DUITSCHLAND. Weenen, 19 Dec. Volgens de jongste navorschingen, zou het graf van Attilla, koning der Hunnen, zich in het Tarnoker dal, in het Stuhlweissenburger comitaat, bevinden. Op de plaats waar de grenzen van Zamor, Kuldo, Tordaus en Tarnok zamenvloeijen, niet ver van den straatweg al daar, zouden de stoffelijke overblijfselen van genoemden ko ning, onder een heuveltje ter diepte van omstreeks vijf vademen, begraven zijn. liet Tarnoker dal is thans de ei gendom van baron Simon v. Sina. Berlijn, 21 Dcc. Men verneemt, dat men door de be kentenissen van Bartels, die het zilver uit het paleis heeft gestolen, eene talrijke bende helers van gestolen goedereu is op het spoor gekomen. Frankfort, 24 Dec. Uit Hingen schrijft men. dat de heer Causé, een zeer geacht en bekwaam heelmeester te Rudesheim, het slagtoffer van een treffend ongeluk is geworden. Zich op den weg in de omstreken van Nassau bevindende, om eenige lijders te bezoeken, wil hij eene sigaar aansteken, strijkt tot dit einde een lucifer, waarbij een ontvlamd deeltje phosphorus op het middelste kootje van een zijner vingers springt, en er eene aanvankelijk ligte brandwonde veroorzaakt. Doch spoedig wordt de pijn zoo hevig, dat de chirurgijn besluit, met eene bistouri eene uitsnijding in het gebrande en lijdende deel te maken, die eene ligte bloeding te voorschijn roept- Dit mid del blijft echter zonder gevolg, zoodat de lijder zich genood zaakt ziet naar Rudesheim terug te keeren, eti den vinger te doen afzetten. Doch ook deze operatie had de gewenschte uitkomst niet; het vergif was reeds tot het vaatstelsel doorgedrongen zoodat, na een consult van onderscheidene geneesheerende amputatie van den arm volstrekt noodzakelijk werd geacht. De ongelukkige heelmeester, na zich ook aan deze nieuwe kunstbewerking moedig te hebben onderworpen, stierf nog- tans na verloop van eenige uren. BELGIË- Brussel, 22 Dec. Te Gend heeft de Handels—en N'jver- heidskring den gemeenteraad verzocht, keurders aan te stel len, door welke de inwoners de eetwaren, die zij vervalseht mogten achtenkosteloos kouden doen onderzoeken. Dat verzoek is gegrond op de overweging, dat niet ieder in staat is, door eigeti middelen eene vervalsching te ontdekken en te bewijzen, en dc overtredingen derhalve aan de justitie niet bekend worden. Te Brugge is een soortgelijk voorstel aan den raad gedaan en reeds naar eene commissie ver zonden. Et 1 IN IN' J\ L A ft I). Schagen 29 December 1858. 2 e Der ontvangst marktgelden voor de Paarden, Runderen, 3e Der verpachting van het Rietgewas staande op stam van 4® Der aanbesteding van het ophalen der aschpuin en ander vuilaLmede het schoonhouden der gemeente straten, goten, riolen, bruggen en wallen enz. alles slechts voor den tijd van een jaaren wel van primo Januarij tot ultimo December 1859, welke conditiën en voorwaar den na eenige wijzigingen ondergaan te hebben zijn goed gekeurd, met bepaling dat deze verpachtingen en be stedingen door het dagelijksch bestuur zullen gehouden worden op Donderdag den 30 dezer des voormiddags ten 12 ure, volgens daarvan gedane publieke aankondiging 20 Dec. Als men aan berigten van de Lombardische grenzen geloof mag slaan, dan zou de toestand aldaar alles behalve geruststellend zijn. Zoo las men onlangs op schier alle muren in de grenssteden: //Dood aan de verklikkers! Dood aan den raadsheer RossiEensgezindheid en broe derschap Het oogenblik is thans gekomen!" enz. 22 Dec. Volgens berigten uit Stockholm, is de ge zondheids-toestand van koning Oskar verergerd: zijn eet lust en slaap verminderen, terwijl zijne krachten afnemen. Hoezeer ieder de vergiftige eigenschap van den phosphorus kent, kan dit treurig geval tot eeue vreeselijke les strekken. Het is ook mogelijk, dat de phosphorus van het houtje on zuiver en uit eene vergiftige dierlijke zelfstandigheid bereid was. In allen gevalle is dit onheil welligt liet eerste van dien aard, en bewijst bij ligtere toevallen, dien ten gevolge ontstaan, te meer, hoe voorzigtig men bij het gebruik van deze phosphorieke zwavelstokjes zijn moet. VERGADERING vak den GEMEENTERAAD. Zitting van 22 December 1858. Afwezig de Heer D. Timmerman wegens ongesteldheid. De Vergadering door den Heer Burgemeester geopend en voorgezeten zijnde, werd door ZEd.A. ter tafel gebragt: een aan den Raad gerigt adres, van eenige in en opgezetenen dezer gemeente, houdende bezwaren tegen de voortdurende betaling door hen van tolgeld op den Lagedijkerweg, en verzoek het besluit tot de heffing in dier voege te