ALGEMEEN NIEUWS-, ADVER- TENTIE- EN LANDBOUWBLAD. (Derde Jaargang.) N°. 74. A». 1859. DONDERDAG 24 FEBRUARIJ. UITGEVER P. J. G. DIDERICH. BUITEN L A K l> ENGELAND. Londen, 14 Febr. De beleend gemaakte verslagen der gevangenissen hebben aanleiding gegeven tot de berekening, dat, wanneer men de renten van het kerkergebouwde ad ministratie enz. er bij rekende, en de som sloeg over het gemiddelde aantal gevangenen, te Newgate aanwezig (106), elk gevangene dan 100 pd. st. per jaar kostte en dat voor die 106 misdadigers 852 landarbeiders met hunne gezinnen, te zaraen op 1408 berekend, konden onderhouden worden. Een dief kostte dus zoo veel als vijf eerlijke lieden met hunne vrouwen en kinderen. FRANKRIJK. Parijs, 16 Febr. Door de voorgestelde uitlegging, van Parijs, zal de bevolking van 1,174346, op 1,525912 zielen, en de oppervlakte des gronds van 3288 tot op 7088 bun ders gebragt worden. Honderd openingen in den wal zullen toegang tot de r< uzenstad geven. SCHARER jt COÜRAHT. Aitanaiaanïji'i.ijs rna aan uiaanijsr: Voor Schagenf l.OO. Franco per po«t door het geheele Rijk. 1.15. Afzonderlijke Couranten0.10. Verschijnt iederen Donderdagmorgen. Brieven l'rsneo. ÏUiJS 3)32 üli73a73Sm3B S Vaneen tot vijf regels behalve de 35 cents zegel regt0.75. Iedere regel meerder0.15. Croote Letters naar de ruimte die zij beslaan. De werkzaamheden tot uitrusting van de Greal Easlern worden met ijver voortgezet; heden worden er de raderspillen en andere stukken, ter zwaarte van meer dan 60 ton, geplaatst. volgens eenige bladen, zou het opera-gebouw Hay- market tot een logement worden verbouwd, zoodat waar vroeger de bekoorende toonen van Picolomini en Giuglini klonken, weldra het minder harmonische geraas van zaag en schaaf zou weergalmen, om vervolgens plaats te maken voor bordengerammel en het geluid van mes en vork. 15 Febr. Met het stoomschip la Tlala zijn berigten van Jaraaïca 26 Januarij ontvangen. Het leger van keizer Soulouque had zich vereenigd met dat van Geffard. Soulouque heeft van de regering afstand gedaan en is met zijne familie te Jamaïca aangekomen. 16 Febr. Op eene vraag van den heer Richardson, in het lagerhuis, of er bevelen waren afgezonden om in het Britsche leger te verbieden, menschen voor het kanon te binden, en hen alsdan weg te sshieten, antwoordde lord Stanley, dat er geene bevelen waren uitgevaardigd, op welke wijze de doodvonnissen moesten worden uitgevoerd, maar dat hij het tijdperk der militaire executiën gesloten achte. Generaal Peel berigtte, dat de koningin eene wijziging had gemaakt in de statuten der Bath-orde, ten gevolge waarvan de ordeteekens door de commandeurs niet anders dan bij bevordering tot eene hoogere graad teruggezonden zullen worden. Bij overlijden van dezen of van grootkruisen zullen voortaan alleen de colliers moeten teruggezonden worden. Lord John Russel heeft verlof gevraagd en verkregen tot het indienen van een wets-ontwerp op de bankbreuken. Indien het ontwerp doelmatig was, zeide de attoruey-gene- ral, zou hij het met genoegen zien. De heer Geer heeft berigt over 14 dagen de ministers inlichting te zullen vragen over de quaestie der depreciatie van het goud; of die in de toekomst te verwachten stond, en of het gouvernement maatregelen had genomen om de munten van depreciatie te vrijwaren. Yan 1824 tot en met 1858 zijn door de booten en andere middelen der verschillende reddings-maatschappijen niet minder dan 10,903 schipbreukelingen gered, voor welker behoud belooningen door de genoemde vereeniging zijn