed lag, heeft zwaar geleden. Hier en daar zijn boomen afgewaaid, terwijl iu vele boomgaarden veel ooit is verloren gegaan, aangezien de algevallen fruiten nog te onrijp zijn om tot iels Ie dienen. Voor het overige hebben wij in dit gewest met uitzondering der paar- denboonen, over het te veld staande alle reden om tevreden te zijn. De aardappelen staan overal naar wensch en verloonen tot nn toe geen hel minste spoor van ziekte. 'sHertOgcnbosch 2 Augustus Dezen nacht had in de ge- roe^nle llrusdeu- liriel een treffend ongeluk plaats Dei woning na melijk, bewoond door de echtelieden van Boekei, geraakte door een tot nog toe onbekend voorval in brand. Van Boekei en zijne vrouw waren, zoodra zij den brand ontwaarden, oogenblik kelijk bedacht bet huisraad in veiligheid te brengen. Ilierloe bezigden zij den kel der. Tol twee malen toe hadden zij reeds eenige meubelen daar bij- eengebragt, doch loen zij dit voor de derde maal herbaalden, werden zij eenklaps afgesloten en kwamen alzoo jammerlijk om. De man is volstrekt nietde vrouw eenigzins verbrand. De woning is ge heel iu de asch gelegd. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen. Brengen naar aanleiding van art. 219, alinea 3 der W'et van 29 Jnnij 1851(staatsblad J)° 85) ter openbare kennis, dat de rekening van den Ontvanger dezer Gemeente over 1857 zoo als die aan den Raad dergemeente is overgelegd, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd en dat een ieder daarvan, tegen betaling der kosteneen afschrift zal kunnen bekomen. De kosten van ieder afschrift worden gesteld op 4.50. Schagen den 2 Augustus 1858. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester. H. R. DE MEER. De Secretaris, A. J. VAN CANTFORT. Overleden, 29 July. M. Huiberts oud 5 j. 30 dito A Deutekom oud 25 j. li i:\ KSTlJDirVGEN. Amsterdam, 3 Augustus. Wreikel. Schuld. 2} pCt. 64}}3 pCt. 77}. Rusland, oude 5 pCt. 106}; 1829, 5 pCt. 103J; Oostenrijk, Metaliek, 5 pC 75idem A, 87; idem 1854 76*. Spanje, thans 1} p1. 27}}; 3 pCt. 44 binnl. 38}. Portugal, 3 pCt. 46} Londen, Wisselkoers, zigt, ƒ1177}. 2 m. ƒ11.70. Parijs, u 56|. n 55 J. Hamburg, 35}. 35^. Bordeaux, 15 dagen 55} Metal. Coupons 28.85. 55}. S T A A T SLOTER IJ. Tweedeklas# le Lijst: op No. 10671 20,000; op No. 19814 1000, op Nos. 1073 en 16413 ieder 400; op No. 13612 200; op No. 445, 11002, 13413, 14104, 17001

Schager Courant | 1858 | | pagina 3