ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. ENGELAND. ^FRANKRIJK. (T wccilc J .1 a rgang.) A°- 52. A°. 1858. SCH1EER T COURANT. '-"""""/TT DONDERDAG 23 SEPTEMBER. Frauco per post door het geheele Rijk. 1.15. UITGEVER P J G DIDERICH de 3ó cents rcgclregt0.75. Afzonderlijke Couranten0.10. Iedere regel meerder0.15. Verschijnt iedcren Donderdagmorgen. r e,en lraneo. Uroote Letters naar de ruimte die rij beslaan. BUITENLAND. Londen, 21 Sept. liet schijnt flat de stoornis, die de trans-atlantische telegraaph in het overbrengen van dépêches ondervindt, voortspruit uit een gebrek, dat zich op ongeveer 300 mijlen van de kust aan den kabel moet bevinden. In dien dit gebrek slechts op cenen afstand van 100 mijlen bestond, zou het gemakkelijk zijn ve herstellen, doch verder is elk hulpmiddel onmogelijk en zoo die vrees wordt be waarheid, zal men moeten afzien, voordeel nit den thans tusschen Amerika en Engeland liggenden onderzeeschcn kabel te trekken. Er is gcene verandering gekomen, in den toestand van den Atlantischen kabel. Bij voordnring worden er langs de geheele lijn mededeelingen ontvangen, maar de seinen zijn te zwak om, al ware "het ook maar ten deele, verstaan te kunnen worden. Volgens verschillende alhier ontvangen berigten zou de Koning van Pruissen ten behoeve zijns oudsten broeder den prins van Pruissen troons-afstand gedaan hebben ter wijl de hij de kouings-titel en een ruim jaargeld zou behouden. Volgens den Times, is de lieer Thomas Allsopop wiens aanhouding vroeger een prijs was gezet, van zijne Amerikaansche reis in het west-einde dezer stad teruggekomen. Op den spoorweg tusschen Hampstead en het weste lijk gedeelte van Finchey Rond, in verbrand met den ver- bindings-spoorweg van 'Hampstead, is een gedeelte van het metselwerk eens tunnels, met het bouwen waarvan men be zig was, ter lengte van 198 voet, ingestort. De geheele leng- te%Tau den tunnel bedraagt drie vierden eener mijl, en bet instorten had omstreeks halfweg plaats. De grootvorst Constantijn, groot-admiraal van Rus land, heeft de redding-maatschappij om hare medewerking verzocht, ten einde voor Ruslands rekening reddingbooten te doen bouwen, ten gebruike op de kust van Finland. In eene daarover gehouden vergadering is besloten, alle mogelijke hulp te dien aanzien te verleenen. Het rapport van den heerSimon aan den gezondheids raad toont aan dat het vierde deel der jaarlijksche sterfte in Engeland het gevolg is van aandoeningen der long, waar onder longtering wordt begrepen. Van elke 100,000 inwo ners sterven er jaarlijks gemiddeld 552 personen aan die doodelijke klasse van ziekte. Voor eenige dagen is aan het kantoor der in- en uit gaande regten de mummie aangekomen van een Egyptische prinses, welke men wil tentoonstellen. In de kist werden tevens eene gebalsemde kat en een vogel met schoone vede ren gevonden, ter grootte van een paauw. Alles was wel bewaard gebleven. In eene vergadering van liet armbestuur te Liverpool, is de aandacht gevestigd op het feit, dat er weinige dagen te voren twee ladingen behoeftige krankzinnigen van Xew- York waren aangebragt, ten getale van 99, welke allen on geneeslijk waren en dus ten laste van het bestuur zouden bltjveu, weshalve de mededeeler geloofde, dat men daartegen sterke vertoogen bij den secretatis van staat voor buiten- landsche zaken moest inleveren. Uit Sheffield wordt geschrevendat er een, rreeselijk ongeluk had plaals gehad in de muziekzaal van Surreij welke 4000 perso nen kon bevattenen op dien avond stampvol was, hij gelegenheid dat onderscheidene vermakelijkheden plaats hadden. Eensklaps werd door iemand, op de galerij, blijkbaar met hel doel, om wanorde te stichte, een pistool afgeschoten. De eigenaar van het gebouw verscheen dadelijk ten tooneele, en wist het publiek gerust Ie stellen en zittend te houden Weinige minuten later riepen echter eenige personen op de galeiij, dal er brand was, waarop rreese- lijke verwarring cn gedrang ontstouden. De aanwezigen, meestal jongelieden, poogden naar buiten te komen, en velen