wijzigen, dat alle ingezetenen van Schagen vrijdom van tol zouden genieten. Waarover gedelibereerd. Gezien het besluit dezer Vergadering tot heffing van tol op den Lagedijkerweg, dd. 20 December 1855, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van den 20 Januarij 1856 JS?. 59. Overwegende dat bij genoemd besluit de vrijstellingen van de betaling van tolgelden, voor de in en opgezeten de zer gemeente in den ruimsten zin bepaald, geene meerdere vrijheden kunnen verleend worden wordt besloten, met vijf tegen een stem (die van den Heer C. Kruijer), het Rekwest der Adressanten zoo als het is liggende, te wijzen van de hand, en zulks ter hunne kennis te brengen. De Heer Burgemeester verwijst de Vergadering naar haar besluit van 11 Öctober 1858 12, waarbij de Raad heeft bepaald, dat, omtrent de continuatie der heffing van tolgel den nog voor het einde dezes jaars, nader zou worden gede libereerd, met uiriioodiging dien aangaande, een positief be sluit van den raad te mogen vernemen. Na deliberatie verklaarde de Vergadering zich niet on genegen de heffing van tolgelden geheel of gedeeltelijk afte- schaffen in geval de gemeente Zijpe mogt goed vinden, den Weg van af Lagedijk tot de Stolper Vlotbrug in goeden rijdbarenstaat te breugen, of wel ingeval de wijziging in die heffing daartoe zou kunnen bijdragen, maar dat het dezertijds ongeraden zou zijn te dien opzigte vooruit te loopen. De heer Burgemeester doet als nu het voorstel om de hef fing van de tolgelden en het onderhoud des wegs wederom te verpachten en besteden, voor den tijd van driejaren en acht maanden, namelijk van 1° Mei 1859 tot en met ultimo De cember 1862 rnet bepaling dat: Zoo er reden mogten bestaan of komen, waardoor eene verandering in de heffing der tolgel den mogt ontstaan, den pachter als dan van zijne verpligting der conditiën en voorwaarden te ontheffen voor het einde van den pachttijd, in welk geval, hij steeds minstens zes maanden vooraf, schriftelijk zal behooren gewaarschuwd te worden. Voorts is besloten tot het benoemen eetier commissie die belast zal worden met de herziening van de conditiën en voor waarden, der op nieuw te verpachten ontvangst der tolgelden volgens het bestaande tarief, en het onderhoud van den La gedijkerweg in welke commissie benoemd zijn de Heeren Burgemeester, Cs de Pater en O de Heer. Voorts zijn bij den Raad herzien de vroegere conditiën en voorwaarden van de volgende te houden verpachtingen als: le an de Schapenhokken en plaats tot het daarstellen van hokken ter plaatsing derzelve Schapen, Varkens, enz. gewas van dit jaar en. Gelezen eene missive van Heeren Burg. en Weth. van Am sterdam dd. 11 dezer J)?. 21,497, houdende voorstel om, na verkregen magtiging overeenkomstig Art. 121. der gemeente wet over te gaan tot de regeling van het tusschen voornoemde en deze gemeente bestaande beurtveer reglement, is besloten aan Heeren Ged. staten dezer Provincie de vereischte magti ging daartoe te verzoeken. Voorts is na overweging bepaald, de geneeskundige beh in deling der tot de Burgerlijke gemeente alhier behoorende r- men voor het Jaar 1859, wederom aan den Heer S. de B-er op te dragen en eindelijk is bepaald de verpachting der ontvangst der Tolgelden op den Lagedijkerweg en het onderhoud van den weg te doen plaats hebben op Maandag den 31 Januarij 1859. W aarna de vergadering werd gesloten. Men verneemt, dat Dr. Hendriksz, directeur van de bekende iurigtiug te Zuiderburg, die reeds zijne volkomen herstelling nabij was, op nieuw met. zulk eene hevigheid is aangetast, dat men voor het behoud van zijn gezigt° vreest. Op Zondag den 28sten der vorige maand had op het eiland Schokland een brutale diefstal plaats door middel van inbraak, ten huize van den winkelier P. J. Ham. Zijne huisvrouw, die den dief op heeter daad betrapte, was ten gevolge van den schrik zoodanig ontsteld, dat men genees kundige hulp moest inroepen, welke zij, verscheidene dagen daarna, nog niet kon ontberen. Hoewel de burgemeester dier gemeente zich terstond na het ontdekken der misdaad ter plaatse bevond en, naar men verneemt, onmiddelijk van het gebeurde proces-verbaal heeft opgemaakt en verzoudeu, figureert de bekende, jeugdige doch onbeschaamde misda digerbij gebrek aan gelegenheid tot eenzame opsluiting, hier als of er niets gebeurd ware, welligt naar gelegenheid rondziende om zijn schandelijk handwerk bij dezen of genen te kunnen voortzetten. ZwC.) Te Tilburg zijn twee vrouwen in hechtenis genomen, die

Schager Courant | 1858 | | pagina 2