DUITSCHLAND. Weenen, 31 Oct. Nadere berigten uit Constantiuopel deelen de volgende, uit goede brou geputte bijzonderheden mede, nopens de bsleedigiug, welke sir Henry Bulwer in de Perastraat is we dervaren. Een rijtuig met twee Turksche vrouwen reed hem voorbij, en in denzelfden oogenblik keerde de Engelsche gezant zich om naar zijn bediende, om hem een bevel te geven, en wierp bij die gelegenheid een blik in het rijtuig. De gesnedene, die het te paard volgde, schoot hierop toe en bragt sir Henry Bulwer een fikschen zweepslag toe. De bediende des gezanten geraakte hierop in een gevecht met den gesnedene, totdat hem zijn meester met geweld wegtrok. Algemeen heeft het bevreemd, dat de gesnedene, op het toch zeer waarschijnlijk noemen des naams van sir Bulwer, niet onmiddelijk is gearresteerd. Overigens moet lord Redcliffe over het voorval zeer verbolgen geweest zijn en terstond eene schitterende voldoening gevraagd hebben. Berlijn, 3 Nov. Uit Stuttgart wordt dd. 1 Nov. het volgende gemeld: Gisteren verkeerde de koningin der Ne derlanden in groot gevaar. Z. M. wilde namelijk op een wandelrid met HD. doorluchtige dochter eene zeer steile Frankfort, 1 Nov. Te Heidelberg zat een Engelschman sedert 2 en een halfjaar wegens eene onbeduidende schuld ia de gijzeling. Vooraf had hij tot zijn schuldeischer gezegd, dat hij hem den tijd lang zou doen vallen, en hij heeft woord gehouden, daar de kosten reeds meer dan fl. 1000 beloopen. Thans is de Engelschman vrijgelaten, zonder be taald te hebben. Hamburg, 4 Nov. In deze stad zijn twee Honga ren in hechtenis genomen, die voor eenige weken uit Engeland daar waren aangekomen en in een hotel hun nen intrek hadden genomeu, om valsche Oostenrijksche bankbiljetten van bonderd florijnen uit te geven. Voor meer dan anderhalf milioenen aan zulke biljet heeft men bij hen gevonden. De arrestatie geschiedde ingevolge een uit Londen ontvaugen aanzoek. De biljetten, naar men zegt in Amerika vervaardigd, zijn zoo kunstig nagemaakt, dat de meest ervaren kenners de grootste moeite hadden zich van de valschheid te overtuigen. BELGIË. Brussel, 4 Nov. Te Gent zijn, den 1 dezer, de meeste inwoners dezer stad zonder melk gebleven omdat de poli tie, die aan de toegangen der stad geplaatst was, de melk boeren aangehouden de melk onderzocht en, op het bevin den, dat die meestal vervalscht was, weggeworpen had. Zij waren landloopers, die zonder eenig politiek doel Garri- baldi vermoord hebben. 2 Nov. Heden werd verhaald, dat de broeder van Orsini het plan had, naar Frankrijk te komen en door de politie ernstig bewaakt werd. Kapitein Doineau, waarvan het proces in der tijd zoo veel gerucht heeft gemaakt, is van het bagno te Toulon naar de gevangenis te Tours overgebragt. Aan boord van de paketboot Alexan/lre, die den heer Leon ftoche, Fransch consul, naar Tunis zal overbrengen, bevindt zich ook de Russische graaf Branicki, die voorne mens is met Jules Gérard op leeuwen te jagen. Vijf luitenants, die te Corte op Corsica in garnizoen lagen, hebben champignons gezocht en gegeten, doch zijn zoodanig vergiftigd, dat twee dadelijk overleden, en de ove rigen gevaarlijk ziek zijn. De kok had dit geregt, eerst na daartoe gedwongen te zijn, gereed gemaakt, omdat hij de champignons niet regt vertrouwde. 3 Nov. Te Gardanne (dep. der monden van de Rhone) is dezer dagen eene vreemde zaak gebeurd. Een pachter had de gewoonte zijn ezel te mishandelenen had dit kort geleden op nog barbaarscher wijze gedaan. Eindelijk was het geduld van het dier daardoor uitgeput, en op het oogenblik, dat hij hem het tuig had afgenomen, sprong de eztl op hem aan, wierp hem neder, en begon hem op woedende wijze te bijten, terwijl hij hem met de voorpooten vertrapte. De man hief een vervaarlijk geschreeuw aan, maar vóórdat men hem hulp had kunnen toebrengen, was hij reeds zoo vreeselijk gewond, dat hij binnen weinige uren stierf. 4 Nov. Uit Caen wordt van den oden gemeld, dat de teregtstelling van Pascal en Graft, de moordenaars van deu juwelier Pechard, heeft plaats gehad. Pascal was zeer ter neergeslagen en moest naar het schavot gedragen wordeu. Graft heeft de menjgte nog toegesproken. 5 Nov. Men meldt uit Parijs, dat de lijkkoets van kei zer Napoleon l in het hótel des invalides is aangekomen. Sir Jolm Burgoyne, die de eer had die te vergezellen, heeft prins Napoleon aangesproken, en de prins antwoordde hier op dat hij dit geschenk namens den keizer aanvaardde, als een blijk dat Engeland de droevige herinneiingendie aan St. Helena verbonden zijn, wilde uitwisschen. Hij drukte tevens den wensch uit, dat het verbond tusschen de beide magtige rijken lang mogt blijven bestaan. Te Tripoli is een complot outdekt, dat door eenige derwischen gesmeeden bestemd isom de Christenen te vermoorden. De consuls hebben zich vercenigd, om hunne landgenooten te verdedigen, en de stad is door den gouve- neur in staat van beleg verklaard. 