sprongen orer de balustrades der galerij naar heneden. In het gedrang werden zes personen gedooden een zevende werd stervende naar het gasthuis gedragen, terwijl rcle andere ernstig gewond werden. Men schrijft de geheele zaak aau misdadig opzet toe, naardien er niet het min ste spoor ran brand was te vinden. Nabij Twikkenham woonde, in een van den weg afgelegen huis, eene bejaarde, ongehuwde dame, die zwak en ziekelijk was en bij welke alechla eene keuken- en werkmeid woonden. Dingsdag in He vorige week was echter de keukenmeid van huis, cn kwam do andere dienstbodeeen twec-en-twinligjarig meisje, omtreeks half tien vernemen, of hare meealeresae ook nog leta noodig had. Bij het openen der deur zag zij een lttjarigeu jongman die bezig was de dame met een knuppel slagen toe te brengen Zonder aarzelen aprong zij op hem toe, en vatte hem aan, terwijl zij hem zoo digt op het lijf bleef, dat hij geen gebruik van den knuppel kon maken. Thans greep tusschen beiden eene woedende worsteling plaats, waarbij de arme zieke dame, zonder zich te kunnen bewe gen, genoodraakt was den uitslag af te wachten. Eindelijk gelukte het der dienstbode, den booswicht op den grond te werpen, tot dat, op haar roepen, de zieke uit hel hed kruipen en haar een tonw aangeven kon, waai mede zij hem taalbond. In wrérwil van liet smee- ken, waarmede de knaap nn de dienstbode poogde te vermurwen, trok aij hem in een ander vertrek, aloot hem op en ging toen de politie halen, welke hem medenam. De dame verklaarde, dat hij haar de sleutel had afgerorderd en haar toen was beginnen te slaan, tot dat zij op het pnnt ran het geëiachte te geven de meid zag binnenkomen. Parijs, 21 September. Te Bengazi woedt de pest nog steeds vreeselijk. Er sterven dagelijks 7 of 8 van de tot 2000 personen verminderde bevolking. Te Tripoli zelf is nog geen geval voor gekomen; er heeft daar eene vergadering plaats gehad ten einde middeleu te beramen om die epidemie te voorkomen. Uit Napels wordt gemelddat er aan de grenzen een vreemd en koddig voorval heett plaats gehad. Er was eene kist aangevoerd, d e door niemand werd gereclameerd. Bij het openen vond men ballen van allerlei grootte. De ambtenaren traden ontzet terug, in de meening, dat het bommen waren, die moesten dienen voor een aanslag op den koning. Een der ambtenaren, zekere Taglionie, riep vol vuur uit, dat bij zich voor ziju koning wilde opofferen. Als een tweede Mucius Scaevola, stak hij zijn hand in de kist. Vele omstanders liepen verschrikt weg; ande ren hielden de handen voor de ooren, in de verwachting van eene uitbarsting. Toen de dappere ambtenaar de hand, met een bal gewapend, uit de kist te voorschijn gehaald had, bleek het, dat het een eenvoudige kaatsbal was. De heer de Péne, wiens duel zoo algemeen besproken is, is thans medewerker aan le Nord. In de omstreken van Bergerac heeft een landbouwer op gemerkt, dat niet alleen het oïdium door het bezwavelen van den wijrrank genezen wordt, maar dat de wijngaarden daardoor ook in sterkte toenamen. Men zegt, dat maarschalk Canrobert het voorbeeld van zijn wapenbroeder, den hertog van Malakoff, zal volgen, en insgelijks met eene Spaansche dame, de hertogin Soto- mayor, die in de vriendschap van de keizerin hoog staat aangeschreven, in het huwelijk zal treden. In Nicuw-Caledonië is, volgens een brief uit Sydney weder eene goudmijn ontdekt, zoodat men dat laDd zeer ge voegelijk Nieuw-Californië zou kunnen noemen. Een Duitsch geneesheer alhier, die zich veel meer met schil derijen en antiquiteiten dan met zijne wetenschap bezig houdt, kocht onlangs voor een geringen prijs eenige oude stukken, die der wijze met dikke lagen stof waren bedekt, dat men de kleuren op het doek niet kon onderscheiden. Doch hoe groot was de verbazing van den arts, toen hij, na deze schilderijen te hebben schoongemaakt, ontdekte, dat hjj bezitter was van een Hobbcma, een hoofd van Greuse en twee prachtige Backhuysen, allen ongeschonden en wel geconserveerd. De Hobbema wordt op 50,000 fr. geschat.

Schager Courant | 1858 | | pagina 1