uitgereikt. Eene officiële tijding, bij het Indische departement uit Malta ontvangen, berigt uit Bombay, 25 Jan., dat de opstand in Oude thans als geheel gedempt kan worden beschouwd. De koningin van Oudé is naar Xepaul geilugt; men geloofde, dat ook Nena Sahib eene schuilplaats in het gebied van Jung Bahadoor gezocht had. In eene kort te voTen plaats gehad hebbende ontmoeting met de krijgsmagt van Tantia Topee, was deze wederom geslagen, en, met achterlating van vele dooden, op de vlugt gedreven. De berigten uit Allahabad van den 18 derzelfde maand, vermelden de nederlaag eener zeer sterke strijdmagt der opstandelingen er wordt van 20,000 tot 30,000 ge sproken nabij die plaats. Daarbij zouden eenige hoofden der muiters zijn gebleven. In het rijk van den Nizzum hadden onlusten plaats gehad. De bestelling, door de regering bij de firma Armstrong gedaan, om kanonnen van hare vinding, bedraagt naar men zegt, 200 stuks. Om daaraan zoo dra mogelijk te kunnen voldoen, is de fabriek vergroot. Voortaan zal te Singapore een Europeesch regiment garnizoen houden. Het eerst is daartoe een regiment Berg schotten bestemd, en aangezien het klimaat als uitmuntend wordt beschouwd, zal die plaats worden gebezigd als dépot, om de troelen te acclimatiseren. 17 lebr. Uit eene mededeeling van den recorder te Newcastle upon Tyne blijkt, dat op eene bevolking van nog geen 100,000 zielen, in 18571858, de sterke drank, in 2000 gevallen, regtstreeks aanleiding tot misdaden en wanbedrijven heeft gegeven. Een schrijven uit Lyon meldt, dat dadr dagelijks 25,000 patronen gefabriceerd worden, en dat men dag en nacht bezig is met het bakken van beschuit; binnen kort zullen er 30,000 soldaten bijeeu zijn. Mogt dit ook al geen stellig bewijs voor een aanstaande oorlog zijn, zoo geeft het toch te kennen, dat men dien niet voor geheel onrao- mogelijk houdt. Zekere Malhurin Legoff, soldaat bij het 39ste regi ment linie-troepen, die vóór Sebastopel gedeserteerd is, en het geheim der operatiën van de geallieerden aan Rusland overgebragt heeft, was ter dood veroordeeld, hij had revisie van dit vonnis aangvteekend, doch toen de zaak bij den raad van revisie te Parijs zou behandeld worden, verscheen geen verdediger, en is het vonnis bekrachtigd. Het zal spoe dig ten uitvoer gelegd worden. De Courrier de Lyon meldt het volgende ongelukkig geval. Eene ziekenoppaster had eene flesch met 40 bloed zuigers op eene commode geplaatst. Des nachts smeet eene kat die flesch in de wieg van een kind van twee jaar. Te twee uur 's nachts werd de ziekenoppaster door het schreeu wen van het kindje wakker, en vond het deerlijk gewond en bebloed in de wieg liggen; de bloedzuigers waren onder de dekens gekropen en hadden zich aan het lijfje van het kindje vastgehecht; drie er van hadden zich op het linkeroog ge vestigd, dat waarschijnlijk geheel verloren zal zijn. Een brief nit Parijs aan de Berliuer Revue zegt: Het is niet waar, dat het kind van Louis Napoleon en zijne schoone Spaansche gemalin doofstom is, gelijk men meer malen hoort fluisteren; ten minste kan men het nog niet met zekerheid volhouden maar dit is waardat de keizer lijke prinsdie bij zijne geboorte door den Monileur ede blonde Jezus" genoemd werdtot nog toe geen teeken gegeven heeft, dat het spreken of hooren kan, en toch is het reeds drie jaar oud". Het transportschip Seine heeft het overschot van de gevangenen in de bagno te Brest naar Toulon overgebragt. De horologiemakers te Parijs hebben voorgesteld, om

Schager Courant | 1859 | | pagina 1