6 Nov. Gisteren te middernacht teekende de honderd- deelige thermometer van Chevalier 2°,1sff onder nul; heden morgen ten 10 ure 0°,/^ onder nul, ten 12 ure l",^ on der nul. Te Rouaan is de thermometer reeds tot 3° ,20- on der nul gedaald. De vorst is daar reeds vrij streng. De groote kom van den tuin der Tuilerien lag heden morgen digt. De vorst was sterk genoegom het ijs aan de kracht van daarop geworpen zware steenen te doen weêrstaud bieden. Volgens het Journal du llavre, heerschte er te Havre eene strenge koude, zonder dat de temperatuur nog tot beneden nul bedaald is. 5 Nov. Een fluitist te St. Petersburg heeft een instru ment uitgevonden dat de werken van twee fluiten in zich vereenigd. Op deze dubbele fluit kan men elke melodie met accompagnement blazen gelijk de zamensteller van het kunststuk zelf dit op een concert reeds ten gehooreheeft ge- bragt. hoogte naar Esslingen oprijden, een weg, die in den re- gel nog slechts door voetgangers wordt ingeslagen. Z. M. bestuurde zelf de paarden. Op een der steilste punten werd een der paarden schichtig, sloeg een dissel stuk, steigerde over het andere paard been, en drukte het neer, zoodat het laatste een poot brak. Z. M. en de Koningin der Nederlan den verkeerden nu in het grootste gevaar, doch het gelukte hun, om, met behulp der achterrijders, onverlet het rijtuig te verlaten. Onverschrokken, gelijk Z M. steeds is, liet de koning eene andere equipage halen, en zette den wandelrid voort. 6 Nov. Eene metamorphose, tot hiertoe op het eqnes- trische gebied zonder voorbeeldis dezer dagen aan het licht gekomen. Eene der bevalligste rijderessen namelijk bij het gezelschap van den heer VVolschliigermet name miss Ella, die de liefde in het hart van vele jongelingen ontstak, is door een harer aanbidders naar Londen gevolgdalwaar zij tegenwoordig hare kunsten ten toon spreidt entot ver bazing van haren cavalier, door hein als Mr. Olmor Stokes teruggevonden. Uit een door hem in het werk gesteld onder zoek zou, naar men verneemt, zijn gebleken, dat miss Ella een vermomde jongeling is geweest. Voorts wil men weten, dat de heer WolscTilager van deze zeldzame mystificatie par tij trekken en den heer Olmor Stokes, vroeger miss Ella, aan het Berlijnsche publiek voorstellen zal. Hoewel men al daar wel verwonderd zal zijn over het kneveltje, dat de bo- vemlip van de getransformeerde schoone thans versiert zullen de beide levervlekjes op de wang en het oor wel geen twijfel nopens hare indentiteit overlaten. Voorzeker zal dit bij menig voormalig aanbidder van miss Ella groote sensatie verwekken. In de nabijheid van Calcar heeft een jagtopziener, vader van vijf kinderen, twee schoten op zijne vrouw gerigt, en toen de dood niet volgde, bragt hij haar nog eenige wonden met een hartsvanger toe, en verwijderde zich. De zwaar gewonde vrouw sleepte zich met moeite naar hare vrij verwijderde wo ning. Oogenblikkelijk aangebragte geneeskundige hulp doet nog eenige hoop voeden, dat de ongelukkige in het leven zal blijven. Daags na de misdaad vond men het lijk van den jagtopziener in het bosch. Hij had zich een kogel door de hersenen gejaagd. De 21 sten October had men te St. Petersburg nog 8 grade warmte en fraai zonnig weder; twee dagen later, deu 30sten. teekende de thermometer reeds 6 graden koude en de Isten Nov. is deze tot 7 graden geklommen. 4 Nov. In de nabijheid van Koblenz is dezer dagen een goud—arend geschoten. Met uitgebreide vlerken had de ze koning der lucht eene breedte van 8 voet. Te Elbing is voor eenige dagen eeue vrouw van twee lingen meisjes, bevallen, die met de borst aan elkander ge groeid waren. Zij hadden borstbeen, lever en maai; met elkander gemeen. Daarentegen had ieder kiud afzonderlijk een hart en longen. De hals en het hoofd, zoomede de on derdeden, waren van elkander gescheiden. In de nabijheid van den navel, bevond zich eene dunne huid, die bij de ge boorte scheurde, waardoor de ingewanden er uit vielen, en de levensfunctiën ophiel deu. 5 Nov. Uit Munchen schrijft men, dat het in de berg achtige omstreken reeds zeer sterk gesneeuwd heeft, ten gevolge waarvan de sneeuw op vele plaatsen 2 voet hoog ligt Te Munchen lag zij den 3 Nov. 1 duim hoog.

Schager Courant | 1858 | | pagina 2