ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 72. QL* A°. 1859. KENNISGEVING- KENNISGEVING- ENGELAND- FRANKRIJK. SCHAGER «COURANT. jmnamumrauo TUI xim müaniJB: Voor Schagenl.OO. Franco per poal door hel geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verachijnt iederen Donderdagmorgen. DONDERDAG 10 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. Rrieren Franco. ÏB3J! 132 MTaMBBtlMt Van een tot vijf regels behalre de 35 cents zegelregtf 0.75. Iedere regel meerder0.15. Uroote Letters naar de ruimte die zij beslaan. PIBLICATIE. IATI01ALE MILITIE. Oproeping voor de Loting. Tiet Plaatselijke Bestuur van Schagen verwittigt de inge schrevenen voor de Nationale Militie van dezen jare, dat de Alphabetische Naamlijst, van alle de Personen, die aan de ligting van dit jaar moeten deel nemen, ter visie van elk en een iegelijk zal liggen ter Secretarie alhier van Maandag den 7 Februarij tot Maandag den 21 Februarij 1859, des mor gens van 10 tot 1 ttnr; ten einde een ieder in staat zoude zijn, om, ingeval hem op die lijst eenige personen of om standigheden mogten voorkomen, die op dezelve nog zou den behooren te worden aangeteekend of weggelaten daarvan aan den Heer Militie-Commissaris kennis te geven; met last om zich op Dingsdag den 22 de zer, des morgens ten 11 ure, te bevinden te Schagen, vóór het Raadhuis ten einde aldaar voor de dienst der Nationale Militie te loten, en redenen van vrijstelling hebbende, die, alsdan op te geven; alsmede om de bewijzen tot staving der- zelve, en bij de Wet gevorderd, uiterlijk binnen de rijf da gen, na de loting, over te leggen aan het Bestuur der Gemeente. Schagen den 7 Februarij 1859. liet Iloofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, H. R. DE MEÊR. De Burgemeester van Schageu. Gelet op de 2e alinea van art. 7 der wet van den 4 Julij 1850, Staatsblad N°. 87, tot regeling van het kiesregt, ter benoeming van Afgevaardigden ter Eerste en Tweede Ka mer der Staten Generaal, noodigt de Ingezetenen dezer Ge meente uit om, zoo zij elders in de Directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan voor den 15 Februarij aanstaande, ter plaatselijke secretarie op de bij die wet bepaalde wijze te doen blijken. Schagen den 31 Januarij 1859. Be Burgemeester voornoemd, H. R. DE MEER, Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen. Gelet hebbende op art. 265 der Wet van 29 Junij 1851 Staatsblad J\?. 85); Brengen ter openbare kennis dat het door den Raad vastgestelde kohier van den Hoofdelijken Omslagvoor het loopende dienstjaar, gedurende acht dagen, en wel van Don derdag den 10 Februarij tot en met Vrijdag den 18 Febrn- arij aanstaandeter Secretarie dezer Gemeente voor een ieder ter lezing zal nederliggen. En is deze afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is. Schagen den 9 Februarij 1859. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Be Burgemeester, H. R. DE MEER. Be Secretaris. A. J. van CANTFORT. i; L 1 1 E N L A D Londen, 31 Jan. Op den spoortrein van Brigbton naar Londen, werd gisteren avond eene vrouw door barensweeën overvallen. Dadelijk werd de trein gestopt en naar hulp om gezien. Gelukkig bevond zich in een ander rijtuig een ge neeskundige, die, terwijl de trein den weg vervolgde, zijne hulp bood, zoodat de vrouw verlost was, toen de trein aan kwam. Zondag-avond is tc Scheffield, door eene nog onbe kende oorzaak, brand uitgebarsten in eene der welgevulde bergplaatsen van een houtkooper, die tevens een meubel magazijn heeft. Door den sterken noordwesten wind was men Maandag-ochtend de vlammen nog niet geheel meester. De gebouwen, maar niet de goederen waren verzekerd, en men schatte de schade toen reeds op meer dan St. 10,000. In de afgeloopen week werd den passagiers op den spoortrein tusschen Kilconguhar en Hoigh angst aangejaagd door een schokveroorzaakt door het bijkans plotseling stils taan van den trein. Dit was veroorzaakt doordat een der ar beiders dwars over den weg lag te slapen, en de machinist, toen hij dit, op een afstand van 70 tot 80 yaids, bemerkte, de tegenwoordigheid van geest had, den locomotief te stop pen, en daardoor alles zonder ongeluk te doen afloopen. Te Ramsgate heeft Zondag een zoo hevige wind ge- heerscht. dat een officier der scherpschutters plotseling van het hoofd in zee geslagen en met veel moeite gered is. 2 Febr. Op den sneltrein van deze ochtend van Southport naar Manchester, is het volgende ongeluk ge beurd. Bij het naderen van een station had de trein juist de snelheid vermindert, toen de achterste waggon van het spoor liep. Oogenblikkelijk stopte de trein, en men haakte den waggon los, om de reis te kunnen voortzetten. Een der passagiers zag uit l.et portier naar den arbeid, en op dat oogenblik woei hem de hoed van het hoofd. In weerwil dat de andere passagiers sterk bij hem aandrongen, zijn voor nemen te laten varen, om zijn hoed te balen, bleef hij nog- thans er bij en volvoerde hetdoch kort nadat hij zich op het tweede spoor bevond, kwam een afkomende sneltrein aanrijden en verpletterde hem. Een paar maanden geleden, zwom M. M'oodroofe, van het 39ste regiment, in garnizoen te Quebec, over de St. Lawrer.ce, in ruim 25 minuten! De rivier is daar anderhalve mijl breed. Den hevigen stroom in aanmerking nemende, doet deze volvoering aan lord Byron denken, die den Ilel- lespont overzwom. 3 Eebr. Van tijd tot tijd hebben er nog airestatiën plaats van leden der Phoenix-vereenigingin het Iersche graaf schap Killamvv. Dezer dagen zijn weder twee personen aan gehouden, waarvan de een, behoorende tot den fatsoenlijken staud, vroeger politiebeambte, thans schrijver of teekenaar bij een architect is, en wiens broeder op het kasteel van den ondetkoning verkeerde. Dc heer James Gordon Bennet, uitgever van dett Neto-Yroi Herald, door onderscheidene dagbladen als can- didaat voor hrt congres aangewezen zijnde, heeft die candi- datuur iu zijn blad op de volgende wijze tegengesproken; »Hier moet eene vergissing bestaan. Ik kan geen candidaat zijn- Wij betalen onze schulden, en zijn nooit als alderman beschuldigd ons door 100 doll. te laten besteken; wij be zoeken geene gemeene kroegen, pruimen tabak noch drinken slechte whisky, en voeren in onze broekzakken geene fooi- jen van 10 doll. als steekpenningen voor bedienden, zoo als Greely voor Matheson deed. In één woord, wij zijn niet gequalificeerd voor een zetel in het congres. Parijs, 30 Jan.TeOffekerque (PasdeCalais) heefteen vree- selijk ongeluk plaats gehad. Mevr. Braure, die met hare doch ter en haar zoon de kermis te Calais bezoeht had, reed met

Schager Courant | 1859 | | pagina 1